Yine bayram ve kaynana!

Nafaka vereceğini sanmıyorum demekle olmuyor ki?
Çocuklar minicik, çok afedersiniz eşşek gibi verecek iki çocuğa da sizede.
Kararı o vermeyecek,ev araba varsa da şerh koydurtacaksın bu sürede öyle hile hurda yapanlar var ki. Sonrası bakacaksın hayatına.
Güçlü durmalısın özellikle iki çocukla ekstra güçlü durmalısın.
Çok yıpratıcı bir süreç olacağı kesin araba var ama babasının ama eşimin adına eşim kullanıyor

Çok yıpratıcı bir süreç olacağı kesin araba var ama babasının ama eşimin adına eşim kullanıyor
Ruhsat eşinizin değil mi ?
Evlilik sonrasıysa evet o da resmi olarak ortak malınız.
Bu süreçte başkasının hak hukukunu değil sadece çocukların hakkını gözetip üstüne kayıtlı ne varsa almanı tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar kısaca özet geçmek istiyorum bazı şeyleri ,boşanmak için delil topluyorum eşimden bosanacam delilleri tamamlayana kadar bu süreçte kimsenin haberi yok neyse üniversite sınavına girdim ve şükür ki çok iyi geçti aldığım netlerle ben AÖF okumayı düşünüyordum ama örgün olarak hukuk bile geliyor burayı da kısa geçeyim asıl meseleye gelmem gerekirse uni sınavına girdim iki çocuğuma da babaları arabada baktı ben çıkana kadar ne kv ne görümce demedi bize bırakın birisini diye hatta sınavdan sonra kv ne aradı ne sordu onun torunu oda girdi onu aradı ben ise en kotu günlerinde hep gider kypederime bakardım o hastaneden çıkana kadar diğer bayram temizliği ben yaptım köye gidip yaşlı insanlar diye bayram günü beni gorumceme kotuledi şurayı temizlemedi vs gibisinden dedikodumu yaptı bende bayram akşamı çıktım geldim evime kayinvabam ise cok iyi Bir insan oda herşeyin farkında boşver kızım görme duyma diyor onlar ne dese desin diyor ve yine bayram geldi kurbanı ortaklaşa kaynanamgil eşim ve başka biri aldılar eşim dün diyor ki ne zaman gelecen köye kaynanan seni bekliyor diye ben de dedim keriz Yok hergun kimle konuşuyorsa kimi arıyorsa onlar gitsin insanlığa gelince bir defa aramaz hixmetcilige gelince mi aklına düşüyorum dedim çok istiyorsa Kendi arasın kızım gel yardım et diye. Dedim kızları yapsın temizliğini her hafta ordalar zaten dedim eşim ise babamin hatrina gidelim dedi bende bayram dan bir gün önce gidelim dedim oda o zaman ne anlamı kalır ki dedi sustu ne yapmalıyım kızlar
Bayram sabahı git.

Kardeşim madem boşanacaksın bu inssnların yüzünü de sayili görüyorsun fazet. Ömürlük ilişki değil. Onlar da yardımcı tutsun kendine temizlik yaptırsın. E tabii beleşe insan var ne gerek değil mi? Hiç kafaya takma bayramda da ona göre davran.

Merhaba arkadaşlar kısaca özet geçmek istiyorum bazı şeyleri ,boşanmak için delil topluyorum eşimden bosanacam delilleri tamamlayana kadar bu süreçte kimsenin haberi yok neyse üniversite sınavına girdim ve şükür ki çok iyi geçti aldığım netlerle ben AÖF okumayı düşünüyordum ama örgün olarak hukuk bile geliyor burayı da kısa geçeyim asıl meseleye gelmem gerekirse uni sınavına girdim iki çocuğuma da babaları arabada baktı ben çıkana kadar ne kv ne görümce demedi bize bırakın birisini diye hatta sınavdan sonra kv ne aradı ne sordu onun torunu oda girdi onu aradı ben ise en kotu günlerinde hep gider kypederime bakardım o hastaneden çıkana kadar diğer bayram temizliği ben yaptım köye gidip yaşlı insanlar diye bayram günü beni gorumceme kotuledi şurayı temizlemedi vs gibisinden dedikodumu yaptı bende bayram akşamı çıktım geldim evime kayinvabam ise cok iyi Bir insan oda herşeyin farkında boşver kızım görme duyma diyor onlar ne dese desin diyor ve yine bayram geldi kurbanı ortaklaşa kaynanamgil eşim ve başka biri aldılar eşim dün diyor ki ne zaman gelecen köye kaynanan seni bekliyor diye ben de dedim keriz Yok hergun kimle konuşuyorsa kimi arıyorsa onlar gitsin insanlığa gelince bir defa aramaz hixmetcilige gelince mi aklına düşüyorum dedim çok istiyorsa Kendi arasın kızım gel yardım et diye. Dedim kızları yapsın temizliğini her hafta ordalar zaten dedim eşim ise babamin hatrina gidelim dedi bende bayram dan bir gün önce gidelim dedim oda o zaman ne anlamı kalır ki dedi sustu ne yapmalıyım kızlar
Boşanmayı planladığınız eşinizin ailesine niye yardıma gidiyorsunuz ki

Bu seneye kadar hep gitmis değerini bilmemisler ama. Temizliğine kadar yaptim falan demiş.
BEn konudan şunu anladım
Beraber kurban kesecekler
Bu kurban olayı kv nin evinde olacak
Haliyle kendi payına düşeni yapmalı
Bayram ziyareti kv nin evinde ise kv yaşlı yapamıyor ise temizliği şuyu buyu
Ya yapılır ya yaptırılır
Şunu diyebilir konu sahibi benim 2 küçüğüm var ben kurban işinin sorumluluğunu alamam/almak istemiyorum
Kurban olayına girmiyorum
Bayramda ise eşim birini tutsun evi temizlesin kendi payıma düşen neyse veririm
Benim kültürümde bayram ziyaretleri büyüklere olur ve işleri yapılır yada yaptırılır yaşlı iseler eğer ekonomik olarak uygun değillerse
Ha boşanmayı mı düşünüyor ne gitsin ne gelsin ne kurbanı ne bayramı bu
Ben böyle düşüyorum

Nafaka vereceğini sanmıyorum demekle olmuyor ki?
Çocuklar minicik, çok afedersiniz eşşek gibi verecek iki çocuğa da sizede.
Kararı o vermeyecek,ev araba varsa da şerh koydurtacaksın bu sürede öyle hile hurda yapanlar var ki. Sonrası bakacaksın hayatına.
Güçlü durmalısın özellikle iki çocukla ekstra güçlü durmalısın.
Merhaba şerh ile ilgili birşey sormak istiyorum web tapu üzerinden direkt şerh koyulabiliyor gibi ancak oradan başvurunca herhangi birşey yapmaya gerek oluyor mu. Eve vs herhangi bildiri geliyor mu. Kısaca eş haberi olmadan hallediliyor mu web tapu üzerinden

Hukuk kazandığına nedense hiç inanmıyorum. E nolcak sen okula nasıl gideceksin çocuklara bakan yok diye çalışmıyordun makarna pilavla karınları doyuyordu. Kaç sene bekleyecek çocuklar senin iyi Bi meslek sahibi olup onları doyurmanı. Ya bizi trollüyorsun ya da büyük hayal dünyasında yaşıyorsun.

Benim kynna da maalesef temizlik söz konusu olunca çağırır gel evi temizle diye ama kendi kızına yaptırmaz yorulmasin etmesin bakımı bozulmasın diye... ben de artık çok gitmemeye başladım başka türlü olmuyor çünkü. Sizin yine en azından bayramda bekler benim ki her zaman... Neyse ki ben artık Allah rızası için canım ne zaman isterse o zaman gider yaparım o da çok yaşlı olduğu için vicdanen kötü oluyorum ne biliyim işte .

Merhaba şerh ile ilgili birşey sormak istiyorum web tapu üzerinden direkt şerh koyulabiliyor gibi ancak oradan başvurunca herhangi birşey yapmaya gerek oluyor mu. Eve vs herhangi bildiri geliyor mu. Kısaca eş haberi olmadan hallediliyor mu web tapu üzerinden
Ben tapuya evlilik cüzdanı ile gidilip konulması taraftarıyım web tapudan SMS gider mi bilgim yok.Ama tapudan şerh koydurunca hiçbir şekilde bilgi gitmiyor,satış yapmaya çalışırsa öğrenir.

Aaa makarna pilav yediren üyeysen. Yine yanlış şeylere kafayı takmışsın. Bu çocuklara kim bakacak. O zamanlarda dedik git çalış diye dinlemedin. Şimdi de dinlemeyeceksin :işsiz:

Ya ne ortağı adam eve sebze meyve almıyor çocuklar yesin diye makarna pilav arada lütfedip patates alıyormuş! adam kurban kesmeye nerden bulacak para işsiz ipsiz sapsız Bi tip
İki çocuk neyine o zaman bu adama
Hım şimdi oturdu neden değersiz olduğu gelinin
Adam aileden yiyor demekki
Ben olsan ne giderin ne gelirim nede kurban işine girişirim
Konu sahibi hiç gururlu rolü oynamasın milletin verdiği ile geçiniyor ise ne gururu olur nede itibarı bu anne baba bile olsa

İki çocuk neyine o zaman bu adama
Hım şimdi oturdu neden değersiz olduğu gelinin
Adam aileden yiyor demekki
Ben olsan ne giderin ne gelirim nede kurban işine girişirim
Konu sahibi hiç gururlu rolü oynamasın milletin verdiği ile geçiniyor ise ne gururu olur nede itibarı bu anne baba bile olsa
Adam gidip köyde annesinin köy işlerini yapıyor. Konu sahibine de gel orda yaşayalım diyor konu sahibi giderim orda beni çalıştırır kv diye gitmiyor. Bu arada eve sebze meyve bile alınmıyor buzdolabı boş. Konu sahibi okuyacam diyor çocuklara bakacak kimse yok. Okuyup meslek sahibi olup çocuklara bakacak mış. Ciddi hayal kuruyor. Olan sefil olan çocuklara oluyor.

Aaa makarna pilav yediren üyeysen. Yine yanlış şeylere kafayı takmışsın. Bu çocuklara kim bakacak. O zamanlarda dedik git çalış diye dinlemedin. Şimdi de dinlemeyeceksin :işsiz:
Yok ya konu sahibinin çalışmakta falan gözü yok. Çok açık söyleyeyim çocukların durumunun da çok umrunda olduğunu sanmıyorum. Git çalış çocukların durumu acil diyorsun çocuklara bakacak kimse yok diyor. Nasıl okuyacaksa. E git kvnin evine en azından orda yiyecek var diyoruz oraya da gitmiyor orda iş var diye. Onun hayallerine göre Bi 5 6 yıla ancak kendisini aldatan şiddet gösteren çocukları aç bırakan heriften anca boşanır. O zamana kadar çocuklar da sefil olur zaten.

Ben olsam gider iş yapıyomuş gibi görünüp yapmazdım üstüne de çok yoruldum vs derdim 😂 çocuklara da dur yapma etme demeden ortaya salardım bi daha da çağırmazlardı
Ahahah ben de hep öyleyim yapıyormuş gibi görünüp yapmıyorum 🤣🤣🤣

X