Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yanık Saçlar Kızlar Ne Olur Yardım Edin :(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Brrk

Dobarlan bırahma kendini
Pro Üye
Anneler Kulübü
18 Mart 2011
7.146
19.453
Merhaba bayanlar,
Kendi saç rengim çok çok açık bir kumral sarıya dönük. Uzun yıllar sarı kullandım ama kırıktan başka bir sorunla karşılaşmadım onda da belime gelen saçları küt kestirip kurtuldum. Kızıl,kahve,karamel,sarı her rengi denedim neredeyse. Siyah hariç. Saçlarım karamelken kendi rengime dönmek istedim geçen hafta. Aptallık işte kuaföre o kadar para vermeyeyim sıkıntım var diye kendim yapmak istedim. Açıcıyla boyayı aldım. Aldığım yerdeki adam 40 dk açıcıyla beklememi söyledi. Açıcıyı uyguladım. ama 30. dakikada saçımın özellikle sol üst yani dip kısmı tabiri caizse cayır cayır yanmaya başladı. Hemen yıkadım. Duştan çıktığımda beyaz denecek gibiydi saçlarım ve hamur gibiydi. Boyayı yaptım rus kızları gibi oldum. Hemen koştum kuaföre kendi rengime boyattım. Bakım yağları aldım aktardan ve kuaförden ama o dümdüz yumuşacık saçlarım kaskatı sert oldu. Islakken de hamur gibi oluyor bildiğiniz kopuyor ve kazık gibi. Çok mutsuzum. Saçlarım zaten küt olduğundan kestiremiyorum da zaten yanık sol dipte yoğun. Ne olur yardım edin var mı böyle bir durumla karşılaşan?:KK50::KK14::KK14::KK14:

Kızlar lütfen bir şeyler söyleyin çok kötüyüm:KK5:

Tatlım kötü olmuş ama kuaföre de gitsen orialle açılınca hamur gibi oluyor
3 sene önce kuaförde açtırdım saçlarım koptu hep.
Ben saçlarımı uçlarından kestirip doğal rengime boyattım kendi haline bıraktım.
Fön, düzleştirici vs hiç kullanmadım.
Saç yavaş yavaş kendini toparlıyor, üzülme şimdi saçlarım belimde ve sağlıklı:nazar: seninde böyle olacaktır :KK16:

Aklıma geldi şimdi :))
O günlerde glissin sarı saç spreyi var ondan çok kullandım kokusu da çok hoş tavsiye ederim :KK12:

Tatlım kötü olmuş ama kuaföre de gitsen orialle açılınca hamur gibi oluyor
3 sene önce kuaförde açtırdım saçlarım koptu hep.
Ben saçlarımı uçlarından kestirip doğal rengime boyattım kendi haline bıraktım.
Fön, düzleştirici vs hiç kullanmadım.
Saç yavaş yavaş kendini toparlıyor, üzülme şimdi saçlarım belimde ve sağlıklı:nazar: seninde böyle olacaktır :KK16:

Cevabın için çok teşekkür ederim canım benim. Moralim çok bozuk. Bildiğin çalı süpürgesi gibi açamıyorum bile kısacık saçlarımı topluyorum görüntü de kötü üstüne. Uzun olsa kestiricem ama zaten boynumda küt yani :KK5:

Aklıma geldi şimdi :))
O günlerde glissin sarı saç spreyi var ondan çok kullandım kokusu da çok hoş tavsiye ederim :KK12:

Bir sürü şey aldım ama onu da alayım yeter ki düzelsin. Çok çok çok teşekkür ederim öneri için :KK61:

Cevabın için çok teşekkür ederim canım benim. Moralim çok bozuk. Bildiğin çalı süpürgesi gibi açamıyorum bile kısacık saçlarımı topluyorum görüntü de kötü üstüne. Uzun olsa kestiricem ama zaten boynumda küt yani :KK5:

Rica ederim ne demek :)
Bilirim o psikolojiyi kadınlar için saç en önemli şeylern başındadır :)
Bak sana tavsiye ettiğim o sprey saçın matlığını alıyor, parlatıyor

Şampuan olarakta önerim elidorun yıpranmış saçlar için olan turuncu serisi. Saç kremini de al yumuşatsın saçlarını.
Şampuana 10 tane falan doğum kontrol hapı kır, iyice ez kum gibi olsun şampuana kat onu kullan

Şampuan olarakta önerim elidorun yıpranmış saçlar için olan turuncu serisi. Saç kremini de al yumuşatsın saçlarını.
Şampuana 10 tane falan doğum kontrol hapı kır, iyice ez kum gibi olsun şampuana kat onu kullan

Elidor'un sarı şampuanını aldım canım içine 2 tane bemiks ampül, yılan yağı, badem yağı, sarımsak, çok az yumurta sarısı, bir de kuaförden aldığım yanık saç için olan serumdan koydum bunların üstüne doğum kontrol hapı eklesem olur mu ki :KK50:

çok geçmiş olsun canım. içinde vitamin olan bakım yağları oluyo onlardan alabilirsin. bemikste sadece b vitamini var sonuçta. hazır yağlarda bütün vitaminler vardır.
doğum kontrol hapı sürmek bana da mantıklı geldi, ben de mi kullansam acaba :))

çok geçmiş olsun canım. içinde vitamin olan bakım yağları oluyo onlardan alabilirsin. bemikste sadece b vitamini var sonuçta. hazır yağlarda bütün vitaminler vardır.
doğum kontrol hapı sürmek bana da mantıklı geldi, ben de mi kullansam acaba :))

Canım saçım düzelsin yeter ki ben çamur bile sürerim inan ki :KK61: Shanna şampuana kat dedi hapı ama ben şampuana çok şey karıştırdım yazdım yukarda da acaba etkisi azalır mı diye düşünüyorum. Sence koymalı mıyım?

Elidor'un sarı şampuanını aldım canım içine 2 tane bemiks ampül, yılan yağı, badem yağı, sarımsak, çok az yumurta sarısı, bir de kuaförden aldığım yanık saç için olan serumdan koydum bunların üstüne doğum kontrol hapı eklesem olur mu ki :KK50:

Olur tabiki canım inşallah faydasını görürsün :KK34:

Olur tabiki canım inşallah faydasını görürsün :KK34:

Çok teşekkür ederim canım ilgilendiğin, vakit ayırdığın için. Allah razı olsun gerçekten.. İnşallah sonuç alırım. :KK5:

Canım saçım düzelsin yeter ki ben çamur bile sürerim inan ki :KK61: Shanna şampuana kat dedi hapı ama ben şampuana çok şey karıştırdım yazdım yukarda da acaba etkisi azalır mı diye düşünüyorum. Sence koymalı mıyım?

hormon hapı sonuçta bu. dikkat etmek gerek. 1 kutu şampuana 4-5 tane hap katılabilir diye düşünüyorum. diğer kattıklarında tehlikeli birşeyler yok ki. iyi olacağını düşünüyorum ben

hormon hapı sonuçta bu. dikkat etmek gerek. 1 kutu şampuana 4-5 tane hap katılabilir diye düşünüyorum. diğer kattıklarında tehlikeli birşeyler yok ki. iyi olacağını düşünüyorum ben

Onu da katayım bari yarın. Deneyip yazıcam buraya.. Bir de maske yapıyorum saçıma bemiks ampül yumurta sarısı badem yağı ve yanık saçlar için özel saç serumu bi de sarımsak koyuyorum karıştırıyorum iyice boya yapar gibi saçımın her yerine sürüp 4 saat bekletiyorum. Sonra da o şampuanla yıkıyorum. İnşallah düzelir :KK5:

Onu da katayım bari yarın. Deneyip yazıcam buraya.. Bir de maske yapıyorum saçıma bemiks ampül yumurta sarısı badem yağı ve yanık saçlar için özel saç serumu bi de sarımsak koyuyorum karıştırıyorum iyice boya yapar gibi saçımın her yerine sürüp 4 saat bekletiyorum. Sonra da o şampuanla yıkıyorum. İnşallah düzelir :KK5:

inşallah düzelir canım. kokusu nasıl bari bu karışımın?

Ah bende bir ara muzdariptim o konuda,biliriiim, biliriiiim.:)

Elseve nem kolajen serisini denebilirsin canım ,herkesin saç tipi farklı ama bir çok kişi bende dahil fazla memnun kaldım. Watsons'a uğradığında Down Under Natural's Argan Oil ve Saç Bakım Serumu kullanmanı tavsiye ederim. Fön sonrası bakım serumunu sürdüğümde yumusacık ve pürüzsüz görünüm alıyordu. Birde klasik ballı maskesi var ama gerek kalmayabilir dediğim ürünler yeterli bence :)

Ah bende bir ara muzdariptim o konuda,biliriiim, biliriiiim.:)

Elseve nem kolajen serisini denebilirsin canım ,herkesin saç tipi farklı ama bir çok kişi bende dahil fazla memnun kaldım. Watsons'a uğradığında Down Under Natural's Argan Oil ve Saç Bakım Serumu kullanmanı tavsiye ederim. Fön sonrası bakım serumunu sürdüğümde yumusacık ve pürüzsüz görünüm alıyordu. Birde klasik ballı maskesi var ama gerek kalmayabilir dediğim ürünler yeterli bence :)

geçmiş olsun.
bence saçına çok fazla yapılacak birşey yok canım.benimde olmuştu uzadıkça kestirerek sorunu çözdüm.işlem yapmaktan kaçın ve besleyici şampuan ve krem kullan derim.

X