Yaşında Göstermeme Sorunu

Vejetaryen Zombi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2015
1.139
488
Hepinize iyi akşamlar biliyorum çok büyük bir dert değil ama sürekli farklı insanlardan aynı şeyi duyunca ister istemez sinir oluyorum şimdi benim boyum 165 kilom genelde 59 nadiren 60 oluyor yapılı bir insanım kilom 50 Bile olsa zayıf gözükmem çok zor yani ekimde 17 olacağım ama yeni tanıştığım insanların dediklerine baktığınız zaman 4 yıldır 13 yaşımdayım ve bu durum gerçekten çok sinirlerimi bozmaya başladı birde 11 yaşında olup benden büyük gösteren kızları gördükçe boyu 150 155 arası olan kızın benden büyük gibi olduğunu duyunca daha çok sinirlerim bozuluyor.

Giyiniş tarzımla hiçbir alakası yok özellikle dikkat ediyorum ama yok olmuyor hatta çok şık bi elbise ve biraz ağır bi makyaj bile yapsam en fazla 15 oluyorum tamamen yüzümle alakalı yani.

Sosyal Yaşantımda çeşit çeşit şey yaşadım bu yüzden örnek vermek gerekirse
-Hastaneye gidiyorum muayene olurken doktorun soruları başlıyor sabahçı mısın öğlenci mi liseliyim ben diyorum aa demek liseye başladın alıştınmı bakalım okula diyor en sonunda yaşımı söylüyorum olay kapanıyor

-Annem ve Babamın arkadaşları veya 8.sınıf öğrencileri geliyor söyle bakalım teog nasıl geçti diyor benim o işleri bırakalı 3 yıl oldu diyorum ama her insana bunu demek ölüm gibi bişi

-Kardeşimi okula kaydediyorduk kadın geldi bana kaçıncı sınıf oldu yeni öğrencimiz dedi liseliyim ben dedim sonra dedi yani sen en fazla 9sundur mümkünatı yok daha fazlası olman diyor gerçeği söylüyorum konuşma bitiyor

-Bugün Spor salonuna gittim kaç yaşındasın bakalım dedi söyledim kadın inanmadı sen en fazla 14sün dedi gittim 4 kat yukarı kimlik almak için sırf bu sebebden

-Bişey sormak için dükkana girdim adamın bana tepkisi aynen şu kız sen mi içeceksin bunu işte o an cidden kendimi ilkokul çocuğu gibi hissettim

-Sırf spor merkezi vs gibi yerlerde sorun olur diye kimliği cebimë koymaktan kimliğimin koruyucu jelatini ucundan hafif yıprandı.

-Arkadaşıma giderken cips vs almıştım dükkan sahibi iyi eğlenceler küçük Hanım demesi
Kısaca beni yeni gören bütün insanların aa ben seni 14 sanıyordum aa sen cidden o kadar büyük Müsün hadi 9.sınıf desen neysede sen cidden o kadar var mısın herkesin bunları demesinden bıktım 1 kişi bile beni 9.sınıf öğrencisine Bile benzetmedi
ben varıpta 20 yaşında gözükmek istemiyorum sadece yaşımda gözükmek istiyorum nerdeyse üniversiteye gelen bi kızın lise çağındaki bir bireye bile benzetilememesi cidden üzücü üniversiteye geldiğim zamanda yine 8.sınıf gibi gözükmekten veya liseli gibi gözükmekten korkuyorum biliyorum çoğunuz ilerde faydasını göreceksin diyeceksiniz ama bunun için en az 10 yıl var bu zamana kadar kim öle kim kala..

Saç makyaj hiçbişey işe yaramıyor önceden baya kilom vardı ama o zamanda yine küçük gözüküyordum dediğim gibi çözümü yok sadece dertleşmek istedim işte

Çok takilmamaya çalış. Bende küçük gösteriyorum ama artık hoşuma gitmeye başladı yaşım büyüdükçe :)

Senin gibi 18 yaşındayken bi kursa yazilacaktim 13 yaş altını almıyoruz demişti gorevli. Şimdi 25 yaşındayım üniversiteye yeni başladım sanıyorlar. Bi kaç kişiden 19 gösterdiğimi falan duydum.

Yaşın ilerledikçe avantajın olacak senin bu. Ama su an bişey yapmana gerek yok gülümseyerek yaşını söyle yeter çokta takılıp kendini üzme.

çözümü yok dasen de çok büyütmüşsün :) 33 yaşındayım ortaokullu çocuğu olan (14 yaşında filandır) komşumuz, beni kızıyla yaşıt sandığı için bizi arkdaş yapmak istedi, ben ne yapayım?
olur öyle şeyler. ileride sana avantaj olacak bu durum. üstelik kısa, minik filan olduğundan da değilmiş, daha ne?
hiç takma kafana.
üzücü dğeil bu. gelişme çağında baız kızlar birden çok büyük durmaya başlıyorlar. erkek arkdaşlarımdan da biliyorum ki onlar da 16-17 yaşında olan kızlara yanlışlıkla 20lerinde diye alıcı gözle baktıkları için utanıyorlar, kötü hissediyorlar. büyük görüneceğine küçük görün. ayrıca 15-16-17 bunlar zaten atla deve değil ki :)
biliyorum senin yaşında 14 ile 17 çooooook farklı gibi geliyor ama inan aslında o kadar dğeil -yani 30u gçetikten sonra aynıymış gibi geliyor.
ayrıca bizim zamanımızda herkes aynı sistemle okuyordu. şimdi eğitimi yapboza çevirdiler kimi 5 yaşında başladı kimi 7 kimi 5+3 okuudu benim 5+3+5 (lisesi yabancı dilli) okuyan 4+4+4 okuyan kuzenlerim var. sınıfından da yaş bilinmez oldu. vs. vs.
üniversitede de kimi 17 olacak kimi 27. bunlar hep olağan. başka şeylri düşün, bunu değil.

Çok takilmamaya çalış. Bende küçük gösteriyorum ama artık hoşuma gitmeye başladı yaşım büyüdükçe :)

Senin gibi 18 yaşındayken bi kursa yazilacaktim 13 yaş altını almıyoruz demişti gorevli. Şimdi 25 yaşındayım üniversiteye yeni başladım sanıyorlar. Bi kaç kişiden 19 gösterdiğimi falan duydum.

Yaşın ilerledikçe avantajın olacak senin bu. Ama su an bişey yapmana gerek yok gülümseyerek yaşını söyle yeter çokta takılıp kendini üzme.
Herkes öyle diyor Ayy ne güzel ilerde böyle olursan falan ama cidden insan genç kız gibi göstermek istiyor boy kısa olsa gam yemem ama 165 olup 13 yaşında gösteren tek insan benim galiba :KK70:

Sana beddua gibi gelecek ama inş hep küçük gosterirsin :) ileride çok iyi anlarsın..

32 yaşındayım 17 kilo fazlam var ve hep küçük gosteriyorsun lafına yıllarca alışmış olan bana " 45 var misin abla" dedi geçen liseli bi cocuk.. kilo yaşlı gösteriyor tamam ama pesss dedim..

Küçük göster çıtır kal ne güzel..

Yani daha yaşın 17, ne ağır makyajı, ne şık elbisesi, ne giyimi yahu? Daha 17 yaşındasın, saç diyorsun makyaj diyorsun. Yuh yani 17 yaşındaki bir kız neyin ağır makyajını yapsın, ne giysin? Bırak ne sanarlarsa sansınlar çok bilir onlar her şeyi. Gündelik giyim tarzını ne yapacaksın? Bakkala da makyajla mı gideceksin? Çok saçma. İş hayatındayım ama beni küçük sanıyorlar, pozisyonumun ciddiyetini yansıtamıyorum desen verilecek tavsiye mutlaka olurdu ama yaş daha 17.

Salla.

çözümü yok dasen de çok büyütmüşsün :) 33 yaşındayım ortaokullu çocuğu olan (14 yaşında filandır) komşumuz, beni kızıyla yaşıt sandığı için bizi arkdaş yapmak istedi, ben ne yapayım?
olur öyle şeyler. ileride sana avantaj olacak bu durum. üstelik kısa, minik filan olduğundan da değilmiş, daha ne?
hiç takma kafana.
üzücü dğeil bu. gelişme çağında baız kızlar birden çok büyük durmaya başlıyorlar. erkek arkdaşlarımdan da biliyorum ki onlar da 16-17 yaşında olan kızlara yanlışlıkla 20lerinde diye alıcı gözle baktıkları için utanıyorlar, kötü hissediyorlar. büyük görüneceğine küçük görün. ayrıca 15-16-17 bunlar zaten atla deve değil ki :)
biliyorum senin yaşında 14 ile 17 çooooook farklı gibi geliyor ama inan aslında o kadar dğeil -yani 30u gçetikten sonra aynıymış gibi geliyor.
ayrıca bizim zamanımızda herkes aynı sistemle okuyordu. şimdi eğitimi yapboza çevirdiler kimi 5 yaşında başladı kimi 7 kimi 5+3 okuudu benim 5+3+5 (lisesi yabancı dilli) okuyan 4+4+4 okuyan kuzenlerim var. sınıfından da yaş bilinmez oldu. vs. vs.
üniversitede de kimi 17 olacak kimi 27. bunlar hep olağan. başka şeylri düşün, bunu değil.
Şunu farkettim yaş 30 olunca kadınların hoşuna gidiyor bu durum evet doğru diyorsunuz yaşlar da karıştı
ya şöyle düşündüm 14 liseye yeni geçen 17 de ygs hazırlıkları yapan kişi olunca çok farklı geliyor

Eskiden bende dert ederdim. Senin yaşındayken. Üniversite bitti bi yerde çalışmaya başladım. Stajer çocuk bana hangi okuldasın demişti. Onun gibi çok anım var.

Hamile olmadan önce komşum annene selam söyle diyordu. Bozmadım kadını.

Bebiş doğunca daha çok hoşuma gidecek. 32 olup küçük görünmek güzel oluyor.

Şimdi böyle düşünüyorsun ya ilerde mutlu olacaksın. Aman büyük görünmek için çok makyaj ve saç boyalarindan uzak dur. Yipranirsin

Universite son sinifa gidiyorum ,otobuse bindim ,bir teyzeyle yasnyana oturduk ,okulumun yoluda epey uzun ,
Teyze sohbete basladi ,yavrum liseye baslamak iyi hos ama daha ilk seneden okulu asma ,universiteyi nasil kazanicasn dedi ,bende teyze ben universite son sdinifa gidiyorum dedim,o sok haller en guzel zamanlar bak 37 yasima geldim hala minik duruyorum ,cok guzel bir durum
:KK71:

X