Yenibosna Nisa Hastanesi

Merabalar herkese, ben de 26 kasımda doğum yaptım normal oldu. Doktorum Alev hn dı. Üç arkadaşım da Alev hn da doğum yaptı ve hepsi de çok memnundu. Ev de suyum gelir gelmez hastaneye gittim hiç samncım olmadan akşam sekiz civarı nöbetsi doktor muayene etti açıklık 5 cm di. Açılma çok çabuk oldu toplam 2.5 saatte doğurdum 22.30 doğurdum. alev hn beni doğumhaneye aldıklarında geldi yarım saatte doğdu. Yani arkadaslar benim gibi bir ötlek doğurduysa herkes doğurur. Hiç korkmayın sadece doktorunuzu iyi seçin. Sanki doğumu annem yaptırıyo gibiydi o kadar tatlı dilli güler yüzlü insanı sakinleştirip motive ediyor ki hiç korkmuyosunuz. Allah hepinize hayırlı doğumlar nasip etsin.:emir_bebek:

sevgili esila ben nısa hastanesı asıye uzuna gıdıyordum sureklı gebelık takıbımı de kendısı yapmıstı benım hıpertansıyonum ve asırı korkum vardı dogum ıcın buna ragmen normal dogum yaptırıldım kım demısse yanlıs bılgı vermıs sana sezeryancı bı hastane kesınlıkle degıl dıger dr ları bılemem ama en azından asıye hanım kesınlıkle normal dogum yanlısı bırı
benım dogumum pazar gunu oldu cumartesı sancılandım bu yuzden dogumuma ferda aydın gırdı hersey de gayet guzel gıttı

herkes asiye hanımı tavsiye etmiş çok teşekkür ederim içimi rahatlattın yarın randevu alacağım inşallah

derya hanım isminde genç güleryüzlü bir doktor başlamış yeni..daha önce asiye hanıma gitmiş memnun kalmıştım ama onun kapısı çok kalabalık olunca yeni başlayan derya hanımın müsait olduğunu söylediler..benim de beklemeye zamanım yoktu..başlangıçta tedirgindim ama içeri girince çok rahatladım.benimle arkadaş sıcaklığında ilgilendi kesinlikle pozitif enerji alıyorsunuz..her sorunuza güleç bir yüz ifadesiyle cevap veriyor.bütün tetkiklerimle tek tek ilgilendi..nisa güvenilir bir hastane kesinlikle..doğumumu da kısmetse derya hanım yaptıracak.

bende asiye hanıma gidiyorum. kendisini çok sevdim fakat hastane öyle kalabalık ki bazen oraya gitmekle doğru mu ediyorum bilmiyorum.meesela doğum hafta sonuna, geceye denk gelse asiye hanım çıkıp geliyor mu, nöbetçi dr mu doğurtuyor? ebeler, odalar, çocuk drları ve hemşireleri nasıl? bide babası doğuma girebilir mi? erkek girmiyor yazmışsınız ama ben eşimde girsin istiyorum.

ben de pzts gidicam bakalım ama hangi dr a gideyim bilemedim.hepsi de iyiymiş:) ben epidural normal istiyorum fiyatlarını bilmiyorum pzt öğrenip buraya da yazarım.

bende asiye hanıma gidiyorum. kendisini çok sevdim fakat hastane öyle kalabalık ki bazen oraya gitmekle doğru mu ediyorum bilmiyorum.meesela doğum hafta sonuna, geceye denk gelse asiye hanım çıkıp geliyor mu, nöbetçi dr mu doğurtuyor? ebeler, odalar, çocuk drları ve hemşireleri nasıl? bide babası doğuma girebilir mi? erkek girmiyor yazmışsınız ama ben eşimde girsin istiyorum.

Yok canım almıyorlar babayı içeriye ben de çok istemiştim eşimi yanıma almadılar kapıda bekledı garıbım:KK1: doktor getırtmek de artıdan ucret eger doktor cagırma parasını odemeyı kabul edersen asıye hanımı cagırıyorlar kac olursa olsun hangı gun olursa olsun gelıyor canım odaları cok guzel temız banyoları wc lerı de oyle ben cok memnun kaldım kezaa cocuk hemsırelerı ve ebeler de cok ıyıydıler . Benı sadece bır hastabakıcı sınır ettı yataktan dogrulturken bana yuklenme amelıyatlıyım dıyor ya ben orda canımın derdındeyım bastan sor saglam hastabkıcılar gondesınler yanına baska bı sorun olacagını sanmıyorum cnm :KK9: bu arada doguma ne kadar var hayırlısı olur ıns
ben de pzts gidicam bakalım ama hangi dr a gideyim bilemedim.hepsi de iyiymiş:) ben epidural normal istiyorum fiyatlarını bilmiyorum pzt öğrenip buraya da yazarım.

normal 395 epıdural 250 cnm oda parası fılan da ıcınde

pinguu canım sen hangi dr gittin ve memnun kaldınmı anlamadığım kadarıyla çoğu insan memnun

bilgi için teşekkür ederim canım dediğin fiyat 395+250 mi 645 oluyor o zaman herşey dahilse bebişin iğneleri vs fiyat fena değilmiş.pzts asiye hmn randevu aldım.bnm için en önemlisi sancısız ağrısız doğum ve anlayışlı dr ve personel suratsız personele tahammül edemiyorum helede böyle bir durumda.

cnm epiduralın hıcbır faydası yok bana kalırsa bosun bosuna o sancıda bır de belını deldırme ben yaptırdım da ne oldu 4 doz doktorun vurur dıye yanıma verdıler ınan kı 1 tanesını bıle yapmadılar uyusur dıye korkuyorlar mı ne 4 dozun hepsı basucumda duruyordu herseyı yasadım sonuna kadar yuruyrerek dogum masasına tek basıma oturdum ben bana kalırsa dogumu tamamen yasa canım yasa kı bebegın dogdugunda o rahatlıgı o muhtesem duyguyu doyasıya yaşa :)
pinguu canım sen hangi dr gittin ve memnun kaldınmı anlamadığım kadarıyla çoğu insan memnun
asıye uzun benım takıbımı yapan doktordu ama dogumum pazar gunune denk geldıgı ıcın asıye hanım ızınlıydı ferda aydın nobetcıymıs onun hakkında da cok ıyı seyler duymustum cagırtmadım asıye hanımı ferda aydın yaptırdı dogumumu ondan da memnun kaldım
bilgi için teşekkür ederim canım dediğin fiyat 395+250 mi 645 oluyor o zaman herşey dahilse bebişin iğneleri vs fiyat fena değilmiş.pzts asiye hmn randevu aldım.bnm için en önemlisi sancısız ağrısız doğum ve anlayışlı dr ve personel suratsız personele tahammül edemiyorum helede böyle bir durumda.

7 ay oncesı fıyatlar boyleydı canım bır degısıklık var mı sımdı bılmıyorum sen gıt yıne ogren :KK54:

güzel diyosunda canım ben acıya dayanamayan biriyim şimdiye kadar korkumdan ne doğum hikayesi okudum ne de izledim doğumla alakalı hiç bir şey okumak izlemek duymak istemiyorum çok etkileniyorum rüyalarıma giriyo sonra.acıyı azaltmak adına bize sunulan seçenekleri değerlendirmek zorundayım.epiduralsa epidural aslında sezeryan bile düşünebilirim ama iz kalmasını istemiyorum.
belini deldirmek demişsin sonuçta o bir iğne değilmi yoksa başka bişey mi:18:

güzel diyosunda canım ben acıya dayanamayan biriyim şimdiye kadar korkumdan ne doğum hikayesi okudum ne de izledim doğumla alakalı hiç bir şey okumak izlemek duymak istemiyorum çok etkileniyorum rüyalarıma giriyo sonra.acıyı azaltmak adına bize sunulan seçenekleri değerlendirmek zorundayım.epiduralsa epidural aslında sezeryan bile düşünebilirim ama iz kalmasını istemiyorum.

cnm acı cekmeden dogum nasıl apacaksın kı doktorların bana dedıgı su epıdural yanlıza agrının %40ını alabılıyor %60 ı yıne sana kalıyor demıstı bana tek bı doz bıle yapılmadı yanı dger hastanelerı bılemem tabıı ama nısada basıma gelen buydu ben de dogumdan acayıp korkuyordum sezeryan olacaktım ustelık ama o an gelınce AALLAH yardım edıyor cnm

epıdural tabııkı ıgne ama belıne kateter de takılıyor belınden omuzuna kadar bandla yapıstırılıyor

oy oy oy :KK59: inşallah ben de senin gibi yaparım doğumumu.napalım mecbur katlanıcaz pazartesi asiye hnmla konuşayım bakayım ne diyecek. şimdiye kadar gittiğim dr larla hiç doğumu veya yöntemlerini konuşmadım. Allah yardımcımız olsun.bilgiler için sağol canım teşekkür ederim...

Yok canım almıyorlar babayı içeriye ben de çok istemiştim eşimi yanıma almadılar kapıda bekledı garıbım:KK1: doktor getırtmek de artıdan ucret eger doktor cagırma parasını odemeyı kabul edersen asıye hanımı cagırıyorlar kac olursa olsun hangı gun olursa olsun gelıyor canım odaları cok guzel temız banyoları wc lerı de oyle ben cok memnun kaldım kezaa cocuk hemsırelerı ve ebeler de cok ıyıydıler . Benı sadece bır hastabakıcı sınır ettı yataktan dogrulturken bana yuklenme amelıyatlıyım dıyor ya ben orda canımın derdındeyım bastan sor saglam hastabkıcılar gondesınler yanına baska bı sorun olacagını sanmıyorum cnm :KK9: bu arada doguma ne kadar var hayırlısı olur ıns

normal 395 epıdural 250 cnm oda parası fılan da ıcınde

eşim içeri giremeyecekse başka hastaneye gidip asiye hanımı mı oraya götürsem acaba?

Bende nisadan memnun olanlardanimm...çok şükür Rabb'ime bir oğlum var 2 yasında şimdi birdrdaha düşünüyorum Allah nasip ederse asiye hmm gidiyodum o umredeydi reyhn hmm gyapti dgumumu oda cok iyiydi şansıma şimdi Pazartesi asiye hmm randevum var ins bakalım herkse tavsiye ederim Nisa hastanesini ve özellikle asiye hanımı Rabbim herkesin gnlune goreversin...!!

Arkadaşım epidural kıl iğne ile bele girip bir kataterle ilaci gerektiği zaman veren bir yöntem. Ağri falan hissetmiyorsun. Ben epidural sezeryan olmuş biri olarak gönül rahatliği ile tavsiye ederim. Ameliyat sonrasindada ilac vermeye devam ediyorlar ben ne dikiş ağrisi ne de söylendiği gibi baş ağrisi yaşamadim.sağlikli doğumlar dilerim.

yaa cumartesi günü kontrolüm vardı bi sürü şey sorucaktım asiye hanıma ama hepsi aklımdan uçuvermiş.

kızlar epidural yapan anestezistler anestesi uzmanıdır değilmi,,
anestezi teknisyeni diye bişeyde varmış onlarda yapıyorlarmış ama sonuçda uzman olana yaptırmak daha iyi değilmidir

birde bizims ağlık ocağındaki ebe bana 20. haftadan sonra gel tetanoz aşısı yapıcaz dedi, asiye hanım hiç bahsetmedi bu aşıdan bende unutmuşum sormayı
ne yapayımki şimdi ben

dr a telefon açıp aşı hakkında bilgi edinebilirsin.ben de aklıma gelen bir sürü şey olmasına rağmen hep unutuyordum ama artık bi kağıda yazıyorum ordan bakıp hatırlıyorm :)
ya epidural normal fşyatını öğrendin mi? ben sormadım çünkü şimdiden na şekil doğuracağın belli değil dedi ben de muhasebeye sormadım.

ben sormudoğum fiyatlarını
375 normal doğum
epidural olursa 250 daha fark alıyorlardı
sezeryanda isteğe bağlı 900 küsür demişlerdi

X