Velayet

Chemist Mom

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2023
10
4
32
Herkese merhaba ,3 aylık bebeğim var ve evliliğim psikolojik olarak beni çok yıprattı boşanmak istiyorum. Bebeğin velayeti karşı tarafa verilir mi ? Bebeğin babası beni velayeti almakla tehdit ediyor.

Herkese merhaba ,3 aylık bebeğim var ve evliliğim psikolojik olarak beni çok yıprattı boşanmak istiyorum. Bebeğin velayeti karşı tarafa verilir mi ? Bebeğin babası beni velayeti almakla tehdit ediyor.
Yüzde 90 anneye verilir.
Ama gecen gün bi arkadasım bosandı esinden esi cat diye aldı velayeti
Sebebi arkadaşımın bipolar ve sizofreni tanısı olması gecmiste.
Hakimşer artık ezbere is yapmıyor psikolojik rahatızlıkları olan anneye cocugu emanet etmiyorlar
Böyle bi sorununuz yoksa velayet sizde
Kocanız ağlayarak günlügüne yazsın

Yüzde 90 anneye verilir.
Ama gecen gün bi arkadasım bosandı esinden esi cat diye aldı velayeti
Sebebi arkadaşımın bipolar ve sizofreni tanısı olması gecmiste.
Hakimşer artık ezbere is yapmıyor psikolojik rahatızlıkları olan anneye cocugu emanet etmiyorlar
Böyle bi sorununuz yoksa velayet sizde
Kocanız ağlayarak günlügüne yazsın
Psikolojik rahatsızlığım mevcut değil ama bu dönemde kendime zarar vermeye çalıştım birdaha asla yapmam çocuğumu düşünüyorum anlık bir tepki oldu bu engel olmaz değil mi çünkü alır diye gerçekten çok korkuyorum.

Çocuğunuza yararına olmayacak bir durumunuz/yaşantınız yoksa size verilir velayet. Çünkü daha çok küçük bebeğiniz ve onun en çok anneye ihtiyacı var. Neyle tehdit ediyor ki eşiniz sizi, gerekçesi neymiş?

İntihar girişiminiz ispatlı değilse, şahit ya da hastane raporu yoksa inkar edersiniz, ispatlayamaz. Bakıma muhtaç çocuk anneye verilir. Hakimler bu konuda çok net. Gerekirse doktor kontrolü ve sağlık raporu almaya hazır olduğunuzu beyan edin ve gereken raporları bilir kişi olarak belirlenecek yerden alın

Çocuğunuza yararına olmayacak bir durumunuz/yaşantınız yoksa size verilir velayet. Çünkü daha çok küçük bebeğiniz ve onun en çok anneye ihtiyacı var. Neyle tehdit ediyor ki eşiniz sizi, gerekçesi neymiş?
Çocuğun velayetini almakla tehdit etmesinin nedeni canımı en çok acıtabilecek şey olması farklı bir gerekçesi yok.Bebeğime en ufak bir zarar veremem herşeyimi ona göre planlıyorum hayatımdaki en değerli varlık o.Kendisi hassas noktamı biliyor ve sırf acı çekmem için bu cümleyi kuruyor.

İyi al hayatımı yaşarım deyip verseniz 3 aylık süt bebeğine cok bakabilecekmiş gibi bir de tehditleri yok mu su erkeklerin boş yapmakta bir numaralar
Beni korkutan noktalardan biri emmiyor bebeğim sütüm yok strese bağlı olarak baştan bile az gelirken bitti sanırım . Bu bir sebep olabilir mi alabilmesi için.

Beni korkutan noktalardan biri emmiyor bebeğim sütüm yok strese bağlı olarak baştan bile az gelirken bitti sanırım . Bu bir sebep olabilir mi alabilmesi için.
Hayır tabi ki alamaz o emen bebek tabir olarak 3 ay daha anne kuzusu değil 3 ay 6 yaşında olsa yine alamaz çocuk annenindir 🥰

İntihar girişiminiz ispatlı değilse, şahit ya da hastane raporu yoksa inkar edersiniz, ispatlayamaz. Bakıma muhtaç çocuk anneye verilir. Hakimler bu konuda çok net. Gerekirse doktor kontrolü ve sağlık raporu almaya hazır olduğunuzu beyan edin ve gereken raporları bilir kişi olarak belirlenecek yerden alın
Teşekkür ederim gerekirse öyle yaparım zaten hiçbir problemim yok ama bana keşke ölsen kurtulsam dediğinde pişmanlıkla yaptım. bundan sonra tek umrumda olan şey bebeğim gerekirse tüm raporları alırım.

Psikolojik rahatsızlığım mevcut değil ama bu dönemde kendime zarar vermeye çalıştım birdaha asla yapmam çocuğumu düşünüyorum anlık bir tepki oldu bu engel olmaz değil mi çünkü alır diye gerçekten çok korkuyorum.
İntihara kalkıstınız ve hastane zaptı var mı? Yani hastanede mideniz yıkandı mı
Hastane polisi gelip ifadenizi aldı mı?
Yada sonrasında karakoldan arandınız mı

İntihara kalkıstınız ve hastane zaptı var mı? Yani hastanede mideniz yıkandı mı
Hastane polisi gelip ifadenizi aldı mı?
Yada sonrasında karakoldan arandınız mı
Hayır ama öyle bir şekilde yaşanmadı gerçekten intihara kalkışmaktan ziyade kendi canımı acıtmaktı sakinleşmek için.

Hayır ama öyle bir şekilde yaşanmadı gerçekten intihara kalkışmaktan ziyade kendi canımı acıtmaktı sakinleşmek için.
Burada linc edileceğimi bile bile yazıyorum bunu
Siz eğer intihara kalkıstı iseniz ztn sağlıklı ruh halinde olmayan bir insansınız.
Ve intihar durumlarında gecici velayeti alan babalar duydum
Sizin kendi akıl saglıgının yerinde oldugunu isnat etmeniz gerekebilir.
İntihara kalkısma cinnet halidir bu cinnetin tekrar ne zaman ve kime karsı yasanacağı bilinmez.
Cok özür dilerim ama bebeğinizin umarım velayeti kimin ruhsal dengesi daha yerinde ise o alır…
İntihara kalkışma eylemi normal bisey değil.
Bunu burada normal adleden varsa lütfen en yakın psikolaga intihara kalkısan insanların psikolojisini sorsun anlatırlar, nihayetinde ben mesleğimi yapmauan bi psikologum bu konuda daha da yorum yapmak istemiyorum.
İyi akşamlar

Bi kaç aylık bebeğin varken babası ölsen keşke dedi diye intihara mı kalkıştın yani? Çok büyük Bi sorumsuzluk ve bencillik bu. Annesin sen ne demek intihar ediyormuş gibi gözdağı vermek. Bebeği alamaz büyük ihtimalle eğer bunu ispatlayamazsa ama sen de tekrar saçmalama olur mu?

Boşanma diye ayak yapıyor. Hiçbir hakim 3 aylık bebeği babaya vermez. İçin rahat olsun. Yıprandıysan boşan. Şuna bak hala lohusa halinle bi de kocanın işkencesine katlanıyorsun. Yarın bebeğini doyur babasına bırak biraz dolaşmaya çık. 10 dk sonra arar seni..bak bakalım bakabiliyor mu? Alamaz hiç bir şekilde bebeğini.

X