Yalniz yaşamak sizce zamanla insanın ruhunu daraltır mi?

aysun1997

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2024
19
11
26
Boşandım tek yaşıyorum.Yalniz yaşamak sizce zamanla insanın ruhunu daraltır mi?

Boşandım tek yaşıyorum.Yalniz yaşamak sizce zamanla insanın ruhunu daraltır mi?
Yalnız yaşamak değil de bir şey yapmamak, gayesiz olmak daraltır sosyal çevreniz , varsa aileniz ile bağı koparmadan sosyal hayatınıza etkinliklerinize devam edin🌸 dost ile bir kahve , biraz yürüyüş , güzel bir yerde yemek yemek gibi şeyler ile ufak dokunuşlar hobiler sizi rahatlatır

Yalnız yaşamak değil de bir şey yapmamak, gayesiz olmak daraltır sosyal çevreniz , varsa aileniz ile bağı koparmadan sosyal hayatınıza etkinliklerinize devam edin🌸 dost ile bir kahve , biraz yürüyüş , güzel bir yerde yemek yemek gibi şeyler ile ufak dokunuşlar hobiler sizi rahatlatır
Kitap oku muzik dinle,yürüyüş ,spor yap..bunun dışında evde neler olabilir

Kurslar var, drama, müzik aleti, seramik, hat, ebru, kara kalem, yağlı boya, yeni bir spor dalı öğrenmek, dans kursları, eğitimler var ilgi alanı ile ilgili olanları takip edebilirsin, bir sürü ilgi alanına göre değişir. Piknik, balık tutmak, mangal bile bir sosyal etkinlik 🤷🏻‍♀️

Artı sevgiliniz olur, onunla muhabbet edersiniz, seks yaparsınız
Sosyal çevrenizle evde parti verirsiniz

İstediğinizde yalnız kalma lüksünüz var

Yani bir adamın çamaşırlarını yıkamak ve dağınıklığını toplamak gibi görevler olmayınca, gerçek hayatla karşı karşıya kalırsınız
Korkmayın

28 yaşındayım, 19 dan beri tek yaşıyorum, 4-5 senesi türkiye dışında. Ben çok seviyorum şahsen. Bu sürede ya okuyor ya çalışıyor oldum. Tüm gün sosyalleştikten sonra evde kendi keyfinize göre takılmak bence büyük lüks. Arkadaşlar gelir, sevgili gelir rahat rahat mis. eve kapanır, dışarı çıkmazsanız, sosyal hayattan koparsanız tabiki bunalirsiniz. Onun dışında bence ihtiyaç belli süre tek yaşamak.

Aynı yatağı paylaşıp yalnız hissedenlerde var yalnızlık kimseye değil sizin algılayışınıza bağlı sizin için hayat bir erkekten ibaretse evet çok yalnizsiniz biraz yayın hayatınızı genişletin hobiler edinin gezin şehir şehir ülke ülke... Bir çocuk sevindirin okutun huzur evini ziyaret edin gönüllü olun kuruluşlarda kitap spor tiyatro kurslar vs
Zaten harekete geçince doğru biri varsa sizin için gelecektir zaten

Her evli yalnız degilmi ....çoğunluk evli bekar gibi....yani yalnız doğuyoruz ve ölürken nerde ne şekilde ölünecek bilmiyoruz....herkes yatağında sevdikleri başında ölmüyor....evlilik ise konu o yalnızlıktan kaçmanın yolu değil ....iyi bir evlilikse sözüm yok ...yoksa iki kişilik yalnızlık oluyor zaten ....ayrıca kim öle kim sona kala demisler onunda yazılı senedi yok ....Allah var siz varsınız birazda sevmek lazım yalnızlığı birazda onunla anlaşmak ....insan kendini çözerse yalnız hissetmez ....her kalabalık yalnızlığı gidermez fikrim bu

Yalnız kalmak bir süre sonra dediğiniz durumlara yol açıyor elbette ama insanla uğraşmakta ciddi zorlaştı artık. O yüzden yalnız yaşayıp sık sık aile evini ziyarete gidip orada kalmak ve sık sık arkadaşlarla vakit geçirmek iyi olabilir.

bence yalnız yaşamak çok güzel
türkiye şartlarında bunu deneyimlemek artık çok zorlaştı
ama kendi düzenini kurman harika bişey
bağımsızsın bi kere. temizlik, yemek canın isterse yaparsın istemezse yapmazsın
sıkılırsan birilerini çağırırsın. arkadaş, sevgili, aile...
neden yalnız yaşamak daraltıcı bişi olsun ?
koca gün evde oturursan tabi ki daralırsın
bunu renklendirmek senin elinde.

X