Yugoslavya Göcmenleri Paylasim Alani

selam göçmen kızları nerelerdesiniz hiç kimse yok konuşçakmirmirmirmir

olmaz mi mori kiz? :teytey:

ananem kosova piriçtineli , dedem mitrovisa lı. bayılıyorum arnavutların geleneklerine,konuşmalarına. çok saygılılar ve çok hürmet istiyorlar. bizde hala dillerini konuşuyorlar. ben de konuşmalarından az çok anlıyorum ve konuşabiliyorum.
yaşadıkları yerlere gidip ziyaret etmeyi çok istiyorum.
ananemler oralarda çok tanınan meşhur insanlardanmış. şimdi bana o zamanlar sahip olduklarını anlatıyor da köşklerini,hizmetçilerini,bakıcılarını,... ağzım açık dinliyorum valla.
çizgifilm gibi geliyor bana.
50 sene önce göç etmişler buralara. o zamanda beri de oralara dönmemişler. dedem rahmetli oldu. aynı Atatürkün kopyasıydı . masmavi gözlü. ama son 20 sene gözleri açık ama görmeden yaşadı. hasta ziyaretine giderken otobüs kaza yapmış ve göz sinirleri zedelenmiş :KK43:
neyse kızlar şimdi ananemle o eski topraklara gitmeyi çok istiyorum.
yugoslavlar çok da hamarat, iyi olurlar

herkese selamlar
a.s

canım benim aynen dediklerine katılıyorum bende çok görmek istiyorum oraları yugoslavya göçmeniyiz.geleneklerine adetlerine düğünlerine biterim ölürüm :) çok seviyorum gurur duyuyorum arnavut olmaktan zemuszemus

bizim hemşeriler burda benim haberim yok:KK43::KK43::KK43: ama topik çok sessiz sedasız geldi bana bu kadar azmı boşnak var yha kkda..

benim babane çatoviç
babadan dedem koliç
annemden dedemde davutoviç
anane boşnak değil:):)

mirë dita :) bnde arnavutum kızlar dedmler 1958 yılnda gelmişler kumanovadan :)

merhaba kızlar bende yugoslavya gçmeniyim dedemler 57de gelen göçmenlerden kimliklerinde doğum yerleri iştip yazıyo köy olarakta koçularlıyız..

benim dedemlerde gelmiş vaktiyle :)

merhaba kızlar benim anneannem, dedem ve akrabaları iştipten gelmişler. babaannem,dedem ve akrabaları ise yunanistan göçmeni. göçmen torunu olduğum için çok şanslı olduğu düşünüyorum bizim kınagecelerimiz, düğünlerimiz gibisi yok.boshayallersmile(halay çeken smile:dance:)

Merhabalar =)
Bende yugoslavım :) dedemler 55 te gelmişler .. Veles in Velichan köyünden gelmişler.. Merak ediyorum =))
SZİLERİNDE SOYADI ANLAMINDA LAKAPLARINIZ VAR MI HERKES YAZSIN BUYARA HADİ MEMLEKETTE KULLANILAN SOYADLARIMIZI PAYLAŞALIM :))
Bizim lakabımız MEÇKAROFSİLER :) anlamı komik olsa da ayıcılar anlamına gelir :)
Annem Runtelerden babam Meçkarofsilerden =))
:KK64:

olmazmı ya ben varim ve arnavutçayıda süper konuşurum.... sije a je mire tung..... şimdilik bukadar yetermi????naten e mire.....hihoyyyt

mirmrama, si jeni a jeni mir, edhe une jam prej kosoves nga prishtina dhe prizreni. Nga nona jemi prej prishtines, nga baba jemi prej prizrenit. Herkese selamlar sizleri görünce mutlu oldum ama ben göçmen değilim halen kosova/priştinede yaşıyorum, üniversite okumak için geldim ama bi türlü dönemedim:KK66:

annem mitrovcanka babam duplak orada ki soyad madzgalj

mirmrama, si jeni a jeni mir, edhe une jam prej kosoves nga prishtina dhe prizreni. Nga nona jemi prej prishtines, nga baba jemi prej prizrenit. Herkese selamlar sizleri görünce mutlu oldum ama ben göçmen değilim halen kosova/priştinede yaşıyorum, üniversite okumak için geldim ama bi türlü dönemedim:KK66:

Ti je prej Prishtines a :)) çok mutlu oldummm bende Prizrenliyim ama ankarada okuyorum :)) siz ne okuyorsunuz?

Ti je prej Prishtines a :)) çok mutlu oldummm bende Prizrenliyim ama ankarada okuyorum :)) siz ne okuyorsunuz?

Mir jam ti si je si po kalon :)) Prej Prishtines je ti a po? bende prızrenlıyım ama ankarada unıv okuyorum :)) sen ne okuyorsun? :))

Selam kızlar :)

Dede Manastırlı, Babannem Preşovalı. Biz Makedonyalı arnavut göçmeniyiz :) artık istanbulluyuz :) ne yazık ki ne arnavutça ne de makedonca biliyorum, ama öğrenmeye başladım geçen gün. çok hevesliyim.

Dedem eski lakabımızın Fırkuş olduğunu söylemişti ama anlamını bilmiyorum.

Mir jam ti si je si po kalon :)) Prej Prishtines je ti a po? bende prızrenlıyım ama ankarada unıv okuyorum :)) sen ne okuyorsun? :))

Bende ankara'da okudum ama bir türlü kopamadım. Daha yeni evlendiğim için bir türlü fırsat bulup cevap yazamadım. Malum ben oralıyım ya o yüden 2 düğün yapmak durumunda kaldık :))) 1'i Türkiyede oldu diğeri de Priştine'de

Aslında babam Prizren'li ama ben dogma büyüme Priştine'liyım yari Prizren yari Priştine

kızlarr yardım edin banaaa bnmde sevgilim arnavut onlarla ilgili daha detaylı bilgiler edinmek istiyorum ama bulamıyorum ona soruyorum oda pek fazla bilmiyor :KK1:

selam kızlar..:) bende boşnagımm :) dedemler nezaman gelmıs bılmıyorum :) tatlım arnavutların huyunu pek bılmem ama tanıdıgım arnavutlar rtalık karıstırmayı laf ebelıgı derler ya onu cok severlerdı.. lafım meclısten darı hepsı bolemıdır bılemem

X