Yaptığım fesatlık mı yoksa karşı taraf mı hazıra konuyor

Kamuda çalışmak da çok zor aslında.işten çıkartma olmadığı için işler hep belli kişilere yükleniyor.geç geliyorlar, sürekli ortadan kayboluyorlar.yaptırımı da yok.sinirden elimin ayağımın titrediği birçok gün oldu.
Deme. Her şeyi bıraktım 4 ayda 92 puan yapma derdine düştüm sıfırdan. Düşmeyeyim mi? Çok mu fesatım yoksa????

Herkese merhabalar,

Özel sektörde çalışıyordum ve sürekli kendimi geliştirmek için kurslar araştırıyorum.Mükemmelliyetçi bir yapım olduğu için her şeyi titiz bir şekilde araştırıp zaman ayırıyorum.Gerekirse haftasonu tatilimde bile il değiştirip sertifika almaya çalışıyorum.

İnstagramda yaptığım bir paylaşım üzerine sektörden bir kız arkadaşım beni aradı (samimiyetim yok). X kursuna gitmişsin canım sen araştırmışsındır sana sorayım dedi.Ben de tüm iyi niyetimle detayına kadar her şeyi anlattım sana instagram gönderirim dedim kursları.Tabii bir yandan diyorum içimden ben aylarımı verdim bunları bulabilmek için.

Hemen ardından başka yakın bir arkadaşımla konuştuk laf arasında Y beni aradı kurs sordu falan dedim.Bir anda kızım niye söylüyorsun günlerce uğraştın onun için hazıra konmuştur dedi.Böyle olunca bana bir aydınlanma geldi.Telefonu kapatınca gönderdiğim çoğu şeyi sildim birkaç seçenek bıraktım.

Gerçektende uzun süre boyunca eğitmen ve kurum arayışı yaptım hemen tükenen kontenjanları kovaladım ve zar zor bulabildiğim şeyin kolayını bir çırpıda anlatınca neden böyle bir şey yaptım diye kendimi sorguladım.Kızlar özel sektör Kurtlar sofrası gibi biliyorsunuz ve bu sertifikalar insanı ciddi anlamda öne geçiriyor.Hiçbir şey yapmadan hazıra konan insanlara da ayrıca tilt oluyorum ama sonra fesatlık mı yaptım diye kendimi sorguladım, bilemedim…
Herhangi bir x kişisine yapsaydınız bunu bencil derdim. Arkadaşınıza yaptınız için fesat+bencilsiniz. :KK51:

Herkese merhabalar,

Özel sektörde çalışıyordum ve sürekli kendimi geliştirmek için kurslar araştırıyorum.Mükemmelliyetçi bir yapım olduğu için her şeyi titiz bir şekilde araştırıp zaman ayırıyorum.Gerekirse haftasonu tatilimde bile il değiştirip sertifika almaya çalışıyorum.

İnstagramda yaptığım bir paylaşım üzerine sektörden bir kız arkadaşım beni aradı (samimiyetim yok). X kursuna gitmişsin canım sen araştırmışsındır sana sorayım dedi.Ben de tüm iyi niyetimle detayına kadar her şeyi anlattım sana instagram gönderirim dedim kursları.Tabii bir yandan diyorum içimden ben aylarımı verdim bunları bulabilmek için.

Hemen ardından başka yakın bir arkadaşımla konuştuk laf arasında Y beni aradı kurs sordu falan dedim.Bir anda kızım niye söylüyorsun günlerce uğraştın onun için hazıra konmuştur dedi.Böyle olunca bana bir aydınlanma geldi.Telefonu kapatınca gönderdiğim çoğu şeyi sildim birkaç seçenek bıraktım.

Gerçektende uzun süre boyunca eğitmen ve kurum arayışı yaptım hemen tükenen kontenjanları kovaladım ve zar zor bulabildiğim şeyin kolayını bir çırpıda anlatınca neden böyle bir şey yaptım diye kendimi sorguladım.Kızlar özel sektör Kurtlar sofrası gibi biliyorsunuz ve bu sertifikalar insanı ciddi anlamda öne geçiriyor.Hiçbir şey yapmadan hazıra konan insanlara da ayrıca tilt oluyorum ama sonra fesatlık mı yaptım diye kendimi sorguladım, bilemedim…
aklınızda fesatlık yokken arkadaşınız fesatlık sokmuş
siz gayet iyi niyetinizden yardım etmişsiniz
samimiyetiniz olsun olmasın bu bir kereliğine mahsus olmuş birşey
sürekli olsa enayi yerine konsanız tamam dicem ama bir kere içinize o şüphe düşürülmüş artık

Herkese merhabalar,

Şaka mı bu?
Çok girişken,herkesi tanıyan, çevrede her ortamda bir tanıdığı olan bir arkadaşım var mesela ,ben onun çocuklarına özel ders aldırdığını biliyorum,kızıma ders aldıracağım zaman hiç araştırmadan onu aradım sordum tanıdığı,referans olabileceği biri var mı diye? O da sağolsun eve gelsin istiyorsan şu kişi var,ben götürürüm diyorsan da şu kurs merkezi var dedi. Aradı benim için fiyat bile aldi kız. Istersen görüşmeye de geliyim seninle dedi. Bende anlastiktan sonra aradim teşekkür ettim, o da arada sordu memnunmusun nasıl gidiyor diye.
Yani ne var bunda ,bilgi paylaşmakta,birine faydası dokunacaksa sakınmam ben elimdeki bilgiyi. Banada bir arkadasim sordu öğretmen arıyormuş matematik dersi icin,onun içinde yine arkadasimi aradim sordum söyledi. Banane ben o kadar arastirdim buldum,sizde kendiniz bulun demedi yani. Böyle düşünüp sizi dolduran arkadaşınızı bir gözden geçirin bence zira normal değil.
İnsanlar birbirinden tavsiye ister ne var bunda. Geçen gün sadece merhabalaştığım bir komşum beni durdurup kızımın okulundan memnun olup olmadığımı sordu. Bende anlattım faydam dokunduysa ne mutlu. Kalkıpta bak yakınım değil ama isi düşünce soruyor demedim. Bunlar fesatlık yani kusura bakmayın.

🥲🥲🥲böyleleri her yerde.Yorum yapanların çoğu beni fesat bulmuş fakat öyle şeyler yaşadım ki buna benzer paranoya oldum.Yorumdakilerin hala iyi niyetlerinin sömürülmemiş olması ve güzel insanlarla karşılaşmış olması ne güzel .
Iyi de aynı şey değil ki.
Yorumladıgınız konu bambaşka birşey hatta iyi niyeti suistimal ve yalan söyleyerek kullanmış orada kişiyi. Dese ki bir kaç soru göndereceğim zorlandim,anket falan katmasa işin içine, belki hanimefendi yine yardım ederdi. Ama yok anket göndericem sen önce bunları cevapla diyerek yalan söylemiş ve kişiyi kullanmış.
Sizin konunuz bambaşka birşey. Size kurs sorulmuş sadece. Emeğinizin sömürüldüğü bir durum yok ki.

Eskiden yemek tarifi vermeyen ,elişi örneğini paylaşmayan teyzeler vardı.Arkadaşınız muhtemelen onların torunlarından.Altı üstü kurs yani sanki işi ögretiyorsunuz.Internette bile tecrübelerini paylaşan onca insan var.Hepsi salak o halde paylaştığı icin.Arkadasınız bencil ve fesat .Sizde başta iyi niyet göstermişsiniz ama sonradan gazına gelip aynı kulvara giriş yapmışsınız.Paylaşmanın mutluluğunu,gönül rahatlığını birşeye değişmem heleki bencil ve fesatlığın kötü enerjisine asla.

ben arkadaşınızın manipülesine geldiğinizi düşünüyorum nereye çekersek oraya gelirsiniz siz mantıklı olsun kafi

Herkese merhabalar,

Evet fesatlık yapmışsınız.
Sonuçta kıza sertifikayı vermediniz, alt üstü bi kurs ismi verdiniz.

Evet fesatlık yapmışsınız.
Sonuçta kıza sertifikayı vermediniz, alt üstü bi kurs ismi verdiniz.

Ayrıca bence birazda psikoloji ile alakalı kurslara önem verin. Bu fesatlık size ileri zamanda sadece birşeyleri kaybettirir. O kursun adresinide size bunu söyleyen arkadaşınıza iletin. Beraber gidersiniz🤦🏻‍♀️

Ahh ahhh zaten onu anlayabilseler:KK51:biri diyor a101 de mi çalışıyorsun biri diyor belediyedeki kurslardan mı :olamaz: ne ile ilgili olduğunu net belirtemem fakat şunu söyleyebilirim ki kursu veren şahıs yurtdışından geliyor çünkü ülkede verebilen bir kurum yok. Euro bazında ödeme yaptım.Araştırmam bu yüzden uzun sürdü tr’de bulamasam yurtdışına gidip orada almak zorunda kalacaktım.

Mevzu isim söylemek değil ama kızın rahat tavırları benim günlerce mailleşip bir süreçten geçmem ve onun tek çırpıda bunu sorması.Kendisi de biliyor bulması zor olduğunu o yüzden soruyor araştırmak yerine.

Ben burada notlarımı veriyorum, her şeyimi paylaşıyorum diyen insanlara da anlam veremiyorum.Hiç kimseyle bir şey paylaşmamaktan bahsetmiyorum ama zerre çabası olmayıp hazıra konan insanlara hizmet etmek istemem.Bence kendi hakkınıza giriyorsunuz.Siz de o zamanı ailenizle , sevdiklerinize dışarıda geçirebilirdiniz ama kendinize yatırım yapmayı tercih ettiniz.
Bence burda haksızsınız, en baştan bir bahaneyle geçiştirmeliydiniz ama o kadar anlatıp, sonra mesajla bilgileri verip silmek yakışık olmamış. Bu kararı en baştan vermeliydiniz, ya yaptığınızın arkasında durun ya da yapmadığınızın. Evet emeğin üzerine konmak hoş bir şey değil, ama ne bileyim bende sorardım bu yakınlığıma bağlı. Bir gün gelir o da size başka bir konuda kolaylık sağlar insanlık meselesi yani..

Ben çok araştırma yapan birisiyim ama her arkadaşım böyle değil. Ve ben hiç emek verdim, araştırdım ettim, o neden hazıra konsun diye düşünmedim. Alt tarafı kurs adı paylaşıyorsunuz. Dünya da sertifika programlarına katılan, kendini geliştiren tek kişi siz değilsiniz. O kişi sertifikayı yine kendi emeğiyle alabilecek.

Sizinkisi biraz hani kimsenin iyi olmasını istemeyen insanlar vardır ya, en iyisi, en başarılısı, donanımlısı kendisinin olmasını isteyen çevre fark etmeksizin biraz öyle olmuş.

Instagram'dan da paylasmasaydiniz o zaman..ben görevde yükselme sınavında sınav öncesi bile insanlarla hatta tanimadiklarimla bile not paylaşan biri olarak bunu anlamıyorum

X