YUKSEK FSH :(

masal0688

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2018
58
29
35
Merhaba ,
30 yaşındayım 12 yaşında 1 oğlum ve 5 yıl once bi kürtajim var. yani normalde hamilelik geçirdim. ancak 2 aydır korunmayı bırakıp hamile kalamayınca rutin kontrollerimi yaptırmak icin dun hastahaneye gittim. ultrasonda rahim ve yumurtalıklar normal cıktı.sonra hormon testi yaptrdim hormon testlerinde fsh değerim yüksek cikti.(13.5) doktor sebebinin yumurtalık rezervinde yumurta kalmamis olabileceğini ve erken menapoz olabileceğini söyleyerek amh testi istedi . ancak sonuç 3 günde cikiyor... bilgisi olanlar yazabilir mi ? Araştırdığımda bu sonucun geri dönüşü olmayan bi değer olduğu yazmakta . erken menapoz olabilirmi boyle bi durum yaşayan varsa lutfen yazabilirmi.

Çok çok korkulacak kadar da değil tüp bebek denenebilir amh önemli evet. Gerekirse havuz yöntemi ile tüp bebek tedavisi uygulanır moral bozmaya gerek yok

Havuz yöntemi ne
Düşük dozda ilaçla bir kaç ay yumurta toplama işlemi yapılıyor toplanan yumurtalar donduruluyor içlerinden en kaliteli olanlar seçilip transfer yapılıyor bu da gebelik şansını yükseltiyor. Tabi bu tedavi şekli yumurta rezervi az olan hasta grubuna uygulanıyor

aslında ben bebek olmamasından cok erken menopozda n korkuyorum :KK43:
Sizin dr fazla abartmış benden söylemesi erken menapoz dediğide öyle hemen olmaz korkmayın fsh 15 ve üzeri risktir. Siz bir sonraki ay tekrarlayın daha altı çıkarsa yüksek olan baz alınır yine fakat daha yükselmediğinden emin olunur. Korkacak bir şey yok

Sizin dr fazla abartmış benden söylemesi erken menapoz dediğide öyle hemen olmaz korkmayın fsh 15 ve üzeri risktir. Siz bir sonraki ay tekrarlayın daha altı çıkarsa yüksek olan baz alınır yine fakat daha yükselmediğinden emin olunur. Korkacak bir şey yok
cok tesekkur ederim umarım sizin dediginiz gibidir. hic beklemediğim bişeydi şok yaşadım resmen. amg sonucu düşükse ne olur dedim bebek şansın olmaz menopoza girersin dedi. ama diğer ay fsh yenilenmek lazim da dedi. su an gozume uyku girmiyor sonucu dusunmekten

Benim bildigim düşük yaşayan insanlarin doktorlar tarafından araştırıldığı düşük sebebinin kurtaji o yüzden sordum neden oldunuz diye 1 saglikli gebeliginiz olmuş

Oyle bisey yok buay yuksek cikti onumuzdeki ay dusuk ve hamilesiniz olmaz yuksek mi diyecek
Ailede erken menapoz var mi ?
Labr. hatasıda olabilir devlette mi yapıldı

hamile kalamazsın bu değerle yumurtlamıyorsundur muhtemelen dedi zaten . hayit devlet değil özelde yaptim. oldukça da pahali testler malesef. ailede erken menapoz yok yani 40 yaş altı yok en azindan

X