Yalancı Şahitlik

Oğlunda kalp rahatsızlığı var diye ekstra geriliyor uzadıkça strese giriyor diye
Kanıt var dediniz, avukat var dediniz oğlunun kalp rahatsızlığı kendini savunmasına engel değil sonuçta. Kendi var olan şeylerle halledebilir gayet.

Ya bize sorduğu yalancı şahitlik yaptılarsa ortaya çıktığında yine de başı yanar mı oğlanın diye. İçeriğini bilemem zaten orasıyla ilgili yorum da yapamayız. He şahsi yorumum o kadın bunların hepsini yapacak bir kadın çünkü buraya yazmadığım çok yalanı da var benim bildiğim. Benim sorum yalan bir ifadenin yalan olduğu ortaya çıkarsa karşı dava açılır mı bu şahitlere? Mahkeme sırf kadın diye lehine karar verir mi? Bu kadar.

Biz davanın hakimi değiliz. Hakimden kastım meslek olarak. Hakim ne karar verir bilemeyiz, onun takdirine kalmış. Hiçbir mahkeme sırf kadın diye lehine karar vermez. Eldeki kanıtlara bakılır, onun neticesinde bir karara varılır. Yalan tanıklık evet suç ama malum burası Türkiye. İnsan öldürenlere ceza verilmezken boşanma davasındaki yalancı tanığa yasalara göre verilmesi gereken hapis cezasının verilmesini beklemek pek gerçekçi olmaz.

Kanıt var dediniz, avukat var dediniz oğlunun kalp rahatsızlığı kendini savunmasına engel değil sonuçta. Kendi var olan şeylerle halledebilir gayet.
Tabi kendini savunur koca adam. Anne niye süreç uzayınca geriliyor sorusuna yanıt verdim aslında bundan dolayı çok strese giriyor

X