Yardımcı bayan krizim

Valla bence sağlığınız el verdiğince okulunuza gidin ama doktor dinlenin diyorsa yapacak birşey yok paşa paşa alin raporu dinlenin sistemin hatası bu sizi ilgilendirmez
Kolay mı 30 haftalık bebeği kaybetmek allah inşallah bu sefer sağlıkla kucağınıza alıp büyütmeyi nasip eder
Bildiğim kadarı ile raporlu öğretmenin yerine müdür yardımcısı girer girmekle yükümlüdür yani

Şöyle düşünün keyfi bir durum değil ki meb böyle ozel durumları düşünmeli bunun için ayrıca öğretmen istihdam etmeli

Sonuçta öğretmen psikolojik ve bedensel olarak mutlu olmalı ki Öğrenciler e yararı dokunsun

Ben hareket etmeden sınıfa girip çıksam kıpırdamasam hiç faydam olmaz o yüzden doktor ne derse harfiyen uyun ..

Ev işlerine de çok takılmayın hallolur

Alinan ucret aksam 5 e kadar olan ucrettir. Bu nedenle 11 de bitiriyorsa yarim gun ucreti verilir. utu ve yemek de dahil olursa ve tum gun surerse tam gun ucreti oluyor.
Gelen kisiyle sohpete girmeyin tavsiyem. Cunku iyi niyeti suistimal basliyor.

75 m2 bu evin işlerini yarım günde çok rahat bitirebilir üstelik esyam az alt kısımları boş diyorsunuz

Açık olucaksiniz yapılacak işleri kağıda yazıp buzdolabına yapistirin mesela
Olmamışsa içime sinmedi tekrar elden geçirir misin diyebilirsiniz

Ne münasebet evle eşyayla evlilikle ilgili muhabbet öneri falan ... Hiç o muhabbetlere girmemek gerek sizin ozeliniz o .

Tek sizin evinize gitmiyor herkese durumum kötü diyor paylaşmak istediğiniz varsa eşya paylaşmak güzeldir ama iyi niyetinizi suistimal ettirmeyin bence

Devam etmek istemediginizde artık ev işlerine ben devam edicem teşekkür ederim deyin kendisine

+1

yaşça sizden küçüğüm ben 21 yaşındayım,annem çalıştığı için genelde eve gelen temizlikçinin yanında ben dururum. bize gelen abla sabahtan eve bir giriyor,3 gibi bitiriyor. annemin hep söylediği bir laf var "bedava yapmıyor sonuçta" diyor. eğer kadın atıyorum kapıları silmediyse çaktırmadan "x abla kapıları unuttun heralde" diyorum. ya da normalde mutfak dolaplarını söylemezsem silmiyor,ama silerse de ek ücret almıyor. her hafta usanmadan "abla dolapları unutma" diyorum. :p

bize de çok kendini acındıran oluyor,annem olmadığı için ben bazen kadına çok kapılıp çıkarıp para verdiğim bile oluyordu. şimdi anlatınca "olsun abla allahtan bak böyle işin var da çocuklarına ekmek götürüyosun" diye işin içinden sıyrılıyorum. siz de lütfen kendinizi üzmeyin. sonuçta onlara yardım etmek zorunda değilsiniz. bir iş yapıp karşılığını alıyor yani.

Sadece temizlige gelenden ütü isteyemezsin .Bastan söylemen lazim .
En basta gelince bugün mutfağı fayans dolap halledin dersin .Temizlikten sonra orayı bitirir .Yada önce onu yap dersin .
Saatinden once gidemez hic başıma gelmedi garip.
Erken biterse halı koltuk bisey yapar ama hic cam sildirmem o is sakat .Başina bisey gelse evi satsan cezayı ödemez

Şu yardımcı bayanlara kötü davrananlar kim çok merak ediyorum. Bence her gittiklerine aynı şeyi söylüyorlar. Yok başkaları şöyle davranıyor, başkaları beğenmiyor, başkaları surat asıyor. Ama sen öyle değilsin diyor ki aa bak şu da eksik denilmesin diye. Ekstra iyi davranılsın diye.
Ben de gerçekten çok rahatsız oluyorum bu şekilde başkalarını kötülemelerinden ve özellikle maddi durumlarından bahsetmelerinden. Bir seferinde bi tanesi öyle baştan savma yaptı ki her şeyi sorarak. Şurayı da sileyim mi burayı da sileyim mi bu halıyı toplayım mı? Yahu yüzünden ben de süpürüyorum heralde bi altını kaldır bi zahmet. Büyük bir çerçeve vardı sildin mi dedim sildim dedi ama bezi sürmemiş bile tozuyla duruyordu. Kapıları sildi güya, kapıların üstü bir parmak toz duruyordu ve arkasında asılı olanlar yerinden bile oynamamıştı. Sonra evimde bir kuruyemiş gördü buyur ye dedim bundan biraz versene eve götüreyim dedi. Ne oldu kendi kaybetti şimdi hamileyim haftada bir çağırırdım düzgün yapsaydı işini. Heralde yumuşak yüzlü olmamak gerekiyor. benim annem de yeri geldi temizliklere gitti bizi okutmak için, elimden geldiğince güzel davranmaya çalışırım hep rica cümlesi kullanırım kendilerini kötü hissetmelerini istemem. Bu durumda da kullanılan ben oluyorum. İlacım olsa kendi başıma sürerim. Sanırım en iyisi meşhur bi site var ya oradan çağırmak

yok 40 günlük rapor alamam o zaman yerime biri gelmeyecekse. Elimde olsa ücretsiz izne ayrılmayı tercih ediyorum ama öyle bi hakkım yok maalesef. Düz memur olsam umrumda olmazdı. Ama ogrencilerimi yari yolda birakamam. İnşallah kendi çocuğum da olur. Onun da mağdur olmasını istemem bi öğretmen yüzünden
Kaç yıllık öğretmensin?

Şu yardımcı bayanlara kötü davrananlar kim çok merak ediyorum. Bence her gittiklerine aynı şeyi söylüyorlar. Yok başkaları şöyle davranıyor, başkaları beğenmiyor, başkaları surat asıyor. Ama sen öyle değilsin diyor ki aa bak şu da eksik denilmesin diye. Ekstra iyi davranılsın diye.
Ben de gerçekten çok rahatsız oluyorum bu şekilde başkalarını kötülemelerinden ve özellikle maddi durumlarından bahsetmelerinden. Bir seferinde bi tanesi öyle baştan savma yaptı ki her şeyi sorarak. Şurayı da sileyim mi burayı da sileyim mi bu halıyı toplayım mı? Yahu yüzünden ben de süpürüyorum heralde bi altını kaldır bi zahmet. Büyük bir çerçeve vardı sildin mi dedim sildim dedi ama bezi sürmemiş bile tozuyla duruyordu. Kapıları sildi güya, kapıların üstü bir parmak toz duruyordu ve arkasında asılı olanlar yerinden bile oynamamıştı. Sonra evimde bir kuruyemiş gördü buyur ye dedim bundan biraz versene eve götüreyim dedi. Ne oldu kendi kaybetti şimdi hamileyim haftada bir çağırırdım düzgün yapsaydı işini. Heralde yumuşak yüzlü olmamak gerekiyor. benim annem de yeri geldi temizliklere gitti bizi okutmak için, elimden geldiğince güzel davranmaya çalışırım hep rica cümlesi kullanırım kendilerini kötü hissetmelerini istemem. Bu durumda da kullanılan ben oluyorum. İlacım olsa kendi başıma sürerim. Sanırım en iyisi meşhur bi site var ya oradan çağırmak

aynen hep mağdur oluyorum temizlik konusunda. İhtiyacım olmasa zaten almam. Kendi işimi yapabilirim ama fazlasıyla parasını vermişken de iyi bir iş bekliyorum.

Sadece temizlige gelenden ütü isteyemezsin .Bastan söylemen lazim .
En basta gelince bugün mutfağı fayans dolap halledin dersin .Temizlikten sonra orayı bitirir .Yada önce onu yap dersin .
Saatinden once gidemez hic başıma gelmedi garip.
Erken biterse halı koltuk bisey yapar ama hic cam sildirmem o is sakat .Başina bisey gelse evi satsan cezayı ödemez

cam konusunda ben de çok korkuyorum Allaha emanet olsunlar. Çok da lazim değil açıkçası camin temiz olması. Ben de iste artan zamanda ütü yapsın istiyorum. Öyle çakılı değil elbette , iki gömlek bi pantalon ütülerse benim için çok şey demek.

Her yerde her zaman her sekilde ucretli ogretmen bulunur...

5 yılın dolduysa ücretsiz izne ayrılabilirsin. uzun süreli rapor alırsan da ya görevlendirme birisi gelir ders saati az olan ya ücretli. Arkadaşımın eşi rahatsızdı rapor aldı ve yerine ücretli geldi 3 ay filan. Biz her şeyden önce kendi sağlığımızı düşünmek zorundaymışız onu anladım. Raporlu günlerimde bile okula gittim, çocuklar geri kalmasın dedim. Öyle farenjit olduğum zamanlar oldu ki kusuyordum sürekli boğaz tahrişinden okulda. Bir sürü sağlık sorunuyla uğraştım hastane hastane dolaştım genetik testler pıhtılaşmalar kanser taramaları. Buna rağmen hep rica minnet hastanelerde işimi halledip öğleye kadar canım çıksa da dersime yetiştim. Cenazem oldu yasal olan ölüm iznimi kullanmadım haftasonu gidip döndüm. Yıl sonunda müdürümün tepkisi neden yılsonu etkinliği yapmadın? Diye hesap sormak oldu. Bir yıl boyunca yaptıklarım çöp yani.. Merak etme öğretmen de bulunur yerine, her şey halledilir ama sağlık bulunmaz.

5 yılın dolduysa ücretsiz izne ayrılabilirsin. uzun süreli rapor alırsan da ya görevlendirme birisi gelir ders saati az olan ya ücretli. Arkadaşımın eşi rahatsızdı rapor aldı ve yerine ücretli geldi 3 ay filan. Biz her şeyden önce kendi sağlığımızı düşünmek zorundaymışız onu anladım. Raporlu günlerimde bile okula gittim, çocuklar geri kalmasın dedim. Öyle farenjit olduğum zamanlar oldu ki kusuyordum sürekli boğaz tahrişinden okulda. Bir sürü sağlık sorunuyla uğraştım hastane hastane dolaştım genetik testler pıhtılaşmalar kanser taramaları. Buna rağmen hep rica minnet hastanelerde işimi halledip öğleye kadar canım çıksa da dersime yetiştim. Cenazem oldu yasal olan ölüm iznimi kullanmadım haftasonu gidip döndüm. Yıl sonunda müdürümün tepkisi neden yılsonu etkinliği yapmadın? Diye hesap sormak oldu. Bir yıl boyunca yaptıklarım çöp yani.. Merak etme öğretmen de bulunur yerine, her şey halledilir ama sağlık bulunmaz.

5 sene sonra atandığım için devlette 3. Yılım. Ücretsiz izne ayrılamıyorum maalesef.

müdürümle konuştum rapor alsam dersime kim girebilir diye. Boş geçer dedi. Yapamam yani böyle bir şey. Bilmiyorum kafami da kemiriyor bu düşünce. En azından düşük riski olduğuna dair rapor alıp daha az sınıf almayı düşünüyorum.
Sene basında okul açılmadan söyleseniz ücretli öğretmen alırlar ama uzun bir süre netice de.. doğum iznine çıkanlar için bile ücretli öğretmen alıyorlar. :/

Sene basında okul açılmadan söyleseniz ücretli öğretmen alırlar ama uzun bir süre netice de.. doğum iznine çıkanlar için bile ücretli öğretmen alıyorlar. :/
bi hamile kalayım da doktor raporuyla gideceğim dilekçe yazacağım. Ne yapılabilir konuşmak istiyorum en azından.

Bende aynı şeyden dert ederdim anladım ki muhabbet kırmamak gerekiyor
Ama kaba olmaya gerek yok

Cumartesi günü kadın geldi bugün mutfaga ağırlık vermeni istiyorum dedim
Tüm evi temizledi ve mutfak dolaplarını sildi

Sende ev temizliği bittikten sonra kalan vaktinde ütüyü yapabilirsin dersin
O zaman erkem bitirmezler gerçi :)
Genelde ütüden kaçıyorlar

Ara verdiği zaman yemek cay vs artık ne veriyorsan o ara çok sohbet etme yada evin durumundan nasıl bir düzen istediginden bahset

Ve son olarak siz rapor alınca derslerin boş geçmesinde bir anormallik var

X