Yasminle hamile kaldım

Yaa :) ovulasyon takibi yapıyor musun ? Benim ilk ovulasyon takio ayımdı çok iyi değerlendirdik ama olmadı 😭
Yumurtlama gününde bile gebelik şansın %15. O kadar kolay değil yani. Bu oranları bilerek devam edersen daha rahat edersin diğer türlü kendinde sorun arıyorsun. Ama herrr şeyin en iyi halinde olması gerekiyor, yumurta bilmem kaç mm olacak, spermin hızı bilmem ne kadar olacak, rahim hazır olacak falan zaten zor bi süreç. İlk aydan moral bozmak yok 🧡

Yumurtlama gününde bile gebelik şansın %15. O kadar kolay değil yani. Bu oranları bilerek devam edersen daha rahat edersin diğer türlü kendinde sorun arıyorsun. Ama herrr şeyin en iyi halinde olması gerekiyor, yumurta bilmem kaç mm olacak, spermin hızı bilmem ne kadar olacak, rahim hazır olacak falan zaten zor bi süreç. İlk aydan moral bozmak yok 🧡
İnşallah ya belki ilk aydı diye bozuldu moralim çünkü yumurtlama zamanı değerlendirildi bir de . Bilemedim . Nasip artık sizle aynı anda gebe kalırız umarım😂 hedefdiğer ay😂

Bir şey olmaz genelde. Düzensiz mi kullandınız? Ya da antibiyotik mi vardı?
İnşallah 🤲 düzensiz kullanmadım aslında bi ara rahatsizlandim çok kötü affedersiniz ishal oldum ona yoruyorum

Vay be yumurtalar süper işlevli, baskılayamış hormon.
Ceketini üzerime atıyor hamile kalıyorum diyordu eskiden bayanlar. O misal.

Bana doktorum şu nu demişti.
Öğrenmeden önce kullandığın dogum kontrol hapı sorun olmaz. Zaten hamile olma şüphesine varsa hemen öğreniyor anne.

Bu konu da birebir sahidim akrabamiz kiz yesil recete ilac kullaniyordu, esi de 2-3 ayda bir zorla.
2 yada 3 aylık gebe iken tesadüf öğrendi hamile oldugunda.
Kizdan yazi aldilar hatta kullandigi ilaclarin bebeğe olusturabilecegi sorunlari kabul ettigine dair.
Cocuk sapasağlam 8 yaşında.
Çok şükür içimi rahatlattıniz allah razı olsun 💜

Ay eyvah eyvah ben de yasminle korunmayı düşünüyordum 🥺🥺

Meraktan soruyorum yani hap vs almaktansanda neden Spral taktirmiyorsunuz? Daha güvenli ve kesin değilmi?
Ben istiyordum spirali ama arkadaşım taktırdı çok arttı kanaması ve çok ağrılı geçmeye başlayınca biraz korktum zaten normalde de regl dönemi zorlu geçiyor ben de .. nasıl siz kullanıyor musunuz rahat mı bir de hormonlu mu bakır mı

Spiral ağrı yapıyor diyorlar. Hap ağrıyı komple kesiyor. Yan etkileri de fazla da sırf şu yüzden bile kullanılır 😅
Mesela ben düzen insanı olmadigim için hap kullanamam :)
prezervatif her zaman acaba dedirtiyor bana 🙄
aylık iğne de ugrasamam 😂
kol altı implant da gözümde büyüyor 🤐 o yüzden tam bir spiral savunucusuyum😂

Oğlum 40 günlükken spiral taktirdim. Ortalama çatala cikmamla inmem arası 3-5 dkydi :) ondan sonra hiç ağrı vs hissetmedim eve de yürüyerek gittim :) adet sancilari diyorsanız ; teyzem spralli yıllardır genç kız gibi kivranir ,iğnesiz duramaz. ben olduğumda anlarım regl olduğumu 😂 düzenli kontrol ettirildiginde, doktorun tavsiyelerine de uyuldugunda zor bir ihtimal hamile kalmak. Çok şükür en azından hiç cevremde yok😂😂😂 ilişki için de en konforlu seçim bence:)

Mesela ben düzen insanı olmadigim için hap kullanamam :)
prezervatif her zaman acaba dedirtiyor bana 🙄
aylık iğne de ugrasamam 😂
kol altı implant da gözümde büyüyor 🤐 o yüzden tam bir spiral savunucusuyum😂

Oğlum 40 günlükken spiral taktirdim. Ortalama çatala cikmamla inmem arası 3-5 dkydi :) ondan sonra hiç ağrı vs hissetmedim eve de yürüyerek gittim :) adet sancilari diyorsanız ; teyzem spralli yıllardır genç kız gibi kivranir ,iğnesiz duramaz. ben olduğumda anlarım regl olduğumu 😂 düzenli kontrol ettirildiginde, doktorun tavsiyelerine de uyuldugunda zor bir ihtimal hamile kalmak. Çok şükür en azından hiç cevremde yok😂😂😂 ilişki için de en konforlu seçim bence:)
Ben teyzeniz tarafındayım ya adet dönemim felaket ağrılı geçer, mutlaka bi iğne yerim ben de. Hap kullanırken bunlar hiç olmadı, kullanırken çok rahattım ama bırakınca fark ettim ki insanda libido falan bırakmıyormuş asla. Şu an bıraktım korunmayı ama tekrar korunsam muhtemelen ağrılı ama libidomun yerinde olduğunu tercih ederim :KK70:

Ben teyzeniz tarafındayım ya adet dönemim felaket ağrılı geçer, mutlaka bi iğne yerim ben de. Hap kullanırken bunlar hiç olmadı, kullanırken çok rahattım ama bırakınca fark ettim ki insanda libido falan bırakmıyormuş asla. Şu an bıraktım korunmayı ama tekrar korunsam muhtemelen ağrılı ama libidomun yerinde olduğunu tercih ederim :KK70:
😂😂😂 Teyzemin libidoya düşkünlüğü çektiği acının onune geçiyor demek ki😂

Şaka bir yana ben konforunu da seviyorum ya. Kondom aramakla uğraşmadan hoop istedigin anda başlıyoruz🙈😂

X