Yaptığım fesatlık mı yoksa karşı taraf mı hazıra konuyor

Bunun
Kimse bilgisini paylaşmaya mecbur değil ama her zaman paylaşma taraftarıyım, bunu hiç bir zaman kötülük, fırsatçılık olarak görmedim. Örneğin yurtdışında bir eğitime gittim, normal şartlarda gücümün yetmeyeceği bir durumdu ama eşim destekledi sağolsun, çalıştığım yerde insanların o eğitimi alması imkansız gibi bir durum döndüğümde ne öğrendiysem öğrenmek isteyen herkese öğrettim, notlarımı da paylaştım. Benim çoluk çocuğum yok, eşimle imkanları zorlayıp hallettik ama bu imkanı olmayan arkadaşlarım vardı, onlar için çok iyi oldu. Şimdi aradan yıllar geçti, ben emekli oldum onlar bu bilgilerle çalışıyorlar, kime ne faydam olduysa helali hoş olsun, iş bitti dostluklar baki kaldı :)
Bunun kıymetini bilen insanlarla çalışmış olmanız ve paylaşmanız çok hoş ☺️

Özel sektör kurtlar sofrası diye diye iyice abartiyorsunuz kaç yıldır özel sektordeyim ustelik rekabetin dik alasi olan alandayim yönetici konumundayim her buldugumu bugune kdr paylaştım bilgimi hiç saklamadim sizin gibi saklayanlarla da karşılaştım ama bu öğrenmek isteyen insanın önüne engel olamıyor. Ve gördüğünüzü yapmak zorunda değilsiniz ben sizin gibilerle karşılaştım ama hep paylaşmayı tercih ettim zararını da görmedim

Yahu aylarca ne araştırdınız? Şu an telefonun yanında sesli şekilde abc kursu diyin zaten aylarca önünüze kurs reklamı çıkıyor 😅 hatta içinizden geçirince bile reklam çıkıyor yani nasıl becerdiniz bu kadar bulamamayı 😅

Fesatlar bilgi paylaşmadığı için bulamamıştır 🤫

Ahh ahhh zaten onu anlayabilseler:KK51:biri diyor a101 de mi çalışıyorsun biri diyor belediyedeki kurslardan mı :olamaz: ne ile ilgili olduğunu net belirtemem fakat şunu söyleyebilirim ki kursu veren şahıs yurtdışından geliyor çünkü ülkede verebilen bir kurum yok. Euro bazında ödeme yaptım.Araştırmam bu yüzden uzun sürdü tr’de bulamasam yurtdışına gidip orada almak zorunda kalacaktım.

Mevzu isim söylemek değil ama kızın rahat tavırları benim günlerce mailleşip bir süreçten geçmem ve onun tek çırpıda bunu sorması.Kendisi de biliyor bulması zor olduğunu o yüzden soruyor araştırmak yerine.

Ben burada notlarımı veriyorum, her şeyimi paylaşıyorum diyen insanlara da anlam veremiyorum.Hiç kimseyle bir şey paylaşmamaktan bahsetmiyorum ama zerre çabası olmayıp hazıra konan insanlara hizmet etmek istemem.Bence kendi hakkınıza giriyorsunuz.Siz de o zamanı ailenizle , sevdiklerinize dışarıda geçirebilirdiniz ama kendinize yatırım yapmayı tercih ettiniz.
Bu kadarcık bilgiyle bile kk hatunları birazdan bu kursu ifşa eder ben sana diyim hata yaptın 🤣

Ozel sektorde gidip sertifikalar almak afedersin ama bi poka yaramaz zaten...Ya patronun has adami olacaksin ya patronun isine yarayacak kimsenin yapamadigi isler yapacaksin ya da dayin olacak...Nedir yani 2 tane dandik ozel kurs ismi soyledin diye mi butun bu panik?

Dur yaa iyi ki soyledin bak hemen gidip bu sertifikalari aliim senin calistigin ise gireyim de sutlattirayim bari seni 🤣

Gerçekten çok fenasınız bence, kurs önerisi verdiniz diye sanki milyonluk malınızı vermişsiniz gibi triplere girmişsiniz. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyim atasözü için ideal bir örneksiniz.

Verdigi ipuclarindan Kursu buldum yarin sabah yaziliyorum hemen

Ahh ahhh zaten onu anlayabilseler:KK51:biri diyor a101 de mi çalışıyorsun biri diyor belediyedeki kurslardan mı :olamaz: ne ile ilgili olduğunu net belirtemem fakat şunu söyleyebilirim ki kursu veren şahıs yurtdışından geliyor çünkü ülkede verebilen bir kurum yok. Euro bazında ödeme yaptım.Araştırmam bu yüzden uzun sürdü tr’de bulamasam yurtdışına gidip orada almak zorunda kalacaktım.

Mevzu isim söylemek değil ama kızın rahat tavırları benim günlerce mailleşip bir süreçten geçmem ve onun tek çırpıda bunu sorması.Kendisi de biliyor bulması zor olduğunu o yüzden soruyor araştırmak yerine.

Ben burada notlarımı veriyorum, her şeyimi paylaşıyorum diyen insanlara da anlam veremiyorum.Hiç kimseyle bir şey paylaşmamaktan bahsetmiyorum ama zerre çabası olmayıp hazıra konan insanlara hizmet etmek istemem.Bence kendi hakkınıza giriyorsunuz.Siz de o zamanı ailenizle , sevdiklerinize dışarıda geçirebilirdiniz ama kendinize yatırım yapmayı tercih ettiniz.
Evet baya baya fesatlık yapmışsınız ve hala da yapıyorsunuz. Kızın bir şeye konduğu falan yok. Sormuş sizde söylemişsiniz.
Ne bu sizin emeğinizi çalmış tavırları anlamadım?
Madem bu kadar rahatsız olacaktınız en başında paylaşmasaydınız. Mesajları geri çekmekten daha iyi olurmuş hatta.

Yahu aylarca ne araştırdınız? Şu an telefonun yanında sesli şekilde abc kursu diyin zaten aylarca önünüze kurs reklamı çıkıyor 😅 hatta içinizden geçirince bile reklam çıkıyor yani nasıl becerdiniz bu kadar bulamamayı 😅
Harbiden öyle bişey düşüneyim hemen karşıma çıkar fkkdkdkdkd

Geçen başıma gelen bir şeyi anlatayım, 2 senedir görüşmediğim bir arkadaşım bana ulaştı. Kısa bir süre aynı işyerinde de çalışmıştık. Sonra uzunca bir süre görüşmedik. Bana şu an çalıştığı işin benim alanımla ilgili bir çalışma yürüttüğünü, bir anket yapmak zorunda olduğunu anket hususunda yardımcı olup olamayacağımı sordu. Alanımla ilgili olunca olur, tmm dedim. Anket linki göndereceğini beklerken bana soruların ekran görüntüsünü atacağını söyledi. Buna da tamam dedim. Bana gönderilen sorular alanımla ilgili sınav sorularıydı, başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Karşımdakine bunun anket değil sınav soruları olduğunu söyledim. Alanıyla ilgili birkaç sorusu da olduğunu bunları da cevaplarsam sevineceğini söyledi. Anketi hemen ardından gönderecekmiş. O anket hiç gelmedi arkadaşlar.

Kısacası asla iyiniyetle yaklaşmayın. Yardım etmek istiyorsanız edin ama kesinlikle fesat değilsiniz. Yardım ediyorsanız da kendinizi kötü hissetmeyin.

Sınav sorularını cevaplamamışsınızdır umarım.🙄

Anladığım kadarıyla beni fesat bulanların çoğu hazıra konan tayfa 🤣şey gibi sınıfta not tutmayıp not tutanları paylaşmıyor diye linç eden tayfa.Kızlar bu kadar iyi niyetli kalabilmenize gerçekten çok sevindim dünya dönüyorsa sizin hatrınıza dönmüyorsa beleşciliğe müsade etmeyen benim hatrıma 🤣

Fesat olmadığınızı ve yaptığınızın normal olduğunu düşünüyorsanız, neden konu açma ihtiyacı hissettiniz ve konu başlığınızda da "Yaptığım fesatlık mı yoksa karşı taraf mı hazıra konuyor" diye sordunuz ?

Anladığım kadarıyla beni fesat bulanların çoğu hazıra konan tayfa 🤣şey gibi sınıfta not tutmayıp not tutanları paylaşmıyor diye linç eden tayfa.Kızlar bu kadar iyi niyetli kalabilmenize gerçekten çok sevindim dünya dönüyorsa sizin hatrınıza dönmüyorsa beleşciliğe müsade etmeyen benim hatrıma 🤣
İnsanlardan fikir istemişsiniz fesat mıyım diye onlar da evet fesatsınız demiş. Sonra da bu hoşunuza gitmeyince hazırcı ilan etmişsiniz herkesi. İnsanların fikirlerine saygı duymayacaksınız tam olarak neden açtınız bu konuyu?
Alabileceğiniz her cevaba hazır hissetmeden konu açmayın bence. Özellikle böyle saçma sapan bi mevzu için. Google dan iki kurs adı aratmak da müthiş bi emek değil.
İnsanlara azcık yardımınızın dokunmasının size hiçbir zararı olmaz. Tam tersi faydası olur. Yarın öbür gün bu kişi sizi hatırlar belki çok iyi bir iş fırsatı için referans olur size utanırsınız.

Keşke her şey 30 yıl önceki gibi olsa.Yeni nesil çok fena 🥲
Yo değil. Bugüne kadar iş hayatında ne öğrendiysem ya üstlerimden öğrendim, ya da dönem arkadaşlarımdan. Dönem dönem hepimiz farklı tarz projelerde çalıştığımız için birbirimize katacak bir şeylerimiz oldu hep. Birine bir şeyi açıklarken de bana açıklanmasını isterken de gocunmadım hiç. Çünkü hiçbirinin aynı böyle dediğiniz gibi fesat düşünmediği biliyordum. Juniorlarıma da işi öğretirken de sömürüldüğümü düşünmedim hiçbir zaman. Çünkü bu işin işleyişi bu herkes birbirine bi şey katar. Ve bu şekilde iş hayatında sağlıklı ilişkiler edinebilirsiniz. Gün gelir bu ilişkiler sizin daha iyi pozisyonlara gelmenizi sağlar.
Siz daha bir arama motorunda yaptığınız araştırmanın sonucunu paylaşmaktan gocunuyorsanız işiniz zor.
Sizinle aynı yaştayım altı yıldır iş hayatında aktifim, çok fena dediğiniz nesildenim yani :)

Alemin kerizlerinden biri de benim sanırım. Uyguna veya kolaya alınabilecek eğitimleri herkese yayarım. Kadro görürüm, ben bile başvuracak olsam yayarım. Beleş etkinlik kontenjanlı bile olsa yayarım. Birkaç defa şeytan dürtmedi değil haber etmeyeyim diye, ne yalan söyleyeyim.

Ders notlarımı (pek yoktur ama olsun), girdiğim sınavların sorularını, deney veya tarifin püf noktalarını vs veririm. Kaç kişiyi gaza getirmişimdir de bir yerlere gelmiştir. Açıkçası ben geride kaldım ama pişman değilim yaptıklarımdan. Ben yardım isteyince bilmiyorum canım diyenler utansın.

Not: Mükemmeliyetçiyim. Bence sizinki mükemmelliyetçilikten değil de bencillikten.

Arkadaşıma benzettim sizi. O bir de hocaya ödevleri hatırlattırır, sınavların ertelenmesine engel olurdu.

Allahtan bilim insanları senin gibi düşünmemişte aman ben araştırdım buldum onlar da kendi bulsun deyip icatlarını saklamamış 🤣🤣🤣
Onlar da bilgi pintisi hatta daha beterleri 😒 Makaleler akademik ilerleme vs getirmeseydi çoğu kişi araştırma sonuçlarını saklardı.

X