Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yanmış, Yıpranmış, Kuru Saçlara Bakım Suyu Tarifi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
ben kullandım saçlarım yumuşak oldu. ama yine de kestririp sonrasında kullanmaya devam etmek daha sağlıklı olacak sanırım. biraz uzasın kestirmeyi düşünüyorum. tarifi veren arkadaşımıza çok teşekkür ederim. :KK8:

rica ederim canım
en mantıklısı uzadıkça yıpranmış bölgelerden kurtulmak
bu tarifle yumuşatıp görüntüsünü hafifletebiliriz ancak

ısaçların nemliyken bu suyu saç uçlarına sıkarsan nemi
hapsetmiş olursun canım
violet oil menekşe yağının ingilizcesi

Amonra

canim senin verdigin bu tarifi uyguladim,sahidende saclarim yumusacik oldu..
suyun icine,susam yagi,findik yagi,gliserin,bebe yagi,normal zeytinyagi azcikda
karistirdim SIKTIM saclarima..kafami yikadiktan sonra havluya sardim,biraz bekledim,
sonra uyguladim. islak saclarla kalamiyorum ben migrenim oldugu icin,hafifce kuruladim saclarimi
inan oyle yumusak oldu ki,....
Menekse yagi henuz alamadim ama alinca onuda uygulayacagim..

Bunu normaldede SIKABILIRIZ dimi saclara kuruykende..
isin ilginc yani yaglar durmuyor sacta,yani oyle belli bir yag gorunumu olmadi..rahatsizlik vermedi yani..

Tsk.ederim canim cok yardimci oldun.
bide yipranmis yanmis saclar icin,krem aldim saclarima onuda suruyorum.. sampuan ve sac kremide aldim sirf boyadan yanmis saclara ozel.
insallah iyi gelir.. :44:

Amonra

canim senin verdigin bu tarifi uyguladim,sahidende saclarim yumusacik oldu..
suyun icine,susam yagi,findik yagi,gliserin,bebe yagi,normal zeytinyagi azcikda
karistirdim SIKTIM saclarima..kafami yikadiktan sonra havluya sardim,biraz bekledim,
sonra uyguladim. islak saclarla kalamiyorum ben migrenim oldugu icin,hafifce kuruladim saclarimi
inan oyle yumusak oldu ki,....
Menekse yagi henuz alamadim ama alinca onuda uygulayacagim..

Bunu normaldede SIKABILIRIZ dimi saclara kuruykende..
isin ilginc yani yaglar durmuyor sacta,yani oyle belli bir yag gorunumu olmadi..rahatsizlik vermedi yani..

Tsk.ederim canim cok yardimci oldun.
bide yipranmis yanmis saclar icin,krem aldim saclarima onuda suruyorum.. sampuan ve sac kremide aldim sirf boyadan yanmis saclara ozel.
insallah iyi gelir.. :44:

işine yaramasına çok sevindim
gliserin kattın değil mi karışıma
bu formulu saçların kuruyken de kullanabilirsin canım
gliserin tek başına kuruyken sürülmüyo ama
içinde su olduğu için bu şekilde kullanabiliyoruz
menekşe yağını kattığın zaman da kokusuyla cezbedicek seni emin ol

bnm saçlarım cansızdı ve cok dokuluydu ve tabi kırıklarda var işin içinde...evde ablamın hazırladıgı bı karısımı doktorumunda ıznını alarak başladım... yaklaşık bır aydr kullaıyorumm ve sonuc gercektenn cok iyi>>>>

1 adet bemiks ampul
1 adet evigen ampul
İstege göre saçta kırık fazlaysa susam yagı cansız ve dokuluyosa BADEM YAGI

ampuller kırılır bır kaba ve saça yetecek kadarda badem yagı konulur sadece saç diplerine masaj yapılarak surulur.Sacta yarım saat kalması yeterllı olacaktır ....
sacı strech filmle sarmayı unutmayınn) :KK9:

Ben de bugün gliserin menekşe yağı ve jojoba yağı aldım.Uzun zamandır sabırsızlanıyordum bu karışımı kullanmak için.Evde de badem yağı varmış yarın kullanıcam inşallah :)

Birkaç sorum vardı sadece.Evdeki badem yağının son kullanma tarihine henüz bi yıl var ama bu karışım bi yıla kadar biter de yenisini yaparım bile diye düşünüyorum. :) Sizin ne kadar sürede azaldı?
Gliserin 50ml benim.Standartlar 20ml oluyor gibi ama acaba gliserinin hepsini dökmeli miyim yoksa fazla mı gelir yarısını mı döksem?
Banyodan sonra uygularken köklere mi uçlara mı tamamen mi kullanacağız?
Ve son soru olarak bende bitmiş bi saç spreyi yok.Google'a çiçek sulama spreyi yazıldığında çıkan biri yeşil biri pembe spreyler var.Evde yeşil olanına benzer bir tane var.Sanırım boyutu uygun.Bir de bunu merak ediyorum.
Evet çok oldu ama şimdiden teşekkür ederim :KK42:

Ben de bugün gliserin menekşe yağı ve jojoba yağı aldım.Uzun zamandır sabırsızlanıyordum bu karışımı kullanmak için.Evde de badem yağı varmış yarın kullanıcam inşallah :)

Birkaç sorum vardı sadece.Evdeki badem yağının son kullanma tarihine henüz bi yıl var ama bu karışım bi yıla kadar biter de yenisini yaparım bile diye düşünüyorum. :) Sizin ne kadar sürede azaldı?
Gliserin 50ml benim.Standartlar 20ml oluyor gibi ama acaba gliserinin hepsini dökmeli miyim yoksa fazla mı gelir yarısını mı döksem?
Banyodan sonra uygularken köklere mi uçlara mı tamamen mi kullanacağız?
Ve son soru olarak bende bitmiş bi saç spreyi yok.Google'a çiçek sulama spreyi yazıldığında çıkan biri yeşil biri pembe spreyler var.Evde yeşil olanına benzer bir tane var.Sanırım boyutu uygun.Bir de bunu merak ediyorum.
Evet çok oldu ama şimdiden teşekkür ederim :KK42:

$images.jpg

canım bu yeşil şişeye gliserinin tamamını dök
şişen aya büyük çünkü bendeki işeler daha küçük
kalanı temiz su ekle
badem yağı jojaba yağı menekşe yağını birer kapak koy
kullanım sıklığına göre 1 ay falan gider en fazla bu karışım sana

Eki Görüntüle 232434

canım bu yeşil şişeye gliserinin tamamını dök
şişen aya büyük çünkü bendeki işeler daha küçük
kalanı temiz su ekle
badem yağı jojaba yağı menekşe yağını birer kapak koy
kullanım sıklığına göre 1 ay falan gider en fazla bu karışım sana

Çok çok teşekkür ederim canım.Büyük bi çoğunluk 2 kapak falan demiş de kafam karışmıştı biraz.Fazlasının da zararı olmaz sanırım :)

Ayrıca menekşe yağının kokusunu merak ediyordum.Zaten şartlanmıştım sen hep çok güzel dediğin için.Daha kapağını açar açmaz bayıldım doğrusu.Kullanmak için sabırsızlanıyorum :KK54:

Çok çok teşekkür ederim canım.Büyük bi çoğunluk 2 kapak falan demiş de kafam karışmıştı biraz.Fazlasının da zararı olmaz sanırım :)

Ayrıca menekşe yağının kokusunu merak ediyordum.Zaten şartlanmıştım sen hep çok güzel dediğin için.Daha kapağını açar açmaz bayıldım doğrusu.Kullanmak için sabırsızlanıyorum :KK54:

canım benim bu tarz olan şişem var baya büyük ama sen küçük diyosan yarısını koy gliserinin
görmeden bişey diyemiyorum
istersen yarım koy etkisi az gelirse kalanı eklersin
menekşe yağı gerçekten müthiş
ve saçta kalan bi kokusu var

Sana da meşguliyet veriyorum canım ama şişenin üstünde ml falan da yazmıyor.Ölçtüm şimdi 14 cm boyu, eni de 5-7 cm arası değişiyor.Sanırım yarım kullansam daha iyi olabilir.

bencee zeytin yağı badem yağı bemiks bepantenn kesinlikle etkisi oluyo...:KK66:

bemiks ve bapeanthen durulanmayan bakımlar için uygun değil
bu tarif duralanmayan bakım
maske olarak bu ampülleri kullanmak olabilr ama bu şekilde
o kötü kokulu bemiksi asla kullanmak istemez kimse durulamadan

Sana da meşguliyet veriyorum canım ama şişenin üstünde ml falan da yazmıyor.Ölçtüm şimdi 14 cm boyu, eni de 5-7 cm arası değişiyor.Sanırım yarım kullansam daha iyi olabilir.

e ml ölçmek için içine su bardağıyla su koyup hesapla canım hemencik :-)

sen yarım kullan canım az gelirse eklersin
fazla gelirse kullandıkça su eklersin:KK34:

Doğru canım haklısın hiç aklıma gelmedi inan :) Baktım 600 ml civarıymış.Yarım kullandım.Ah menekşe çok güzel kokuyor :))

menekşe güzel kokuyor gerçekten de
karışımı yaptıktan sonra yağlarımın ağzını kapatıp çekmeceye kaldırdım geçen gün bir baktım hepsinin kapaklarının üstü açılmış yuvarlak kısmı uçmuş gitmiş resmen dökülmüşler de neden öyle oldu anlamadım :44:
bir sürü olmasalar alıp başka şişeye aktaracağım ama hangi birini aktarayım ki 14 şişenin :KK43:

menekşe güzel kokuyor gerçekten de
karışımı yaptıktan sonra yağlarımın ağzını kapatıp çekmeceye kaldırdım geçen gün bir baktım hepsinin kapaklarının üstü açılmış yuvarlak kısmı uçmuş gitmiş resmen dökülmüşler de neden öyle oldu anlamadım :44:
bir sürü olmasalar alıp başka şişeye aktaracağım ama hangi birini aktarayım ki 14 şişenin :KK43:

Neden olmuş gerçekten ben de anlamadım. :44:
Ben de korktum şimdi :KK70:

sen istersin de ben yapmaz mıyıııııııııım :KK1:

gliss in kokusu ölsün istiyorum hatta yan yan bakıyorum gliss şişesine yarın onu döküp içini buradakilerle doldursam mı diye :KK76:

bende öyle yaptım :) zaten glissi çok sevmemiştim, sanki kalıntı bıraktı saçlarımda. Şişe bulamayınca onu pet şişeye koyup, yerine bu karışımı ekledim :):KK37:

Evet karışımı uyguladım ve sonuç yazmak istedim :KK61:
Şimdilik en belirgin belirtisi saçlarıma doğal dalgasını geri vermesi oldu.Her teli kıvır kıvır oldu saçımın ve çok sevdim hayran kaldım saçlarıma :KK1:
Yumuşaklık ve pırıl pırıl olması için daha fazla kullanmam gerekiyor sanırım. :87:

X