Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kızlar bende bu durumdan çok çok tedirginim. henüz bekarım yaza düğünüm var. yasminin ismini çok duyuyorum. neyse işte doktoruma sordum bir kist durumum olmuş onun için gittiğimde bunuda sordum. siz okumuş bir bayansınız kulaktan dolma hurafelere nasıl inanırsınız. Doğurganlığa hiç bir etkisi yok. aksine hormonları düzenliyor. rahim kanserine karşı koruyor dedi. adet sancısınıda kesmesi cabası. ben bu yüzden doğum kontrol hapı kullanmayı düşünüyorum ama yaza kadar da araştırmalarım sürecek. sadece başımdan geçeni paylaşmak istedim sizlerle....

şiddetle katılmıyorum evet rahim kanserini önlüyor bende kullanırken kist oluştu ve zorunlu olarak birkaç ay daha devam ettim uzun müddet kullanınca bünyeyeyi etkiliyor hormonları bozuyor okumakla alakası da demekki bünyeden bünyeye değişiyor bizler tecrübeliyiz etrafımızda evet bırakıp hemen hamile kalan çok ama hep düşükle sonuçlandı ya da 6-7 ay geçmeden hamile kalınmıyor..

şiddetle katılmıyorum evet rahim kanserini önlüyor bende kullanırken kist oluştu ve zorunlu olarak birkaç ay daha devam ettim uzun müddet kullanınca bünyeyeyi etkiliyor hormonları bozuyor okumakla alakası da demekki bünyeden bünyeye değişiyor bizler tecrübeliyiz etrafımızda evet bırakıp hemen hamile kalan çok ama hep düşükle sonuçlandı ya da 6-7 ay geçmeden hamile kalınmıyor..

Slm Özgeceylan...
Peki sen kullandın mı? Yasmin yada başka ilaç???

slm özgeceylan...
Peki sen kullandın mı? Yasmin yada başka ilaç???

kullanmaz olaydim evet yasmini 1.5seneye yakin kullandim o yuzden sizlerle paylaşiyorum 3 aydir bebiş için çabaliyorum yine herşeyin allahin takdiri ama baştan önem alinmali ya da şöyle diyim kullanildiği sürece adet düzenli ve sancisiz oluyordum kist oluştu bu sürede yinede yasmine devam dedi doktor ama bileydim bukadar uzun kullanmazdim geç bilinçlendim ve önceki sayfalara gidersen bir çok kişinin yorumlarini oku derim..

Ay üf ne olursa olsun ya hap kullanmak hiç doğru değilmiş bunu anladım allhtan erken anladım bu ay son kutumu içip bırakıcam artık inş....2009 yazına kadarda eşim koruncak bi kaza olmazsa...Bu arada benimde vücut dengelerim yerine gelir heralde...tamam adet sancısını yok ediyo,adeti düzenliyo...vs. gibi ii etkileride var ama 2 günlük adet sancısı için ilerde bebek sahibi olamama riskini alamam....
Ayrıca ÖZGECEYLAN ve KABUSUN OLURUM'a çok teşekkür ederim beni erkenden uyardıkları için....allahım bi an önce bebeklerini kucanıza almayı nasip etsin kızlara.s.

Ay üf ne olursa olsun ya hap kullanmak hiç doğru değilmiş bunu anladım allhtan erken anladım bu ay son kutumu içip bırakıcam artık inş....2009 yazına kadarda eşim koruncak bi kaza olmazsa...Bu arada benimde vücut dengelerim yerine gelir heralde...tamam adet sancısını yok ediyo,adeti düzenliyo...vs. gibi ii etkileride var ama 2 günlük adet sancısı için ilerde bebek sahibi olamama riskini alamam....
Ayrıca ÖZGECEYLAN ve KABUSUN OLURUM'a çok teşekkür ederim beni erkenden uyardıkları için....allahım bi an önce bebeklerini kucanıza almayı nasip etsin kızlara.s.

canım hoşgeldin senin adına çok sevindim rica ederim herzaman yanındayız seninde haberlerini bekliyoruz a.s. sık sık gelişmelerden bahset bugünlerde canım sıkkındı ama şu senin bırakma haberini duyunca sevindimkaydirigubbakcemile2

merhaba...ben 1 senedir yasmin kullanıyorum...sadece bulantı yapıyor...hemde ilaçı aldıktan tam 5-6 saat sonra saat tuttum çünkü...doktor tavsiyesi ile kullnaıyorum...hemde çok iyi bi tüp bebek doktoru...bir kaç yerde bıralınca zor hamile kaldım falan yazılmış ama bende bunun hapla bir ilgisi yok..çünkü ben sadece 1 ay ara vermiştim ve malesef kötü bir deneyim yaşadım...ben ilaçtan gayet memnunum...hiçbir sorunla da karşılaşmadım...:lepi:

Siz eğitimli biriymişsiniz , sanıl böyle konuşabiliyorsunuz anlamadım.??? Bu tecrübe ile değil bilim ile ilgili birşey. Ayrıca hangi dr. dan daha tecrübeli olduğunuzu söyleyebilirsiniz ki?

Kimsenin söylediğine bakıpta hareket etmeyin lütfen , iyi bir dr. bulup aldığınız bilimsel cevaplara göre hareket edin , çünkü gerçekten bünye önemli ve dr.lar sizi muayene edip bilgileriniz alarak hangi korunma yöntemlerinin uygun olduğunu söyleyecektirler.

Bu arada sadece size bilgi olsun diye kendi durumumu yazayım. Evlendiğimde Miranova kullanmaya başladım. Yak. iki yıl sonra dr.um Yasmin i önerdi bana , onu kullanmaya başladım. 3 yıl Yasmin i kullandım , bebeğe karar verince hapı bıraktım ve hemen folik asit içmeye başladım. 2 ay vücudumun dinlenmesi için başka yöntem ile korunduk. Korunmayı bırakır bırakmaz hamile kaldım ve şimdi çok yakışıklı bir oğlum var. Emzirme döneminden sonra yine Yasmin kullanmaya başladım.

Yani yıllardır Yasmin kullanıyorum , ne düşük yaptım ne de hamile kalmak için 6-7 ay bekledim.

Tek gerçek bilimdir ve ona da dr. lar aracılığı ile ulaşabilirsiniz , bırakın safsata dinlemeyi yasakkelimeÇok üzgünüm çoook:eek:klava::eek:klava:

Siz eğitimli biriymişsiniz , sanıl böyle konuşabiliyorsunuz anlamadım.??? Bu tecrübe ile değil bilim ile ilgili birşey. Ayrıca hangi dr. dan daha tecrübeli olduğunuzu söyleyebilirsiniz ki?

Kimsenin söylediğine bakıpta hareket etmeyin lütfen , iyi bir dr. bulup aldığınız bilimsel cevaplara göre hareket edin , çünkü gerçekten bünye önemli ve dr.lar sizi muayene edip bilgileriniz alarak hangi korunma yöntemlerinin uygun olduğunu söyleyecektirler.

Bu arada sadece size bilgi olsun diye kendi durumumu yazayım. Evlendiğimde Miranova kullanmaya başladım. Yak. iki yıl sonra dr.um Yasmin i önerdi bana , onu kullanmaya başladım. 3 yıl Yasmin i kullandım , bebeğe karar verince hapı bıraktım ve hemen folik asit içmeye başladım. 2 ay vücudumun dinlenmesi için başka yöntem ile korunduk. Korunmayı bırakır bırakmaz hamile kaldım ve şimdi çok yakışıklı bir oğlum var. Emzirme döneminden sonra yine Yasmin kullanmaya başladım.

Yani yıllardır Yasmin kullanıyorum , ne düşük yaptım ne de hamile kalmak için 6-7 ay bekledim.

Tek gerçek bilimdir ve ona da dr. lar aracılığı ile ulaşabilirsiniz , bırakın safsata dinlemeyi yasakkelimeÇok üzgünüm çoook:eek:klava::eek:klava:[/QUOTE

BEN EVLENMEDEN ÖNCE 2 DOKTOR GÖZETİMİNDE TÜM TAHLİLLERİM OLDUKTAN SONRA BAŞLADIM AMA NE YAZIK Kİ BENİM SIKINTILARIMI YAŞAYAN BENDEN HARİÇ BİR ÇOK ARKADAŞIM VAR ÖNCEKİ İLETİLERE BAKARSANIZ VE BEN ASLA DOKTORDAN TECRÜBELİYİM DİYE İDDİADA BULUNARAK SÖZLERİME BAŞLAMADIM SADECE İÇİNDE BULUNDUĞUM DURUMU İZAH ETMEYE ÇALIŞTIM.
ÇOCUĞUNUZ ALLAH BAĞIŞLASIN NE GÜZEL Kİ ,ALLAH SİZE ANNELİK DUYGUSUNU YAŞATMIŞ AMA HER BÜNYE BİR DEĞİL ÇOK FARKEDİYOR BENDE BİLİNÇLİ HAREKET ETMEYE ÇALIŞTIM.DİKKAT EDERSENİZ HER İLETİMDE BENCE DİYE BAŞLADIM VE YASMİNİ BENİ OLUMSUZ ETKİLEDİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜ DİLE GETİRDİM..
kATİYEN DR.KENDİMİ SANMADIM.İNANIN ÜZÜLDÜM VE DEMEKKİ YANLIŞ ANLAŞILMIŞIM
ARKADAŞLAR KULLANIN MI DESEYDİM YOKSA BENDE YARATTIĞI EKSİKLİKLERİ DEMESEYMİYDİM..

Tek gerçek bilimdir ve ona da dr. lar aracılığı ile ulaşabilirsiniz , bırakın safsata dinlemeyi yasakkelimeÇok üzgünüm çoook:eek:klava::eek:klava:[/QUOTE

BEN EVLENMEDEN ÖNCE 2 DOKTOR GÖZETİMİNDE TÜM TAHLİLLERİM OLDUKTAN SONRA BAŞLADIM AMA NE YAZIK Kİ BENİM SIKINTILARIMI YAŞAYAN BENDEN HARİÇ BİR ÇOK ARKADAŞIM VAR ÖNCEKİ İLETİLERE BAKARSANIZ VE BEN ASLA DOKTORDAN TECRÜBELİYİM DİYE İDDİADA BULUNARAK SÖZLERİME BAŞLAMADIM SADECE İÇİNDE BULUNDUĞUM DURUMU İZAH ETMEYE ÇALIŞTIM.
ÇOCUĞUNUZ ALLAH BAĞIŞLASIN NE GÜZEL Kİ ,ALLAH SİZE ANNELİK DUYGUSUNU YAŞATMIŞ AMA HER BÜNYE BİR DEĞİL ÇOK FARKEDİYOR BENDE BİLİNÇLİ HAREKET ETMEYE ÇALIŞTIM.DİKKAT EDERSENİZ HER İLETİMDE BENCE DİYE BAŞLADIM VE YASMİNİ BENİ OLUMSUZ ETKİLEDİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜ DİLE GETİRDİM..
kATİYEN DR.KENDİMİ SANMADIM.İNANIN ÜZÜLDÜM VE DEMEKKİ YANLIŞ ANLAŞILMIŞIM
ARKADAŞLAR KULLANIN MI DESEYDİM YOKSA BENDE YARATTIĞI EKSİKLİKLERİ DEMESEYMİYDİM..

tatlım elbette sende deneyimlerini yazacaksın yerimseniben burası paylaşım sitesi. ama başkasınında bu amaçla yazdığını unutmayacaksın. Bende sadece doktorun bana söylediği sizle paylaşmak istemiştim. neticede bende aynı tereddütleri yaşayan ilerde nasıl korunacağı konusunda kafası karışık bir genç kızım. herkes tecrübesini paylaşsın ki doğruyu bulalım demiştim ama sen biraz sert çıkınca bir daha yazmadım. şimdi yukarıda yazılanları görünce yazmaya karar verdim. :1hug: demek ki bünyeye göre değişiklik gösteriyor. a.s. inşallah biran önce bebişin olur tatlım. Şeniz

valla yan etkileri için bişi diyemiycem yasminin..her bünyede farklı şeyler olabilir anırım...ama bırakınca hamile kalamama ya da o tarz bi sorun asla olmuyo...yani haptan dolayı böle bir sorun yok..bence o yine kişinin kendi yumurtlama sorunuyla alakalı...doktor değilim ama böle düşünüyorum..eski korunma yöntemlerine mi başvursak acaba :))

selam kızlar bende 2 sene önce bu hapı kullandım çok memnundum şimdi iki yaşında bir kızım var emzirmeyi kestim ve hapa tekrar başlıcam ama aklıma takılan bişey var?ADETİN İLK GÜNÜ HAPI İÇİYORUZ İLK KUTU BİTTİKTEN SONRA 7 GÜN ARA VERİP 8. GÜNMÜ İKİNCİ KUTUYA BAŞLIYORUZ YANITLARSANIZ SEVİNİRİM

selam kızlar bende 2 sene önce bu hapı kullandım çok memnundum şimdi iki yaşında bir kızım var emzirmeyi kestim ve hapa tekrar başlıcam ama aklıma takılan bişey var?ADETİN İLK GÜNÜ HAPI İÇİYORUZ İLK KUTU BİTTİKTEN SONRA 7 GÜN ARA VERİP 8. GÜNMÜ İKİNCİ KUTUYA BAŞLIYORUZ YANITLARSANIZ SEVİNİRİM

canım adetin ilk günü başlıyosun birinci kutuyu bitiriyosun, 7 gün ara veriyosun ve adetin bitsin veya bitmesin 8. gün 2. kutuya başlıyosun...

kızlar benim yengemde yasmin kullanıyor acayip zayıfladı zayıflatıyormuş heralde bendemi alsam

arkadaslar selam..yasmini kullanıp bıraktıktan sonra hemen hamile kalınıyor mu ??ben yaklaşık 10 ay önce bıraktım adet düzesizliği yarattı bende..ve suan tedavi oluyorum..

kızlar o ara verdigimiz dönemde ilişkiye girmiyormuyuz peki bunu evlenmeden ne kadar önce kullanmaya başlanmalı

mrb bende yeni evliyim 4 aydır yasmin kullanıyorum yasmin hapı bende müthiş cinsel isteksizlik yaptı bilginize

arkadaslar bnde bi arkadasımdan bu hapı duymustum nsıl kullanılıo? ona soramamıştım

arkadaslar bnde bi arkadasımdan bu hapı duymustum nsıl kullanılıo? ona soramamıştım

öncellikle hoşgeldin aramıza..yasmin gunde 1 defa kullanılıp aynı saatte içmeyi özen gösterilmesi gereken 21 adet kapsül.bittiğinde 7 gün ara verip 8.gun başlaman gerekiyor ki o dönemde adet döngünü düzenliyor

X