Vulvada (genital) bölgede varis

Kızlar size bişey sormak istiyorum genital bölgesinde ağrı sızlama şikayeti olan arkadaşalar görüntü olarak varis şekli olan varmı bende çıkmış farkedeli baya olmuştu ama ben onu kıl kökü falan sanmıştım ve git gite artıyor tam damarın devamında inşallah daha fazla büyümez ya mor mor ve uçlarında normal bacaktaki ilerlemiş varislerde olduğu gibi küçük top top morluklar var daha sonra geçer inşallah. Haftaya doktora sorayım bari çok korktum çünkü.

Canim tam anlamadim bu dediklerin genital bolgendemi var.Bendeki tek degisiklik sanirim orda olusan sislik o kadar.Biraz daha acarsan sevinirim cnaim anlayamadim tam.

Canim tam anlamadim bu dediklerin genital bolgendemi var.Bendeki tek degisiklik sanirim orda olusan sislik o kadar.Biraz daha acarsan sevinirim cnaim anlayamadim tam.

Evet canım ya genital bölgemde varis görünümünde serçe parmağın yarısı kadar bir bölgede sol kısımda bizde anlamadık daha önce böyle birşey görmedim ama kıl dönmesi falan diye tahmin etmiştim kan toplamıştır diye düşündüm ama yaklaşık 3 hafta oldu geçmedi doktoruma sorduğumda ağrıların normal olduğunu söyledi bu gidişimde artık ayrıntılı birşekilde soracağım inşallah geçicidir birde gerçekten canımı yakıyor.

Evet canım ya genital bölgemde varis görünümünde serçe parmağın yarısı kadar bir bölgede sol kısımda bizde anlamadık daha önce böyle birşey görmedim ama kıl dönmesi falan diye tahmin etmiştim kan toplamıştır diye düşündüm ama yaklaşık 3 hafta oldu geçmedi doktoruma sorduğumda ağrıların normal olduğunu söyledi bu gidişimde artık ayrıntılı birşekilde soracağım inşallah geçicidir birde gerçekten canımı yakıyor.

Benimde canim cok yaniyo ama benim yumusak bolgede degil sorun benim kemigim agiriyo hatta aciyo.Doktorum bakti varis degil gorunurde birsey yok dedi.Ama cok aci veriyo bazen oldugum yerde kala kaliyorum ya.Insallah dogumdan sonra rahatlariz.Umarim seninkide onemli birsey degildir korkma.

Birde son zamanlarda ben yaklaşık günlük 1,5 saat falan yürüyüş yapıyorum haliyle günlükde ayakta kalıyorum belkide bundan dolayı ağrılarım arttı. Artık az kaldı kızım için herşeye değer onun sağlığı iyi olsunda ben rabbimden başka birşey istemiyorum.

anniş adayı seninki benim dedigim gibi beyinden omurilige ordanda tüm bacaklara yayılan siyatik sinir'e bebegin agırlıgı nedeniyle oluşan bası sonucu agrı meydana getiriyor bendede var çook agrıyo inşallah doğumdan sonra düzeliriz kızlar.

hepimiz aynı dertten gidiyoruz anniş adayı bende de aynen seninki gibi oluyo varis falan değil kemik ağrıyor ve de şişlikte var.

ben dr danıştım oda nörolojiye gönderdi nörolojide beldeki siyatik sinire bebegin agırlıgı ile fazla yük biniyormuş ve bel fıtıgı olabilir dedi sinirlere basıdan dolayı oluyormuş benimkinin sebebi bu zaten bende taa en baştan biliyordum bu sonucun çıkacagını neyse hayırlısı sizde dr görüşün bide şu var eger bel fıtıgı varsa yada şüphesi varsa normal dogum yapmıyorlar. ama napalım bebişler ve biz sağlıklı olalım inşallah.

ben dr danıştım oda nörolojiye gönderdi nörolojide beldeki siyatik sinire bebegin agırlıgı ile fazla yük biniyormuş ve bel fıtıgı olabilir dedi sinirlere basıdan dolayı oluyormuş benimkinin sebebi bu zaten bende taa en baştan biliyordum bu sonucun çıkacagını neyse hayırlısı sizde dr görüşün bide şu var eger bel fıtıgı varsa yada şüphesi varsa normal dogum yapmıyorlar. ama napalım bebişler ve biz sağlıklı olalım inşallah.

Evet canim aynisini banada dedi doktor.Ama benim kemigimide acitiyo aman neyse ne ama canimizi cok yaktigi belli.Dogurunca insallah gecer ya..

kızlar size daha önce bahsettiğim gibi benim daha önceleri yumuşak bölgedeydi ama dün akşamdan bellidir resmen ordaki kemikler kırılıcak gibi oluyo yataktan kalkamıyorum yatakta dönmekte bile çok zorlanıyorum ayağa kalktığımda ayağımı yere basamıyorum hiç böyle olmamıştı tuvalete bile eşim götürüyo :KK43: düne kadar sizinki kadar ağrıyodu ama şimdi o çok şükürlükmüş diyorum

Ben bazen agliyacak dereceye geliyorum yada ciglik atacak dereceye.Ordaki kemiklerim sanki kirilmis ve ben her ayaga kalktikca yada yatakta dondukce o kemiklerim sanciyo_Of of

Kizlar masallah diyeyimde bu iki gundur ordaki acilarim agrilarim epey azaldi.Neden azaldi onuda bilmiyorum ama bayagi rahatladim dogrusu.Insallah geri baslamaz :KK43:

ooo senin adına çok sevindim ben git gide kötüleşiyorum inşallah daha olmaz seninki

kızlar benimde agrılarım biraz hafifladi ama ben bu aralar fazla gezmiyorum oturmama kalkmama dikkat ediyorum otururken bel boşluguma yastıklar koyuyorum sanki onun için biraz agrılarım azaldı bakalım inşallah hepimizin şikayetleri dogumdan sonra gecer.

wsw insallah seninde gecer canim var suanda ama eskiye bakilirsa yok gibi birsey eskiden neydi ya tamam diyordum doguma kadar sakat gibi devamli yatarim herlde diyordum

Ağrısı azalanlar adına çok sevindim. inşallah benimde geçer ama hiç öyle gözükmüyor artık resmen yürürken zonkladığını hissediyorum özellikle sıkıştığımda adım atmakta bile zorlanıyorum. Birde bu gece ilk defa ayaklarıma üst üste kramplar girdi önceden çok aralıklı oluyordu 3 haftadır olmuyordu. Artık ben ellirimin uyuştuğunu hissediyorum sizlerdede oluyormu salı günü muayene günüm soracağım doktora.

merhaba arkadaslar aynı sekilde benimde bu sekilde ağrım oluyordu hatta 6.aydan beri. Doktora söylediğimde catıların genisliyor ve ileride daha da fazla olacak baskı yaparmıs bebek. Dediğiniz gibi yatakta dönerken cok cok zorlanıyorum pantolon giyerken.. feci bi agrı bu, herhalde doğum ağrısından sezeryandan agrısı daha hafif olur bunun yanında. Ancak bu varis olayını anlayamadım genital bolgede mi varis olusuyor?

ay ama beni gece gece şok ettiniz ne varisi ne siyatiği ne diyorsunuz :) ağrıları şiddetli şekilde yaşıyorum ama söylediklerinizi de hiç duymadım çok mu cahil kaldım yoksa :) birileri bu konuda net bir bilgiye ulaşınca paylaşırsa çok sevinirim zira merak içerisindeyim :)

benimde genital bölgemde varis vardı,ağrı ve şişlik yaptı off aklıma geldide zordu yaaa...
hatta aşırı derece de varis olduğunda normal doğum bile yapılamıyor kanı durduramazlarsa diye....
şuan da yok şükür olsunn..

Merhaba geçmiş olsun bende 6buçuk aylık hamileyim 2 aydan beri benmde genital bölgemde agrı vardı .vajinal bölgemde kan toplantısı oldugunu farkettim.bende doktoruma sordum varis dedi.yapılacak birşey yok.dogumu bekleyecez dedi.eger dogumda patlama ihtimali varsa sezeryan yaparız dedi.dogumdan sonra kaybolabiliyormuş yada kaybolmazsada tedavi edilebilirmiş.bende endişeleniyoırum günden güne büyüyor.

X