Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kızlar o ara verdigimiz dönemde ilişkiye girmiyormuyuz peki bunu evlenmeden ne kadar önce kullanmaya başlanmalı

evlenmeden 1-2 ay önce başlarsan evlendiğinde ek koruma gerektirmeden gönül rahatlığıyla yaşayabilirsin.ara verdiğin dönemde de ilişkide bulunabilirsin zaten ilaçı bıraktığın itibaren 2-3 gün içinde adet döngün başlıyoor

özgeceylan yawruuumm kabusunb olurum geri döndüüüüü.bu aralar yoğundum ihmal ettim seni kusura bakma kuşummmmmmm:)))))))))))))))))
bende bu ay tıkkk yok doktora gtcm önümüzdeki hafta kasıklarım batıyor adetim bittikten sonraaaaa.işte bakcam bi gidip baktırcam yanii:)))))))))))) dayanamıycam artık

kızlar peki en az hormonlu ilaç hangisi
yan hangisini en çok tavsiye edersiniz?

adet düzensizliği için ilk kez kullanmaya başladım ilk paketim. arkadaşlar yasminin paketinin bitmesine 7 tablet kaldı ama hala benim adetim bitmedi 13 gün oldu. bazen kahverengi geliyor bazende kırmızımsı. ilk 7 günden sonra günlük ped kullanıyorum ama bu durum beni çok rahatsız ediyor. böyle bir şey başına gelen var mı? bu normal mi?

Son düzenleme:
özgeceylan yawruuumm kabusunb olurum geri döndüüüüü.bu aralar yoğundum ihmal ettim seni kusura bakma kuşummmmmmm:)))))))))))))))))
bende bu ay tıkkk yok doktora gtcm önümüzdeki hafta kasıklarım batıyor adetim bittikten sonraaaaa.işte bakcam bi gidip baktırcam yanii:)))))))))))) dayanamıycam artık

hoşgeldinn yavrumm nerelerdesin hep gözüm aradı msj atacaktım özel mesaj alımın kapalı sanırım yollayamadım..Ben bu ay 6 gün geçikmeli oldum çok heveslendim tam doktora gideceğim gün adet oldum ve yıkıldım o gün yani pazartesi çok kötüydüm..Şimdi iyiyim bende bu ay içinde gideyim diyorum ama gebelik bölümünde böğürtlen kökü okudum 3gündür ona başladım içilecek gibi değil ama meleğim için herşey yaparım..Allah gönlümüze göre versin a.s. arada gel ..camdankalp38 duydunmu ilacı bırakmış çok sevindim onun adına..Herşey nasip allahın takdiri ama biz elimizden geleni yapalım dimi?

kuşummmm:))bu ay olmuş olmasın kasıkların batması olabilir bu arada birde hastalığımın ilk günü ateş ölçmeye başladım..birde hamileysen ne seviniriz :içelim:

merhaba arkadaslar
bende yaklasık 2 seneden beri yasmini kullanıyorum adet duzensizligi icin vermisti doktor.evleneli 1 sene oldu.. acaba bıraksam mı diyorum bebek dusunmeye baslamadan ne kadar once bırakmak gerekir bilgi verebilirmisiniz :KK43: simdiden cok tesekkurler

merhaba arkadaslar
bende yaklasık 2 seneden beri yasmini kullanıyorum adet duzensizligi icin vermisti doktor.evleneli 1 sene oldu.. acaba bıraksam mı diyorum bebek dusunmeye baslamadan ne kadar once bırakmak gerekir bilgi verebilirmisiniz :KK43: simdiden cok tesekkurler

CANIM BENİM ÜÇ AY ÖNCESİNDEN BIRAKMAN GEREKİYOR AMABANA KALSA 6 AY ÇÜNKÜ BÜNYEDEN BÜNYEYE FARKEDİYOR DOĞUM KONTROL İLAÇLARI BIRAKILDIĞI 6 AY BEKLEME SÜRECİ OLABİLİYOR..MESELA BEN 1.5 SENE KULLANDIM 3 AYDIR BEKLİYORUZ İLAÇTANMIDIR BİLİNMEZ BELKİDE YUMURTAM GEÇ ÇATLIYOR..hIMM AKLIMA GELMİŞKEN BIRAKTIĞINDA 1-2 AY KADAR DİĞER YÖNTEMLERLE KORUNMAN GEREKİYORKİ,DÜŞÜK TEHLİKESİNİ ÖNLEYEBİLESİN..

Özgeceylan'ım mrb nasılsın bugün?? ya ben çok kararsız kaldım bırakmak için çokmu erken acaba...şimdi bıraksam 2009 un temmuzuna kadar falan başka yöntemlerle korunmalıyız ve ben nedense hiç bi yönteme güvenmiyorum hap kadar...

Özgeceylan'ım mrb nasılsın bugün?? ya ben çok kararsız kaldım bırakmak için çokmu erken acaba...şimdi bıraksam 2009 un temmuzuna kadar falan başka yöntemlerle korunmalıyız ve ben nedense hiç bi yönteme güvenmiyorum hap kadar...

valla canım bilemiyorum burda keskin yorumlar yapıyorum diye eleştiri aldım :))oyüzden ne desem yanlış olur..Çok iyi düşünün ilaçı bırakırbırakmaz hamile klacaksın diye de bişeyyok canım

hap kullanıpta hamile kalan varmış inanması zor ama..

camdankalp38 bu arada sanada özel mesaj yollayamıyorum:)bir gün engelleneceğim burdan :))

Hem adet düzensizliğim hem de korunma amaçlı yasmini kullanmak istiyorum. Öğrendiğim ve burada ki tecrübeleri okuduğum kadarıyla en az yan etkisi olan yasminmiş. 2-3 yıl kadar önce yine adet düzensizliği için Diane-35 kullanmıştım 1yıl kadar, ama aşırı kiloya sebep oldu ve o kilolardan yeni kurtuldum diyebilirim. O nedenle kilo yapmayan ve yan etkisi fazla olmayan bir hap kullanmak istiyorum. Bir çok kullanan bu hapın az yan etkisi bulunduğunu söylemiş. Doğrusu bu bana cesaret verdi sanırım bu hapı kullanıcam.

özgecim cnm bnm ben seni çok sevdim hernekadar sadece yazşımış olsakta.özel mesaj alımı kapalımı bilmiyorum ben ayarı ile oynamadım ama vala nasıl yapıylo bilmiyorum da.ama istersen sana özelden msn adresimi verim böyle gircekmi beni die gözlerin aramasn beni zaten giriş sebeplerimden biride sensin bnmde.böylece daha rahat konuşur ve haberleşiriz olurmu????????????
ayrıca kasık batmalarım hamilelikten olduğunu sanmıyorum hapı bıraktığmdan bu yana bu batmalar var ve özellikle sağ kasığım batyor iyi bir kadın doğumcu arıyorum bu hafta filan gctm.içimden bi ses yumurtalarda sorun var diyor.öyle batıyoki.sorma rahatszı ediyo ağrı değil batma var özellikle söylim.işte böyle çok sıkıntılıyım yani...hamile olamıycakmışım gibi geliyo bana .okadar karamsarım hiç umudum yok ayrıca camdan kalpin bıraktığınada sevindm.hapı asla ve kata tavsiye etmiyrm
grşmek üzre

camdankalp38 bu arada sanada özel mesaj yollayamıyorum:)bir gün engelleneceğim burdan :))

cnm benm korkma sen atılırsın yine gireriz buraya canını sıkma yok öyle üç yoruma dışarı atılırmıymış öyle.ayrıca keskinb yorumlar yapcan tabi biz zararlarını çekiyoruz hapın anlatıyoruz herkes kendi bünyesine göre hareket eder artık.bize ne ama biz çok sıkıntısını çkiyoruz herkesi uyarmaık istyrz eft hap kullanıp hamile kalan var tabi ama demekki bizim bünyemiz fazla hassas fazla duyarlı belkş böyle olanlar vardır onlarda dinlesin die yorum yazıyopruz kötü bişimi yapıyoruz.hamike kalmayı geçiktiridği bi doğru gerçek ama .herkes öyle.arkdaşm var bnm o bile dediki hapı bıraktıktan 8 ay sonra hamile kaldım ben ümidi kesmiştm düşünsene bir seneye yaklaşmştı diyo.e bunlarda bi gerçek.

arkadaslar ben de kullandım yaklasık 5 ay.ama ben de yan etkılerını bıraz gosterdı.bas agrısı ve mıde bulantısı oldu.ama adetlerım cok rahat gecıyordu.hem agrım azaldı hem de kanamam.

cnm benm korkma sen atılırsın yine gireriz buraya canını sıkma yok öyle üç yoruma dışarı atılırmıymış öyle.ayrıca keskinb yorumlar yapcan tabi biz zararlarını çekiyoruz hapın anlatıyoruz herkes kendi bünyesine göre hareket eder artık.bize ne ama biz çok sıkıntısını çkiyoruz herkesi uyarmaık istyrz eft hap kullanıp hamile kalan var tabi ama demekki bizim bünyemiz fazla hassas fazla duyarlı belkş böyle olanlar vardır onlarda dinlesin die yorum yazıyopruz kötü bişimi yapıyoruz.hamike kalmayı geçiktiridği bi doğru gerçek ama .herkes öyle.arkdaşm var bnm o bile dediki hapı bıraktıktan 8 ay sonra hamile kaldım ben ümidi kesmiştm düşünsene bir seneye yaklaşmştı diyo.e bunlarda bi gerçek.

Canım özelime atabilirsin mesaj bekliyorum bende salı gününe rend.aldım gideceğim doktora aslında haftasonu bir arkadaşımla görüştüm şuanda 5 aylık hamile ilaç kullanmadığı halde 5 aydan sonra kalmış..Belki de biz acele ediyoruz ama doktora gidip önceden tedbir almak iyi..Bence sende biran önce git doktora İstanbuldaydın dimi bak sana tavsiye edebileceğim bahçelievlerde KEMAL BAKINER var..yada bu konuyla ilgili başlığa girersen yardımcı olur arkadaşlar.İstersen ben özelliklede araştırırm.

Canım özelime atabilirsin mesaj bekliyorum bende salı gününe rend.aldım gideceğim doktora aslında haftasonu bir arkadaşımla görüştüm şuanda 5 aylık hamile ilaç kullanmadığı halde 5 aydan sonra kalmış..Belki de biz acele ediyoruz ama doktora gidip önceden tedbir almak iyi..Bence sende biran önce git doktora İstanbuldaydın dimi bak sana tavsiye edebileceğim bahçelievlerde KEMAL BAKINER var..yada bu konuyla ilgili başlığa girersen yardımcı olur arkadaşlar.İstersen ben özelliklede araştırırm.
hayatm ben beykozdayım burda hep erkek doktoru var ve uyuz oluyorum.özgecim kasımdaki batma had safhada sol kasığım şişti ve batıyo ya pazartesi ya salı gidicem muhakkak.fıtık vardır die korkuyorum ama bakalım.acele ettiğimiz kesin ama çektiğimz bu sıkıntılarda hapın payı büyük ama içimden bi ses bende sorun var diyo özge.neden böyle ağırısın ki yoksa moralim fenalarda bu aralar anlıcan

hayatm ben beykozdayım burda hep erkek doktoru var ve uyuz oluyorum.özgecim kasımdaki batma had safhada sol kasığım şişti ve batıyo ya pazartesi ya salı gidicem muhakkak.fıtık vardır die korkuyorum ama bakalım.acele ettiğimiz kesin ama çektiğimz bu sıkıntılarda hapın payı büyük ama içimden bi ses bende sorun var diyo özge.neden böyle ağırısın ki yoksa moralim fenalarda bu aralar anlıcan

Bencede biran önce git doktora umarım kötü bişey yoktur.Haberlerini bekliyorum.alaalaa neden olabilirki??İçimizi yine ferah tutalım Geçmiş olsun canım ..Seni bekliyorum

X