yabancıyım ve Türk ile evliyim..

alevalev888

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2023
28
2
Merhabalar. Ben yabancıyım ve iki sene Türk ile evliyim. Evliliğimizin en başından beri, beni en küçük bir şey yüzünden boşanmakla tehdit ediyor - manikür yaptırdığım için (kendi paramla bu arada), çalışmak istediğim için, üstelik sinirlince bana sürekli küfrediyor s*ktir git defol git başımdan diyor. Farkı küçük şeylerden dolayı öfkeleniyor, ona yük olduğumu ve çok kötü şeyler baba söylüyor.. bunlar yüzünden ağlamaya başladığımda, her zaman kapıyı çarpıp gidiyordu. O bana defol git deyince sinir krizi geçirmeye başladım, yardım etmesini istiyordum ama her zaman gidiyordu, eve gece 12 gibi geliyordu... Kendimi güvende hissetmiyordum, bu yüzden düğünden bir yıl sonra çalışmaya başladım, eşim buna kesinlikle karşıydı, evde kalmam ve çocuk doğurmam gerektiğini söyledi, yoksa neden evlendi? O benim çalışmam için değil, çocuk sahibi olmak için evlendi böyle söyledi.

Birkaç hafta önce yine tehdit etti - ya da çocuk yapıyorsun, ya da boşanıyoruz. Ben korktum, kabul ettim ama çocuk olunca bir yıllık aradan sonra parasını kendim ödeyeceğim bir bakıcı tutup işe gideceğimi söyledim, işimi gerçekten seviyorum, o bana berbat bir anne olacağımı ve onun çocuğunun böyle anne ihtiyacı yok söyledi.. Ona göre en az 3 yıl evde kalmam lazım. Bundan sonra yine bana ihtiyacı olmadığını, aile olamayacağımızı söyledi. Bunu her zaman dinlemek canımı acıtıyor dedim, neden normal yetişkinler gibi konuşamıyoruz? Artık her zaman bu kadar ağır sözlere dayanamıyorum, sabırlı ve sakin bir insan olmama rağmen bu beni çok üzüyor, kendimi korkunç bir psikolojik bitkinlik durumuna getirdim... Cevap vermedi, her zamanki gibi kapıyı çarpıp gitti. Ama sanki bana hiç saygı duyulmuyormuş gibi kendimi aşağılanmış hissediyorum çünkü ben mesaja kızdığımda asla boşanmakla tehdit etmiyorum edemem de sevdiğim bir insanı kurmamak için... Bir hafta hiç konuşmuyoruz, akşam eve geliyordu, ama bugün saat 23:43 hala gelmedi..

İki yıldır ilk defa sabrım tükendi, ondan önce özür dilemeden her zamanki gibi davranmaya devam etti, ben de kendimi kötü hissetmeme rağmen hiçbir şey olmamış gibi ona sarıldım. Ama artık yapamıyorum. muhtemelen beni umursamıyor, anlayacağını ve özür dileyeceğini umuyordum ama yok. Çok acı..

Korktum kabul ettim nedir ya anne olmak istemiyorsanız istemeyerek dünyaya getireceğiniz çocuğun böyle bir babayla büyüyerek neler yaşayabileceğini düşünmüyor musunuz? Yaşınız kaç neden bu kadar korkuyorsunuz aileniz Türkiye'de mi ne iş yapıyorsunuz

Eğitim, evim de var, onsuz yaşayabilirim ama çok acı. Alıştım ona, bu benim ilk ilişkim, güzel anlarımız da oldu, onu çok seviyordum, bu adamın artık hayatımda olmayacağına inanamıyorum…

Ben de zor durumda kaldınız ülkenize filan dönemiyorsunuz sandım. Hayret bir şey gerçekten.

Bu adamla evli kalacak kadar zor durumda misiniz? Ülkeniz neresi ailenize donemiyor musunuz?
Ülkem Karadağ. Annem evliliğime karşıydı ve artık geri dönemeyeceğimi söyleyerek beni uyardı. Ama annem bana Türkiye'de bir ev hediye olarak satın aldı, fakat ben evliyken satın alındı bu ev. İşim, eğitim var. Eğer annemi en başından dinleseydim. Utanıyorum gerçekten..

Eğitim, evim de var, onsuz yaşayabilirim ama çok acı. Alıştım ona, bu benim ilk ilişkim, güzel anlarımız da oldu, onu çok seviyordum, bu adamın artık hayatımda olmayacağına inanamıyorum…
Hayatınızda zaten olmamış ki. Sizi sevdiğini düşünmüyorum. Böyle bir adama çocuk yapmayın. İyi bir baba olacağını da sanmam. Çocuk hakaret, kavga, gürültünün olduğu bir ortamda büyüyüp ziyan olur.
Boşanın ve kendi ayaklarınızın üstünde durun. Çekmeyin böyle bir ayıyo

Ülkem Karadağ. Annem evliliğime karşıydı ve artık geri dönemeyeceğimi söyleyerek beni uyardı. Ama annem bana Türkiye'de bir ev hediye olarak satın aldı, fakat ben evliyken satın alındı bu ev. İşim, eğitim var. Eğer annemi en başından dinleseydim. Utanıyorum gerçekten..
Ay bir de bışanırsanız mala ortak olacak. Ailenizin aldığını kanıtlamaya çalışın evi. Sizden 5 kuruş ona geçmesin değmez bu adama

Karadağ mı??? Yapmayın etmeyin o tarafın kadınları gayet akıllıdır, beceriklidir, ezilmez buzülmez. Sizin ülkeden cıkan tek ezik ve pasif kadın duydum o da gelmiş zaten bizim ülkede yaşıyor🤐🤐🤐

Sevgili konu sahibi kısaca senden beklediğim performans ektedir:

images.jpeg-5.jpg

Korktum kabul ettim nedir ya anne olmak istemiyorsanız istemeyerek dünyaya getireceğiniz çocuğun böyle bir babayla büyüyerek neler yaşayabileceğini düşünmüyor musunuz? Yaşınız kaç neden bu kadar korkuyorsunuz aileniz Türkiye'de mi ne iş yapıyorsunuz
26 yaşındayım, annem Türkiye’de değil, Karadağ’da. İngilizce öğretmenim. Neden onu kaybetmek o kadar korkuyorum ben de bilmiyorum..

Geçmiş olsun , yani aranızdaki sevgi ilişkisi değilki, böyle birinin üstünlük kurmaya çalıştığı ezmeye çalıştığı , diğerinin fedakarlık yaptığı bir hale dönüşmüş ast üst ilişkisi gibi bir şey olmuş bu şekilde yürümezki. eşinin boşanma tehditleri karşısında net bir duruş göstermen gerekiyor böyle kırmak istemiyorum diye alıştım vs. diye devam edersen çok ezilirsin

X