Yabancı uyruklu arkadaşımın derdi

Bence kesinlikle suriyeli degil , buyuk ihtimalle rus , ukrayna vs gibi bir ülkeden ayse , tamamen onlarin yapacagi isler bunlar
Arkadaşım Rus, Ukrayna değil ama kültür olarak o kültürü almış bir milletten yaklaşmışsın vallaha yani. Eski Sovyetlerden Birliğinden ayrılmış bir ülkeden. Ama çoğunda Rus tesiri olduğunu kendiside söyler herzaman.

Ben sadece burada yazılanları okuyacağım ona onunda sorularını yazacağım.şimdi erkek bebek oldu. Hiç mi değişiklik olmaz diyor? O olayı yurt dışında affetmişti. Şimdi tek sorun kenarında ki paranın bulunması. Bir de hayatına biri girmiş midir? Diyor bazen 3 ay gelmiyor.Bir kart bırakmış oradan para çekiyorum her ay diyor. Sadece her gün çocuklarıyla görüntülü konuşuyormuş. Normalde çok sosyal bir adammış böyle bir ihtimal var mıdır diyor.
Erkek bebek olduğu için güven duygusu yeniden eskisi gibi olur mu diye soruyorsa onu bilemem.
Bazı erkekler erkek çocuğa önem verir..bazisi da kız çocuğum daha değerli der. Bazısı evlat olsun gerisi boş der.

Bana bu hikayede adam artik dolup taşmış gibi geldi.
Affetmiş ama olayları unutmamış.
Affetmenin de bir sınırı vardır.
Adam o sınırı geçmiş gibi..

Ama tabi arkadaşınız bunu öğrenmek için bekleyecek.
Zaten oğlu 45 günlük. Bir yere kımıldayamaz.
Çocukları ile oyalansin beklesin.
Bence çok umutlu olmasın.
Ben konudan onu çıkardım. Umut yok gibi geldi.
Tabi mucize olur mu bilemem.

Ama adam dönerse de arkadaşınız ağzıyla kuş tutmak zorunda. Adamın sabri taşmış.
Gözü yenidoğan oğlunu bile görmüyor.

Arkadaşınız şu an dört çocuğuna odaklansın..
Çok üzülmesin sütü kesilmesin.
Beklemede kalsın. Artık gerisi adama kalmış.

Arkadaşım Rus, Ukrayna değil ama kültür olarak o kültürü almış bir milletten yaklaşmışsın vallaha yani. Eski Sovyetlerden Birliğinden ayrılmış bir ülkeden. Ama çoğunda Rus tesiri olduğunu kendiside söyler herzaman.
Azerbaycanlı mı yoksa?
O ülke sovyetler birliğindeydi.
Azerileri severim ben ya..

Üzüldüm şimdi.. :KK43:

Bence konu boyu kadının yaptığı tek doğru şey eşinden gizli para biriktirmek olmuş.
Keşke her kadın kocasının harika ,iyi olmasina, verdiği sözlere kör gözle inanmasa da olası boşanma , kavga, aldatma durumunda guvenebilecegi iyi bir para biriktirse kenarda. Bu işlerin ne zaman bozulacağı hiç belli olmaz çünkü
kenarda para bırıktırmek ayrı esten gızlı para bırıktırmek ayrı :)
ıkı taraflı yarın ne olacagı bılınmez aynı seyı erkek yapsa ona da dusuncem bu olurdu. kocam benı aldatırsa kenarda param olsun dıye para bırıktırılen bır evlılık zaten saglıklı ılerlemıyordur o zaman konu baska, ama burda cok guzel baslayan kadının ustune tıtreyen bır adam varmıs bır yalanın ortaya cıkması yuzunden adam sogumus ılk. onun ustune baslayan olaylar silsilesı.

Ozbeklerde vs guclu aile faktoru
Cok iyi taniyorum onlari , milanin bakicisi ozbekti iki sene evimde yatti
Evet ailesine çok düşkün her yönden bir bütün olarak görüyor. Kendi ailesi ve kocasını bir bütün olarak görüyor. Kocasının tepkilerine anlam veremiyor aksine biz kocaman bir aileyiz diyor.

Valla ben adamın yerinde olsam çok fena dolandırmış kaziklanmis hissederdim hem ev konusu sonra para biriktirmek falan arkadaşınız saf falan değil adam haklı çocuklar için bile olsa güvenmediği biriyle yaşamak çok zor adam her an beni tekrar ne zaman kaziklar diye bakar

Evet ailesine çok düşkün her yönden bir bütün olarak görüyor. Kendi ailesi ve kocasını bir bütün olarak görüyor. Kocasının tepkilerine anlam veremiyor aksine biz kocaman bir aileyiz diyor.
Cok yanlis bir bakis acisi iste bu
Kendi ailesi ayri , kendi kurdugu aile ayri
Ben nedense adamin cok duzgun bir insan oldugunu düşündüm anlattiklarinizdan ve oyle bir adam bu tarz bir aile yapisini kabul etmez
Evlenince oncelik insanin esi ve cocuklari olmali , arkadasiniz bunu becerememis eline yuzune bulastirmis senelerdir

Yok değil, Kendisi Özbek. Dedim yeter yazalım. İnsanlara tek tek arkası yarın gibi mi yazacağız.
😄 İyi yapmışsınız yoksa burada asıl konuyu es geçip ülke bulmaca oyununa dalmistik. Konuya dönecek olursam adam artık kadına güvenmiyor .İlk olay olmasa arkadaşınız banka hesabı ortaya çıktığında" zor günler için biriktirdim" der eşini bir şekilde bunun böyle olduğuna ikna ederdi.Ama ilk olay yenilir yutulur ,hazmedilir bir durum değil ...adam da ilkini hazmedememisken uzantıları ile başa çıkamamış. Bence adam hayatına yüksek ihtimal başkasını almış ve son çocuk kafasında bitirdiği evliliği onarmaya yetmeyecek

Tamam Ayşe yanlış yapmış ama eşininde hemen kaçıp gitmesi mi gerekiyor yani ? Eşle arada bir sorun çıkınca hayata hemen başkasını almak normal mi ? Eşi Ayşe "Ayşe,ailenin bu kadar hayatımıza müdahil olmasını istemiyorum,yaptığın yanlışları bir daha tekrarlama yoksa bunun sonu ayrılık olur" tarzında bir konuşma yapsaydı da Ayşe dinlemeseydi o Zaman Ada'm haklı olurdu.Adamda Adam değilmiş yani hemen 4 çocuğunun annesini silmiş

adamın nıye bu kadar sogudugunu sımdı daha ıyı anladım ve yuzde yuz hak verdım adama
ılk konu zaten kadının aılece esını dolandırması,
sonra da kadının gızlı para sakladıgını gorunce , yıne mı para meselesı sen benı ne olarak goruyorsun amacın bellı senın deyıp komple sogumustur ve hatta cocukları bıle baglamak ıcın yaptıgını dusunmustur kım olsa boyle dusunur...

babamın burda evı var ıcımıze sınecek bır ev bulana kadar kırada oturalım dese ne olur kı? kocası yok dersede yok ölümlü dünya mı ev mı yok ? ama yoook olur mu super zekı babamız o parayı nasıl kendıme yonlendırebılırım gızlı saklı ısler cevırebılırım demıs ve kadın da buna uymus

bence zaten bu evlılık bıtmelı ama cocuklara cok uzuldum cocuk ıcın kalır mı kocam dıye de sorabıldıgıne gore ara duzeltmek ıcın cocuk yapanlardan arkadasınız gercekten yapmasın artık cocukların vebalıne gırmesın yazık...

bence arkadasınız kocasına tamam sen nasıl ıstıyorsan oyle olsun duzeltmek ıcın de ıstedıgın neyse yaparım tavsıyen ne ılk amacım aramızın duzelmesı yoksa da senı daha fazla uzmeyecegım desın uzlasmaya calıssın. bozan kendısı o yuzden duzeltmek ıcın kendısı ugrasmalı :KK43: yazık ya emzikli bebek var ben cocuklara cok uzuldum

Yok ben karışmıyorum. Bugün sizlerin yazdıklarını ben okuyacağım ona.Tüm gün beraber olacağız. Onun anlattıklarını istediği şekilde düzenleyip yazdım. İlk yalanı da biliyorum fakat izin verirse anlatacağım burada çünkü karmaşık ve yanlış anlaşılmaya çok müsait bir konu. Hem genel olarak hukuken bişeyler öğrenmek için. Hemde boşanmak İstemediği için eşini kazanabilir mi birdaha buraya fikir alışverişi yapmak için yazdık. Teşekkürler
Benim düşünceme göre Türk erkekleri gizli saklı iş yapan kadından nefret ediyor net. Yok eşinden para saklamış, yok babasının merkezde evi varmış eşine söylemeden tutmak istemiş falan filan... insanda güven mi kalır. Adamın da bir hatasını okumadım ki kadın kendini güvence altına almaya çalışmakta haklı diyeyim. Tek anladığım Ayşe’nin gereksiz dalavere yapan bir kadın olduğu

Benim düşünceme göre Türk erkekleri gizli saklı iş yapan kadından nefret ediyor net. Yok eşinden para saklamış, yok babasının merkezde evi varmış eşine söylemeden tutmak istemiş falan filan... insanda güven mi kalır. Adamın da bir hatasını okumadım ki kadın kendini güvence altına almaya çalışmakta haklı diyeyim. Tek anladığım Ayşe’nin gereksiz dalavere yapan bir kadın olduğu
Ne olursa olsun kadınla beraber olmuş, sevişmiş doğuma gelmesi gerekmezmiydi? Aldır çocuğu demek kötü değil mi sizce?

Kendi ailesi ve kocasını gerçekten bir bütün olarak gören bir insan babasının evinde kiraya otururken eşinden gizlemez, babasının evini de kocasına gizliden parayla satın aldırmazdı. Eğer gerçekten kocaman bir aile olarak görseydi kardeşi için gerekli olan parayı da açık açık isteyebilirdi.
Bu olayın üzerine para saklama mevzusu, güven diye bir şey bırakmamış ki adamda. Resmen beni para basma makinesi olarak görüyorsunuz diye düşünmüştür adam.
Bence kocası haklı, beyninde de bitirmiş ama çocukları için resmî olarak boşanmıyor, muhtemelen boşanırsa oturumu olmayacak kadının, bu durumda da sınırdışı edilip çocuklarından ayrı kalacak çünkü.
Çocukları zaten adamin onayı olmadan yurt dışına çıkaramaz.

Bu arkadasiniz olan kiz Transilvanya'li mi cunku ailesi vampir ailesi olabilir bilemedim. Adami baglarim diye mi son cocugu yapmis? Tabii adam yutmamis ondan aldir filan demis. Yine de babasi sonucta o kadar vicdansiz olmamasi lszim. Cocuklar icin bence iyi bir avukata danissa iyi olur.

Arkadasiniz oturup konusacak ilerleyen zamanda, adam bosanmak mi istiyor bur sans daha vermek mi istiyor ogrenecek ona gore yolunu cizecek.
Arkadasiniz anlattiginiz her seyde hatali, adam her seyde hakli, o yuzden arkadasinizin rest cekme gibinbir durumu kalmamis. Cocuklarinin basinda duracak ve esinin gonderecegi para ile gecinecek. Bunu kabul ederse belki biraz daha rahat olur.

Bir ihtimal gercekten ailesini silerse esi yebiden eve donebilir, ama bu da sadece ihtimal

X