Yardımcı olur musunuz

Primaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2020
1.378
357
25
Öncelikle yanlış anlaşılmak istemediğimisöylemek istiyorum. Eşim yeğeninin sünnetine dana kestirmek istediğini söyledi bu arada (görümcem vefat etti). Sorun dana kestirmek istemesi değil bana genelde hiç param yok param yok vs derken koskoca dana almaya parası nasıl yetecek diye düşünmem. Yeğenidir alsın yapsın. Hatta ben alırım herşeyi veririm yeğenine. Demek istediğim babasının durumu çok iyi ama ben 2 krş için evde dışarı iş yaparken o kadar insana yetecek kadar dana kestirmek istemesi. Ona hiçbişey demedim sen bilirsin dedim ama canım sıkıldı. Kızımın bir odası dahi yok ona 2 yıldır oda alacağım diyordu şimdi lafını. Bile yapmıyor para yok diyor

Öncelikle yanlış anlaşılmak istemediğimisöylemek istiyorum. Eşim yeğeninin sünnetine dana kestirmek istediğini söyledi bu arada (görümcem vefat etti). Sorun dana kestirmek istemesi değil bana genelde hiç param yok param yok vs derken koskoca dana almaya parası nasıl yetecek diye düşünmem. Yeğenidir alsın yapsın. Hatta ben alırım herşeyi veririm yeğenine. Demek istediğim babasının durumu çok iyi ama ben 2 krş için evde dışarı iş yaparken o kadar insana yetecek kadar dana kestirmek istemesi. Ona hiçbişey demedim sen bilirsin dedim ama canım sıkıldı. Kızımın bir odası dahi yok ona 2 yıldır oda alacağım diyordu şimdi lafını. Bile yapmıyor para yok diyor
Sadece lafta demiştir. Dana fiyatlarindan haberi yoktur.

dana mı ? Keşke eşinizin önceliği kendi evi çocuğu olsaydı gerilmekte haklısınız..oturup konuşun sürekli param yok diyen insan dana kesmesinde daha ufak çaplı bir yardım yapsın mesela👀

dana mı ? Keşke eşinizin önceliği kendi evi çocuğu olsaydı gerilmekte haklısınız..oturup konuşun sürekli param yok diyen insan dana kesmesinde daha ufak çaplı bir yardım yapsın mesela👀
Ben demioyıem di çeyrek tak bu kadar darlıkta bir dana ne demek

Bir şey demeyip sen bilirsin demek yerine kendi sorumluluklarını hatırlatmaya ne dersiniz?

Kardeşi öldüğü için bu konuda hassasiyeti olabilir. Ama kızınızın odası bile yoksa önceliği ailesi olmalı tabi.

Eşinizin dana fiyatlarından haberi var mı acaba bir sorun bence...
Belkide vefat eden kardeşinin kederi ve mahsunluğu sarmıştır kalbini o sebepten düşünmeden sarf ettiği cümleler diye düşünüyorum.
Önce can sonra canan kibarca hatırlatmak lazım.

Eşim koyunculuk yapıyor küçük çaplı herşeye hakim
Yani bilemedim gerçekten alır mı sence az çok maddi durumu biliyorsundur.Kavga etmeden çocuğunuzun da ihtiyaçları olduğunu söyleyin. Yavaştan bir şeyler bakın hassas bir konu anladığım kadarıyla genç yaşta ölen bir kardeş var ters tepebilir.

Yıllar önce yaşadığımız hayal meyal hatırladığım bir olayı anımsadım bu konuyu okuyunca😔

Babam tır şöförüydü
Babaannem felçli halam bakıyor dedem de vefat etmişti
Halam da çok iyi yerde çalışan bir kadın çok varlıklı yani
O zamanlar da tv lerde bir dana parası belki daha fazla
Tarlasını satıp alıyordu insanlar😂
Babaannemin odasında tv yok diye babam da yolu oraya düşünce almış anneme hedıye olsun diye
Halam alırdı ama zaten o bakıyor bir şıklık olsun diye düşündü sanırım
Tabi bizim evde yok komşuda var kardeşim de sürekli oraya gıtmek istiyor haliyle sorun çıkıyor
Annem bunu duyunca ufak bir sinir krizi geçirdi
30 seneden fazla olmuştur hala daha hatırlatır

O yüzden eşin rızası olmadan yapılan hiçbir şey güzel olmuyor
Bir dana 100 binden fazladır
Çocugunuzun odası yokmuş öncelik o olmalı bence
Annesi yok diye sanırım elinden geleni yapmaya calışıyor ama o çocuk ilerde sadece geçirilen güzel vakitleri hatırlayacak
Bol bol vakit geçirsin milletin yiyeceği danayı kesmenin yiğene ne faydası var ki🤷‍♀️

Yıllar önce yaşadığımız hayal meyal hatırladığım bir olayı anımsadım bu konuyu okuyunca😔

Babam tır şöförüydü
Babaannem felçli halam bakıyor dedem de vefat etmişti
Halam da çok iyi yerde çalışan bir kadın çok varlıklı yani
O zamanlar da tv lerde bir dana parası belki daha fazla
Tarlasını satıp alıyordu insanlar😂
Babaannemin odasında tv yok diye babam da yolu oraya düşünce almış anneme hedıye olsun diye
Halam alırdı ama zaten o bakıyor bir şıklık olsun diye düşündü sanırım
Tabi bizim evde yok komşuda var kardeşim de sürekli oraya gıtmek istiyor haliyle sorun çıkıyor
Annem bunu duyunca ufak bir sinir krizi geçirdi
30 seneden fazla olmuştur hala daha hatırlatır

O yüzden eşin rızası olmadan yapılan hiçbir şey güzel olmuyor
Bir dana 100 binden fazladır
Çocugunuzun odası yokmuş öncelik o olmalı bence
Annesi yok diye sanırım elinden geleni yapmaya calışıyor ama o çocuk ilerde sadece geçirilen güzel vakitleri hatırlayacak
Bol bol vakit geçirsin milletin yiyeceği danayı kesmenin yiğene ne faydası var ki🤷‍♀️
Benim tam da düşüncemi yazmışsınız. Benim kızımın mevlüdü kalabalık bile değildi ona rağmen dana eti yapılmadı kaldı ki binlerce kişi için.

Dana cidden çok pahalı ya. Koyun kesecek olsa ve laf etseniz size kızacaktım açıkçası. Yetim yegeninden bir şeyler tabii ki esirgemeyecek dayısı. Eşinizi fana yerine koyun kesmeye ikna edin bence.
Yeğeni olunca eşim 2 koç. Verdi adak mı deniyordu yanlış olmasın kesmek için hiç laf etmedim

Doğum, mevlit, sünnet.. Hiçbirine anlam yüklemiyorum ben. Bizim orda da önem verilmez.
İstiyorsam açarım kendim okurum, duamı ederim. Hele sünnet azalarak değil çabucak bitsin.
Sizin konuya gelince doğumda iki koç, sünnette dana, evlenince ne yapacak ev mi alacak? Çok yüksekten gidiyor eşiniz. Ben olsam uyarırdım güzelce.

Yüz bine yakın parayı çaaat diye ortaya atan adamın çocuğuna bir oda yaptırmamasi bilemiyorum yani sizde sesimi cikarmadim diyorsunuz . Bu çok eziklik değil mi? Yani nasıl çıkarmadıniz ki sesinizi arı gibi uçar yılan gibi sokarim adamı ben . Susun siz madem ömür boyu

X