Yoğurt Yağ Yakıyor!

canim ben yarin baslamak istiyorum.bu kez bozmayacagim. bugun yogurdumuda hazirladim.evet su cok onemli ama cok sukur benim o yonden bi derdim yok.ozellikle uyanir uyanmaz en az iki bardak iciyorum.200 gr su bardagini bazen sayiyorum kac tane ictigimi 2-3 litre arasi iciyorum gunde.

Su içmek iyi güzelde o zamanda çok sık tuvalete gitmek zorunda kalıyorum ya bazen 15-20 dkkada bir:kedi:

Doğru diyosun canım.Sen uygulamaya başlıcaksan gelişmeleri yaz buraya bende yazarım pazartesiden itibaren..

tamam.yazarim canim.insallah bu kez veririm.sporda yapiyorum bacaklarimin sikilasmasi ve selulitlerim icin.kisa zamanda kurtulurum insallah sunlardan.

canım bildimiz klasik mayalama işlemi uyguluyorum henüz havalar soğuk olduğu için biraz sıcak mayalıyorum yarım yağlı hazır sütü iyice kaynatıyorum sonra soğumaya bırakıyorum serçe parmağını deydirdiğin zaman biraz ısırcak şekilde bi sıcaklık olcak sonra iki kilo süte iki yemek kaşığı yoğurda biraz sütten katıp iyice düzleştiriyorum sütün bir kenarından mayayı katıp kaşıkla şöyle bir dipten bir tur karıştırıyorum en sıcak yere koyup polar battaniyeye sarıyorum 6 saat sonra mutfakta biraz bekletip dolaba kaldırıyorum en az iki saat sonra dolapta yemeğe hazır oluyor bence bir daha dene çok güzel oluyor ve çok sağlıklı kendi yaptığımız yoğurt

cevap verdiğin için teşekkür ederim canım seni anlattığın gibi deneyecem bide inşallah başarırım tutturmayı peki yoğurdu mayalama esnasında ve daha sonra ağzını açıkmı tutuyorsun hep yoksa kapalımı bazıları açık tutmamın gerektiğini söylemişti hep kafama takılan bir sorudur:uhm:

hayır canım hayır asla yoğurdunu mayalayıp tencerenin kapağını hemen kapatıp sarıp sarmalıyoruz birde şunu söylim en güzel yoğurt eskiden beri duymuşumdur annemde öyle yapardı emaye bir tencerenvarsa onda mayala birde cam bir kapta çok güzel olurmuş yoğurt dün gece bende mayalarken birden aklıma borcam tencere geldi sonuçta buda cam dedim ve onda mayaladım harika olmuş cam bir kavonozda olabilir inş seninde güzel olur yoğurdun

Bende dun diyetisyene gittim onerilerini yazayim...

Amac kas kaybi degil de yag kaybi ise kesinlikle hergun 90 gr yani avuc ici kadar kirmizi, beyaz, balik eti farketmez et yemenin gerekli oldugunu soyledi. Ve dedigini gibi yogurt ve asla "light" urunleri onermedi vucuda direnc kazandirmiyormus ve urunlerin pazarlanma amacinin disinda hicbir artisi olmadigini soyledi o yuzden hicbir light yiyecek kullanmiyorum...

Yogurt ve sutu yarim yagli almak en mantiklisiymis... :KK66:

hayır canım hayır asla yoğurdunu mayalayıp tencerenin kapağını hemen kapatıp sarıp sarmalıyoruz birde şunu söylim en güzel yoğurt eskiden beri duymuşumdur annemde öyle yapardı emaye bir tencerenvarsa onda mayala birde cam bir kapta çok güzel olurmuş yoğurt dün gece bende mayalarken birden aklıma borcam tencere geldi sonuçta buda cam dedim ve onda mayaladım harika olmuş cam bir kavonozda olabilir inş seninde güzel olur yoğurdun

dün tarif ettiğin şekilde yoğurdu mayaladım akşam üzerini açıp yatarkende dolaba kaldırdım sabah kalkıncada afiyetle yedim çok teşekkür ederim canım şimdiye kadar tutmuyor diye mayalamıyordum senin önerilerinle güzel ve sağlıklı bir yoğurt yapmayı becerebiliyorum artık bundan sonra evimde hep taze yoğurdum bulunacak ben çelik tencerede 2 litrelik sütle mayaladım bidahaki sefere de borcamla deneyeceğim tekrar teşekkür ederim senin gibi yardımsever arkadaşlar hiç eksilmesin sitemizden..a.s.

Artık bolbol pulbiber ve yoğurt karışımı yiyorum tavsiye ederm canlarım yağ yakmak için..

Göbek nasıl eritilir, göbek yağlarından kurtulmanın yolları nelerdir? Göbeğiniz artık sizi rahatsız ediyorsa bu yazımızı okuyarak kısa sürede göbeğinizdeki yağları nasıl eritebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

ABD’de yapılan bir araştırma sonucuna göre düşük kalorili diyetlerine yoğurt seçeneğini de ekleyip günde üç öğün yağsız yoğurt yiyenler diğer diyet yapanlara göre yüzde 22 daha fazla kilo veriyorlar. Ayrıca yağsız yoğurtlu diyet yapanlar yüzde 61 daha fazla yağ yakıyorlar.

Yapılan araştırma yağsız yoğurtlu diyetin en çok karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için etkili olduğunu gösterdi. Tennessee Üniversitesi’ndeki araştırmaya katılanlardan Dr. Michael Zemel, yoğurt yiyenlerin hem ortalama yedi kilo olan zayıflama seviyesinden daha fazla inceldiklerini hem de kaslarını diğerlerinden iki kat fazla koruduklarını belirtti.

acaba sadece yoğurtmu yiyeecz başka bişey yemeyecekmiyiz ?

dün tarif ettiğin şekilde yoğurdu mayaladım akşam üzerini açıp yatarkende dolaba kaldırdım sabah kalkıncada afiyetle yedim çok teşekkür ederim canım şimdiye kadar tutmuyor diye mayalamıyordum senin önerilerinle güzel ve sağlıklı bir yoğurt yapmayı becerebiliyorum artık bundan sonra evimde hep taze yoğurdum bulunacak ben çelik tencerede 2 litrelik sütle mayaladım bidahaki sefere de borcamla deneyeceğim tekrar teşekkür ederim senin gibi yardımsever arkadaşlar hiç eksilmesin sitemizden..a.s.

ay buna çok sevindim canım inan ayran gibi olsa bile en sağlıklı yoğurdu yemiş oluruz gibime geliyor mayalamak benim aklıma gelmezdide yağsız yoğurt yemek için mayalamıştım artık sürekli iki kilo mayalıyorum bende devamlı elinin alıştığı şekilde mayala sıcaklığını iyi muhafaza ettinmi sorun olmuyor hadi yiyelim yağsız taze yoğurtlarımızı yakalım yağlarımızı

ben yaklşık bri yıldır yoğurdumu kendim mayalıyorum.. artık hazrı yoğurt yiyemyirouz biz. alıştık artık kendi yoğurduma..

Ya kizlar ben yag orani yuzde 3.8 yogurt tuketiyorum, aceba bu yagli yoksa orta yagli mi oluyor?
Bilgisi olan var mi?

bende artık daha çok yoğurt tüketmeye çelışacağım. zaten sağlıklı bir yiyecek ama tabi evde yapılabilse daha da güzel olur tabii. mutlaka evde yoğurt yapmayı deneyeceğim..

inanmiyorum kendime, yazilari okurken bir yandan yogurt yedim ve kalktim birde yogurt mayaliyorum gece gece :)))

Ben yoğurdun içine toz şeker katıp yemeyi çok severim o zaman da yakıyor mu acaba yağları yoksa daha çok mu yağ yapıyor dersiniz :nazar:

istahla alakasi yok yersem yaglar yanacak hemen gibi geldi hemde evde yogurt yapmaya heves ettim ama daha cok ayran olmus baktimda bugün bilmiyorumkismile

Ben okur okumaz dolaptaki yoğurdu kaptım ve yedim zaten severim kendisini bilgiler için teşekkürler arkadaşlar

X