Yasak aşk

erkeklerın bu konudakı genel tavırları yuzunden bazı olaylar patlak verıyor...kımse benım karımda yapar yaptı dıyemez...sen evdekı kadını her anlamda doyurmazsan gözü takılır dısarıyo.(genelleme yapmıyorum)...maddı manevı doyursun ondan sora bakalım ihanet gelıyomu..gelırsede o kadının sütü bozuk derım..

aksini idda eden tek bır cümlem varmı doğru olduğunu söleyen yapılır yapılmalı dediğim bır cümlem?neden olarak gösterılıyor bu bı kılıf değil diyen de benım....ee nesı yanlış..söledıklerım..????????????????????????????????????????????

kımse benım karımda yapar yaptı dıyemez...sen evdekı kadını her anlamda doyurmazsan gözü takılır dısarıyo.(genelleme yapmıyorum)...maddı manevı doyursun ondan sora bakalım ihanet gelıyomu
buyurun.:nazar:

Arkadaşlar sizce aldatma iyidir güzeldir yanlış değildir diyecek kadın hatta erkek varmıdır?
Insanlar bişey yaparken bunu mazur gösteren sebepler bulurlar kendi içlerinde.
Doğru veya yanlış bu onlara göre kendilerini "mazur" gösterebilmenin yoludur.
Bu tartıştığınız maddi manevi açlık tokluk da onların sbebepleri mazeretleri sadece..
Inanıp inanmamak size kalmış..
Ayrıca kimseye ahlak dersi veremeyiz hem hakkımız yok hem sonradan olmaz ..
Bu yanlış yaşayanlar var bile isteye mazeretleri de bu demiş arkadaş o kadar..
Ama gerçek bu yaşanmıyormu yokmu var o da ayrı mevzu..

Kim ne derse desin KİŞİ KENDİNİ ALDATIR.... benneyaptımki
İster erkek olsun ister kadın ....

kımse benım karımda yapar yaptı dıyemez...sen evdekı kadını her anlamda doyurmazsan gözü takılır dısarıyo.(genelleme yapmıyorum)...maddı manevı doyursun ondan sora bakalım ihanet gelıyomu
buyurun.:nazar:

evet bunlar oluyor...butarz bısı yapan benım komsum alt katta oturuyordu düne kadar...kocasının hareketlerıne karsı böyle ıntıkam aldığını söylerdı hep..en nıhayetınde evlılıği bitti..

ben bunun doğru olduğunu bılıyorum...benım doğrularım bana sızınkıler size...öyle dememişmiydi arkadasınız...

kım kımı aldatmak ısterse aldatır...buna ne örfler ne evlılık karşı koyamaz..yapılan sadakatsızliğin ötesınde ahlaksızlıktır...bunun sebebı ne olursa olsun yanlıştır...ama buna sebeb uydurmak,kılıf geçirmek yapılan hatalara eklenır...kendını savunma biçimidir..

kım kımı aldatmak ısterse aldatır...buna ne örfler ne evlılık karşı koyamaz..yapılan sadakatsızliğin ötesınde ahlaksızlıktır...bunun sebebı ne olursa olsun yanlıştır...ama buna sebeb uydurmak,kılıf geçirmek yapılan hatalara eklenır...kendını savunma biçimidir..

ilginç. şimdi fikirde değiştirdin..bizle aynı düşünceye geldin.:nazar:

aldatmayı kimse savunmuyor burda ama karısını tamin edemezse bir erkek aldatılmayı hakeder gibi yazı var hiçbir şey aldatma eylemini gerektirmez. öyle oldu böyle oldu komşum akrabam değil konu..sengözlerimebaksanab

benım açımdan gereğindfen fazla uzadı benım görüşlerım bunlar beğenen beğenır beğenmeyen beğenmez burası her görüşe açık bı site kımseye görüşlerınızi kabullendıremezsenız...formda ıyı eğlenceler!!!!!

genelleme yapmıyorum dıye orya yazmısım ben görüyorum yoksa sız görmüyormusunuz?

Görüyorum canım, gerçi gözüm bozuk ama gözlük kullandığım için görmede sorun yaşamıyorum. Yazmış olduğun şey (genelleme değil desende) beni dumur etti ve yazma gereği duydum.

benım açımdan gereğindfen fazla uzadı benım görüşlerım bunlar beğenen beğenır beğenmeyen beğenmez burası her görüşe açık bı site kımseye görüşlerınızi kabullendıremezsenız...formda ıyı eğlenceler!!!!!

ben sizi anlamıyorum kurduğunuz cümle bana göre çok yanlış ve fikrimi dile getirdim ama siz nedense size karşı çıkar herkese kavga modunda geliyosunuz evet burası bi forum benim fikrimde budur... :nazar:

EDEP ve HAYA SAHİBİ OLMAK

Edep ; bir toplumda örf, âdet ve kural halini almış, kişinin sahip
olduğu iyi alışkanlıklar, tutum ve davranışlardır.
Haya ise utanma duygusu demektir. Edep ve hayadan mahrum olan
insan her türlü iğrenç işe girişir, yaptığı çirkin işlerden üzüntü
duymayan insanı, ahlâk ve fazilet yollarına sevk etmek zordur...
İslâm ahlâk bilginlerinden Maverdi, hayayı Allah'a karşı haya,
insanlara karşı haya ve kişinin kendine karşı hayası şeklinde üç
kısma ayırmakta ve bunları şöyle açıklamaktadır:
Allah'a karşı haya, O'nun emir ve yasaklarına uymakla olur.
İnsanlara karşı haya, onlara eziyet etmemek ve yanlarında çirkin
işler yapmaktan ve çirkin sözler söylemekten kaçınmakla gerçekleşir.
Kişinin kendisine karşı hayası ise, edep sahibi olması demektir.

konu açıldığından beri dikkat ediyorum en çok siz yazmışsınız heralde..kimse sizin düşüncelerinizi değiştirme gibi amacı yok ..herkes bunun sebeb göstermeksizin yazlış bir ilişki olduğu anlatmaya çalışıyor..evet çevremizde bu tür olaylar olmuyo değil engelde olamıyoruz birey olarak.ama buna böğle kocası olan kadınların yapması normal ve erkek olsun karısına yaptırmasın demek istiyorsunuz ve genelleme yapmıyorum diyorsunuz ..
milyonlarca kadın eşinden memnun değil . ee memnun değil diye böğlemi yapmak lazım ..
böğle demek istemdiğinizi savunmasaydınız bu kadar fevri şeyler yazmaz ..konuyu uzattıkça uzatmazdınız..
pardon ben öğle demek istemedim yani çoğu kadın böğle yapıyor yanlış anlamışsınız demek bukadarmı zor..

arkadaşlar neyi tartışıyorsunuz anlamadım doğrusu
herkesin doğruları kendine
konunun ilk başındada yazdım
aşkın yasağı olmaz
yasak oluyorsa o aşk değil kaçamaktır diye
ayrıca bahanesi olduğu konusunada katılmıyorum
şimdi şurda yasak aşk yaşıyorum ama şu şu sebeplerden dolayı bir topik açılsa
kaç kişi o kişiyi haklı görür allah aşkına
olaya birazda bu açıdan bakmak lazım

arkadaşlar neyi tartışıyorsunuz anlamadım doğrusu
herkesin doğruları kendine
konunun ilk başındada yazdım