Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
peki sigara konusu? negibi bi zararı olabilio yani? etkimi etmiyo? :KK43: çareszce cvp bekleyen kişilk :)

selam kızlar.ben bir buçuk yıldır yasmin kullanıyorum.dün doktora gittim.belki hemen bebek olur belki bir iki yıl sürer dedi.yasmin kullanıpta bıraktıktan sonra ne kadar sürer hamile kalmak bilen varmı?

arkadaşlar bende bu ay yasmin kullanmaya başlıycam adetimin ilk günü içersem hemen koruyacağını ve ara verdiğim 7 gündede ek korumaya gerek olmadığını söylediler.

2 aydır kullanıyorum benim göğüslerim büyüdü ama cinsellikten hiç zevk alamıyorum sizlerde de aynı problem varmı?

slm ben 11 gün oldu başlayalı ve reglin 1. gününde başladım fakat ben 11 gündür hala regl oluyorum hiç aralıksız devam edior ayrıca ben 4, 5 sene öncede başka bir hapa başlamıştım sanırım gineraydı ve o zamnda aynı olayı yaşamıştım ve bırakmıştım ne zaman bitecek bu kanama sıkıldım artık niçin böle oluyor anlamadım bana mı yaramıor acaba dr yasmini rahatlıkla kullanabileceğimi söledi ama öle oolmadı sanırım böle giderse bırakmak zorunda kalıcam aynı sorunu yaşayan varmı

slm ben 11 gün oldu başlayalı ve reglin 1. gününde başladım fakat ben 11 gündür hala regl oluyorum hiç aralıksız devam edior ayrıca ben 4, 5 sene öncede başka bir hapa başlamıştım sanırım gineraydı ve o zamnda aynı olayı yaşamıştım ve bırakmıştım ne zaman bitecek bu kanama sıkıldım artık niçin böle oluyor anlamadım bana mı yaramıor acaba dr yasmini rahatlıkla kullanabileceğimi söledi ama öle oolmadı sanırım böle giderse bırakmak zorunda kalıcam aynı sorunu yaşayan varmı

Hapa ilk başlandığında olabiliyor böyle kanamalar adet devam ediyormuş gibi oluyor bendede olmuştu ama diğer aylar düzeldi merak etme geçicidir vücudun hapa alışınca ortadan kalkacaktır bu sorunlar

arkadaşlar bende bu ayki adetimde kullanmaya başlıycam ama ilk başlayınca adet hemen kesilmiyomuşyaa herkestemi öyle oluyo acaba yoksa normal zamanında bitermi adetim ??

ya bi kutuyu bitirdikten sonra 2. kutuya tam ne zaman başlanıyo adet gününe göre mi ayarlanıyo yoksa ilaç sayısına göre mi bi türlü anlayamadım helppp

ya bi kutuyu bitirdikten sonra 2. kutuya tam ne zaman başlanıyo adet gününe göre mi ayarlanıyo yoksa ilaç sayısına göre mi bi türlü anlayamadım helppp

1.kutunun bittiği günden sonra 7 gün sayıyosun 8.gün yeni kutuya başlıyosun.Yani mesela pazartesi bitti kutun haftaya salı günü yeni kutuya geçiceksin...

doktorum bana şöyle anlattı 7 gün ara veriyorsun. yani pazartesi son hapı aldıysan diğer pazartesi ilk hapı alacaksın

bende yasmine gecdim bi yan etkisini görmedim ama yeni gecdim sayilir oda hem korunmak amacli hemde tüy problemim cok oldugu icin doktorum tavsiye etdi düzenli kullanildigi takdirde tüylerde azalma oluyomus yalniz o etkisini daha görmedim cünkü ikinci bebegi düsünüyoruz ve esim hemen brakmami istedi :)
allah nasip ederse insallah
dogumdan yaparsam ardindan gene baslicam...

teşekkür ederım düzenli kullanıcam :)
şimi kanamam falan oldu bu adetımın ilk gunu kullanmaya başlasam sorun cıkmaz dımı ?

her dogum kontroll hapi bir degil ama yasmini adet kanamasinin geldigi ilk gün kullanmaya baslaman lazim hem doktorum öyle demisdi hemde recetesindede yaziyordu

Ne biçim ilaçmış bu.Mahvetti .Bu saatte uyandırdı beni.N e yemek yiyebiliyorum,ne su içebiliyorum.Afedersiniz midem ağzımda sanki.Yarın ilk işim dr.u aramak olacak.:kızgın:

Benimde son kutum bu bitsin kullanmucam artık mahvetti ya bütün vücudum ödem yaptı resmen şiştim lanet olsun içmicem artık bebekde olursa olsun napalım allah rızkıyla gönderir...

Arkadaşlar tüm doğum kontrol hapları kişinin bünyesine göre değişir en uygununu bulmak lazım ama ben yasmini tam bir yıl kullandım.ne kilo nede vücutta ödem yaptı düzenli alındığı sürece herhangi bir sorun yaşatmıyor ama şu var ilacın içeriğinde sonuçta hormon var tabiki ilk bir iki ay vücudu etkileyecektir ama doktorumunda söylediği piyasadaki en güvenilir doğum kontrol haplarından biri ben çok memnun kaldım.kullanmayı bıraktıktan 2 ay sonrada hamile kaldım.şuan 8 aylık hamileyim.:lepi:

kızlar bende 17 gün önce adetimin 1. günü itibariyle kullanmaya başladım ve o günden beri kanamam devam ediyor ve temizliğime çok dikkat etmeme rağmen kaşıntı başladı ve resmen psikolojim bozuldu bugün dr gittim kanamamın dr kist var bende dr hem kist için hemde korunma için vermişti ve dr kistten dolayı olabileceğini söyledi vede kaşıntını haptan kaynaklandığını ilk aylarda mantara yol açabileceğini söyledi haftaya kontrolüm var verdiği ilaçlar inş fayda eder yani bu ilaç bende hem mantar hemde kanama yaptı ve bir türlü bitmek bilmior tabiki herkes için aynı etkiyi yapmaz dr genelde adetin kestiğini ama çok nadir olarak bazı kişilerde kanama yapabileceğini söylüor ve ben şuan bırakıp bırakmayacağımı düşünüyorum ne yapmam gerek bilmiorum sanırım bu ilaç bana yaramadı

kızlar bende 17 gün önce adetimin 1. günü itibariyle kullanmaya başladım ve o günden beri kanamam devam ediyor ve temizliğime çok dikkat etmeme rağmen kaşıntı başladı ve resmen psikolojim bozuldu bugün dr gittim kanamamın dr kist var bende dr hem kist için hemde korunma için vermişti ve dr kistten dolayı olabileceğini söyledi vede kaşıntını haptan kaynaklandığını ilk aylarda mantara yol açabileceğini söyledi haftaya kontrolüm var verdiği ilaçlar inş fayda eder yani bu ilaç bende hem mantar hemde kanama yaptı ve bir türlü bitmek bilmior tabiki herkes için aynı etkiyi yapmaz dr genelde adetin kestiğini ama çok nadir olarak bazı kişilerde kanama yapabileceğini söylüor ve ben şuan bırakıp bırakmayacağımı düşünüyorum ne yapmam gerek bilmiorum sanırım bu ilaç bana yaramadı

Geçmiş olsun.Ben 3 gündür çekiyorum bu ilaçtan.Beni de fena çarptı.Bulantı,çıkarma...Gece uyutmuyor resmen.Daraldım,bi ara nefes alamadım.Bu sabah dr.umu aradım.Dayanamıyacaksan keselim,dedi.Kestim ,içmiyorum artık.Hala başım dönüyor.fisfisfis

Valla benim bünyem kaldırmadı bulantı kusma falan olmadı ama bu baş ağrılarıyla ödemler mahvetti beni...9 gün kaldı bitmesine bitsin bi daha yok...

X