Yardımcı olur musunuz

Öncelikle yanlış anlaşılmak istemediğimisöylemek istiyorum. Eşim yeğeninin sünnetine dana kestirmek istediğini söyledi bu arada (görümcem vefat etti). Sorun dana kestirmek istemesi değil bana genelde hiç param yok param yok vs derken koskoca dana almaya parası nasıl yetecek diye düşünmem. Yeğenidir alsın yapsın. Hatta ben alırım herşeyi veririm yeğenine. Demek istediğim babasının durumu çok iyi ama ben 2 krş için evde dışarı iş yaparken o kadar insana yetecek kadar dana kestirmek istemesi. Ona hiçbişey demedim sen bilirsin dedim ama canım sıkıldı. Kızımın bir odası dahi yok ona 2 yıldır oda alacağım diyordu şimdi lafını. Bile yapmıyor para yok diyor
Buradaki konuları okudukça her gün biraz daha şaşırıyorum. "Ona hiç birşey demedim,sen bilirsin" dedim diyorsunuz. Ama içinize atıp olayı kafanızda büyütüp buraya yazmışsınız. Yani insan eşiyle de rahat konuşmayacaksa kimle konuşur. Kızınızın odası yoksa, sizde çalışıyorsanız tabiki müdahale edeceksiniz izin vermezdim.

Eğer gerçekten yeğenini düşünüyorsa çocuğun hesabına atar, altın alır yatırım yapar onun adına vs. ama eşinizin amacı gösteriş yapmak, elalem gelip yiyip konuşacak. Bak ben yaptım havası bence bunun çocuğa faydası nedir? Bunu yüzüne söyleyin. Daha kızının odası yokken millete hava atma peşinde. Ayrıca sünnet kaldı mı hala yapılıyor mu?

Buradaki konuları okudukça her gün biraz daha şaşırıyorum. "Ona hiç birşey demedim,sen bilirsin" dedim diyorsunuz. Ama içinize atıp olayı kafanızda büyütüp buraya yazmışsınız. Yani insan eşiyle de rahat konuşmayacaksa kimle konuşur. Kızınızın odası yoksa, sizde çalışıyorsanız tabiki müdahale edeceksiniz izin vermezdim.
Eşim yiğeni konusunda beni dinlemez ben güzelce de anlatsam sonra bana senin yüzünden der. Bende isterim eşimle konuşup anlaşayım ama dinlemeyen bir eşim. Var ne yapabilirim. Buraya yazdıktan sonra konuştum ben sizinde ihtiyacınızı görüyorum dedi ben biraz uzatınca nankör oldum

Eğer gerçekten yeğenini düşünüyorsa çocuğun hesabına atar, altın alır yatırım yapar onun adına vs. ama eşinizin amacı gösteriş yapmak, elalem gelip yiyip konuşacak. Bak ben yaptım havası bence bunun çocuğa faydası nedir? Bunu yüzüne söyleyin. Daha kızının odası yokken millete hava atma peşinde. Ayrıca sünnet kaldı mı hala yapılıyor mu?
Kesinlikle haklısınız damat eşimihiç sevmez. Maddiyati bizden çok daha iyidir. Eşim yemeğe çağırdı gelmedi gelmez de. Eşim de sırf dayısı bak hayvan kesmiş desinler diye emin bun a

Eşinizin keseceği danadan yeğeninin haberi bile olmayacak ona daha güzel bir şeyler yapabilir. Bence sırf gösteriş için istiyor böyle birni de zaten yolundan döndüremezsiniz

Bu erkekler gerçekten zeka yoksunu....Hayır sen çocuğuna oda yapamamissin,elalem yesin diye dana keseceksin...Yeğene de bir hayri yok..Sırf millete gösteriş olsun...Sizin yerinizde olsam izin vermem asla....Gerekirse bosarim.Alsın yeğenine hediye sevinecegi bir şeyler...Danaya vereceği parayla da çocuğuna oda yapsın... Sünnet düğünü kadar gereksiz bir şey de yok ,niye bu kadar buyutuyorlar bu olayi anlamıyorum,kestir duanı oku geç...

Sünnet, düğün, yemek hepsi birer saçmalık olsa da kardeşinin öksüz çocuğu için yapmak istiyor eşiniz, ben ses cikartmazdim, baska bir yigeni olsa asla kabul etmeyin derdim ama

Ne varoş bi adam. Parası yok millete hava atma peşinde. Yeğeni için güya ama çocuğa bi faydası yok dananın. Bu adama laf anlatılmaz. Sen de ona acıma bi ihtiyacın mı var git al. Oda mı alınacak aldır. Kendinden ve çocuğundan kısma asla.

Eşim yiğeni konusunda beni dinlemez ben güzelce de anlatsam sonra bana senin yüzünden der. Bende isterim eşimle konuşup anlaşayım ama dinlemeyen bir eşim. Var ne yapabilirim. Buraya yazdıktan sonra konuştum ben sizinde ihtiyacınızı görüyorum dedi ben biraz uzatınca nankör oldum
Kazandığınız parayı eşinize vermeyin veya eve harcamayın, kızınıza yapın borca girin. Kendisi de ne hali varsa görsün. Ne öküzler var diyeceğim ama hayvana hakaret olucak 😡

Öncelikle yanlış anlaşılmak istemediğimisöylemek istiyorum. Eşim yeğeninin sünnetine dana kestirmek istediğini söyledi bu arada (görümcem vefat etti). Sorun dana kestirmek istemesi değil bana genelde hiç param yok param yok vs derken koskoca dana almaya parası nasıl yetecek diye düşünmem. Yeğenidir alsın yapsın. Hatta ben alırım herşeyi veririm yeğenine. Demek istediğim babasının durumu çok iyi ama ben 2 krş için evde dışarı iş yaparken o kadar insana yetecek kadar dana kestirmek istemesi. Ona hiçbişey demedim sen bilirsin dedim ama canım sıkıldı. Kızımın bir odası dahi yok ona 2 yıldır oda alacağım diyordu şimdi lafını. Bile yapmıyor para yok diyor
Kocaniz el aleme gösteriş yapma peṣinde yoksa yigenim falan bahane bence.Dana yiyilip gidicek bir gun konuşulur yarin unutulur yigene ne faydasi var?Parayi hesabina yatirsin yada altin yapsin o zaman mantikli.Danaya 100bin vericek parasi varsa size kiyamiyor muhtemelen.Kendi kizina o parayi sarf etmiyorsa ne biçim baba yani.😵‍💫

Kardeşi olmadığı için duygusal davranmış dayı olarak kendisine bir dananın yakışacağını düşünmüş olabilir. Destek olsun elbet, burada eniştenizin maddi durumuna takılmayın. Dayı olarak duygusal eşiniz bu kısımdan ilerleyin bence. maddi durumunuzu belirtip dana kesmek yerine danaya ortak olalım diyebilirsiniz.

Ay adam dümdüz yürüyen cehalet. 120-130bin para bir dana. O parayı dövize altına çevir,yeğeninin okul masraflarını karşıla desen bıdıbıdı yapar. Hiç karışmayın. Cahil kültürü kessin danayı otursun aşağı.

X