Yeşil ve gürültülü kaka sorunu

Prangalar

Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2021
12
11
34
anımlar merhaba, hikayemi paylaşayım belki birileri bana yardımcı olur. Bebeğim 28 günlük ilk bir hafta kakası gayet sarı ve normaldi kilo alımı çok iyiydi. Doğumdan sonra enfeksiyon riskine karşı antibiyotik verdiler hastaneden ama bebeğe geçmesin diye kullanmamıştım. Bir hafta sonra sağlık ocağı kontrolünde ebem kullan birşey olmaz sadece kakası yeşile döner diyince bende kullandım o gün bebeğim ishal oldu sarı gazlı ve fışkırtma şeklinde kaka yaptı 3 gün sürdü ve ben sürekli emzirdim su kaybı olmasın diye. 3 günün sonunda düzeldi ama bu seferde kakası yeşil oldu önce mukusluydu sonra o da geçti şimdi sadece yeşil. Şimdi bebeğimin karnından sürekli gurul gurul ses geliyor kakası gürültülü ve yeşil. Emdikten kısa süre sonra gaz ağrısıyla ıkınıyor ve gürültülü kaka ve gaz yapıyor. Uyuyamıyor sürekli ayaklarını topluyor karnı ağrıyor diye düşünüyorum. Karbonhidrati kestim protein ağırlıklı besleniyorum şimdi. son kakası Böyle bir durum yaşayan varmı?
Son kakası bu şekilde.

Eklentiler

• IMG_20220515_133200.jpg
    IMG_20220515_133200.jpg
    92,2 KB · Görüntüleme: 68
Antibiyotik bagirsak florasini yok ediyor. Bagirsak mikrobiyatasi bozuldugunda kotu bakteriler olusuyor, hem sindirim tam manasiyla gerceklesmiyor hem de kotu bakteriler yogun gaz uretiyor. Sut urunleri, seker, basit karbonhidrati kesip probiyotik takviyesi almayi dusunebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim inşallah öyledir bizim durumumuz da. Probiyotik takviyesi siz kullandınız mı yada önerdiğiniz birşey varmı? Doktora sorucam tabiki ben yine

X