Yaptığım fesatlık mı yoksa karşı taraf mı hazıra konuyor

Kırk yıl düşünsem aklıma gelmez. Bilakis ben gitsem ay şu kurs varmış siz de gidin diye arkadaşlarıma gaz vermeye çalışırdım. Bir cacık olmaz benden demek ki. Allah'tan kamudayım. Ve evet hazırladığı her notu arkadaşlarıyla paylaşan saftirik de benim 😬
Kalbiniz temiz öyle düşünmeyin ❤️ ayrıca bir gün sizinde o insanlara işiniz düşebilir. Bence paylaşmak güzel bişey. Şimdiki zamanda bi tahammülsüzlük var insanlarda.

Konu sahibi arkadaşım sizin kötü niyetiniz yok. Allah herkesin rızkını veriyor. Rızkı biten insanlar ölüyor. Oyüzden o kötü düşünen arkadaşınızı boşverin siz. Hatta aklıma ilk olarak acaba kendisi de bu tür kurslara sizden önce gitti de size mi bilgi vermiyor diye geldi!

Sertifika dediğiniz şeyi parasını verip katılım sağlayıp alıyorsanız gereksiz kasmışsınız. Sertifikanın belli bir sınavı vs varsa da hazıra konmamış oluyor o kişi.
İsteyiş biçimi biraz rahatsız edici ama ben olsam verir geçerdim beni bağlamaz. İnsanların lafına göre çabuk gaza gelmeme kursuna da katılın derim.

Üniversitede bi arkadaşım vardı hala görüşürüz neyse ben bildiğim kadarıyla notlar dersler konusunda ona hep yardımcı olurdum o ise benden sürekli bildiklerini saklardı. Ben yine de yardım ederdim çünkü benim başkasının notlarını kıskanmak başarısız olmasını istemek gibi huylarım yoktur

Ve benim inancımda şöyle bir şey var bir şey isterken önce başkası için istersin sonra kendin için. Yani sizin dediğiniz pastadaki büyük pay benim olsun pek etik değil ve aslında en iyisi ben olayım mantığı epey kibir içeriyor. Öte yandan dediğiniz gibi anasının gözü insanlarda yok değil. Hangi niyette olduğunu en iyi o kişiyi tanıyarak anlarsınız

Bence sizi dolduran arkadaşınız fesat. Alt tarafı kurs adı vermişsiniz . Sanırsınız Cengizhan'ın mezarının yerini söylediniz😂 Kendinizi bu kadar yüksekte görmeyin.
Kız başarılı değilse o kursa gitse ne olacak sanki? Basit bir kurs diplomasıyla sıçrama yapacak değil ya. Bir de utanmadan mesajları silmişsiniz, o kızın yerinde olsam bir daha sizin sıfatınıza bakmam. Bu kadar devlet meselesiyse en başta söylemeseydiniz. Başkalarının lafıyla kuyuya inen bir insan istediği kadar sertifika alsın,güçlü bir kişiliği olmamıştır. 🤷🏻‍♀️

Ben sizi dolduran bir arkadaşınız olduğunu düşünmüyorum. Bence bu sizin kendi görüşünüzdü ama arkadaşım dedi diyerek daha az kötü görünmeye çalıştınız. Zaten bu fesatça fikri bu kadar hınca hınç savunup insanlara saldırmanızdan da belli 🙃 ayrıca bir insanın arkadaşını böyle bir konuda doldurması için baya ahmak olması gerekir. Çünkü kendisinin de o arkadaşına işi düşebilir.

Keşke her şey 30 yıl önceki gibi olsa.Yeni nesil çok fena 🥲
He bu arada yeni nesil çok fena diyerek kendinizi aklamaya çalışmayın. Yaşça sizden küçüğüm ve yıllardır özel sektördeyim. Meslektaşlar arası bilgi paylaşımının hayati önemde olduğu bir meslekteyim. Sizin gibi fesatlarla fazla karşılaşmadım. Yani nadiren duyduğum oldu ama genel olarak insanlar uzmanı olmadığı bir meseleye karşılaşınca o konuda tecrübeli olan meslektaşını arar ve hem teorik hem usuli bilgiler alır. Buna enayilik değil yardımseverlik diyoruz. Sonuçta kendinizi birine yardım edecem diye paralamıyorsunuz.

Bu şekilde fesatlık yapmak sizin de aleyhinize. Yardımlaşarak hem sosyal ağınız genişler hem daha pozitif bir insan olursunuz tavsiye ederim.

Biseyi cok arastirsam herkesle paylasirim bende cok arastiran biriyim herkes sorar nere gidelim nerden alalim tum bildiklermi soylerim asla boyle sacma ve bencilce dusunmek aklima gelmedi sanki bir sertifika sizi bir numara yapacakmis gibi sacma dusunmussunuz herkes rizkini yer bunu unutmayin kimse kimsenin ekmeginide yiyemez nekadar iyi niyetli olursaniz karsiligi doner dolasir sizi bulur

Kurs tavsiye etmek ayri bir durum öğrendiklerinizi mi anlattınız yani egitim icerigini? Oyleyse verdiginiz emek ve paraya yazik ama diger türlü bildiklerinizi paylasmak guzeldir bunu silmek hos olmamis

X