Yeğenin gelmesini istemeyen hala

MaysaveBulut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
376
449
Merhaba arkadaşlar çok da dert olmayan bir konu ama danışmak isterim :)

43 yaşında bekar bir görümcem var
Biz eşimle 14 yıllık evliyiz

Görümcem klasiklerden daha zorlu bir vaka😎

İş yapmayı sevmez, yapılanı beğenmez, pasaklıdır ama gezegenin en titiz insanı gibi davranır atar tutar :)

#Islak çamaşırdan toz çıkıyor, yürümeyin çayım toz oluyor

#Balkona çıkmayın, bu koltuk benim oturmayın:)

#Buzdolabımızı elleme, açma!
#paronayaktır onu dinlediğimizi (evi,odasını) düşünür!

#Pilavı tereyağlı yaptığım için çarpntısı oluyormuş beni öldürmek istiyorsun! o yüzden tereyağlı yaptın! der

#Hadsizdir🤦🏻‍♀️yakışıklı kardeşimi kaptın çok kurnazsın der💆🏻‍♀️
#Gezdirirken hep ön koltuğa eşimin yanına oturmak ister, oturur
#Eğer oturamazsa arkamda ayaklarını tepeme diker🦶🏻🦶🏻
#Dinledğimiz müziklere b.k gibi der(kendi
aracımızda) onuda gezdirirken
#Restorantta daha yağlı pide ona, az yağlısı bana gelince sen şişman olduğun için (40bednm)🫠sana az yağlısını verdi garson der :)

#Cimridir asetonu pamuğa sürüp verir ( bende günlerce kalıp her şeyimi kullanan insan)

#Yüz temizleme jelimi kullanıp kırışıklık çıktı senin jelin yüzünden mahsus yaptın dimi der:)

#Onu denizlere götürürüm çocuğumla saatlerce yüzeriz eve geliriz kenara çekilir yemek vs benden bekler
Ama kalkar zırt diye pişirdiğim yemeyi kapatır sormadan
#yanımızda götürmesek surat yapar, kv kızım gezdirin görümceni sıkılıyor evde der

#Cimridir onlardayken domatesli makarnanın
yanına

yoğurt isterim vermez domatesli makarnayla yoğurt mu yenir der :)

#Onlara gitmemi hiç istemez uğraşmak istemez yemek va ağarlamak zormuş

#Biz nereye gitsek gelmek ister yer içer öderiz kendi paramızla o babasının evindeki suyu elektriği kıskanır bizden (kendisi çalışmıyor)

*Onlardayken sürekli suyu az aç!
*Neden her gün saçını yıkıyorsun?
*Balkona çıkma, orayı elleme, bunu yapma!
Yılbaşında çağırmadık diye kızarlar yıllardır biz çağırırız bir kere onlar siz de gelin demez
Bütün bunları benim ayağımı ordan kesmek içindi, başardı artık gitmiyorum 14 yılda on kere gitmedim zaten

Ve biz 10 gün kalsak. dahi asla temizlik yapmaz
Biz gidince yapacakmış 2 kere mi yapsınmış
Eğer pis eve denk gelmişsek öylece dururuz
Ama.bana gelince binbir tenkit yapar evime perdenden toz çıkıyor vs der

Kayınvalideme usulünce söyledim siz kp ile gelin ama görümceyi getirmeyin rahatsız oluyorum zorluyor beni dedim

Oda, Evde yalnız bırakamıyorum komşularla kavga ediyor (halı silkelemek, gürültü için)
deyip kızını getiriyor peşinde sürekli🤦🏻‍♀️
Ve daha çok çok şey var yazmakla bitmez!
⬇️🚧👇
Bunlar sürekli gelip 3 kişi kalıyorlar ama eşim dışında önce beni şimdide çocuğumu istemiyor görümce
Ben uzun zamandır gitmiyorum zaten (umrumda değil) iyi bile asıl sorum

BU KISIM ÖNEMLİ !
Eşim yarın ailesinin yanına gidecek çocuğumuzu da götürecekti
Görümce mesaj atmış çocuğu sakın getirme her yeri batırıyor istemiyorum diye
( 9 yaş)

Ben bir daha çocuğumu göndermek istemiyorum, zaten yıllardır kendim gitmiyorum ….
artık çocuğumu da soyutlayacağım!
sizce bu doğru olur mu?

Siz olsanız ne yapardınız?

Son düzenleme:

İş yapmayı sevmez, yapılanı beğenmez, pasaklıdır ama gezegenin en titiz insanı gibi sallar :)
Islak çamaşırdan toz çıkıyor, yürümeyin çayım toz oluyor
Balkona çıkmayın, bu koltuk benim oturmayın:)

paronayaktır onu dinlediğimizi (evi,odasını) düşünür
Pilavı tereyağlı yaptığım için çarpntısı oluyormuş beni öldürmek istiyorsun o yüzden tereyağlı yaptın der

Cimridir asetonu pamuğa sürüp verir ( bende günlerce kalıp her şeyimi kullanan insan)

Yüz temizleme jelimi kullanıp kırışıklığım arttı senin jelin yüzünden mahsus yaptın dimi der:)

Onu denizlere götürürüm çocuğumla saatlerce yüzeriz eve geliriz kenara çekilir yemek vs benden bekler

Cimridir onlardayken domatesli makarnanın yanına
yoğurt isterim vermez domatesli makarnayla yoğurt mu yenir der
Onlara gitmemi hiç istemez uğraşmak istemez yemek va ağarlamak zormuş

Biz nereye gitsek gelmek ister yer içer öderiz kendi paramızla o babasının evindeki suyu elektriği kıskanır bizden (kendisi çalışmıyor)

*Onlardayken sürekli suyu az aç
*Neden her gün saçını yıkıyorsun
*Balkona çıkma orayı elleme bunu yapma
Yılbaşında çağırmadık diye kızarlar yıllardır biz çağırırız bir kere onlarda kutlamadık
Bütün bunları benim ayağımı ordan kesmek için yaptı zor artık gitmiyorum 14 yılda on kere gitmedim zaten

Ve biz 10 gün kalsak. Bile asla temizlik yapmaz
Ama.bana gelince binbir tenkit yapar perdenden toz çıkıyor vs der

Kayınvalideme usulünce söyledim siz kp ile gelin ama görümceyi getirmeyin rahatsız oluyorum dedim

Evde yalnız bırakamıyorum komşularla kavga ediyor (halı silkelemek, gürültü için)
Deyip kızını getiriyor

Bunlar sürekli gelip 3 kişi kalıyorlar ama eşim dışında çocuğumu beni sokmuyorlar
Ben uzun zamandır gitmiyorum zaten (umrumda değil)

BU KISIM ÖNEMLİ !
Eşim yarın ailesinin yanına gidecekti çocuğumuzu da götürecekti Görümce mesaj atmış işte çocuğu getirme her yeri batırıyor istemiyorum diye ( 9yaşında)

Ben bir daha çocuğumu yollamak ve göndermek istemiyorum zaten yıllardır kendim gitmiyorum sizce bu doğru olur mu?
Kp kv durumlara ses çıkardığı yok

Ayyyyy daraldım:)

İş yapmayı sevmez, yapılanı beğenmez, pasaklıdır ama gezegenin en titiz insanı gibi sallar :)
Islak çamaşırdan toz çıkıyor, yürümeyin çayım toz oluyor
Balkona çıkmayın, bu koltuk benim oturmayın:)

paronayaktır onu dinlediğimizi (evi,odasını) düşünür
Pilavı tereyağlı yaptığım için çarpntısı oluyormuş beni öldürmek istiyorsun o yüzden tereyağlı yaptın der

Cimridir asetonu pamuğa sürüp verir ( bende günlerce kalıp her şeyimi kullanan insan)

Yüz temizleme jelimi kullanıp kırışıklığım arttı senin jelin yüzünden mahsus yaptın dimi der:)

Onu denizlere götürürüm çocuğumla saatlerce yüzeriz eve geliriz kenara çekilir yemek vs benden bekler

Cimridir onlardayken domatesli makarnanın yanına
Onlara gitmemi hiç istemez uğraşmak istemez yemek va ağarlamak zormuş

Biz nereye gitsek gelmek ister yer içer öderiz kendi paramızla o babasının evindeki suyu elektriği kıskanır bizden (kendisi çalışmıyor)

Yılbaşında çağırmadık diye kızarlar yıllardır biz çağırırız bir kere onlarda kutlamadık
Bütün bunları benim ayağımı ordan kesmek için yaptı zor artık gitmiyorum 14 yılda on kere gitmedim zaten

Kayınvalideme usulünce söyledim siz kp ile gelin ama görümceyi getirmeyin rahatsız oluyorum dedim

Evde yalnız bırakamıyorum komşularla kavga ediyor (halı silkelemek, gürültü için)
Deyip kızını getiriyor

Bunlar sürekli gelip 3 kişi kalıyorlar ama eşim dışında çocuğumu beni sokmuyorlar

eşim yarın ailesinin yanına gidecekti çocuğumuzu da götürecekti görümce mesaj atmış işte çocuğu getirme her yeri batırıyor istemiyorum diye ( 9yaşında)

Ben bir daha çocuğumu yollamak ve göndermek istemiyorum zaten yıllardır kendim gitmiyorum sizce bu doğru olur mu?

Yollamazdim cocugumu o manyak gorumceye. Anasi babasi adam edememis, terbiye verememis ben mi cekecegim?

konumuzun içeriğinde siz haklısınız fakat başlığınız çok çirkin. baba evinin çobanı BEKAR ( evde kalmış anlamında özellikle kullanılmış)
çoban kısmı ayrı itici. üslubunuzdan hiç hoşlanmadım. o nedenle sizin de çok iyi olduğunuzu düşünmedim açıkçası

Evde kalmak yaramamış ablamıza.. Ya da zaten bu hal ve hareketleri sebebiyle evde kalmış da olabilir.. Göndermeyin çocuğunuzu, onun da psikolojisini bozmayın. Yazık olur çocuğa.

konumuzun içeriğinde siz haklısınız fakat başlığınız çok çirkin. baba evinin çobanı BEKAR ( evde kalmış anlamında özellikle kullanılmış)
çoban kısmı ayrı itici. üslubunuzdan hiç hoşlanmadım. o nedenle sizin de çok iyi olduğunuzu düşünmedim açıkçası
Özür dilerim bu şekilde algılanmasın hemen düzelteceğim şu anlamda yazmıştım baba evindeki her şeyi koruyup bize kullandırtmıyor su dahil :) hani koruma gözetme bekleme anlamında yazmıştım bir meslek gibi kötü algılanmış
Zaten upuzun yazımda evde kalması kısmı ile ilgili hiç bir şey yok dikkat ederseniz çünkü bu onun özeli beni bağlamaz
Katkınız için teşekkürler

niye göndereyim mi diye sordunuz ki. Zaten istenmiyorsunuz ses çıkarmadıklarına göre kv-kp de istemiyor. Eşinizin bu duruma tepkisi ne merak ettim. Size istememelerine ses çıkarmamasını anlarım sonuçta hepiniz yetişkinsiniz birbirinizle anlaşamamanız vs normal ama çocuğunu istemeyen insanların evine nasıl gidebilir

#Buzdolabımızı elleme, açma
#paronayaktır onu dinlediğimizi (evi,odasını) düşünür

#Pilavı tereyağlı yaptığım için çarpntısı oluyormuş beni öldürmek istiyorsun o yüzden tereyağlı yaptın der

#Cimridir asetonu pamuğa sürüp verir ( bende günlerce kalıp her şeyimi kullanan insan)

#Yüz temizleme jelimi kullanıp kırışıklığım arttı senin jelin yüzünden mahsus yaptın dimi der:)

#Onu denizlere götürürüm çocuğumla saatlerce yüzeriz eve geliriz kenara çekilir yemek vs benden bekler

#Cimridir onlardayken domatesli makarnanın yanına

#Biz nereye gitsek gelmek ister yer içer öderiz kendi paramızla o babasının evindeki suyu elektriği kıskanır bizden (kendisi çalışmıyor)

Deyip kızını getiriyor

BU KISIM ÖNEMLİ !
Eşim yarın ailesinin yanına gidecekti çocuğumuzu da götürecekti Görümce mesaj atmış işte çocuğu getirme her yeri batırıyor istemiyorum diye ( 9yaşında)

Oha cidden kkda ve gerçek hayatta gördüğüm en ağır vaka görümce 😱 gitme görüşme. Sana ve çocuğuna böyle yapilmasina tepki vermiyorlarsa kv kp koy mesafeni.

Özür dilerim bu şekilde algılanmasın hemen düzelteceğim şu anlamda yazmıştım baba evindeki her şeyi koruyup bize kullandırtmıyor su dahil :) hani koruma gözetme bekleme anlamında yazmıştım bir meslek gibi kötü algılanmış
Zaten upuzun yazımda evde kalması kısmı ile ilgili hiç bir şey yok dikkat ederseniz çünkü bu onun özeli beni bağlamaz
Katkınız için teşekkürler
evet böyle bir intiba uyandırıyor açıkçası. nezaketiniz için ben teşekkür ederim
başta da dediğim gibi haklısınız. görümcenin ciddi sıkıntıları var. içinizden nasıl geliyorsa öyle davranın çok rahatsız edici biri belli ki

Sizin gördüklerinizi eşiniz görmüyor mu? Çocuğu gönderme göndermeme kararını size mi bırakıyor? Babanne-dede koruyup kollayabilecek mi? Yani hala pek çocuktur hassastır üzmeyeyim kırmayayım modunda değil gibi.

Bu durumdaki bir insanı taa yıllar önce psikoloğa götürmek, ilaçsa ilaç yatışsa yatış tedavi ettirmek varken herkes aman deliye bulaşma yapmış. Belli ki normal değil kadın.

evet böyle bir intiba uyandırıyor açıkçası. nezaketiniz için ben teşekkür ederim
başta da dediğim gibi haklısınız. görümcenin ciddi sıkıntıları var. içinizden nasıl geliyorsa öyle davranın çok rahatsız edici biri belli ki
Beceremedim başlığı düzeltmeyi yöneticiye mesaj attım tekrar teşekkürler🙏

Görümcenin psikolojisi iyi değil o okey de bunlar olurken anası babası napıyor biblo gibi kenarda bekliyor mu? Neden yenilene içilene kadar bu görümce karar veriyor.

Görümceniz psikolojik olarak rahatsız, kimsenin aklına gelmiyor mu kadını tedavi ettirmek?
Ben karakter yoksunu olarak düşündüm kendisini .Çünkü çok uyanık,bencil hareketleri var.Uzak durulması gerekir.İnsallah karşısına biri çıkar, evlenir de konu sahibi ancak öyle rahatlatlar bi gidim.

#Buzdolabımızı elleme, açma
#paronayaktır onu dinlediğimizi (evi,odasını) düşünür

#Pilavı tereyağlı yaptığım için çarpntısı oluyormuş beni öldürmek istiyorsun o yüzden tereyağlı yaptın der

#Yüz temizleme jelimi kullanıp kırışıklığım arttı senin jelin yüzünden mahsus yaptın dimi der:)

#Cimridir onlardayken domatesli makarnanın yanına

Deyip kızını getiriyor

BU KISIM ÖNEMLİ !

Su anlattiginiz bilincli ugrasma halleri dogruysa eger gorumcenizin psikiyatrik bir hastaligi mevcut. Bence acilen tedavi edilmesi gerekiyor. Ama emin olun bu baslikta ima ettiginiz gibi evlenmemekten kaynakli bir sikinti değil, kadının muhtemelen dogustan gelen sorunlari var, Allah sevenlerine sabir versin.

Sizin gördüklerinizi eşiniz görmüyor mu? Çocuğu gönderme göndermeme kararını size mi bırakıyor? Bu durumdaki bir insanı taa yıllar önce psikoloğa götürmek, ilaçsa ilaç yatışsa yatış tedavi ettirmek varken herkes aman deliye bulaşma yapmış. Belli ki normal değil kadın.

Görüyor bana bırakıyor kararı ben dede ve babaanne cezalanmasın tek torun diye gönderiyordum
Bu kadar istemediğini bilmiyordum resmen istemiyorum getirme diye mesaj atmış
En son gittiğinde çocuğuma annen sigara içiyordu fosur fosur diyormuş (11 yıl oldu bırakalı) kendi hâlâ içiyor
Zehirliyor küçücük çocuğu

X