YEMEK YEDİKTEN SONRA KALP ÇARPINTISI

huzursuzbirii

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2023
6
0
Arkadaşlar zor durumdayım yemek yedikten sonra aşırı çarpıntı yaşıyorum her türlü tetkik yapıldı ancak sadece d vitamini eksik çıktı onunda böyle bir sıkıntı yapacağını sanmıyorum yapıyorsa da neden yemekten sonra endoskopi olmaktan çok korkuyorum 1 yıldır yaşıyorum aşırı yoruldum aynı şeyi yaşayan var mı?

Aynı sorun ben de de var ama her yemekten sonra değil. Genellikle ilk öğünümden sonra sigara içtiğimde oluyor. Bir de alkol kullndığımda ama bu gerçek bir sağlık problemi mi yoksa psikolojik mi bilmiyorum. Çünkü anksiyete sorunum var ve bundan bir kaç ay öncesinde kalple ilgili bir kaygım yokken son zamanlarda kalbe taktım. Ve ben taktığımdan beri bu sorunu yaşıyorum. Artık ilk öğünümü yerken çarpıntı yaşayacağım diye yiyorum ve çarpıntı oluyor. Ya da alkol kullanacaksam ki korkudan çok nadir kullanıyorum ayda yılda bir. Alkol kullanırken daha bir kaç yudumda başlıyor. Ya da kahvaltıda mesela daha yer yemez başlıyor çarpıntı böyle olunca da illa bir yere uzanmak istiyorum çünkü kötü hissediyorum kendimi. Ben çarpıntıyı genelde midem de hissediyorum gibi o yüzden ben de acaba mide ile alakalı bir sorunum var. Yoksa psikolojik mi? Bilmiyorum.

X