Saç Uzatma Yöntemleri Yılan Yağı kullananların paylaşım alanı

Ayrıca bir arkadaşım tek başına yılan yağı kullandı ( Sinem kobalın bir röportajında okumuş o da yılan yağı kullanıyormuş ) Sinem kobala heveslenmiş kullandı çok memnun kaldı saçlarına iyi gelmişti... Merak ettim şimdi bu yağ yılan yağı değilse ne yağı acaba ???

Kızlar öncelikle merhaba. Bugün eczaneye gelen itriyatçıdan birşey öğrendm. yılan yağı diye bşy yokmuş yani bildiğimiz hayvan olan yılandan çıkan bişy diilmiş. Bunun asıl adı yılang yağıymış ve yılang diebi bitkiden elde ediliyormuş. Saçların sağlıklı uzamasına yardımcı oluyormuş. Yılan yağı diye satılan aslında yılang yağıymış. Ki kendimde bunu gördüm. Eczaneye ylang yağı siparişi verdm evdede yılan yağım vardı aktardan alınmış birebir aynısı. Yılan yağını aldıgım zamanlarda eczaneye getirmek için her yerde aramıştım fakat bir türlü bulamamıştım hiç bir ecza deposunda bulunmuyor. Bunun aslı yılang yağı. bilginize...

Yalan olup olmadığını bilmiyorum ama badem yağı ile birlikte kullanıyorum çok memnun kaldım... Şaşırdım şimdi :& yılan yağı değilse o ne acaba ??

Ayrıca bir arkadaşım tek başına yılan yağı kullandı ( Sinem kobalın bir röportajında okumuş o da yılan yağı kullanıyormuş ) Sinem kobala heveslenmiş kullandı çok memnun kaldı saçlarına iyi gelmişti... Merak ettim şimdi bu yağ yılan yağı değilse ne yağı acaba ???

Maalesef bunu sadece o sarlatanlar ve birde Allah biliyor:KK19:

Kızlar öncelikle merhaba. Bugün eczaneye gelen itriyatçıdan birşey öğrendm. yılan yağı diye bşy yokmuş yani bildiğimiz hayvan olan yılandan çıkan bişy diilmiş. Bunun asıl adı yılang yağıymış ve yılang diebi bitkiden elde ediliyormuş. Saçların sağlıklı uzamasına yardımcı oluyormuş. Yılan yağı diye satılan aslında yılang yağıymış. Ki kendimde bunu gördüm. Eczaneye ylang yağı siparişi verdm evdede yılan yağım vardı aktardan alınmış birebir aynısı. Yılan yağını aldıgım zamanlarda eczaneye getirmek için her yerde aramıştım fakat bir türlü bulamamıştım hiç bir ecza deposunda bulunmuyor. Bunun aslı yılang yağı. bilginize...

Bu bahsedilen ylang ylang ise yeni kiliflar (caldiklari minare malum!).
Ylang ylang aroma terapik bir yagdir, daha cok insan kas buve sinir gevseteme icin masajda kullanilir. Isimler yakin oldugu icin baska formata burundurmeye calisiyorlar:KK19:

Ender sarac gibi bir doktor bile aslinda kisa sure oncesine kadar yilan yagi kullanin diye tavsiye veriyordu ben ve benim gibi arastirmaci tiplerden tepki ala ala (siz birde doktor olacaksınız yilan yağı diye bir şey yoktur!) bu soyleminden vazgecti

Son düzenleme:
Evet biliyorum yılan yagı çok meşhurdu hele ki 2008 yıllarında bende çok kullandım faydasını sadece yumuşatmasında gördüm uzama olmadı. Yani normal şekilde uzadı saçlarım. Bide aktardaki yağlarda adını verdiği şeyden çok az mıktarda oluyormuş içinde onuda itiryatçımızdan duydum. Normalde 10 cc si bile 80 90 lira olan bazı yağlar aktarda 4 tl. yani düşünün ki içinde kaç damla vardır. Misal argan yağları..

bölgesel saç dökülme var .ilaç kullandıkdan sonra saçları önkısmında .minoxil kullandım,bisürüürün kullandım faydasıl görmedim .bu yılan yağ nasıl kullanıyor hangi marka gerekçe saç çıkarıyormu

yılan yağı benim saçıma hiç iyi gelmedi valla sadece bir kere süreyim dedim baktım saçım keçe gibi oluyor hemen yıkadım. o kuruluğu geçirene kadar çok uğraştım :KK43:

ben yeni kullanmaya başlayanlardanım ark.lar ne zamandır duyuyodum ama iyi ki kullanmışım saçım zaten gürdü şimdi inanılmaz bi gürlük,tokluk ve yumuşaklık var.. uzaması için de kullanıyorum biraz da umarım faydasını görürüm.

küçük şişe için satıyor 7.5tl olanı mı kullanıyorsun .sadece saçının diplerine mi sürüyorsun

kızlar MAIA Yılan yağı şampuanı varmıs saç dökülmesi için kullanan var mı acaba? iyi geliyor mu merak ettim de..

En güzeli saç içten beslemek bol bol yeşillik yemek hem saça hem cilde iyi gelir yani ben denedim sonuç güzel

En güzeli saç içten beslemek bol bol yeşillik yemek hem saça hem cilde iyi gelir yani ben denedim sonuç güzel

valla benim saçım içerden beslemekle olacak gibi değil, mecbur dışardan destek veriyorum..
yumurta, meyve gerçekten çok etkili saç için fakat onlarda bir yere kadar :KK43:

kızlar dökülme gibi bişi duydum sanki :KK1:
yılan yağı yerine çamterebendin yada sarımsak öneririm dökülme filan kalmıyo
yalnız bende size bunu sorayım yılan yağından kesin iyi bi sonuç alan var mı foto vs görebilir miyiz aradaki fark için

kızlar dökülme gibi bişi duydum sanki :KK1:
yılan yağı yerine çamterebendin yada sarımsak öneririm dökülme filan kalmıyo
yalnız bende size bunu sorayım yılan yağından kesin iyi bi sonuç alan var mı foto vs görebilir miyiz aradaki fark için

benim kuzenimin sacları çok ince telli ve omuzlarına kadardı. 1 şişe yılan yağı, 1 şişe barcelino aldı ve ikisini karıştırdı. her banyodan önce saclarına sürüp 2-3 saat bekletti. 3-4 ay sonra sacları beline geldi hepimiz cok şaşırdık çünkü saçları hiç uzamazdı. bende düşünüyorum yapmayı ama üşeniyorum. karmakarışık gidiyorum bi sinemaki bi turp bi hawuc :KK43: tek bir şeyi düzenli denesek uzayacak...

benim kuzenimin sacları çok ince telli ve omuzlarına kadardı. 1 şişe yılan yağı, 1 şişe barcelino aldı ve ikisini karıştırdı. her banyodan önce saclarına sürüp 2-3 saat bekletti. 3-4 ay sonra sacları beline geldi hepimiz cok şaşırdık çünkü saçları hiç uzamazdı. bende düşünüyorum yapmayı ama üşeniyorum. karmakarışık gidiyorum bi sinemaki bi turp bi hawuc :KK43: tek bir şeyi düzenli denesek uzayacak...

evet canım kesinlikle tek bi yöntem ve istikrar herşeyi sıradışı yapıyor
ben sinameki kürü yaptım bikaç defa ve iyi sonuç aldım her seferinde
barcelinoyu bende kullandım işime yaramıştır muhakkak ama kesinlikle bööle yağ karışımlarına sarımsak da eklenmeli diye düşünüyorum daha faydalı oluyo bu arada çamyağı denen yağın içinde yılanyağı vs de varmış ama ç.terebendin ööle değil bugün öğrendim bunu aktardan

evet canım kesinlikle tek bi yöntem ve istikrar herşeyi sıradışı yapıyor
ben sinameki kürü yaptım bikaç defa ve iyi sonuç aldım her seferinde
barcelinoyu bende kullandım işime yaramıştır muhakkak ama kesinlikle bööle yağ karışımlarına sarımsak da eklenmeli diye düşünüyorum daha faydalı oluyo bu arada çamyağı denen yağın içinde yılanyağı vs de varmış ama ç.terebendin ööle değil bugün öğrendim bunu aktardan

onu bilmiyorum canm, sinameki bende de cok işe yaradı ama 8 hafta sonra ara verince bi daha başlamadım çok üşeniyorum. şampuanıma çam terebentin koyucam onun dışında ya yılan-barcelino yada havuç kürü ile devam edicem. hala kararsızım

onu bilmiyorum canm, sinameki bende de cok işe yaradı ama 8 hafta sonra ara verince bi daha başlamadım çok üşeniyorum. şampuanıma çam terebentin koyucam onun dışında ya yılan-barcelino yada havuç kürü ile devam edicem. hala kararsızım

hangisini yaparsan yap doğru yoldasın canım :KK1:
hepsi uzatan şeyler ama kür yanında yağ bakımı da öneririm
yalnız başabaş gitmesin fazla yorma saçını mesela kürün yanında 4 5hafta yağ yap bırak dinlensin
kür bitince de yağı da bitirirsin bence bööle daha etkili olur

gecenlerde bana satmaya calistilar bunu guvenipte alamadim. argan yagi serum ve cam terebentin yagi kullaniyorum.

X