Yenibosnada sizce hanqi doktor acaba benmi abarttim için doktor değiştirmek istiyorum..

Sizce ilgi alaka bilgi olrak hangi doktor..

• Dr: Uğur Doğançe

OY: 0 0,0%
  • Dr: Semra Çapar

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    0

Sss_123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2017
24
5
İyi geceler kızlar 12 hafta 4 günlükken Uğur hanıma gittim ilk defa istanbul'da kontrolümü Uğur hanım da başladım Talasemi taşıyıcısıyım bu arada bana diğer geldiğinde sana kan ilacına başlayacağız dedi ve sağlık ocağında yapılmış olan kan testi mi gösterdim D vitaminini eksik dedi ama ilaç yazmadı sağlık ocağında yazarlar dedi 15+4 de gittim dörtlü tarama testi yaptım kan testi verdim ama hala kan ilacına başlamadı 16+3 de sonucum çıktı 16+4 de gittiğimde bana kan ilacı başlayacaktınız öyle demiştiniz dedim Diğer geldiğinde başlarız dedi Ekimin başında gel dedi ve hala Folik asiti kullanıyordum peki dedim Folik asiti kullanıyorum Ne yapayım dedim 10 gün daha kullan dedi Ondan sonra bırak dedi Zaten Talasemi taşıyıcısı olduğun için kan ilacı çok da etkilemez dedi 17 hafta 5 günlük falan ken Folik asiti bıraktım ve şu an 18 haftalık hamileyim sağlık ocağında tekrardan kan tahlilleri me bakıldı sana D vitamini yazdı mı diye sordu Hayır yazmadı sağlık ocağında yazarlar dedi dedim bu arada 12+5 ken qittimdede D vitamini 19 du ilaç yazmadı simdi 13 e düşmüş ve bütün kan şeker troit D vitamni B12 hep hersey dusmus Yani D vitaminim 19 ken doktora gösterdiğimde ilaç yazmadı şu anda 13 e kadar düştü kan ilacı kullanıyor musun dedi aile hekimim Hayır onu da başlamadı diğer geldinde yazacağım dedi Hala folik asit kullanıyorum dedim Bir kaç güne bırakacağım dedim Sinirlendi aile hekimi yüzünden anladım senin çoktan Folik asiti bırakıp kan haplarına başlaman lazım dı niye hala kan ilacına geçmedi senin bütün değerlerin yerde D vitamini niye yazmadı dedi Sen bunlarla nasıl ayakta duruyorsun dedi aile hekimi.. doktor bana ve ben çevremdeki Herkese sordum da 3 aydan sonra Kalsiyum magnezyum kan ilacı demir ilacı o tarz ilaçlara destek olarak geçmişler ve ben Talasemi taşıyıcısı olduğum halde kan ilacına geçmedi benim gibi Talasemi taşıyıcısı olan arkadaşlarıma doktorları çoktan geçmiş kontrol de başım çok ağrıyor dedim yapacak bir şey yok dedi ama dedim memleketteki Doktorum bana Minoset veya Parol içebilirsin dedi dedim migrenim var geçmiyor Ne yapmalıyım dedim Onları içebilirsin ama migrenin var hiç etki etmez Zaten hastalarıma önermiyorum migreni olanlara dedi. migrenim olduğunu söylemeden önce bile şunları içebilirsin diye hiç bir öneride bulunmadı ve ben bunları düşündükçe ciddi anlamda rahatsız oluyorum doktorumu değiştirmeyi düşünüyorum konuşma samimiyet olarak çok iyi ama ilk olarak Memnun kalmadım Sizce ben mi abartıyorum Sizce ne yapmalıyım Uğur hanımı Semra Çapar hanımı hangisini önerirsiniz ve doğumu da burada yapacağım için doğumda ve kontroller de hangi doktor daha Bilgili Lütfen yardımcı olun

Burada konu açmanıza gerek yok. Değiştirin içiniz rahat etsin

Canim acaba ben mi abartıyorum diye düşündüm o yüzden fikir almak amaçlı yazdim..
Tabi ki abartmıyorsun daha geçen ay arkadaşım vitamin eksikliğinden erken doğum yaptı. Üstelik bunun sana da çok büyük zararları var

Bu iki doktoruda bilmiyorum ama ben 2 oğlumuda op dokt Alev Oral da doğum yaptım o da yenibosnada bendede preaklamsi tehlikesi vardı troit ve seker yüksekliği vardı

X