Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
hemde nasıl azaltıyor arkadaşım bir bilsen ben artık ayda 1 yapıyorum ağdamı felan yüzüm bile güzellşti sivilcem felan da yok artıkın hem azaltıyor hem seyrekleştiriyor 8 aydır kullanıyorum ben ilacı

teşekkür ederim arkadaşım cevapladığın için ben daha yüzüme sir ağda yapmadım. arkadaşlarıma soruyorum abartığımı belli bile olmadığını söylediler ama ben aynaya bakınca çok rahatsız oluyorum bende başlayacağım sir ağdaya ama korkuyorum:KK43: bir sorum daha var cevaplarsan sevinirim bu ilacı kullanınca adet düzenimde bir sorun olur mu ya da sende oldu mu ? çünkü benim adetlerim çok düzenli kaş yapalım derken göz çıkarmakta istemiyorum.

merhaba
doğum kntrol hapı kullanımı ile ilişkide erkek içine boşalmalı mı geri çekmesi daha mı iyi olur %100lük bir koruma olmadığını duydum hapın?(yasmin kullanıyorum)
bide bişey daha var hapım bitti o akşam ilişkiye girdik ve eşim içime boşaldı.7 günlük araya başladım o sürede ilişki olursa ek koruma gerekiyor ve böyle bir durum oldu hapın koruyuculuğu devam eder mi yoksa ne yapmalıyım hamilelik oranı nedir sizce?
teşekkürler..

öncelıkle hiç bir dogum kontrol ilacının ve kondom,ria vs aracların %100luk bi koruması olmaz bunu bilmelisin.. mutlaka %1-2lik korumaz

eger hastaysan ve antıbıyotık kullandıysan/penisilin vurunduysan evet hap işe yaramaz,,gununde saatınde içmezsen hap işe yaramaz

bu soyledıgın doktordan doktora değişiyor kımısı diyorki ilk kutu bıtip adet olana kadar eşinde korunsun,,kımı dıyorki ilk kutuya baslar baslamaz korur seni eşinin bosalmasında bişey olmaz...

ben şahsen ilk kutuda eşime prezervatifle korunmasını istedim yani eşimde korundu ilk kutuda adet olana kadar ve 2.kutuya basladıgımda ancak eşime izin verdım boşalması konusunda..

sen simdi 21gunden sonraki 7gunde ki korumayı soruyrosun tmm..evet hap korumaya devam eder canım (ancak ilk kutudan sonrası 7gunluk ara için bişey diyemem cunku ben 2.kutudan sonra eşime izin verdım yani)

slm kızlar ,
ben mart 30 da baslıycaktım hapıma ama unuttum 31 ınde 2 tane ıctım bırsey olurmu acaba ?
eczacıya sordum bırsey olmaz bu tarz ılaclarda dedı ama deneyenınız oldumu acaba ?

teşekkür ederim arkadaşım cevapladığın için ben daha yüzüme sir ağda yapmadım. arkadaşlarıma soruyorum abartığımı belli bile olmadığını söylediler ama ben aynaya bakınca çok rahatsız oluyorum bende başlayacağım sir ağdaya ama korkuyorum:KK43: bir sorum daha var cevaplarsan sevinirim bu ilacı kullanınca adet düzenimde bir sorun olur mu ya da sende oldu mu ? çünkü benim adetlerim çok düzenli kaş yapalım derken göz çıkarmakta istemiyorum.

yok arkadaşım sen merak etme düzenli oluyorsun hap kullandığın zamanda günün bile belli oluyor hapı bıraktığının 4. veya 5. günü adet oluyorsun ben 8 aydır kullanıyorum sivilce nedir bilmem tüy nedir bilmem faydalarını gördüm bayağı ama ben de kilo yaptı acıktırdı beni hap 7 kilo aldım düşün bıraktım ben artık hapı bu ay adet bitiminde başlamadım eşim korunucak bi süre 1. yılımı doldurduktan 1 kac ay sonrada bebiş düşünüyorum çok uzatmadan arayı :)

Yasmine geçen hafta pazartesi başladım . bu pazarteside erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ve korunmadık . Prospektüste kullanıldığı günden itibaren etkilidir yazıyor ama çok tuhaf hissediyorum . Bilginiz var mı ?

Yasmine geçen hafta pazartesi başladım . bu pazarteside erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ve korunmadık . Prospektüste kullanıldığı günden itibaren etkilidir yazıyor ama çok tuhaf hissediyorum . Bilginiz var mı ?

Evet korumaya başlıyor ama yine de ilk ay ek bir koruma yöntemi tavsiye ediliyor.

Şuan kan testi yaptırmalı mıyım peki ? Umarım bir şey olmamıştır.

Daha testte belli olmaz ama zamanı gelince bence yaptır bir şey yoksa da için rahat olur bundan sonrada bu ay bitinceye kadar başka bir korunma yöntemi de mutlaka kullanın derim.

ama suan tekrar okudum prospektüsü kutunun tamamen bitirileceği varsayılırsa aksi durumda zaten koruma sağlamaz,ilk abletten itibaren koruma sağlar diyo çok kafam karıştı. Koruma sağladı mı sağlamadı mı ?

ama suan tekrar okudum prospektüsü kutunun tamamen bitirileceği varsayılırsa aksi durumda zaten koruma sağlamaz,ilk abletten itibaren koruma sağlar diyo çok kafam karıştı. Koruma sağladı mı sağlamadı mı ?

O şekilde yazıyor ama doktorların çoğu ( yazdığı gibi söyleyenlerde var.) ilk ay risk olduğunu söylüyor.

kızlar bende yasmini bu ay kullanmaya başladımve adetimneredeyse 10 gün sürdü ve kilo vermeye çalışıyorum fakat spor yaptığım ve yememe dikkat ettiğim halde veremiyorum hoş yeni başladım ama yasminin böyle kiloyla alakalı yan etkisi olabilir mi?
kilo aldırdığını biliyorum fakat kilo vermemeyi sağlar mı bilen varsa paylaşsın ltfn :KK43:

kızlar bende yasmini bu ay kullanmaya başladımve adetimneredeyse 10 gün sürdü ve kilo vermeye çalışıyorum fakat spor yaptığım ve yememe dikkat ettiğim halde veremiyorum hoş yeni başladım ama yasminin böyle kiloyla alakalı yan etkisi olabilir mi?
kilo aldırdığını biliyorum fakat kilo vermemeyi sağlar mı bilen varsa paylaşsın ltfn :KK43:

cnm ben 1 senedr kullanıyorum hiç kilo almadım dr da kilo aldırmıyo demişti hatta ben almak istedim ama hiç almadım ... yasmin için diğer doğum kontrol haplarına göre daha zararsız diyolar bn 1 sene içinde zararını grmedim ... ilk aylarda midem bulanmıştı sürekli halsizdim ama snra geçti... buaralarda kalbim sıkışıyo nefes alamıyo gibi oluyorum haptanmı diye düşündüm kutu bitince dr.a gdcem bırakmayı düşünüyorum doğal yöntemlerde koruncam bakalm....

canım teşekkür ederim ama ya böyle bi tuhaf oldumgöbeğim falan şişti son bir ayda anlamadım adetimin 10 gün sürmesi beniçok yıprattı bide aşırı ağrılı oldu kiloda vermem gerek bilmem napıcam vallaa zor işimiz :)

benim 2 arkadaşım da, kistleri yüzünden, yasmin kullanıyolar.. fakat birisi çok memnun, sivilce ve kilo yapmıyo diyo, ağrı sızı bilmiyorum artık diyo.. diğeri de aşırı kilo yaptı diyo.. ama kilo almayan,zaten çok yer ve almazdı eskiden de.. kilo alan ise,zaten kilo almaya yatkındı.. ben de kullanmak istiyorum fakat deneyip görmek en iyisi sanırım.. :KK51:

merhabalar arkadaşlar, bende yeni yasmin kullanmaya başladım nişanlıyım 2 ay sonre evlenicem..ben yasmine adetim bitince başladım bu adet düzenimi etkilermi fikri olan varmı acaba??? bende 17. tablete gelince bıraksam yine aynı tarihte adet olurum diye düşünüyorum

cnm bırakma hapı kutu bitmeden bırakmak zararlı... adetinin ilk günü almış olman lazım kutu bittikten snra 3 ve 4. gn adet oluyosun yani 28 gnde 1 adet olmuş oluyosun ... sen adetinimi ertelemek istiyosun yada erkenmi adet olmak istiyosun neden bırakmak istedin

X