annemin düğün sürecinde bitmek bilmez baskıları - dayanamıyorum.

benim evim ona da karisamazsin dedim mesela bugün karisirim dedi.. evlendikten sonra kapımı kapatıp gerekirse eşim izin vermiyor bahanesine siginacagim galiba
ilk paragrafta yazdığınız gibi düşünüyor. davranışlarının bundan dolayı olduğunu söyledi çok kez. ama bana da çok baskı yapıyor çok zorlanıyorum

Üzgünüm ama anneniz yanlış düşünüyor, erkek tarafına masraf yaptırınca değerli olunmaz, insanın değeri parayla ölçülmez, paha biçilmez.

Böyle düşünerek hareket ederse karşı taraf da sizin için parayla aldığımız biri diye düşünür, evlilikte önemli olan size sevgi saygı duyulmasıdır, fikirlerinizin önemsenmesidir, eşiniz için değerli olduğunuzu maddiyatla değil manevi duygularla anlarsınız, sevilip sayılmadıktan sonra en pahalı eşyalarla döşenmiş evde yaşasanız bir kıymeti var mı?

Biraz özele gireceğim kusura bakmayın ama anneniz babanızla yaşadıklarıyla sizin nişanlınızla olan ilişkinizi kıyaslayıp size baskı yapıp zorlayamaz.

Evinize de karışamaz, benim de nişanlı kızım var ne alacağı eşyaya, ne evine, ne de çeyizine karışmıyorum buna hakkım olduğunu da düşünmüyorum çünkü eşyaları da çeyizi de onlar kullanacak, annelerden birinin karışması diğer annenin de karışmasına zemin hazırlar, kız anneleri anneyse erkek anneleri de anne, ki evlenecek çiftlerin evlerinde tek söz sahibi çiftin kendisidir.

Annenize resti çekecekseniz nişanlınızı karıştırmayın, eşim izin vermiyor demeniz annenizin eşinize diş bilemesi, anne kız ilişkinizin arasındaki engel olarak görmesi demek, nişanlınızı böyle bir durumun içine sokarsanız hiç hoş olmayan olaylara neden olursunuz, anne burası benim evim kendi zevkime göre dayayıp döşeme hakkına sahibim, sen de buna saygı duymak zorundasın diyeceksiniz.

Şimdi annen öyle nişanlınla ya da ailesiyle olan ilişkine karışmamış, ya da onlara damada bi saygısızlık yapmamış, sen sevdiğin acıdığın için her şeyi orta halli yaptırmak istiyorsun ama inan isteyen insan bir şekilde her şeyi en güzeliyle yapıyor, fazla verici mütevazi olma sana madalya takmıyorlar bu bize acıdı her şeyin uygununa kaçtı diye, senden sonra gelen her şeyi dört dörtlük yaptırır birde o her şeye beğenmiyor diye 4 4lük yapılır benden demesi anneni dinle seni boşandırır diyenleri dinleme anne ve gelinin istekleri ne kadar yapılıyorsa o kadar değerli oluyorlar evlilik sürecinde de saygı görüyorlar

Beni kim ne ile tehdit ederse yolun açık olsun güle güle diyorum buna herkes dahil yeni bir hayat yeni bir aile kuruyorsunuz lütfen çekirdek ailenize sahip çıkın nişanlınizın ailesi bu kadar karışsa idi tepkiniz ne olurdu şimdiden tavrınızı koyun ilerde üzülmeyin
Nişanlısının ailesi neye karışacak ki zaten her şeyin uygununa kaçan bi gelin var, bir lükse kaçsın da görürüm o nişanlı ailesini 🤣

herkese merhabalar. şimdiden kusura bakmayın uzun bir konu olacak gibi duruyor.

nişanlımla bu yaz ortası evleniyoruz nasip olursa. nikah tarihi ve düğün yeri belirlendi. hazırlıkları tamamlamaya çalışıyoruz şu süreçte.
evlilik yoluna ilk girdiğimizde annem bana çok destek oluyordu. çeyiz alışverişinde, maddi ve manevi konularda çok destek oldu sağolsun. nişanlımı çok sevdi. ailesi güzel bir ilk intiba bırakmıştı onda. ama son zamanlarda bana inanılmaz baskı kuruyor ve gelecekteki ev düzenime dahi şimdiden karışıyor. bu arada ön bilgi olarak, annem ve babam 17 yıl önce boşandı. ikisi de yeniden evlendi. ben ilk günden beri annemle yaşıyorum.

ilk problem düğün salonunda ortaya çıktı. nişanlımın ailesi o dönemde de şimdi de her şeyi kendiniz halledin diyor. illa şu olacak vs diye baskı kurmuyorlar. biz düğün salonu konusunda da inanılmaz acemiydik. bir yer kafamıza yatar gibi olmuştu, ailelerimize siz de bir bakın dedik. iki aile gidip baktılar. maddi olarak çok uygun bir yerdi ama konumundan düzeninden vs dolayı annem beğenmedi. çok daha maliyetli yerleri beğenmişti, beğenebilir çok normal. ancak nişanlımın ailesi çok orta halli insanlar. ellerinde avuçlarında ne varsa düğüne döküp somut şeylere yatırım yapmamalarını istemedim. bu sorun yaklaşık 1 ay sürdü. çok para hesabı yapıyorlar, düğün salonu diye beni götürdükleri yere bak, sen şunu istiyorum diyeceksin o olacak diye diye 1 ayım zehir oldu. neyse ki sonunda orta halli bir kır düğün salonu ile anlaşıldı ve bu sorun çözüldü. düğün salonunu netleştirmek için kayınvalidem annemi aradığında altın konusunda da istekleri olmuş karşı taraftan. ilk başta siz durumunuza göre yapın demişti. isteklerini kabul etmiş, tabii yaparız demiş kayınvalidem.

diğer problem nişan elbisem konusunda yaşandı. çok tatlı çağla yeşili renginde uçuş uçuş bir elbise beğendim. en azından bana göre tatlı:) çevremde gösterdiğim yakın/uzak herkes çok beğendi. nişanlımın bakışını hala unutamıyorum mesela. anneme gösterdiğimde "hımm iyi, ben trendleri bilmiyorum yorum yapamam" diye bir tepki verdi. ertesi gün ben işteyken aradı ve bu sefer de "elbisen çok kötü çok ucuz duruyor, daha pahalı görünen şık bir şey alabilirdin sana yakışmış ama fiziğin iyi olduğu için yakışmış güzel bir elbise almamışsın o kadar parayı boşa vermişsiniz" dedi. inanılmaz moralim bozuldu tabi. açıp açıp elbiseye bakıyorum kusur buluyorum içime sinen ve muhteşem bulduğum elbise o kadar kafama takıldı ki. birkaç gün sonra yakın arkadaşlarından aldığı yorumla elbisemi beğenmeye başladı..

bu ve benzeri o kadar çok şey yaşıyoruz ki. haftasonu nişanlımla ikimiz mobilya almaya çıktık. henüz ev belli değil. büyük ihtimalle 2+1 evde kiracı olacağız. onun için her eve uyum sağlayacak şeyler seçmeye çalıştım. k*l*b*k isimli markadan salon, yemek odası yatak odası takımlarını aldık (marka belirtme sebebim annemin o konuda da baskı yapması. ona göre kaliteli gelmezse sorun çıkacaktı, bu marka çok şükür kafasına yattı). hepsi aynı serinin ürünleri. sadece tv ünitesi almadık, onun yerine konsol kullanırım diye düşündüm (çünkü evi bilmiyorum ve rahat sığar mıyım meçhul). ve bir de yemek odası takımının ayak kısımlarını beğenmediğimiz için "aynı ahşap" renginde (kesinlikle uyum sağlıyor, en çok dikkat ettiğim şey ahşap rengiydi) masa ve sandalye seçtik. bugün "konsolu tv ünitesi olarak kullandırmam sana tv ünitesi al" diyor. masa konusunda bir sürü laf işittim dünden beri. yani benim evim ben seçtim karışamazsın diyesim geliyor ama diyemiyorum.
bu konuda başka başka sorunlar da yaşadık. her seferinde beni yalnız bırakmakla tehdit ediyor. "yapayalnızsın, baban ülkenin bir ucunda benden başka kimsen yok ben de artık yokum" diyor. cidden çok yoruldum. eften püften şeyleri artık kaldıramayacak duruma geldim. insan bu dönemde en ufak şeyleri bile inanılmaz dert ediyormuş.
5 ayımız kaldı yaklaşık. bu dönemi daha tatlı ve mutlu geçirmek isterdim. duymazlıktan gelmem lazım ama çok zorlanıyorum. sizlerle paylaşmak istedim. yorumlar için teşekkürler.
Şimdi bir aksiyon almazsan evlendikten sonra artarak devam edecek bu baskı.
Hmm kocan bunumu yaptı cık cık cık.
Hmmm kayınvaliden şu konuda destek olmadı mı cık cık cık
Hmmm pazardan bunu mu aldınız, marketten bunu alamadınız mı gibi gibi devam edecek. Sınırı çiz lütfen, sonra çizersen "evlendin başın göğe erdi beni sildin" e döner bu söylemler.

Anneniz size değer verdiği için erkek tarafının masraflara dahil olmamasını tehdit olarak algılamış. Size değer verilmeyeceğinden korkuyor. Siz iki genç “çalışır yaparız, kimseye ihtiyacımız yok” diyorsunuz büyük ihtimalle. Anneniz de, müstakbel eşinizin bu hiçbir şeye karışmayan aileye sizi ezdireceğinden korkuyor yarın öbür gün. Tamam bazı şeyler maddiyatla ölçülmez, size en pahalısını alan kişi her zaman size en çok değer veren kişi değildir. Ama biraz izleyin bakalım, nişanlınızın ailesinin size karşı tavırları nasıl? Annenizin haklılık payı var mı? Anneniz haklı demiyorum, ama yarın öbür gün eş ailesiyle problemler yaşarsanız bu şekilde evlendiğiniz için pişman olursunuz anneniz de haklı çıkar. Ben annenizin kötü niyetli olduğunu değil bilakis sizi değerli bulduğunu ama bunu yanlış şekillerde ifade ettiğini düşündüm. Kendisiyle konuşmayı denediniz mi?

Anneniz size değer verdiği için erkek tarafının masraflara dahil olmamasını tehdit olarak algılamış. Size değer verilmeyeceğinden korkuyor. Siz iki genç “çalışır yaparız, kimseye ihtiyacımız yok” diyorsunuz büyük ihtimalle. Anneniz de, müstakbel eşinizin bu hiçbir şeye karışmayan aileye sizi ezdireceğinden korkuyor yarın öbür gün. Tamam bazı şeyler maddiyatla ölçülmez, size en pahalısını alan kişi her zaman size en çok değer veren kişi değildir. Ama biraz izleyin bakalım, nişanlınızın ailesinin size karşı tavırları nasıl? Annenizin haklılık payı var mı? Anneniz haklı demiyorum, ama yarın öbür gün eş ailesiyle problemler yaşarsanız bu şekilde evlendiğiniz için pişman olursunuz anneniz de haklı çıkar. Ben annenizin kötü niyetli olduğunu değil bilakis sizi değerli bulduğunu ama bunu yanlış şekillerde ifade ettiğini düşündüm. Kendisiyle konuşmayı denediniz mi?
nişanlımın ailesi masraflara dahil oluyor. bizden çok oluyor hatta. tüm mobilyaları onlar aldı. sadece düğün salonu konusunda biz acemi olduğumuz için görece kötü bir yere yönlendirmiştik. sonra annemin de kafasına yatan bir kır düğün salonu ayarlandı. beyaz eşya, nişan elbisesi, kıyafet, mobilya vs alışverişinde hep benim isteğim oldu. o zaman para hesabı yapıldığını hissetmedim. ki ona gerek yok almayın diyen biri de değilim. istediklerimi hep rahatça söyledim ve alındı. annemin isteği her şeyde yüzde yüz ona sorulması. gelinlik almaya gelicem diyor mesela tek sebebi onun zevkine göre bir şey seçmem

nişanlımla bu yaz ortası evleniyoruz nasip olursa. nikah tarihi ve düğün yeri belirlendi. hazırlıkları tamamlamaya çalışıyoruz şu süreçte.
evlilik yoluna ilk girdiğimizde annem bana çok destek oluyordu. çeyiz alışverişinde, maddi ve manevi konularda çok destek oldu sağolsun. nişanlımı çok sevdi. ailesi güzel bir ilk intiba bırakmıştı onda. ama son zamanlarda bana inanılmaz baskı kuruyor ve gelecekteki ev düzenime dahi şimdiden karışıyor. bu arada ön bilgi olarak, annem ve babam 17 yıl önce boşandı. ikisi de yeniden evlendi. ben ilk günden beri annemle yaşıyorum.

ilk problem düğün salonunda ortaya çıktı. nişanlımın ailesi o dönemde de şimdi de her şeyi kendiniz halledin diyor. illa şu olacak vs diye baskı kurmuyorlar. biz düğün salonu konusunda da inanılmaz acemiydik. bir yer kafamıza yatar gibi olmuştu, ailelerimize siz de bir bakın dedik. iki aile gidip baktılar. maddi olarak çok uygun bir yerdi ama konumundan düzeninden vs dolayı annem beğenmedi. çok daha maliyetli yerleri beğenmişti, beğenebilir çok normal. ancak nişanlımın ailesi çok orta halli insanlar. ellerinde avuçlarında ne varsa düğüne döküp somut şeylere yatırım yapmamalarını istemedim. bu sorun yaklaşık 1 ay sürdü. çok para hesabı yapıyorlar, düğün salonu diye beni götürdükleri yere bak, sen şunu istiyorum diyeceksin o olacak diye diye 1 ayım zehir oldu. neyse ki sonunda orta halli bir kır düğün salonu ile anlaşıldı ve bu sorun çözüldü. düğün salonunu netleştirmek için kayınvalidem annemi aradığında altın konusunda da istekleri olmuş karşı taraftan. ilk başta siz durumunuza göre yapın demişti. isteklerini kabul etmiş, tabii yaparız demiş kayınvalidem.

diğer problem nişan elbisem konusunda yaşandı. çok tatlı çağla yeşili renginde uçuş uçuş bir elbise beğendim. en azından bana göre tatlı:) çevremde gösterdiğim yakın/uzak herkes çok beğendi. nişanlımın bakışını hala unutamıyorum mesela. anneme gösterdiğimde "hımm iyi, ben trendleri bilmiyorum yorum yapamam" diye bir tepki verdi. ertesi gün ben işteyken aradı ve bu sefer de "elbisen çok kötü çok ucuz duruyor, daha pahalı görünen şık bir şey alabilirdin sana yakışmış ama fiziğin iyi olduğu için yakışmış güzel bir elbise almamışsın o kadar parayı boşa vermişsiniz" dedi. inanılmaz moralim bozuldu tabi. açıp açıp elbiseye bakıyorum kusur buluyorum içime sinen ve muhteşem bulduğum elbise o kadar kafama takıldı ki. birkaç gün sonra yakın arkadaşlarından aldığı yorumla elbisemi beğenmeye başladı..

bu ve benzeri o kadar çok şey yaşıyoruz ki. haftasonu nişanlımla ikimiz mobilya almaya çıktık. henüz ev belli değil. büyük ihtimalle 2+1 evde kiracı olacağız. onun için her eve uyum sağlayacak şeyler seçmeye çalıştım. k*l*b*k isimli markadan salon, yemek odası yatak odası takımlarını aldık (marka belirtme sebebim annemin o konuda da baskı yapması. ona göre kaliteli gelmezse sorun çıkacaktı, bu marka çok şükür kafasına yattı). hepsi aynı serinin ürünleri. sadece tv ünitesi almadık, onun yerine konsol kullanırım diye düşündüm (çünkü evi bilmiyorum ve rahat sığar mıyım meçhul). ve bir de yemek odası takımının ayak kısımlarını beğenmediğimiz için "aynı ahşap" renginde (kesinlikle uyum sağlıyor, en çok dikkat ettiğim şey ahşap rengiydi) masa ve sandalye seçtik. bugün "konsolu tv ünitesi olarak kullandırmam sana tv ünitesi al" diyor. masa konusunda bir sürü laf işittim dünden beri. yani benim evim ben seçtim karışamazsın diyesim geliyor ama diyemiyorum.
bu konuda başka başka sorunlar da yaşadık. her seferinde beni yalnız bırakmakla tehdit ediyor. "yapayalnızsın, baban ülkenin bir ucunda benden başka kimsen yok ben de artık yokum" diyor. cidden çok yoruldum. eften püften şeyleri artık kaldıramayacak duruma geldim. insan bu dönemde en ufak şeyleri bile inanılmaz dert ediyormuş.
5 ayımız kaldı yaklaşık. bu dönemi daha tatlı ve mutlu geçirmek isterdim. duymazlıktan gelmem lazım ama çok zorlanıyorum. sizlerle paylaşmak istedim. yorumlar için teşekkürler.
Bu dönem çok yorucu ve zor bir dönem . Annenizle güzellikle konuşun . Karşınıza alın ve diyin ki anneciğim bu süreç beni çok yordu . Artık kafama bir şey takmak istemiyorum kimse de yorum yapmasın . Mutsuz olmaya başlıyorum diye sarılarak anlatın . Güzel bir dille ve sarılarak, öperek anlatırsanız anneniz de illaki yumuşayacak . Her şey tatlı dille ve temasla düzelir . İnşallah güzel bir evliliğiniz olur 👍

Bu dönem çok yorucu ve zor bir dönem . Annenizle güzellikle konuşun . Karşınıza alın ve diyin ki anneciğim bu süreç beni çok yordu . Artık kafama bir şey takmak istemiyorum kimse de yorum yapmasın . Mutsuz olmaya başlıyorum diye sarılarak anlatın . Güzel bir dille ve sarılarak, öperek anlatırsanız anneniz de illaki yumuşayacak . Her şey tatlı dille ve temasla düzelir . İnşallah güzel bir evliliğiniz olur 👍
yapıcı yorumunuz için de çok teşekkür ederim 🙏🏻🌸 onu kırmayı da hiç istemiyorum

Bakın annenin iyisi de kötüsü de aynısını yapıyor mesela sizin nerede nasıl sınır çizdiğiniz. Mesela ben her şeyimi aldım anneme gösterdim ama aldıktan sonra. Kafamı karıştırmasına pek müsaade etmek istemedim tarzlarımız cok farklı çünkü. Bu arada genelde sonra unutuyorlar mesela benim annem bir koltuk bir yatak alıp evlendiğimi hatırlamıyor 😂 fotoğraf gösteriyorum evimin ilk döneminden nasıl izin verdim neden sana ben alayım demedim diyor çünkü biz eşimle ev kredisi çektiğimiz için o dönem ailelere eşyaları alamadığımızı söylemedik. Nişanda çok gülme diyende çıkacak, düğünü neden burada yaptın diyende çıkacak hepimize benzer şeyleri annemiz kuzenimiz dedi. Umursamayın, onların moralinizi bozmasını nişanlınıza yansıtmayın yeter. Sizin zevkiniz annenizle zaten bir olamaz.

Anneniz muhtemelen herşeyin en iyisi olsun, kızımın değeri bilinsin istiyor. Belki de damadı istemiyor, işinize taş koyuyor bilemedim. Ama çok yanlış davrandığı kesin. Evlendikten sonra evinize de karışacak, huzurunuzu bozacak. Ayrıca değer parayla ölçülen bir şey değil, ben de evlenirken herşeyin uygununu istedim. Takı konusunda sizin kararınız dedim. 5 senelik evliyim, hatta şimdi hamileyim. benim için Allah razı olsun gelinimizden derler sağolsunlar. Ben istemedikçe hala her şeyi en iyi şekilde yapmaya çabalarlar eşimin ailesi. Zaten aklı selim olan insan eğer zamanında çektiyse bile ben çektim gelinim çekmesin diye uğraşır ama kötü niyetliyse zehir eder herşeyi. Bunu anneniz ile açık açık konuşun, evlilik kumar maalesef. Evlenince herşey mükemmel de olmuyor sonuçta iki farklı insansınız. Sizin anneniz bu kadar karışmaya devam ederse bütün huzuru bozacak. Kayınvalidenizin yapmasını istemediğiniz herşeyi anneniz tek başına yükleniyor.

Annem kızlarını yönlendirmeyi seven, hayatlarına her fırsatta müdahale eden, bunu kendine hak gören oldukça manipülatör bir kadındır. Evliliklerine burnunu sokup sürekli mutsuz olmalarına sebep oldu ama sorsan en büyük emeli kızlarının mutluluğudur, onların iyiliğidir. Ben asla buna müsaade etmedim, gelinlik seçiminde bile yanımda değildi. Anneme karşı sınırlarım öyle belirgin ve keskin ki, en ufak bir kapı aralığı dahi bırakamadım içinden giremesin diye. Çünkü biliyordum ki evlilik sürecinde anneme fazlaca söz hakkı tanısam yarın öbür gün evliliğimin de yönlendiricisi olabilirdi. İyi ki öyle yapmışım.

Nişanlılık sürecinde gereksiz bir talebi olduğunda evlenecek olan benim, bu benim kararım diyordum. Biraz daha ısrar ettiğinde ise, habersizce nikah kıyar giderim diye tehdit ediyorum gözünü korkutup. Sınır oldukça saygısını da koruyordu ister istemez bana karşı. Şimdi evlendim ve kesinlikle ağzına tek laf vermiyorum. Annem duracağı yeri koruyamayan bir kadın, sınır ihlali yapması işten bile değil ama o sınırları hudutları çizen bendim. Şimdiden aynı şeyi sen de yapmazsan evliliğinin annenin gölgesiyle geçmesi, huzursuzluk ve tatsızlık oldukça olası.

Allah aşkına ağzınız yok mu sizin? Okurken ben sinirlendim burda siz nasıl böyle sabredebiliyorsunuz? Evlenip,aile kuracak yaşa,olgunluğa gelmiş insanların ailelerine karşı ağırlıklarını koyamamasına anlam veremiyorum.

Siz sanıyor musunuz düğün bitince her şey bitecek? Evlendikten sonra da evliliğinize müdahale edecek. O yüzden bir an önce sınırlarınızı koymanız lazım.

Annenizin bu yaptıklarının size verdiği değerle ilgisi olduğunu düşünmüyorum.Sizin üzerinizden kendi egosunu tatmin etmeye çalışıyor.Ayrıca şu ,baban zaten uzakta,ben de olmasam yapayalnız kalırsın sözü resmen siz boşandıktan sonra kendisiyle yaşadığınız için sizin üzerinizde hakimiyet kurmaya çalıştığının ifadesi.
Ben olsam muhtemelen böyle anneye derdim ki” annem olmasan cehennemin dibine kadar yolun var” ama tabi bu da kırıcı olabilir.Şimdiden Allah tamamına erdirsin diyorum

Annene sor bakalim senin bu guzel gunlerini zehir ettikce mutlu oluyormuymus.
Artik evleniyorsun, tavrini koy annende olsa huzurlsuuluk yaratmaya ne hakki var.
Ayricada böyle gereksiz hareketler insanlarin gözunde iticilik ve sogumaktan baska birsey etmez. Annene bhnu siyle

Benim annem de sizinkine benzer. Ailem bir ayrı değiller ama tek çocuk olduğum için bana çoğu konuda baskı yapıyordu. Eşya vs konusunda yavaş yavaş azaldı benim tarzım ben beğendim bunu diyorum konu kapanıyor artık. İnsanın kendisinin sinir koyması lazım diğer arkadaşların dediği gibi ama bunu uygulama kısmı gerçekten zor ve yorucu olabiliyor. Kolaylıklar diliyorum 🌸

Ben henüz nişanlanma aşamasındayım ama aynı durumdayım. Annem zaten manipülatif, baskıcı ve bencil biri. Bu süreçte en çok onun bana zararını dokunacağını biliyordum. Nişan tarihini erkek arkadaşım ve ben kararlaştırdık ama annem beğenmemiş olacak ki tutturdu bir ay sonra olsun demeye. Dedim buna ben karar vermeliyim evlenecek olan da nişanlanacak olan da benim. Demediği şey kalmadı erkek arkadaşımla alakalı. Sana yakışmıyor çirkin o bile dedi. Dedim ben onu beğendim ben kendime yakıştırdım senin bana yakıştırmaman umrumda değil. İlk karşına çıkanla alelacele nişanlanıyorsun diyor. Emin olunca zamanın ne önemi var ha bir sonra ha bir ay önce...
Velhasılı aynı durumda olmamız bir nebze beni ferahlattı. Konunuzun takipçisiyim.

Ben henüz nişanlanma aşamasındayım ama aynı durumdayım. Annem zaten manipülatif, baskıcı ve bencil biri. Bu süreçte en çok onun bana zararını dokunacağını biliyordum. Nişan tarihini erkek arkadaşım ve ben kararlaştırdık ama annem beğenmemiş olacak ki tutturdu bir ay sonra olsun demeye. Dedim buna ben karar vermeliyim evlenecek olan da nişanlanacak olan da benim. Demediği şey kalmadı erkek arkadaşımla alakalı. Sana yakışmıyor çirkin o bile dedi. Dedim ben onu beğendim ben kendime yakıştırdım senin bana yakıştırmaman umrumda değil. İlk karşına çıkanla alelacele nişanlanıyorsun diyor. Emin olunca zamanın ne önemi var ha bir sonra ha bir ay önce...
Velhasılı aynı durumda olmamız bir nebze beni ferahlattı. Konunuzun takipçisiyim.
benim nişanlım evden çalışıyor. ben daha aktif bir iş yapıyorum. insanlarla çok iç içeyim. annem onun bana göre "asosyal" olmasını kafasına takmıştı bir ara. "bu adamın hiç arkadaşı yok, çevresi yok, seni aşağı çeker" falan diyordu. durum böyle değil bu arada. arkadaş çevresi benden daha geniş, işi, geliri, düzeni bana göre çok çok iyi. ama annem evden çalıştığı için bana layık görmemiş:) nişan tarihi belirleme konusunda da sizinle aynı şeyi yaşamışız. karşına ilk çıkanla evleniyorsun diyip duruyordu..

Benim annem de sizinkine benzer. Ailem bir ayrı değiller ama tek çocuk olduğum için bana çoğu konuda baskı yapıyordu. Eşya vs konusunda yavaş yavaş azaldı benim tarzım ben beğendim bunu diyorum konu kapanıyor artık. İnsanın kendisinin sinir koyması lazım diğer arkadaşların dediği gibi ama bunu uygulama kısmı gerçekten zor ve yorucu olabiliyor. Kolaylıklar diliyorum 🌸
teşekkür ederimm ben de size kolaylıklar diliyorum:KK200:

X