Yine bayram ve kaynana!

fiziksel şiddet var mı?
varsa gidin tabi göz göre göre dayak yemek akıllılık olmaz.
anlamasın diyorsanız biraz daha sıkın dişinizi ama gidince evi falan temizlemeyin çocuklarınızla meşgul olun bayram günü de etlerle ilgilenir dönersiniz.
Sadece Bir defa oldu oda kadın sığınma evine gitmiştim ama kavgada gözü dönüyor ağzını burnunu kırarım lafları ediyor ondan .

İnşallah çok güzel bir bölüm kazanırsınız. Bayramdan önce gitseniz bile kimsenin temizliğini yapmayın buna mecbur değilsiniz. Az Yesinlerde Annelerine temizlik yapan birini tutsunlar. Hatta gitmeden önce oram ağrıyor buram ağrıyor ayy belime ağrı girdi deyin kimse sizden bir şey beklemesin 😂 ( gerçi doğru bir davranış değil fakat belli ki üzerinizde anneme hizmet et baskısı var hakkediyorlar ) Oraya gittiğiniz dede kimseyle inatlaşmayın tavır sergilemeyin ki huzurunuz kaçmasın normal her zamanki gibi davranın. Kendi üzerinize düşen işleri halledin çocuklarınızla ilgilenenin rahatsızım deyin bu şekilde bitirin bayramınızı dönün evinize ve aranıza mesafe koyun. Evliliğinizde aldatma , şiddet var mı. Şiddet varsa darp raporu muhakkak alın. Tabi eşiniz lede pek tartışmaya girmeyin derim çocuklar etkilenip üzülmesin Madem boşanacaksınız alttan alın hiç karışmayın kendisine. Aynı evin için dede olsanız tavır sergilemeden mesafeli ve ciddi davranın sanki iki yabancı gibi yaşıyormuş hissine gırın ne kadar uzaklaşırsanız o kadar beklentiler azalır

Merhaba arkadaşlar kısaca özet geçmek istiyorum bazı şeyleri ,boşanmak için delil topluyorum eşimden bosanacam delilleri tamamlayana kadar bu süreçte kimsenin haberi yok neyse üniversite sınavına girdim ve şükür ki çok iyi geçti aldığım netlerle ben AÖF okumayı düşünüyordum ama örgün olarak hukuk bile geliyor burayı da kısa geçeyim asıl meseleye gelmem gerekirse uni sınavına girdim iki çocuğuma da babaları arabada baktı ben çıkana kadar ne kv ne görümce demedi bize bırakın birisini diye hatta sınavdan sonra kv ne aradı ne sordu onun torunu oda girdi onu aradı ben ise en kotu günlerinde hep gider kypederime bakardım o hastaneden çıkana kadar diğer bayram temizliği ben yaptım köye gidip yaşlı insanlar diye bayram günü beni gorumceme kotuledi şurayı temizlemedi vs gibisinden dedikodumu yaptı bende bayram akşamı çıktım geldim evime kayinvabam ise cok iyi Bir insan oda herşeyin farkında boşver kızım görme duyma diyor onlar ne dese desin diyor ve yine bayram geldi kurbanı ortaklaşa kaynanamgil eşim ve başka biri aldılar eşim dün diyor ki ne zaman gelecen köye kaynanan seni bekliyor diye ben de dedim keriz Yok hergun kimle konuşuyorsa kimi arıyorsa onlar gitsin insanlığa gelince bir defa aramaz hixmetcilige gelince mi aklına düşüyorum dedim çok istiyorsa Kendi arasın kızım gel yardım et diye. Dedim kızları yapsın temizliğini her hafta ordalar zaten dedim eşim ise babamin hatrina gidelim dedi bende bayram dan bir gün önce gidelim dedim oda o zaman ne anlamı kalır ki dedi sustu ne yapmalıyım kızlar
Hep kaynanayi kotulemissiniz.Esinizi değil.Kaynana ile mi evlisiniz.Esim beni ailesine ezdiriyor yazsaydiniz hak verseydik.Siz yıllarca evli kalıp sadece ev temizliğinden şikayet etmiş kaynananiz.Ben bir senelik nisanliligimda öyle absürt şeylerden şikayet etti ki kaynanam düğüne günler kala eşimden ayrıldım.Esiniz iyiyse kaynana arada sırada görülecek insan.

Öncelikle tebrik ederim, açık öğretim değil puanınız yetiyorsa direk örgün eğitimde hukuk okuyun. Veya önü açık bir bölüm okuyun. Eşinize de bir süre katlanın boşanmak için delil toplarken, diğer yandan okulunuzu okursunuz. Kendi ayaklarınızın üzerinde durup kendi hayatınızı kurarsınız.
Kayinvalide konusuna gelince, bence çok alınmayın. Yaşlı insan, muhtemelen bu yaştan sonra okusa ne olacak gözüyle bakıyor. O yüzden de aramadı çünkü kazanamasanızda bir önemi yok diye görüyor, evi barkı çoluğu çocuğu var ee geçiriyorlar da zaten kafasında. O yüzden düşünememiştir sizin gibi ince. Çocuklara da eşiniz hazır boştayken o bakar diye düşünmüştür. Kim olsa öyle düşünür :) Bu konu dışında kayınvalidenizle ilgili sıkıntınız yokken doldurmayın kendinizi. Ama bu kadar da ezdirmeyin kendinizi neden her işlerine siz koşuyorsunuz ki? Kıymet bilmez hiç kimse. El üstünde de tutmaz, bir süre sonra zaten görevi o gözüyle bakar.
Bencede gitmeyin zaten arife günü gidersiniz yeter. Eşiniz çok istiyorsa gitsin önden. Çok yüz göz olmayın sizde bundan sonra.

Hep kaynanayi kotulemissiniz.Esinizi değil.Kaynana ile mi evlisiniz.Esim beni ailesine ezdiriyor yazsaydiniz hak verseydik.Siz yıllarca evli kalıp sadece ev temizliğinden şikayet etmiş kaynananiz.Ben bir senelik nisanliligimda öyle absürt şeylerden şikayet etti ki kaynanam düğüne günler kala eşimden ayrıldım.Esiniz iyiyse kaynana arada sırada görülecek insan.
Hayır öyle değil kv zamanında çok iftira attı gece yatardik gelir 11 de ışığı açar odamıza oturur du bulaşıkları yıkardim hepsini kininden tezgahın içine atardı eşimle bir yere gidib gelsek akşam mutfakta yerken ışığı üzerinize kapatıp gider di daha neler neler bunlar sadece 1 yıl beraber oturduğum zaman ki olaylar şimdi de kışın gene geliyor beraber duruyoruz köy soğuk olduğu için kışın eşim zaten en büyük sebep bunlara anasıyla daha göbek bağını koparamamis biri biliyorum zamanında değiştirmeye uğraştım ama boş değişecek bir insan değil aldatma olayından sonra tümden bıraktım öyle kendi kendine geçmiş konularıma bakarsanız ne dediğimi anlarsınız

Öncelikle tebrik ederim, açık öğretim değil puanınız yetiyorsa direk örgün eğitimde hukuk okuyun. Veya önü açık bir bölüm okuyun. Eşinize de bir süre katlanın boşanmak için delil toplarken, diğer yandan okulunuzu okursunuz. Kendi ayaklarınızın üzerinde durup kendi hayatınızı kurarsınız.
Kayinvalide konusuna gelince, bence çok alınmayın. Yaşlı insan, muhtemelen bu yaştan sonra okusa ne olacak gözüyle bakıyor. O yüzden de aramadı çünkü kazanamasanızda bir önemi yok diye görüyor, evi barkı çoluğu çocuğu var ee geçiriyorlar da zaten kafasında. O yüzden düşünememiştir sizin gibi ince. Çocuklara da eşiniz hazır boştayken o bakar diye düşünmüştür. Kim olsa öyle düşünür :) Bu konu dışında kayınvalidenizle ilgili sıkıntınız yokken doldurmayın kendinizi. Ama bu kadar da ezdirmeyin kendinizi neden her işlerine siz koşuyorsunuz ki? Kıymet bilmez hiç kimse. El üstünde de tutmaz, bir süre sonra zaten görevi o gözüyle bakar.
Bencede gitmeyin zaten arife günü gidersiniz yeter. Eşiniz çok istiyorsa gitsin önden. Çok yüz göz olmayın sizde bundan sonra.
Teşekkür ederim ♥️
Normal durumda evet haklısınız derdim ama istedimi dünyanın en ince dusuneni oluyor inanın torunu benden büyük onu aramasını biliyor diğer gelini de arıyor. Benim rahatsız olduğum olduğum konu insan yerine koyup aramıyor arasın diye yalvarmiyorum zaten ama madem aramiyorsun hizmette bekleme ama hizmete gelince oğluna ne zaman gelecek diye soruyor buda beni kerizmiyim ben yaa diye dusundurmeye sevketti ki haklıyım gitmicem de bayram günü oğlu götürdü götürdü götürmedi kendi bilir

Kv ye gidip bayram temizliği yapan gelinlerle dolu burası, şaşkınım etrafımda hiç yok çünkü boyle gelin ,

Ne delili topluyorsun bilmiyorum ama topladigin delilin tarihinden itibaren 6 ay suren var. 6 ayi gectigi halde evliligine devam ediyorsan affetmis sayilirsin ve o delili kullanamazsin. Yani sonsuza kadar delil toplama yapamazsin, umarim bosanmaya kalkisacaksan iyi bir plan yapmissindir. Ama senin sartlarinda bosanma cok zor, gercekci olman lazim.

Ne delili topluyorsun bilmiyorum ama topladigin delilin tarihinden itibaren 6 ay suren var. 6 ayi gectigi halde evliligine devam ediyorsan affetmis sayilirsin ve o delili kullanamazsin. Yani sonsuza kadar delil toplama yapamazsin, umarim bosanmaya kalkisacaksan iyi bir plan yapmissindir. Ama senin sartlarinda bosanma cok zor, gercekci olman lazim.
Teşekkür ederim avukat bilgilendirdi bosanmaya kararlıyım çok şükür yeni bir düzen kuracam

Boşanmayı düşünüyorsunuz ama kayınvalideye niye takılıyorsunuz arasa şefkat gösterseydi boşanmaktan vazgeçecek misin?

Eşine gelince sorunlu anlatımına göre ve kavga çıkarması kurban vs seni etkiliyor.
Bana söyledikleriniz çok tutarsız geldi.

Kafasında herşeyi silmiş ve kararlı olan bir kadın senin kavgana da kurbanına da başlarım yürü git kendin diyecek safhada olur.Kayınvalide arasa bile açmak istemez.

Sınav netleriniz doğruysa güzel bir eğitim hayatınız olmasını dilerim. Bu kadar mutsuz hissedip delil toplama çabanızı da anlamadım velayet desem mantıklı değil, mal mülk nafaka desem zaten yarı yarıya. Bence kararlıysanız geri adım atmayın kavgayı da göze alın artık, boşanma da asıl en büyük kavgalar çıkıyor genelde.

(Eski konuya şimdi baktım,delil süreyi geçirmeden topla ve zarar verecek seviyedeyse ayıya dayı de bir süre daha ama bu işi sonladırmanı cidden tavsiye ederim.Hukukçu olacaksan ki umarım olursun önce kendi haklarından başlamalısın,umarım hakkınzda hayırlısı olur )

Maalesef her zaman ben yaptığım için birde sen onların gelinisin dediği için eşim zorluyor
bir dakika
eşinize arife akşamı gidelim deseniz kolunuzda tutup zorla mı sürükleyecek?
Hayır diyip net tavır koyun
ne anlamı kaldı ki diyince hizmetçiliğe mi götürmeye çalışıyorsun? bu defa ben yapmayacağım haberiniz olsun diyemiyor musunuz?

Hayır öyle değil kv zamanında çok iftira attı gece yatardik gelir 11 de ışığı açar odamıza oturur du bulaşıkları yıkardim hepsini kininden tezgahın içine atardı eşimle bir yere gidib gelsek akşam mutfakta yerken ışığı üzerinize kapatıp gider di daha neler neler bunlar sadece 1 yıl beraber oturduğum zaman ki olaylar şimdi de kışın gene geliyor beraber duruyoruz köy soğuk olduğu için kışın eşim zaten en büyük sebep bunlara anasıyla daha göbek bağını koparamamis biri biliyorum zamanında değiştirmeye uğraştım ama boş değişecek bir insan değil aldatma olayından sonra tümden bıraktım öyle kendi kendine geçmiş konularıma bakarsanız ne dediğimi anlarsınız
Bence eşinizle konuşun.Annene tahammülüm yok böyle gidecekse bosanalim deyin.

Boşanmayı düşünüyorsunuz ama kayınvalideye niye takılıyorsunuz arasa şefkat gösterseydi boşanmaktan vazgeçecek misin?

Eşine gelince sorunlu anlatımına göre ve kavga çıkarması kurban vs seni etkiliyor.
Bana söyledikleriniz çok tutarsız geldi.

Kafasında herşeyi silmiş ve kararlı olan bir kadın senin kavgana da kurbanına da başlarım yürü git kendin diyecek safhada olur.Kayınvalide arasa bile açmak istemez.

Sınav netleriniz doğruysa güzel bir eğitim hayatınız olmasını dilerim. Bu kadar mutsuz hissedip delil toplama çabanızı da anlamadım velayet desem mantıklı değil, mal mülk nafaka desem zaten yarı yarıya. Bence kararlıysanız geri adım atmayın kavgayı da göze alın artık, boşanma da asıl en büyük kavgalar çıkıyor genelde.
Çocuklarımı bırakmam tabi iş Yok güç Yok nafaka vereceğini sanmıyorum daha o konuyu konuşamadık avukatla şuan hala evliyim ve bunları yaşamam normal ama işte ben çok takiyorum herhalde tabi beni iten de eş

Çocuklarımı bırakmam tabi iş Yok güç Yok nafaka vereceğini sanmıyorum daha o konuyu konuşamadık avukatla şuan hala evliyim ve bunları yaşamam normal ama işte ben çok takiyorum herhalde tabi beni iten de eş
Nafaka vereceğini sanmıyorum demekle olmuyor ki?
Çocuklar minicik, çok afedersiniz eşşek gibi verecek iki çocuğa da sizede.
Kararı o vermeyecek,ev araba varsa da şerh koydurtacaksın bu sürede öyle hile hurda yapanlar var ki. Sonrası bakacaksın hayatına.
Güçlü durmalısın özellikle iki çocukla ekstra güçlü durmalısın.

X