Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
peki sigara konusu? negibi bi zararı olabilio yani? etkimi etmiyo? :KK43: çareszce cvp bekleyen kişilk :)

sigarayı mutlaka bırakmanız gerekiyor.

ya doğum kontrol hapı kullanmayacaksınız ya da sigarayı bırakıp kullanacaksınız.

şakaya gelmez çok dikkatli kullanmanız gerekiyor.

doğum kontrol hapları kandaki pıhtılaşma oranını yükselttiği için sigara içenlerde damarların tıkanmasına sebep oluyor çok çok tehlikeli lütfen sigarayı bırakın kalp hastalıklarına davetiye çıkarırsınız

benimde yasminde 5.kutum, 5aydır düzenli bir şekilde hegün aynı saatte kullanıyorum, öyle kanamam ağrım felan olmadı hiç. hatta adetlerim acaip düzenli oldu, kutu bittikten sonra 5.gün kesin adet oluyorum. ama tek sorunum var cinsel isteksizlik ve kuruluk. önceden eşimi özlerdim, ben ona giderdim ilişki için, şimdi aklıma bile gelmiyor:KK43: eşime hayır demiyorum ama ilişki sırasında ıslanamıyorum birtürlü, bu da canımı yakıyor... bıraksam mı acaba diye düşünüyorum:S

bende kullanıyordum ama bıraktım hıc te tavsıye etmem kımseye bırcok yan etkısı var 3 ay kullandım hemen kılo aldırmaya basladı

yasmini ben de kullanmıştım ama bıraktım, çok şişkinlik yaptı bende, ayrıca göğüslerimin ağrısından uyuyamıyordum.

yasmin ben de kuruluk yaptı ve hala düzelmedi kremler kayganlaştırıcılarla ancak östrojeni minimuma indirmesi yüzünden hala şu östrojennn

hımm ilginç bu kadar sorun yaşamaları insanların:S benim 2. kutum ve burada yazanları okudukça korkuyorum ama. henüz çok kötü bi yan etkisi olmadı. ilk ay kahverengi lekelenmelerim vardı bu kutuda kesildi. yine ilk bir hafta midem bulanmıştı ama çok abartılcak derecede değildi. eskiden saçlarım dökülüyodu, demiri tuttuğu için yasmin artık dökülmüyo mutluyum:))cildimi kurutmasını da büyük bi heyecanla bekliyorum, elveda sivilceler falan:KK70: ayrıca evet tüyleri de azaltıyo demiyim de, çıkma süresini geciktiriyo bayaa.

ama bana çok kilo yaptı 65 kiloya çıktım 61e kadar düşmüştüm doğumdan sonra iştah açıyo malesef hemen zayıflatan iştah kesen bir ilaca başlamalıyım acil yardım edin nolur kızlar

evt bende sorun yaşadım ve hala yaşamaktayım demiorum ki bu ilaçı kullanmayın bana bu ilaç yaramadı dr söyledi her bünyeye faklı etki eder ve 19 gündür hala kanamam devam etmekte dr geçicek dedi bazı kişilerde bu şelilde etkileri olur sabret geçicek dedi ben devam etmekteyim ilaça bekliorum bakalım bu arada benim kilomda bi değişiklik olmadı.

ama bana çok kilo yaptı 65 kiloya çıktım 61e kadar düşmüştüm doğumdan sonra iştah açıyo malesef hemen zayıflatan iştah kesen bir ilaca başlamalıyım acil yardım edin nolur kızlar

bu arada zayıflatan iştah kesen bi doğum kontrol hapı varmıki aaa

bende 3 sene kullandım :eek:klava: 20 kilo aldım sayesinde en sonunda bıraktım. ve artık kilo almıyorum vermeye çalışıyorum. kilo almaya yatkın arkadaşlara hiç tavsiye etmem..

merhaba yasmin kullanan arkadaşlar
ben de memnunum haptan. bendeki tek yan etkisi depresif ruh hali.
genel halimde oldukça pozitif bir insanım ama belli dönemlerde kendimi çok depresif hissediyorum. adet dönemi öncesi sıkıntısına benzeyen ama biraz daha şiddetli olan bir ruh hali
bu geçici bir durum mu yoksa bu sürekli böyle mi olacak?
geçici bir süreyse eğer katlanabilirim ama sürekli olacaksa başka yollar denemem gerekecek galiba.
var mı bu sorunu yaşayıp sonradan atlatan..
selamlar

merhaba yasmin kullanan arkadaşlar
ben de memnunum haptan. bendeki tek yan etkisi depresif ruh hali.
genel halimde oldukça pozitif bir insanım ama belli dönemlerde kendimi çok depresif hissediyorum. adet dönemi öncesi sıkıntısına benzeyen ama biraz daha şiddetli olan bir ruh hali
bu geçici bir durum mu yoksa bu sürekli böyle mi olacak?
geçici bir süreyse eğer katlanabilirim ama sürekli olacaksa başka yollar denemem gerekecek galiba.
var mı bu sorunu yaşayıp sonradan atlatan..
selamlar

aynı sorun bendede var asırı yorgunluk hıssı,bır gun oluyorsa bırgunyok gıbı:bbo:bıde sinir yapıyor olmadık şeylere sinirlenıorum bunun dısında fazlasıkayetım yok

merhaba, 3 aydır yasmin kullanıyorum. bi kaç tane yan etkisini gördüm ama sorun bu deil. bu ayın başında antibiyotik kullanmam gerekti ve ay boyuncada ek bi korunma yöntemi kullanmadık. kutu biteli 4üncü gün bu gün. ve ben hala adet görmedim. çok korkuyorum. antibiyotikle bu kadar güçlü bi etkileşimi var mı? etkinliğini bu kadar azaltabilirmi doğum kontrol hapının:KK43: hamilemiyimdir:KK43: :KK43:

antibiyotik kullandığım zamanlar benimde gecikebiliyodu
hapı bıraktığım zaman hemen adet olmuyodum 4-5 gün falan geçiyodu.
gelmemesi antibiyotiklede alakalı olabilir belki bilemem ama

kızlar bende 1 ay oldu başlayalı daha öncede yazmıştım kanamam oluyordu 2 gündür yok şuan 7 günlük aradayım tekrar başlayınca kanama devam edermi ya işin kötüsü ben adetimle başlayan ve ardından devam eden 22 gün kanama yaşadım 2 gündür bitti ve ben ilaca ara verdim şimdi regl olucam ya bir aydır çekiorum peki reglden sonra yine devam ederse kanama

bende hiç kanama olmamıştı ilaç kullanırken. ara kanama gibi yan etkiler 1-2 ayda geçer yazıyo. geçmezse bırakırsın bidahaki aya. eğer çok yoğun kanama olmuyosa bence devam et bi bak geçiyomu diye

arkadaşlar birşey sormak istiyorum yardım edin bana yoksa aklımı kaçırıcam 1 yıl ginera kullandım sonra bir 5 ay bıraktım şimdi yeniden kullanmaya başladım bu ilk ay kullanışım fakat adetim biter bitmez kullandım şuan içinde 3 tane kaldı ama canım tuaf tuaf şeyler istiyor vs. hamile olma olasılığım sizce kaç

X