yabancıyım ve Türk ile evliyim..

26 yaşındayım, annem Türkiye’de değil, Karadağ’da. İngilizce öğretmenim. Neden onu kaybetmek o kadar korkuyorum ben de bilmiyorum..
Bu adamı kaybetmekten mi korkuyorsun? Ee bacım çek bir ömür o zaman ne diyelim. Burnu yere düşse eğilip almaz bu herif hep sen alttan alacaksın mecbur hazırla kendini bu duruma. İlerde çocuk doğursan anneliğinide beğenmez bu senin, çocuk ergen olduğunda yetiştirmenide kendine saygın yoksa devam. Yada bari evi kurtar annenin üzerine geçir(tabi böyle bir imkan varsa hukukçular daha iyi bilir)

Açıkcası bana da feyk geldi, Karadagca aynı Sırpca, 2 yılda Sırp birinin bu derece düzgün Türkce konuşması ve yazması mümkün değil. Türkçe çok çok zor bir dil. Hele ki konu sahibesi noktalama işaretlerini ve emojileri doğru yerlerde kullanmış. 3 noktayı doğru kullanmış mesela, bunu bizim Türkler bile yapamıyor😬😬 konu sahibesi erkek sankim @Mune
İngilizce öğretmeniyim, belki bundan diller benim için daha kolay geliyor. Ancak yazdığım kadar iyi konuşamıyorum😅

İngilizce öğretmeniyim, belki bundan diller benim için daha kolay geliyor. Ancak yazdığım kadar iyi konuşamıyorum😅

Ögretmenlerin üstün bir öğrenme yeteneği genelde pek olmuyor😬😬, Ingilizceyle de Türkcenin ne gramer, ne morfoloji olarak hiçbir ilgisi yok. Ingilizce bilince Türkçe daha kolay olmuyor yani ..kusura bakmayın bana geçmedi bu konu🤐

Bir avukata danışın evi annenizin alması ve ödemelerle ilgili bir konuşun yani evi yarıya bölmek zorunda olmayabilirsiniz, belki kurtarırsınız evinizi.
Aşkı filan boşverin dediğim gibi bir avukat bulun Evi kurtarabilirseniz kurtarın bu adamdan kurtulun.
Eğitim ve işiniz var annenizin geri dön demesine ihtiyacınız yok bu yanlıştan hala dönebilirsiniz. Sevgi böyle bir şey değil, böyle kötü bir adam bulunmaz biri değil başka aşklar yaşarsınız yine yaşiniz çok küçük galba
Boşanma sırasında mal paylaşımı konusunda anlaşmak mümkün müdür acaba? Evliyken eşim iki araba aldı, ben bir ev aldım. Evimi alacağım, o arabalarını alsın anlaşabilir miyiz acaba?

Merhabalar. Ben yabancıyım ve iki sene Türk ile evliyim. Evliliğimizin en başından beri, beni en küçük bir şey yüzünden boşanmakla tehdit ediyor - manikür yaptırdığım için (kendi paramla bu arada), çalışmak istediğim için, üstelik sinirlince bana sürekli küfrediyor s*ktir git defol git başımdan diyor. Farkı küçük şeylerden dolayı öfkeleniyor, ona yük olduğumu ve çok kötü şeyler baba söylüyor.. bunlar yüzünden ağlamaya başladığımda, her zaman kapıyı çarpıp gidiyordu. O bana defol git deyince sinir krizi geçirmeye başladım, yardım etmesini istiyordum ama her zaman gidiyordu, eve gece 12 gibi geliyordu... Kendimi güvende hissetmiyordum, bu yüzden düğünden bir yıl sonra çalışmaya başladım, eşim buna kesinlikle karşıydı, evde kalmam ve çocuk doğurmam gerektiğini söyledi, yoksa neden evlendi? O benim çalışmam için değil, çocuk sahibi olmak için evlendi böyle söyledi.

Birkaç hafta önce yine tehdit etti - ya da çocuk yapıyorsun, ya da boşanıyoruz. Ben korktum, kabul ettim ama çocuk olunca bir yıllık aradan sonra parasını kendim ödeyeceğim bir bakıcı tutup işe gideceğimi söyledim, işimi gerçekten seviyorum, o bana berbat bir anne olacağımı ve onun çocuğunun böyle anne ihtiyacı yok söyledi.. Ona göre en az 3 yıl evde kalmam lazım. Bundan sonra yine bana ihtiyacı olmadığını, aile olamayacağımızı söyledi. Bunu her zaman dinlemek canımı acıtıyor dedim, neden normal yetişkinler gibi konuşamıyoruz? Artık her zaman bu kadar ağır sözlere dayanamıyorum, sabırlı ve sakin bir insan olmama rağmen bu beni çok üzüyor, kendimi korkunç bir psikolojik bitkinlik durumuna getirdim... Cevap vermedi, her zamanki gibi kapıyı çarpıp gitti. Ama sanki bana hiç saygı duyulmuyormuş gibi kendimi aşağılanmış hissediyorum çünkü ben mesaja kızdığımda asla boşanmakla tehdit etmiyorum edemem de sevdiğim bir insanı kurmamak için... Bir hafta hiç konuşmuyoruz, akşam eve geliyordu, ama bugün saat 23:43 hala gelmedi..

İki yıldır ilk defa sabrım tükendi, ondan önce özür dilemeden her zamanki gibi davranmaya devam etti, ben de kendimi kötü hissetmeme rağmen hiçbir şey olmamış gibi ona sarıldım. Ama artık yapamıyorum. muhtemelen beni umursamıyor, anlayacağını ve özür dileyeceğini umuyordum ama yok. Çok acı..
Evi/tapuyu boşanmadan evvel annenizin üzerine devredin.

Eş denilen kişi, 1-2 yıllık evlilikte çocuk yapmayı erteliyorsunuz diye size boşanma davası açamaz. Çalışmak istiyorsunuz diye size boşanma davası açamaz. Çocuğa bakıcı tutmak istiyorsunuz diye size boşanma davası açamaz. Yapıştırırsınız karşı davayı. Tazminat+nafaka alırsınız.

Ama ev durumu sıkıntılı. Siz Türk kanunlarını bilmiyorsunuz, eş denilen kişi de bunların kurdudur şimdi. Elden para verdim, senetti kürekti, havaleydi vs diyerek eften püften bir şey sunar mahkemeye, kabul edileceği tutar. O yüzden siz, şimdi önce iyi bir boşanma avukatına gidip danışmanlık alıyorsunuz. Evi annenize nasıl devredeceğinize dair. Eş denilen kişiden gizli ve hızlı davranın. Evin devrinden birkaç ay sonra evleri ayırın. Zamana yayın, boşanın. Çocuk mocuk yapmayın bu insan müsveddesinden.

Ögretmenlerin üstün bir öğrenme yeteneği genelde pek olmuyor😬😬, Ingilizceyle de Türkcenin ne gramer, ne morfoloji olarak hiçbir ilgisi yok. Ingilizce bilince Türkçe daha kolay olmuyor yani ..kusura bakmayın bana geçmedi bu konu🤐
ancak genel olarak tüm diller aynı sisteme göre öğretilmektedir. okuma, yazma ve konuşma becerileri geliştirip, iki yılda B2 seviyesine ulaşmak oldukça mümkün bana göre

26 yaşındayım, annem Türkiye’de değil, Karadağ’da. İngilizce öğretmenim. Neden onu kaybetmek o kadar korkuyorum ben de bilmiyorum..
Çünkü seni sindirmis .bir de çocuk olursa onunla tehdit eder .daha kötülerini yaşatır .ne işin var böyle bir hayatta lütfen bunu kendine yapma .insanlar evlat acısıyla bile yaşıyor bir hodukten ayrıldın diye olmezsin

Boşanma sırasında mal paylaşımı konusunda anlaşmak mümkün müdür acaba? Evliyken eşim iki araba aldı, ben bir ev aldım. Evimi alacağım, o arabalarını alsın anlaşabilir miyiz acaba?

Avukat değilim ama etrafımdan bildiğim kadarıyla Boşanma çekişmeli veya anlaşmalı olabiliyor , anlaşmalı olursa bu mümkün , çekişmeli için bir öngörü yapmamız mümkün değil ve uzun sürüyor

Hani kocanı seviyordun?
Boşanıp mal paylaşımı başlamış daha ikinci sayfada.
Ben bu adamın iyi yanları var mı diye sordum. Gerçekten merak ettim tam olarak nesini sevdiğini?

Evet anlaşmalı boşanmak isterseniz ve ikiniz bu şekilde bir paylaşım yapmak isterseniz yapabilirsiniz.
Gerçekseniz gercekten karşılaşabileceğiniz en kötü adamlardan birine denk gelmişsiniz bir an önce terk edin çocuk yapmayı düşünmeyin.

Evi/tapuyu boşanmadan evvel annenizin üzerine devredin.

Eş denilen kişi, 1-2 yıllık evlilikte çocuk yapmayı erteliyorsunuz diye size boşanma davası açamaz. Çalışmak istiyorsunuz diye size boşanma davası açamaz. Çocuğa bakıcı tutmak istiyorsunuz diye size boşanma davası açamaz. Yapıştırırsınız karşı davayı. Tazminat+nafaka alırsınız.

Ama ev durumu sıkıntılı. Siz Türk kanunlarını bilmiyorsunuz, eş denilen kişi de bunların kurdudur şimdi. Elden para verdim, senetti kürekti, havaleydi vs diyerek eften püften bir şey sunar mahkemeye, kabul edileceği tutar. O yüzden siz, şimdi önce iyi bir boşanma avukatına gidip danışmanlık alıyorsunuz. Evi annenize nasıl devredeceğinize dair. Eş denilen kişiden gizli ve hızlı davranın. Evin devrinden birkaç ay sonra evleri ayırın. Zamana yayın, boşanın. Çocuk mocuk yapmayın bu insan müsveddesinden.
Çok teşekkür ederim. Ben dava açarsam nafaka ve tazminat alabilir miyim acaba? Türkiye'deki kanunları gerçekten hiç bilmiyorum..

Hani kocanı seviyordun?
Ben bu adamın iyi yanları var mı diye sordum. Gerçekten merak ettim tam olarak nesini sevdiğini?

Kocasını seviyordu üstelik kaybetme korkusuda vardı. Garip bir şekilde hemen boşanmaya karar verdi.

Kocasını seviyordu üstelik kaybetme korkusuda vardı. Garip bir şekilde hemen boşanmaya karar verdi.
Biz hâlâ 38 yaşında hiç evlenmemiş bir kadını, iki evlilik yapmış üç çocuklu adamla evlenmesin diye ikna etmeye uğraşalım.😂

Boşan,evi al,çocuk yapma,ailenin para gönderdiğini banka dekontlari ile ispat edersen senden birsey alacağını sanmıyorum.Yakanı sıyır kurtar kendini.Geçmiş olsun.

ancak genel olarak tüm diller aynı sisteme göre öğretilmektedir. okuma, yazma ve konuşma becerileri geliştirip, iki yılda B2 seviyesine ulaşmak oldukça mümkün bana göre

O bilgi de tamamiyle yanlış, okuyanlar için dogrusunu yazayım herkes öğrensin. Her şeyden önce Türkçe'de şart durumları, kişi belirten durumlar, zaman kipleri ve nice anlam eklerle verilir. Bu bakımdan

1. Bir Türkce kelime birden fazla Ingilizce kelimeye karşılıktır. Misal gidersen -> if you go

2. Eklerin eklenme sırası da özel ve önemlidir. Misal: gitmiyorlarken

3. Turkcede nerdeyse hiçbir başka dilde olmayan çok özel yapılar vardır, isim-fiil ve sıfat-fiil gibi.

Şimdi

2. Butün ekleri doğru şekilde ve doğru sırayla kullanmıssınız nasıl oldu? Hic Ivana Sert dinlediniz mi mesela, kadın 10yıldan sonra bile ben havalı saç seviyor diyor, kişi eklerini bazen kullanmıyor. Tüm kip ve kisi eklerini nasıl dogru yaptinız?

3. Burası zaten 2 yılda olacak is degil.

Kapişşş? 2 yılda B2 Türkce, Arapça, Fince olmaz anca Ingilizce belki Almanca olur.

Feyk, feyk, feyk

Hani kocanı seviyordun?
aslında onu hala seviyorum ama hala boşanmayı düşünüyorum çünkü yoruldum ve psikolojik olarak bitkinim. Çok güzel anlarımız da oldu sonuçta bu benim ilk ilişkim. O çalışkan, ikimiz kamp yapmayi çok seviyoruz, ayda en az iki kere yapıyorduk.. genel olarak onu kötü bir insan olarak görmüyorum. Ne yazık ki birbirimize uygun olmadığımızı düşünüyorum, her şeyden sonra.. Yani böyle acı ağır sözler affetmek çok zor.

X