Yine bayram ve kaynana!

Adam gidip köyde annesinin köy işlerini yapıyor. Konu sahibine de gel orda yaşayalım diyor konu sahibi giderim orda beni çalıştırır kv diye gitmiyor. Bu arada eve sebze meyve bile alınmıyor buzdolabı boş. Konu sahibi okuyacam diyor çocuklara bakacak kimse yok. Okuyup meslek sahibi olup çocuklara bakacak mış. Ciddi hayal kuruyor. Olan sefil olan çocuklara oluyor.
Umarım okur çocukları ve kendi için istediği hayatı yaşar yani umarım

Handaze en onemli kisim hukuk kazanman.
Plur da hukuk kazanirsan okuyabilmen icin kocanin gozunu boyaman lazim
Cok para kazanacağım, annenin evini yaptiracagim diye yaglayip balla ki seni okula gondersin. Ise girince bosanirsin, o zamana kadar arayi bozma

Yok ya konu sahibinin çalışmakta falan gözü yok. Çok açık söyleyeyim çocukların durumunun da çok umrunda olduğunu sanmıyorum. Git çalış çocukların durumu acil diyorsun çocuklara bakacak kimse yok diyor. Nasıl okuyacaksa. E git kvnin evine en azından orda yiyecek var diyoruz oraya da gitmiyor orda iş var diye. Onun hayallerine göre Bi 5 6 yıla ancak kendisini aldatan şiddet gösteren çocukları aç bırakan heriften anca boşanır. O zamana kadar çocuklar da sefil olur zaten.
Belki okul bitene kadar çocukları babaya vermeyi düşünüyordur baska türlü imkansız

Belki okul bitene kadar çocukları babaya vermeyi düşünüyordur baska türlü imkansız
Bu babaya çocuk mu verilir. 😂😂
Adam anaları başlarındayken bakmıyor. Yapacağı Bi işe girip eve yiyecek almak onu bile yapmıyor. Ancak bakarsa babaneye bırakılır. Hiç değilse köy yerinde yedirecek şey var.

Bu babaya çocuk mu verilir. 😂😂
Adam anaları başlarındayken bakmıyor. Yapacağı Bi işe girip eve yiyecek almak onu bile yapmıyor. Ancak bakarsa babaneye bırakılır. Hiç değilse köy yerinde yedirecek şey var.
Kafasına koymuş baksana açtıgı konuya. Fikir isteyeceği yer kaynana mı.
Bizim hayırsız babaların yaptıgı gibi çocuklar büyüyünce çıkar gelir kuzularım diye hepsi biter

Kafasına koymuş baksana açtıgı konuya. Fikir isteyeceği yer kaynana mı.
Bizim hayırsız babaların yaptıgı gibi çocuklar büyüyünce çıkar gelir kuzularım diye hepsi biter
Valla ne ana ana ne baba baba kimse kusura bakmasın. Çok okumak istiyorduysan hemen gitmeseydin kocaya. Benim çocuklarım böyle beslenemeyecek gider gerekirse merdiven silerim ev temizlerim su satarım ya . Oturmuş evde ruj sürüyor. Hiç öyle güçlü kadın ayakları kesmiyor beni.

Valla ne ana ana ne baba baba kimse kusura bakmasın. Çok okumak istiyorduysan hemen gitmeseydin kocaya. Benim çocuklarım böyle beslenemeyecek gider gerekirse merdiven silerim ev temizlerim su satarım ya . Oturmuş evde ruj sürüyor. Hiç öyle güçlü kadın ayakları kesmiyor beni.
Hadi kocaya gittin bi hata ettin iki tane çocukla da tüy dikmiş. :olamaz:
Bu azimle başka neler başaracak bakalım

Merhaba arkadaşlar kısaca özet geçmek istiyorum bazı şeyleri ,boşanmak için delil topluyorum eşimden bosanacam delilleri tamamlayana kadar bu süreçte kimsenin haberi yok neyse üniversite sınavına girdim ve şükür ki çok iyi geçti aldığım netlerle ben AÖF okumayı düşünüyordum ama örgün olarak hukuk bile geliyor burayı da kısa geçeyim asıl meseleye gelmem gerekirse uni sınavına girdim iki çocuğuma da babaları arabada baktı ben çıkana kadar ne kv ne görümce demedi bize bırakın birisini diye hatta sınavdan sonra kv ne aradı ne sordu onun torunu oda girdi onu aradı ben ise en kotu günlerinde hep gider kypederime bakardım o hastaneden çıkana kadar diğer bayram temizliği ben yaptım köye gidip yaşlı insanlar diye bayram günü beni gorumceme kotuledi şurayı temizlemedi vs gibisinden dedikodumu yaptı bende bayram akşamı çıktım geldim evime kayinvabam ise cok iyi Bir insan oda herşeyin farkında boşver kızım görme duyma diyor onlar ne dese desin diyor ve yine bayram geldi kurbanı ortaklaşa kaynanamgil eşim ve başka biri aldılar eşim dün diyor ki ne zaman gelecen köye kaynanan seni bekliyor diye ben de dedim keriz Yok hergun kimle konuşuyorsa kimi arıyorsa onlar gitsin insanlığa gelince bir defa aramaz hixmetcilige gelince mi aklına düşüyorum dedim çok istiyorsa Kendi arasın kızım gel yardım et diye. Dedim kızları yapsın temizliğini her hafta ordalar zaten dedim eşim ise babamin hatrina gidelim dedi bende bayram dan bir gün önce gidelim dedim oda o zaman ne anlamı kalır ki dedi sustu ne yapmalıyım kızlar
Bosanacagin adamın ailesinden yardım beklemek ayrı bir mesele, onlarin yanına eninde sonunda gidecek olup, kurban işine girişmek ayrı bir mesele...bana biraz absürt bir durum gibi geldi.
Ayrıca, eşim iki çocuğuma da bakabilecek durumdaysa ki, baba ise tabii ki bakacak bir zahmet yaridmaiz 2 saat hallediversin, Kv. arasa ne aramasa ne.

X