Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
merhaba. ovulasyon döneminde doğum kontrol hapı yeterli mi korunma için. çok tedırgınım açıkçası hamıle kalmak ıstemıyorum bi dönem. 2 aydır yasmın kullanıyorum. rısklı günlerde acaba hamıle kalır mıyım dıyorum halaa..
bı sorum daha var. 3. kutuma adetımın 5. günü başladım şimdiye kadar her kutuya adetımın 5. günü başladım aslında. 3. kutumun ılk hapını alır almaz koruyuculuk başlar mı yoksa bi kaç gün hap içmeli miyim. ara verılen 7 gün korunun dıyo hapta. ılk hapı alınca yenıden koruyuculuk başlıyo mu. ıhtımallerden korkuyorum açıkcası şuan. teşekkür ederim şimdidenn....

arkadaşlar merhaba..
bende bu sitenin takipçisiyim ve sonunda üye oldum..

ben de yaklaşık 9 aydır yasmin kullanıyordum ve nohut yutmuş cinali bgibi dolaşıyordum
inanılmaz şişkinlk yaptı..sonunda yumurtalıklarda yağlanma yapıyor diye bıraktım..
bırakalı 4 gün oldu ve bugün biraz kanamam oldu neden acaba?
çok tedirginim şuan ??
yardıım

mrb canım aramıza hoşgeldin ben 6 aydır bu sitede üyeyim.kanamadan korkma hapı bıraktığın için bünyen düzene giriyodur tedirgin olmana gerek yok canım. ben 4 yıldır kullanıyorum yasmini çok memnunum bi ara bende bırakmıştım hapı benimde senin gibi kanamam olmuştu sonra normale döndü üzülme olumunekankayizsmile

merhaba. ovulasyon döneminde doğum kontrol hapı yeterli mi korunma için. çok tedırgınım açıkçası hamıle kalmak ıstemıyorum bi dönem. 2 aydır yasmın kullanıyorum. rısklı günlerde acaba hamıle kalır mıyım dıyorum halaa..
bı sorum daha var. 3. kutuma adetımın 5. günü başladım şimdiye kadar her kutuya adetımın 5. günü başladım aslında. 3. kutumun ılk hapını alır almaz koruyuculuk başlar mı yoksa bi kaç gün hap içmeli miyim. ara verılen 7 gün korunun dıyo hapta. ılk hapı alınca yenıden koruyuculuk başlıyo mu. ıhtımallerden korkuyorum açıkcası şuan. teşekkür ederim şimdidenn....

bilmiyorumkismile

merhabalar... evlendiğimden beri yani 2 yılı aşkın süredir yasmin kullandm. yavaş yavaş bebek fikrine ısındığım için hapı bu ay bıraktm.. yaklaşık 3 ay beklemeyi düşünüyorm hormonların düzene girmesi için. geçen 2 yıllık süreçte 6 ayda bir jinekoloğuma kontrole gittim hiçbir anormallik olmadığını söyledi ben yasminden çok memnun kaldım ama yine de insan düşünüyor bırakınca ne olacak die. hapı bırakan arkadaşlar bıraktıktan sonraki adetiniz zamanında geldi mi? ne gibi değişiklikler oldu?

merhabalar... evlendiğimden beri yani 2 yılı aşkın süredir yasmin kullandm. yavaş yavaş bebek fikrine ısındığım için hapı bu ay bıraktm.. yaklaşık 3 ay beklemeyi düşünüyorm hormonların düzene girmesi için. geçen 2 yıllık süreçte 6 ayda bir jinekoloğuma kontrole gittim hiçbir anormallik olmadığını söyledi ben yasminden çok memnun kaldım ama yine de insan düşünüyor bırakınca ne olacak die. hapı bırakan arkadaşlar bıraktıktan sonraki adetiniz zamanında geldi mi? ne gibi değişiklikler oldu?

ben çok uzun kullanmadım yaklaşık 7 ay kadar kullanıp bırakmıştım
bıraktıktan sonraki adetim zamanında geldi ancak kesilmedi yani 20 gün gibi bi süre kanamam oldu dr a gittim ilacın etkilerinden ama endişelenecek bişey yok demişti bikaç gün sonrada kanamam kesilmişti..bıraktıktan 3 ay sonra hamile kaldım inş. seninde istediğin zamanda gelir bebeğin

ben çok uzun kullanmadım yaklaşık 7 ay kadar kullanıp bırakmıştım
bıraktıktan sonraki adetim zamanında geldi ancak kesilmedi yani 20 gün gibi bi süre kanamam oldu dr a gittim ilacın etkilerinden ama endişelenecek bişey yok demişti bikaç gün sonrada kanamam kesilmişti..bıraktıktan 3 ay sonra hamile kaldım inş. seninde istediğin zamanda gelir bebeğin

cevabın için teşekkür... yaklaşık bir hftsı var adetimin eğer gününde gelirse bakalım ne olacak.. öğretmen oldgm icin biraz planlı hamilelik istiyorum ama hayırlısı tabiki...

merhaba ben gecen ay 2 defa norlevo kullandım ve dun bıraz kanamam oldu ılk gunu dıye yasmın aldım onu ıctım gece ama tamamen kesıldı acaba ara kanamaysa kı ama adetımın gunuydu onun ıcın ıcmıstım kanamanın kesılmesı normalmıdir ?

merhaba ben gecen ay 2 defa norlevo kullandım ve dun bıraz kanamam oldu ılk gunu dıye yasmın aldım onu ıctım gece ama tamamen kesıldı acaba ara kanamaysa kı ama adetımın gunuydu onun ıcın ıcmıstım kanamanın kesılmesı normalmıdir ?

Aman arkadasım ne yaptın sen :1shok:

Bir ayda 2 defa norlevo kullanmak da nedir.
Bir kez bile kullanmamak gerekir aslında cok zararlı.
Allah korusun yapma bir daha norlevo kullanma

Aman arkadasım ne yaptın sen :1shok:

Bir ayda 2 defa norlevo kullanmak da nedir.
Bir kez bile kullanmamak gerekir aslında cok zararlı.
Allah korusun yapma bir daha norlevo kullanma

biliyorum ama mecbur kaldım ustune de adet oldum dıye yasmın ıctım oda 1 gun surdu acaba normalmı kesmesı adetı yoksa ara kanamamıydı bılemedım kı :KK43: kullanan arkadasların adetı kesılmıs mı hıc ya cok merak edıyorum arkadaslar normalmı ne olur cevap yazarmısın sızınde 1 . gun ıcıp adetınızı kestı mı :KK43: yoksa bebek mı var allah korusun yaaaaaaaaaa

2 kez norlevo içip üstüne ara kanamada yasmin almıssın.
Bebek olması imkansızında ötesi bu durumda.
Fakat düzenini bozmussun kesilmiş adetin.
Bir daha ki ayda gelen adetini bekle o zaman basla yasmine.

Son düzenleme:
2 kez norlevo içip üstüne ara kanamada yasmin almıssın.
Bebek olması imkansızında ötesi bu durumda.
Fakat düzenini bozmussun kesilmiş adetin.
Bir daha ki ayda gelen adetini bekle o zaman basla yasmine.

tesekkurler LuLu ama suan paketı bırakayım mı 5 gun ıcmiştim birsey olmaz demi

Devam ediyorsun bırakma o zaman paket bitsin adetin o hafta gelmezse doktora gidersin..

kızlar bir paket yasmini bitirdim.arada farklı günlerde de 3 gün içmeyip unuttuğum günler oldu.şimdi balayındayım pazar günü evlendim.bir kutu biter bitmez ara vermeden diğerine başladım. bun siyah leke geldi ve az önce baktığımda pembeleşmişti.
adetimi eciktirmek için yeni kutuya geçtim ama
sizce adetmi göreceğimm
yoksa ilaçmı böyle yapıyor
eşimle tam anlamıyla bi birliktelik olmadı eşim kızlık zarın yırtılmış olamaz henüz tam anlamıyla birlikte olmadık diyor
çok acil cevap bekliyorum zor durumdayım ve işin kötüsü balayındayım soracak danışacak kimsem yokmafoldumben

kızlar bir paket yasmini bitirdim.arada farklı günlerde de 3 gün içmeyip unuttuğum günler oldu.şimdi balayındayım pazar günü evlendim.bir kutu biter bitmez ara vermeden diğerine başladım. bun siyah leke geldi ve az önce baktığımda pembeleşmişti.
adetimi eciktirmek için yeni kutuya geçtim ama
sizce adetmi göreceğimm
yoksa ilaçmı böyle yapıyor
eşimle tam anlamıyla bi birliktelik olmadı eşim kızlık zarın yırtılmış olamaz henüz tam anlamıyla birlikte olmadık diyor
çok acil cevap bekliyorum zor durumdayım ve işin kötüsü balayındayım soracak danışacak kimsem yokmafoldumben

mrb canım öncelikle mutluluklar dilerim.endişelenmene gerek yok.hapa yeni başladığın için olmuştur genelde ilk başlayanlar böyle sorunlar yaşıyor buna ara kanama diyorlar.bir arkadaşımdada senin gibi ara kanama olmuştu.bünyenin hapa alışma dönemi bünyen alışınca geçer korkma tatlım.opuyorumnanaktan

mrb canım öncelikle mutluluklar dilerim.endişelenmene gerek yok.hapa yeni başladığın için olmuştur genelde ilk başlayanlar böyle sorunlar yaşıyor buna ara kanama diyorlar.bir arkadaşımdada senin gibi ara kanama olmuştu.bünyenin hapa alışma dönemi bünyen alışınca geçer korkma tatlım.opuyorumnanaktan

yani reglim değil dimi çok sevindim ya balayında özel günümün olmasını istemiyorum
sizdede öyle olmuşmuydu baya siyah leke adetin ilk günü gibi:gitme:
çok teşekkür ederim desteğiniz için

mrb arkadaşlar,yasminin kutusunun bitmesine daha 6 gün var ve ben adet oldum,çok endişeleniyorum,bu 4.kutum olacaktı,ara kanama olması normalmidir acaba,bu ay biraz düzensiz kullanmıştım ondan olabilirmikibilmiyorumkismile:bbo:

mrb arkadaşlar,yasminin kutusunun bitmesine daha 6 gün var ve ben adet oldum,çok endişeleniyorum,bu 4.kutum olacaktı,ara kanama olması normalmidir acaba,bu ay biraz düzensiz kullanmıştım ondan olabilirmikibilmiyorumkismile:bbo:

düzensiz kullanımda olabiliyor a.s
şimdi regl oldukdan sonra normal şekilde almaya devam edin a.s.

daha öncede yasmin kullanmıştım
bir kaç sene önce bıraktım
şimdi pko yüzünden yine başladım
iğrenç bir mide bulantısı oluyor bende :bbo:
deliricem ya hiçbirşey yiyemiyorum bu yüzden:bbo:
aslında kilo verme açısından iyi ama mide bulantısı perişan ediyor benimafoldumben
birde ne sorucam kızlar bu ilacı almaya başladıkdan sonra daha sakinleşen var mı sempatiksalakcinni
antidepresan alıyormuşum gibi oluyorsempatiksalakcinni

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar bgun doktora gittim yasmini verdi bana.düğünüm 30 ekim olacağı için ve ardından bi balayı var onun için iki kutu ard arda iç dedi.balayından döndükten sonra hapı bırak tekrar adetin geldiği gün tekrar başla dedi.anlamadım neden tekrar adetim gelince başlıorum ve hep böle mi devam edicem??doktordan çıkınca kafama dank etti.ya tam koruma sağlasın die bişiler dedi ama bi anlık boşluğuma denk geldi.böyle kullanan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi??

arkadaşlar bgun doktora gittim yasmini verdi bana.düğünüm 30 ekim olacağı için ve ardından bi balayı var onun için iki kutu ard arda iç dedi.balayından döndükten sonra hapı bırak tekrar adetin geldiği gün tekrar başla dedi.anlamadım neden tekrar adetim gelince başlıorum ve hep böle mi devam edicem??doktordan çıkınca kafama dank etti.ya tam koruma sağlasın die bişiler dedi ama bi anlık boşluğuma denk geldi.böyle kullanan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi??

balayından döndükten sonra ilacı bırakın ve 7 gün ara verin 8. gün başlayın yani adetin ilk günü değil 8. gün adet olsan da olmasan da yeni kutuya başlayacaksın ve her ay böyle 21 tane içip 7 gün ara verip 8. gün yeni kutuya başlayacaksın

X