Yeni evlenip borç içinde olan var mı?..:(

canım bende 6 aylık evliyim tek çalışanda benim evlendik 1 ay geçti eşimin işine sonverdiler.ne ben ne ailem hiçbirşey istemedik ama onlar üstüne düşeni yapacaklarını bize borç bırakmayacaklarını söylediler ama ama ama borç bize kaldı eşimde işden ayrıldı benim aldığım maaşda belli askeri ücret üstelik evlendik 1 haftalık gelindim altınlarımında hepsini aldılar anlayacağın tutunacak dal kalmadı tek yapabildiğim allaha sığınıyorum sabır diyorum:KK43:

canım bende 6 aylık evliyim tek çalışanda benim evlendik 1 ay geçti eşimin işine sonverdiler.ne ben ne ailem hiçbirşey istemedik ama onlar üstüne düşeni yapacaklarını bize borç bırakmayacaklarını söylediler ama ama ama borç bize kaldı eşimde işden ayrıldı benim aldığım maaşda belli askeri ücret üstelik evlendik 1 haftalık gelindim altınlarımında hepsini aldılar anlayacağın tutunacak dal kalmadı tek yapabildiğim allaha sığınıyorum sabır diyorum:KK43:

aramıza hoşgeldin :) sabır canım sabır...bak ben evleneli oldu artık 10 ay neredeyse...ama ite kaka hala gidiyo bi şekilde...hepsi geçicek...tutunacak dal var görmek istersen allaha sığın ondan ötesi yok eşine sarıl gel bize sarıl :) biliyomusun ben bu konuyu o kadar önce açmıştımki...hiç bakmadım bile sonra bi gördüm konu sabitlenmiş bir sürü kişi yazmış...düşündümki bak tek değilsin etrafında ne çok insan var bunları yaşayan...sonra burda başka konuları okudum...çok şükür be güzelim bunlar dert değil inş.hepsi geçicek...ama sor cebinde paran varmı die :) hayır maaşımı aldığım gün gidiyo...:)napalım en azından iyi kötü maaşımız var...:tomato:

aramıza hoşgeldin :) sabır canım sabır...bak ben evleneli oldu artık 10 ay neredeyse...ama ite kaka hala gidiyo bi şekilde...hepsi geçicek...tutunacak dal var görmek istersen allaha sığın ondan ötesi yok eşine sarıl gel bize sarıl :) biliyomusun ben bu konuyu o kadar önce açmıştımki...hiç bakmadım bile sonra bi gördüm konu sabitlenmiş bir sürü kişi yazmış...düşündümki bak tek değilsin etrafında ne çok insan var bunları yaşayan...sonra burda başka konuları okudum...çok şükür be güzelim bunlar dert değil inş.hepsi geçicek...ama sor cebinde paran varmı die :) hayır maaşımı aldığım gün gidiyo...:)napalım en azından iyi kötü maaşımız var...:tomato:

eşimle birbirimizi 8 sene bekledik ve benim ailem istemiyordu ben istediğim direttiğim için verdiler şimdi durumu görüncede bana sana bize layık değillerdi neden bizi dinlemedin diyorlar ne diyeyim susuyorum eşim de çok kafaya takıyor sabaha kadar ne o ne ben uyku uyumuyoruz ve sabah 2 saatlik uykuyla işe gidiyorum eşimse akşama kadar gitmediği dükkan kalmıyor borç nasıl kapatacak şaşırmış kalmış ve öyle bişeki ben eşime yansıtmamak için olduğu gibi içime atıyorum :KK43:

buarada hoşbulduk canım inş hayırlısıyla atlatırız bugünleri allaha sığınıyorum dua ediyorum...Allah hepimizin yardımcısı olsun ama düşününce yinede eşimede kandimede aferin diyorum nedenmi???nekadar sıkıntı borç içinde olsakda dışarda hiçkimseye yansıtmamayı başarabiliyoruz sorsalarda yok bişe diyoruz bu...desekde bişe olmaz ancak destek yerine köstek olurlaaar

allah yardımcınız olsun canım
inşallah en kısa zamanda eşinde iş bulur ve borçlarınızı kapatırsınız
bu zamanlar geçer siz yeterki umudunuzu yitirmeyin ve birbirinize destek olun
şunuda unutmayın bu dünyada sizden çok daha kötü durumda olan insanlarda var
bunu bilin ve şükredin canım

allah yardımcınız olsun canım
inşallah en kısa zamanda eşinde iş bulur ve borçlarınızı kapatırsınız
bu zamanlar geçer siz yeterki umudunuzu yitirmeyin ve birbirinize destek olun
şunuda unutmayın bu dünyada sizden çok daha kötü durumda olan insanlarda var
bunu bilin ve şükredin canım

TEŞEKKÜR EDERİM CANIM YA CİDDEN BİRAZ İÇİM FERAHLADI ŞİZLERLE PAYLAŞINCA HEPİNİZE İLGİNİZDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM zaten 1 ekmek bile bulamayanları düşününce görünce Allaha şükür ediyorum

buarada hoşbulduk canım inş hayırlısıyla atlatırız bugünleri allaha sığınıyorum dua ediyorum...Allah hepimizin yardımcısı olsun ama düşününce yinede eşimede kandimede aferin diyorum nedenmi???nekadar sıkıntı borç içinde olsakda dışarda hiçkimseye yansıtmamayı başarabiliyoruz sorsalarda yok bişe diyoruz bu...desekde bişe olmaz ancak destek yerine köstek olurlaaar

bak sana bişi anlatayım...artık rüyamda bile ordan oraya koşup kuruş hesapları yapıyodum bi gece uykumda ağlıyorum eşim kaldırdı dedimki çok borcumuz var napıcaz biz...suratım düşmeye başladı onuda sıkmaya başladım kendimde bunalıma girdim..bigün aldı beni karşısına oturttu dediki biz seninle borç içinde evlenmedikmi evet evlendik peki daha borçların bitmesine ne kadar var 2.5 sene sen daha 5 ay dayanamıyosun o kadar nasıl dayanıcaksın dedi düşündüm haklıydı...şimdi o bunalıma girsede ben tutuyorum elini hep geçicek diyorum...ve geçicek hep böle yaşayacak halimiz yokya...bak şuan dolabım boş..eşim yanımda yok,telefonu kestiler :) falan filan...ama napalım bi canımız var onuda alacak değiller ya...boşver......herşey sağlık önemli olan o ...çalışılır ödenir hallolur :)

bak sana bişi anlatayım...artık rüyamda bile ordan oraya koşup kuruş hesapları yapıyodum bi gece uykumda ağlıyorum eşim kaldırdı dedimki çok borcumuz var napıcaz biz...suratım düşmeye başladı onuda sıkmaya başladım kendimde bunalıma girdim..bigün aldı beni karşısına oturttu dediki biz seninle borç içinde evlenmedikmi evet evlendik peki daha borçların bitmesine ne kadar var 2.5 sene sen daha 5 ay dayanamıyosun o kadar nasıl dayanıcaksın dedi düşündüm haklıydı...şimdi o bunalıma girsede ben tutuyorum elini hep geçicek diyorum...ve geçicek hep böle yaşayacak halimiz yokya...bak şuan dolabım boş..eşim yanımda yok,telefonu kestiler :) falan filan...ama napalım bi canımız var onuda alacak değiller ya...boşver......herşey sağlık önemli olan o ...çalışılır ödenir hallolur :)

sağol canım ya çok içten davranıyorsun çok teşekkür ederim cidden ya aynı şeyleri yaşıyoruz demekki tek ben bunları yaşamıyorum çok ama çok çok teşekkür ederim

dün bilgisayarını sattı :KK43:

OF OF OF canım benim Allah yardımcımız olsun:KK43:....
bendede değişen hiçbişe yok eşim sabaha kadar oturuyor korkuyorum sağlığından olcak yaa... bu sabah sabah diyorum çünkü gecenin 05:30 du biara uyandım bilg.başında müzik dinliyip sigara içiyor benim saçlarımı okşamasına uyandım ağladım durumumuza bana uyu sabah sana kahv.hazırlıyacam dedi neyin nesiydi anlayamadım:KK43:
ben çalışıyorum o çalışmıyorya zoruna gidiyor onun etkisi galiba.....

bide bana bişeyler söyledi anlayamadım uykuluydum gece uyurken sayıklamışım ama ne demişim bilmiyorum eve gidince anlarım neolduğunu zaten plazadan çıkışıma yarım saat kaldı...yarın yazarım canım şimdiden i.akşamlar..

OF OF OF canım benim Allah yardımcımız olsun:KK43:....
bendede değişen hiçbişe yok eşim sabaha kadar oturuyor korkuyorum sağlığından olcak yaa... bu sabah sabah diyorum çünkü gecenin 05:30 du biara uyandım bilg.başında müzik dinliyip sigara içiyor benim saçlarımı okşamasına uyandım ağladım durumumuza bana uyu sabah sana kahv.hazırlıyacam dedi neyin nesiydi anlayamadım:KK43:
ben çalışıyorum o çalışmıyorya zoruna gidiyor onun etkisi galiba.....

canım sen sakın onun yanında ağlama..mümkün olduğu kadar işle ilgili bi konu açma,hep elini tut geçiceğini söle...karşına al konuş...bak benim eşimde parasını alamıyo ama sanırım sırf işsiz kalmamak için gidiyo...üstelikte ayrı yerlerde kalıyoruz...sadece h.sonları evine gelebiliyo...ama olsun sağlık olsun...sağlık gittimi gelmiyo yerine valla hep böle geçicek değil ya ömrümüz elbette geçicek bugünler...dünde eşim bana biraz üzüldü dedimki ne varmış ki bizim halimizde çok şükür yicek ekmeğimiz bile var ya yeter :) evimizd var zorlanıyoruz ödemekte ama en azından sokakta değiliz....elimiz ayağımızda tutuyo daha ne olsun :) bakma ben sıyırmış durumdayım ama onu sıkmamak için sölüyorum bunları...sizin ne kadar borcunuz var daha...

canım sen sakın onun yanında ağlama..mümkün olduğu kadar işle ilgili bi konu açma,hep elini tut geçiceğini söle...karşına al konuş...bak benim eşimde parasını alamıyo ama sanırım sırf işsiz kalmamak için gidiyo...üstelikte ayrı yerlerde kalıyoruz...sadece h.sonları evine gelebiliyo...ama olsun sağlık olsun...sağlık gittimi gelmiyo yerine valla hep böle geçicek değil ya ömrümüz elbette geçicek bugünler...dünde eşim bana biraz üzüldü dedimki ne varmış ki bizim halimizde çok şükür yicek ekmeğimiz bile var ya yeter :) evimizd var zorlanıyoruz ödemekte ama en azından sokakta değiliz....elimiz ayağımızda tutuyo daha ne olsun :) bakma ben sıyırmış durumdayım ama onu sıkmamak için sölüyorum bunları...sizin ne kadar borcunuz var daha...

slm canım bizim borç hemen biten cinsden değil...20.000 tl Allah yardımcımız olsun nedenilirki başka...bankalar icraya vermiş bildiri gelmiş dün eve kayınvalidem verdi:KK43:
kredi katlarından çekip arkadaşına vermiş ama arkadaş ortada yok kaçmış tl kapatmış:KK43:(
eşimde işden ayrıldı bibenim çalışmam neolacak bilmiyorum bende senin gibi aldırmıyor gibi çoğu zaman davranmaya çalışıyorum çalışıyorum diyorum çünkü;gece uyuduğumda sayıklıyormuşum eşim söylüyor üfffffffffff

umarım Allah bu zor günlerinde dualarını ve dualarımızı duyar ve sana yardım ve sabır verir cnm ve bu zor günleri inş.. atlatırsın atlattıkdan sonra kayınvalidene bakaa baka yaşayamadıklarını çatır çatır yaşarsın Allah yardımcınız olsun cnm...

umarım Allah bu zor günlerinde dualarını ve dualarımızı duyar ve sana yardım ve sabır verir cnm ve bu zor günleri inş.. atlatırsın atlattıkdan sonra kayınvalidene bakaa baka yaşayamadıklarını çatır çatır yaşarsın Allah yardımcınız olsun cnm...

sağol canım ilgin için teşekkür ederim...Allah hepimizin yardımcısı olsun...

-tatlicadiarzu-

bence borç içinde olmayan var mı diye sorulmalıydı:KK70:

borcsuz evlilikmi olur yahuuuuuuuu

gençler evlenirken hazırmıyım diye düşünmüyor,seviyorum hallederiz anne baba yardımeder diye işe girişiyor ondan sonra sonuçortada.Şunu bilir şunu söylerim hayatta maddi olarak kimseye güvenmeyeceksin hazırlıksız evlenmeyeceksin.Yazık boşanmaların bu kadar artmasının sebebi maddi sıkıntılar.En mutlu olacakları zaman diliminde nelerle uğraşıyorlar.Allah yardımcınız olsun.

gençler evlenirken hazırmıyım diye düşünmüyor,seviyorum hallederiz anne baba yardımeder diye işe girişiyor ondan sonra sonuçortada.Şunu bilir şunu söylerim hayatta maddi olarak kimseye güvenmeyeceksin hazırlıksız evlenmeyeceksin.Yazık boşanmaların bu kadar artmasının sebebi maddi sıkıntılar.En mutlu olacakları zaman diliminde nelerle uğraşıyorlar.Allah yardımcınız olsun.

sana katılmıyorum canım. gençler evlenirken hazır mıyım diye düşünmüyor demişsin. herkes bu şekilde evlenmiyor genelleme yapmışsın. kendimi örnek vereyim. annem benim çeyizlerimi yapmıştı. eşimle evlenmeden yatak odası ve vitrinimizi aldık. eşimin annesi buzdolabı çamaşır makinası alacaktı babası da koltukları. fırın ve ocağım vardı. annem de bulaşık makinası alacaktı. halım da vardı. sonra ne oldu evleneceğimiz hafta (pazatersi) annesi eşimi aramış param çalındı demiş. bize para gönderecekti biz alacaktık. tabi bu yalandı. babası koltuk alacak ses yok. cuma nikahımız var. herşey hazır şimdi nasıl vazgeçelim. kendimiz yaparız dedik ve evlendik. evet çok zorlandık ama büyük eşyalarımızı aldık. anne baba tabi ki destek olacak ve olmak zorunda. tabi durumları kötüdür analrım. baştan söylesinler biz alamayız diye. ona göre tedbir alınsın. kim herşeyi hazır borçsuz evlenebiliyor ki bu zamanda. erkek aileleri neler neler yapıyor. takıları çekip almalar. oğullarına aldıkları eşyanın borcunu yeni evli çifte yıkmalar. daha ne örnekler var.
bunlar ailelerin açık sözlü olmamasından kaynaklanıyor. bizde bu şekilde olacağını bilseydik en baştan ona göre davranırdık. aileler ne günler için var? tabi ki maddi olarak kimseye güvenmeyeceksin ama aile desteği önemli.

Yeni evlenipte borç içinde olmayan var mı desek daha doğru. Bu devirde çok normal.

Son düzenleme:
X