Erkek İnfertilitesi Varikosel Ameliyatından Sonra Hamile Kalanlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
canım benim eşimede tahlil yapıldı 3 ay sonra 12 milyondan 31 milyona yükseldi.fakat hareketlilikte artış yok.şimdi bi 3 ay daha ilaç tedavisine devam edecek.mayıs başında tekrar tahlil yapılacak. ameliyattan sonra eşimde çok şiddetli baş ağrısı olmuştu.1 hafta sürmüştü.bence en az 1 hafta rapor alsın eşin.dinlenmesinde fayda var.ilk 3 ay ağır kaldırmaması gerekiyo.kendine dikkat etsin,e vitaminli yiyecekleri bol tüketsin çok işe yarıyo.allah şifalar versin aycan cım.

sağol canım sölediklerini dikkate alacam inş bi sorun olmadan atlatırız bu işide.neden aşılama falan önermedi doktor biizm doktor öle dedi 3 ay içerisinde olmazsa aşılama deneyecez diye

ilaçla tedaviye cevap vermezse aşılama yapacaz dedi banada.belki ilaçla düzelir diye bekliycez bakalım acelemiz yok diyoruz.eşiminde benimde yaşımız çok genç.yaza kadar beklemeyi düşünüyoruz.

merhaba arkadaşlar benim eşim de 4 eylülde sol taraf varikosel ameliyatı oldu 3,5 ay sonra test yaptık sonuçta bir değişiklik yoktu hatta azalmıştı. biz o yüzden tüp bebek denemeye karar verdik aslında beklersek belki doğal yolla da ola bilir ama biliyorsunuz ki çok stresli bi dönem bir hafta sonra başlıyoruz tedaviye umarım herkes bi şekilde sonuca ulaşır en güzeli doğal yolla olması tabi...
sevgiler...

zehracım benim de eşimde nerdeyse tek şikayet baş ağrısıydı vurulan iğneden olsa gerek.
artış olması çok güzel,hiç üzme kendini yaşınız gençmiş daha hele bekle bikaç ay daha bana kalırsa kendiliğinden olur

bende öyle diyorum leylacım.adın leyla faliba.yaşımız genç diyoruz.yaza kadar beklerim.aslında benim gecikmelerim oluyodu zaten aradada bu ay 10 gün gecikti yoktur diye test falan yapmıyorum.zaten yumurtlama dönemimde eşim yanımda yoktu 8 gün.o yüzden pek ümidim yok olursa müjdelerim herkese.inşallah.

benim eşimdede baş ağrısı olmuştu çok fenaydı.yataktan kaldıramıyodu başını.eşleri varikosel ameliyatı olanlara tavsiyem bol bol yoğurt yesin.narkozun etkisini atıyo vücuttan.benim eşim yoğurt yedikten sonra kendine gelmişti.

Arkadaşlar selam, benim eşimde ameliyattan önce arada sırada sol yumurtalığında ağrı oluyordu. Ancak ameliyattan sonra ise çok az da olsa hafif hafif ağrıdığını söylüyor. Aranızda eşi böyle bişeyden şikayet eden var mı?? Cevap verirseniz çok sevinirim..

birebira canım eşin ameliyat olalı tam 1ay olmuş,uzun bir süre değil,kendini yorduğu,ağır kaldırdığı ve ayakta çok kaldığı zamanlarda ağrı yapabilir,inşallah önemli bişey değildir biraz daha dikkat etsin kendine,geçmiş olsun...

merhaba arkadaşlar benim eşim 27 ağustosta varikosel ameliyatı oldu aradan 3 ay geçti tekrardan test yaptırdık ameliyattan once sperm sayısı 3 milyonken ameliyattan 3 ay sonra 6 milyona çıktı .sevindik tabiii gelişme var diye aradan 3 ay daha geçti tam olarak 6 ay sonra duzelir dediler 6 ay geçti ve bugun tekrar testi yaptırdıkyine 6 milyon çıktı tabii bu arada çinko işlacıda kullandı ama yine aynı çıktı değişen bişey olmamiş yani yıkıldık yine şimdi ne uapalım bilmiyorum hareketli lik filan onlarda hap düşmüş ne yapalım bilmiyorum varikosel ameliyatından sonra hamile kalan var mı varsa ne kadar çok zaman geçiyor lütfen cevap yazın

birebira canım eşin ameliyat olalı tam 1ay olmuş,uzun bir süre değil,kendini yorduğu,ağır kaldırdığı ve ayakta çok kaldığı zamanlarda ağrı yapabilir,inşallah önemli bişey değildir biraz daha dikkat etsin kendine,geçmiş olsun...

Leyli, çok saol ilgin için. İnşallah dediğin gibidir, söylediklerini iletirim canım. a.s. Yoksa her zaman ki gibi beni dinlemez, ama başkalarını dinler! Ah bu erkekler:eek:klava:

ay inanmıyoruuuuuum :teytey::teytey::teytey: nasıl sevindim anlatamam zehra,ben size demedim mi kızlar ameliyatın üzerinden 3ay geçince hepimiz sapır sapır döküleceğiz bu listeden,ilk dökülen zehra oldu :lepi: ,tebrik ediyorum canım bize de dua et olur mu :nazar: ,3 ayı dolan tembeller hadi bakalım sıra sizde :roflol: bu haberlerle hada çok inancım artıyor,bakalım sıra kimde???? a.s. :1hug:

listemiz;
15temmuz 2008 Fadik
13ekim 2008 nilos1981
28ekim 2008 zehra87 eşi ameliyat oldu,19 şubat 2009da hamile kaldığını öğrendi :nazar:
4aralık 2008 mavioje
6ocak 2009 leyl
19ocak 2009 birebira
20ocak 2009 seynep
aycank ameliyat yakında... :)
27ağustos 2008 yeliz 39

yeliz 39,acele etme canım bizim doktorumuz biz 6ay beklemeyi tavsiye ediyoruz eğer 1yıla kadar olmazsa başka yollara bakılır demişti,sıkma canını,seni de listemize ekledim bugün zehra çıktı sen girdin,sana da uğurlu gelir umarım listemiz...

canım çok sevindim hayırlı uğurlu olsun sağlıkla hayırlısıyla alırsın kucağına.farklı bişiler yaptınmı tavsiye edebileceğin bişi varmı

aycan cım valla bu ay hiç çalışmadık çünkü ben memlekete gittim.yumurtlama dönemimde 8 gün eşimden ayrı kaldım.adetime 5 gün kala ilişkiye girmiştik.ondan hamile kalmışım ya.hatta benim eşimdede sperm düşüklüğü vardı hareketliliği %15 di.ama olmuş işte.2 gün hamile olduğuma inanamadım.:CüvCüv: komşularım var işte neden inanmıyosun diyolardı.gerçekten vakti gelince oluyo hz meryemin eşimi vardı ama allah dileyince oluyo işte.aycan sadece ilişkiden sonra uyuya kalmışım 1 saat falan.belki onunda etkisi olmuştur. CADIARZU kızlar sizlerede dua ediyorum inanın.benim hamileliğim sizlere ümit olsun.ümidinizi yitirmeyin.

zehra tebrik ederim canım. Allah hayırlısı ile kucağına almayı nasip eder inş. senin eşin varikosel ameliyatı olmuşmuyıdu olduysa ne kadasr süre sonra hamile kaldın canım. bu arada sende keçi boynuzu kürü uygulattınmı eşine

X