annemin düğün sürecinde bitmek bilmez baskıları - dayanamıyorum.

Annene sor bakalim senin bu guzel gunlerini zehir ettikce mutlu oluyormuymus.
Artik evleniyorsun, tavrini koy annende olsa huzurlsuuluk yaratmaya ne hakki var.
Ayricada böyle gereksiz hareketler insanlarin gözunde iticilik ve sogumaktan baska birsey etmez. Annene bhnu siyle
valla söyledim de hiç umurunda olmadı. narsisist bir insandır kendisi. annelik tarzı da böyle. asla hatalı olduğunu kabul etmez, burnundan kıl aldırmaz, bütün dünya karşında olsun yine en haklı kendisidir ve herkesi sinirden çatlatmayı başarır:)
örneğin nişan elbisesi konusunda "söylediklerin yüzünden beğendiğim elbise içime sinmiyor, bunu yapmamalısın" dedim. "haklısın nişan elbiseni YIRTTIĞIM çok kötü oldu" dedi. neymiş, eleştirebilirmiş beğenmek ve BENİM İSTEDİĞİM TEPKİYİ VERMEK ZORUNDA DEĞİLMİŞ.
söylediklerine tepki gösterdiğim zaman klasik cümlesi bu zaten, SENİN İSTEDİĞİN GİBİ DAVRANMAYACAĞIM diyor

Allah aşkına ağzınız yok mu sizin? Okurken ben sinirlendim burda siz nasıl böyle sabredebiliyorsunuz? Evlenip,aile kuracak yaşa,olgunluğa gelmiş insanların ailelerine karşı ağırlıklarını koyamamasına anlam veremiyorum.

Siz sanıyor musunuz düğün bitince her şey bitecek? Evlendikten sonra da evliliğinize müdahale edecek. O yüzden bir an önce sınırlarınızı koymanız lazım.
ağzım var ve cevap veriyorum. çok büyük kavgalar da ediyoruz. güzellikle de anlatıyorum. tamam sustum deyip aradan çekilmesi gerekirken (sıradan bir insan bunu yapar) benim annem dozunu arttırıyor. aklınıza susan özgüvensiz bir kızla annesi gelmesin. benim annem çok ayrı bir vaka.

kendi egosunu tatmin etmeye çalışıyor.
bunu kendisine söyledim. ben de aynen böyle düşünüyorum zaman zaman.
normal kızlar annesiyle takım olur, anne erkek tarafına ne diyelim, ne isteyelim falan diye kafa kafaya verir, benim kızım akılsız/tecrübesiz/cahil olduğu için beni devreden çıkarmaya çalışıyor diyor.
işim çok zor

Şimdi annen öyle nişanlınla ya da ailesiyle olan ilişkine karışmamış, ya da onlara damada bi saygısızlık yapmamış, sen sevdiğin acıdığın için her şeyi orta halli yaptırmak istiyorsun ama inan isteyen insan bir şekilde her şeyi en güzeliyle yapıyor, fazla verici mütevazi olma sana madalya takmıyorlar bu bize acıdı her şeyin uygununa kaçtı diye, senden sonra gelen her şeyi dört dörtlük yaptırır birde o her şeye beğenmiyor diye 4 4lük yapılır benden demesi anneni dinle seni boşandırır diyenleri dinleme anne ve gelinin istekleri ne kadar yapılıyorsa o kadar değerli oluyorlar evlilik sürecinde de saygı görüyorlar
her şeyin en uygununa kaçmıyorum bu arada ablacım. en kaliteli en uzun ömürlü şeyi seçiyorum. beyaz eşyada yüksek fiyatlı uzun ömürlü bir marka seçtik, mobilyada da aynısı oldu. nişan elbisesinden bahsediyorsun belki, gezdiklerimiz arasındaki yüksek fiyatlılardan biriydi, nişanlım sen ne istiyorsan o olsun dedi. sadece tv ünitesi almadım, o da evi bilmediğim için. daha evi tutmadık. evin salonu geniş olursa alırız dedik nişanlımla. diğer mesajları okuyun, mevzu aslında ne alındı mevzusu değil

ağzım var ve cevap veriyorum. çok büyük kavgalar da ediyoruz. güzellikle de anlatıyorum. tamam sustum deyip aradan çekilmesi gerekirken (sıradan bir insan bunu yapar) benim annem dozunu arttırıyor. aklınıza susan özgüvensiz bir kızla annesi gelmesin. benim annem çok ayrı bir vaka.
Valla dahil etmeyeceksiniz ne yapıp edip engel olacaksınız,onun dedikleri olmayacak başka yolu yok. Çok ayrı bir vaka olan anneniz size evlenincede huzur vermez. Balık baştan kokar.

Valla dahil etmeyeceksiniz ne yapıp edip engel olacaksınız,onun dedikleri olmayacak başka yolu yok. Çok ayrı bir vaka olan anneniz size evlenincede huzur vermez. Balık baştan kokar.
çabalıyorum bunun için. evet şimdiki davranışları ilerinin habercisi

benim nişanlım evden çalışıyor. ben daha aktif bir iş yapıyorum. insanlarla çok iç içeyim. annem onun bana göre "asosyal" olmasını kafasına takmıştı bir ara. "bu adamın hiç arkadaşı yok, çevresi yok, seni aşağı çeker" falan diyordu. durum böyle değil bu arada. arkadaş çevresi benden daha geniş, işi, geliri, düzeni bana göre çok çok iyi. ama annem evden çalıştığı için bana layık görmemiş:) nişan tarihi belirleme konusunda da sizinle aynı şeyi yaşamışız. karşına ilk çıkanla evleniyorsun diyip duruyordu..
Allah yardımcımız olsun. Erkek arkadaşımın annesine bakıyorum sürekli dualar ediyor bizim için, sürekli bana yemek yolluyor, sen benim kızımsın diyor. Bir de kendi anneme gidiyorum sık gitme, her şeye kanma, ağırdan al gibi şeyler söylüyor. Ha bir de sevgilime çirkin iması yapması cabası...

Allah yardımcımız olsun. Erkek arkadaşımın annesine bakıyorum sürekli dualar ediyor bizim için, sürekli bana yemek yolluyor, sen benim kızımsın diyor. Bir de kendi anneme gidiyorum sık gitme, her şeye kanma, ağırdan al gibi şeyler söylüyor. Ha bir de sevgilime çirkin iması yapması cabası...
bu kadar aynı olması çok ilginç 😅 amin 🙏🏻🙏🏻 kolaylıklar diliyorum 🌸

2021 yılında evlendim.
Annem ben vejeteryan olduğum için evde et pişirmiyor oluşuma laf söyledi. Kendi evindeki tencereler ile ilgilen dedim. Alındı ama umurumda mı? Değil.
Eve geldi çöp kovasının yerini değiştirdi ve kızdım. Sen gidince aynı yerine koyacağım. Burası benim evim dedim. Alındı ama ilgilenmedim. Kendi evinde uğraş dedim geçtim.
Yetiskin birey gibi davranın rica ediyorum.
Ayrıca aman annem üzülmesin diye kendini üzmenin bir manası yok. O da kırılıyor sen de kırılıyorsun. Hani ikiniz de insansınız o bakımdan. Pskilogum böyle demişti zamanında. Sizin de kalbiniz var kırılabilir olan. Öncelik siz ve eşiniz. Kök aile köşede kalacak. Bu bilinç ile davranın.

bayağı zor bir durummuş anlattığın gibiyse de değiştirmen mümkün değil karakterini. evlenince de hep sorun yaşarsın, bence burada tek çözüm mesafe koyman. gidin tek yapın alışverişinizi çok fikir sorma dahil etme. yani yıpranma sürecin daha azalır aksi halde sürekli kavga halindesiniz. belki bir ihtimal mesafe koyduğunu anlayıp azıcık geri basar böyle böyle süreci yönetirsin. diğer türlüsü anlatayım vs zaten işe yaramıyormuş.

X