Yasak aşk

[sıze="2"]eski işyerimde oda arkadaşım,yan odamızdaki beyfendiye aşık olmuştu. Adamın geçici görevle başka bir binaya tayini çıktı. Bizimki bir ağlıyor bir ağlıyor resmen kanlı gözyaşı döktüsırnaşık şey tabi o zamanlar ben bu düşüncemden çok emin olmadığım için içten içe kendimi yiyip bitiriyorum. Yan odadan telefonlar açılıp aşk şarkıları dinletiliyor, birbirlerine zuzummm diye hitap ediliyor, ha bu arada "ben kocama çok aşığım" yalanı da atılıyor arada,biz salağız ya yememiz için :jeyyar: Neyse...
Velhasılı kelam bunlar artık mesai saatlerinde birbirlerine masaj yapmaya başladılar. Arkadaşlık ayağına tabi...ne alaka oldum artık tutamadım çenemi, ben ne diye bir erkek arkadasıma masaj yapayım ya?? Kimse bana bunu arkadaşlık olarak yutturamaz dedim, meğer hepsi de pek bir doluymuş, herkes kendince şahit olduğu bir sürü hikaye anlattı. Iyice emin olduk. Ben o işyerinden ayrıldım ama hala bu şekilde devam ediyormuş arkadaşlıkları(!). Bu arada kadının kocası aynı kurumda çalışıyor, kadın öğlenleri bu adamı evine götürüyordu, gel bu öğlen bizde yemek yiyelim diye delikafadulden [/sıze]
onların ki de artık iyice yüzsüzlük arsızlık utanmazlık birde evine kocasıyla götürüyor artık diyecek bişi bulamıyorum..

acaba içimizdede varmı yasak aşk yaşayan sanırım kimse bunu itiraf edemez

yaşanmış olmadı ama .. zamanında adamın birinden çoook hoşlanmıştım :eek:
evliydş malesef..zaten o beni hiç farketmedi..
allahtan farketmedi :1rolleyes:
çok üzüldüm desem yalan olur çünkü basından '' evli erkek '' olarak gördüğüm için hiç bi zaman '' acaba bekar olsyadı '' diye düşünmedim..
aklıma her geldiğinde yanında başka bi kadın hayal ettim onun..
zamanlda bitti zati ben başkasına tutuldum hihoyyyt
en bekarından..delikafadulden

bence alah inancı olmayan insanlarda oluyodur.eğer allahın yasakladığı sakının dediği şeyleri biliyosa zaten kendini kadın olsun erkek olsun eşine adar ve ondan başkasını gözü görmez.

bu arada bazen rüyamda eşimi aldatırken görüyorum akşam eşim gelince anlatıyorum rüyamda böyle böyle oldu diye eşimde anlatma diyor ama ben sanki gerçek aldatmışım gibi hissediyorum ve bilmesi gerektiğini düşünüyorum.

bide şöyle birşey var benim dedem biriyle evlenmiş kız başkasını seviyomuş git demiş sonra bir başkasıyla evlenmiş bir çocuğu olmuş kadın kızınıda alıp evli çoluk çocuk sahibi bir adam a kaçmış sonra dedem gidip çocuğunu kaçırmış ve ist gelmiş 1 2 yıl sonrada hem iş hem çocuk ağır gelmiş ve ananemle evlenmiş ve üvay teyzem annesine nefretle büyümüş evlenmiş bundan birkaç yıl öncesine kadar teyzem barıştı annesiyle ve üvey kardeşiyle..ama adam zaten öldü teyzemin annesside felç oldu yatalak oldu hemen olmasada yıllar sonra çekiyo yaptıklarını.hiçbirşey cezasız kalmıyo ha bu dünyada ha öbür dünyada.

bence alah inancı olmayan insanlarda oluyodur.eğer allahın yasakladığı sakının dediği şeyleri biliyosa zaten kendini kadın olsun erkek olsun eşine adar ve ondan başkasını gözü görmez.

bu arada bazen rüyamda eşimi aldatırken görüyorum akşam eşim gelince anlatıyorum rüyamda böyle böyle oldu diye eşimde anlatma diyor ama ben sanki gerçek aldatmışım gibi hissediyorum ve bilmesi gerektiğini düşünüyorum.

bide şöyle birşey var benim dedem biriyle evlenmiş kız başkasını seviyomuş git demiş sonra bir başkasıyla evlenmiş bir çocuğu olmuş kadın kızınıda alıp evli çoluk çocuk sahibi bir adam a kaçmış sonra dedem gidip çocuğunu kaçırmış ve ist gelmiş 1 2 yıl sonrada hem iş hem çocuk ağır gelmiş ve ananemle evlenmiş ve üvay teyzem annesine nefretle büyümüş evlenmiş bundan birkaç yıl öncesine kadar teyzem barıştı annesiyle ve üvey kardeşiyle..ama adam zaten öldü teyzemin annesside felç oldu yatalak oldu hemen olmasada yıllar sonra çekiyo yaptıklarını.hiçbirşey cezasız kalmıyo ha bu dünyada ha öbür dünyada.

bir konu ancak bu kadar sapıttırılır !!!
pess yani !

BENDE SORDUM AMA ETMEZ KİMSE SANIRIM TABU ÇÜNKÜ TEPKİLERDEN KORKARLAR YOKMU BİR CESUR YÜREK ARKADAŞLAR:icecream:

canım bir kere bir derdim var bölümünde bir arkadaş evli bir erkekten hoşlandığını yazmıştıda nerdeyse döveceklerdi onu,hayat bu kimin başına ne geleceği belli olmaz,kimsenin birinide eleştirmeye hakkı yok,devir nasihat etme devri değil artık kendini kurtarma devri,o yüzden herkes kendine bakmalı bence

erkeklerin genel bir yargısı var ben yaşarım yaparım kadınım asla.. kadın yaptığında damgası hazır zaten erkeğin elinin kiri ikiside yanlış ama var içimizde yaşayanlar yokmu hemen hepimizin bildiği hikayeler vardır bu konuda benimde bir arkadaşım vardı evli ve çocuğu olan bir adamla ilişki yaşıyordu her türlü aşağılamalara rağmen ikinci kadın olmak bile yeter hiç bir aşağılama olmasa bile..sonuçta başkasına ait bir şeyi almanın adı hırsızlık ama başkasına ait bir kalbi almaya çalışma adı ne bunun o vermeye gönüllü olsa bie evlilik iki kişilik.. tek kişinin rızası var diye olmamalı ve bunu yapanda yani hemcinsini aldatanda aldatılanda malesef yine kadın buna ne buyurursunuz..

erkeklerın bu konudakı genel tavırları yuzunden bazı olaylar patlak verıyor...kımse benım karımda yapar yaptı dıyemez...sen evdekı kadını her anlamda doyurmazsan gözü takılır dısarıyo.(genelleme yapmıyorum)...maddı manevı doyursun ondan sora bakalım ihanet gelıyomu..gelırsede o kadının sütü bozuk derım..

canım bir kere bir derdim var bölümünde bir arkadaş evli bir erkekten hoşlandığını yazmıştıda nerdeyse döveceklerdi onu,hayat bu kimin başına ne geleceği belli olmaz,kimsenin birinide eleştirmeye hakkı yok,devir nasihat etme devri değil artık kendini kurtarma devri,o yüzden herkes kendine bakmalı bence

aynen canım...hırsız ben çaldım demeyeceğine göre...:kahve:

erkeklerın bu konudakı genel tavırları yuzunden bazı olaylar patlak verıyor...kımse benım karımda yapar yaptı dıyemez...sen evdekı kadını her anlamda doyurmazsan gözü takılır dısarıyo.(genelleme yapmıyorum)...maddı manevı doyursun ondan sora bakalım ihanet gelıyomu..gelırsede o kadının sütü bozuk derım..
aynen katılıyorum hiç çok mutluyum ama aldatıyorum diyen kadın olurmu erkelerin aldatma nedenleri farklı onları katmıyorum ama kadının aldatmasının nedeni yine kocası hatayı kendinde aramalı bence o koca.
Allahın yasakladığına karşı gelmek olayını yazan arkadaşa gelince bunun hesabını yapan yine allaha verir yargılayıp tüü demek bize düşmez bu boyutunu tartışmıyoruz ki olayn ayrıca günah sevap diye değerlendirirsek olayları işin içinden çıkılmaz burada sadece yorum yapıp paylaşıyoruz.
Herkes yaşayabilir kendine göre bir takım hisler önemli olan yaşama biçimidir. Bu yanlış deyip geri duranlarıda günah işledin yuh sana diye yargılamak bize düşmez
benim bildiğim bir bayan vardı evli tarikat mensubu o kadar koyu yani msn den bir adamla konuşuyordu aşık oldum bırakamıyorum diye doktorlara gitti o tarikata mensup herkes duydu ve ört bas ettiler başkası yapsa yuhalarlardı ama demekki herkesin başına gelebiliyor.
Kimseyi kılığına görüşüne.......... Göre değerlendirmemek gerek diye düşünüyorum.
Bilmem yanılıyormuyum?

aynen katılıyorum hiç çok mutluyum ama aldatıyorum diyen kadın olurmu erkelerin aldatma nedenleri farklı onları katmıyorum ama kadının aldatmasının nedeni yine kocası hatayı kendinde aramalı bence o koca.
Allahın yasakladığına karşı gelmek olayını yazan arkadaşa gelince bunun hesabını yapan yine allaha verir yargılayıp tüü demek bize düşmez bu boyutunu tartışmıyoruz ki olayn ayrıca günah sevap diye değerlendirirsek olayları işin içinden çıkılmaz burada sadece yorum yapıp paylaşıyoruz.
Herkes yaşayabilir kendine göre bir takım hisler önemli olan yaşama biçimidir. Bu yanlış deyip geri duranlarıda günah işledin yuh sana diye yargılamak bize düşmez
benim bildiğim bir bayan vardı evli tarikat mensubu o kadar koyu yani msn den bir adamla konuşuyordu aşık oldum bırakamıyorum diye doktorlara gitti o tarikata mensup herkes duydu ve ört bas ettiler başkası yapsa yuhalarlardı ama demekki herkesin başına gelebiliyor.
Kimseyi kılığına görüşüne.......... Göre değerlendirmemek gerek diye düşünüyorum.
Bilmem yanılıyormuyum?

katılıyorum

yaşanmış olmadı ama .. zamanında adamın birinden çoook hoşlanmıştım :eek:
evliydş malesef..zaten o beni hiç farketmedi..
allahtan farketmedi :1rolleyes:
çok üzüldüm desem yalan olur çünkü basından '' evli erkek '' olarak gördüğüm için hiç bi zaman '' acaba bekar olsyadı '' diye düşünmedim..
aklıma her geldiğinde yanında başka bi kadın hayal ettim onun..
zamanlda bitti zati ben başkasına tutuldum hihoyyyt
en bekarından..delikafadulden

:hooray:HELAL ARKADAŞIM TEŞEKKÜRLER İÇTENLİĞİNE

hiç bir konuda büyük konuşmamak gerektiğine inanırım hep.Allah doğru yoldan ayırmasın kimseyi.tabii ki hiç hoş bir şey değildir yasak olanı yaşamak ama bu tarz durumları yaşayan insanların da nasıl bir psikolojiyle,hangi durumlardan dolayı yaşadığını bilemediğimiz için yargılamamak gerekir diye diüşünüyorum.herşey insanlar için.

hiç bir konuda büyük konuşmamak gerektiğine inanırım hep.Allah doğru yoldan ayırmasın kimseyi.tabii ki hiç hoş bir şey değildir yasak olanı yaşamak ama bu tarz durumları yaşayan insanların da nasıl bir psikolojiyle,hangi durumlardan dolayı yaşadığını bilemediğimiz için yargılamamak gerekir diye diüşünüyorum.herşey insanlar için.

konuyu ve yazılanları okuduktan sonra tam da bunları yazmak gelmişti içimden,katılıyorum sana arkadaşıma.s

bence hiç kimseye faydası olmayan ilişkiler zincirinin adı.
ve saygısızca bir durum.

allah kimseye yasatmasın.

ha insanın basına herşey gelebilir kınamamak lazım...

Yasak aşk; yaşayana göre cazip gelliyor bazen.
Toplum ve ahlak kurallarına ters gelen pekçok şeyi barındırır içinde.
Neresinden bakarsak bakalım, yaşayana bir şekilde mutsuzluk verir.
Yakın çevremde bende bunun bir örneğini gördüm.
Yaşayan evli bir bayandı... Adını o bile koymamıştı.
Gerekçeleri ona göre çok zaten.
- Boşluktaydım
- Eşim yeteri kadar ilgi göstermiyordu
- Oldu bir kere
- vs vs
Bu kadar basit kelimelerle; bu kadar ağır bir şeyi anlatacak kadar dar bir görüş.
Toplumumuzda bu konuda ne kadar farklı tepkiler olduğunu o zaman daha iyi gördüm.
Erkek yapmış olsaydı bunu; oldu bir hata, bir şans daha ver, çocuklar var denecekti belkide.
Ancak kadın olduğunda şartlar daha ağırlaştı. Eşinden ayrıldı, çocuklar babada kaldı.
Yasak olarak yaşadığı o aşkı alenen yaşamaya başladı!!!!
Kadın yada erkek yapılan aynı harekete neden farklı yaklaşıyoruz ki...
Kim kendinde karşısındaki kişiyi kandırma, aldatma hakkını görebilir?
Sorgulandığında işin içinden çıkmak çok zor.
ınsana, karşısındakinden önce kendisine saygısı olan kimseye yakışmıyor olanlar.
Tamam duygular olabilir, beğenme, hoşlanma adı her ne ise.
Bunları baskılamak, yenmek birazda kişinin karakteri ile ilgilidir.
Aşk bence son derece özel, bir o kadar da değerli bir duygu.
Bu yüzden dilerim doğru yaşanır, adına yakışır biçimde.

arkadaşımız çok güzel ve aydınlatıcı anlatmış döktürmüş yine..a.s

bir erkek ,karısını,her anlamda doyurmayabilir,maddi yada manevi... bu o kadının onu aldatmasını gerektirmez. kendine az çok saygısı olan kadın evliyken eşinin nikahı altındayken bunu yapmaz. kendine saygı çok ,çok önemli bence. eşin ihtiyaçlarını karşılamıyormu,boşarsın ,sonra ne istersen yaparsın.
ben bu konuda oldukça sert bakıyorum olaya. ne kadının ne de erkeğin,psikolojik bozuklukluğuna,yada başka herhangi bir nedene sarılması bence ,bu ahlak dışı olayı yaşamasına sebep değildir.
evet bu tarz ilişkileri kınarım. ve de büyük konuşurum.

Son düzenleyen: Moderatör:

on kere okudum gene okuyorum şaka gibi
beni cinsel,maddi,manevi tatmin etmezse aldatabilitem var yane:nazar:

Ne kendine ne de ailesine saygısı olmayan ,vicdanı körelmiş ,empati yoksunu insanların düştüğü gaflet.......:dilcikar:
Daima ve kesinlikle kınanması gereken bir durum...............

Son düzenleyen: Moderatör:
X