Yumurta Çatlaması

ya kizlar size bisey sorcam ,yumurtlamada sorununuz var anladigim kadariyla ,benimde sorun var bende suan tedavideyim
sizin yumurtaliklar ilac kullanarakmi gelisiyo ,gelisincede catlatma ignesi yapiliyo oylemi
bende yumurtaliklar gelismesi icin doktor 7 tane igne veriyo uyarici, bu yedi taneyi hergun vuruluyosun ,yumurta istedigin buyukluge gelince, catlatma ignesi yapiyo, gellmediyse bi yedi daha veriyo devamli kontrol altinda tutuyo benimki 20 olunca catlatma ignesi verdi vuruldum iliskiden sonra tutup tutmucagi belli olcak dedi tutmadi ,obur ay yine denicez
gelelim esas size sorcagim soruya
siz bu tedaviye baslamadan once doktorunuz rahim filmi cektirdimi, esinizden test isrtemidim ,bende hic bisey istemedi dogrudan tedaviye basladik acebabenim doktordami sorun var sizinki nasil oldu
offf cok yazdim ama merak ettima.s.

dr bana tedaviye başlamadan önce testler yaptı eşimde spermiogram testi yaptırdı rahim filmide çektirdim dr nolur nolmaz tedavi boşa gitmesin diye yaptırdı bütün bunları sonuç iyi bi sorunçıkmadı klomen verdi ilk ay yumurtlamadım ikinci ay yumurtladım ama olmadı sonraki ay adetin ilk günü çağırdı o ay gidemedim sonraki ay ilaç içmedim adetimi bekliyordum dr gitmek için günüm 12 gün geçince test yaptım hamile olduğumu anladım ama bir hafta önce düşük yaptım bakalım bi daha olcakmı hayırlısı allahtan

canim ya uzuldum insallah hayirlisi olur, genelde bu tedavilerde tutsa bile dusme oluyo sanirim cokta duyorum
ya benim doktor benden niye istemedi anlamiyorum ,hadi esimde sorun varda tupler kapaliysa simdiye kadar gordugum tedavi bosami gitcek ,doktora gidince soylemem lazim ,insallah guzel bi cevabi olur
canim insallah senin diger tedavilerin sonu verir

bende çatlama iğnesi vuruldum dün öğlen ve çook heyacanlıyım bi arkadaşım 1 sene bekledi bu iğneyi ilk vurulmuş hamile kalmış ve hiç yumurtalıkları çalışmıyomuş Yokmu aranızda olumlu bişe yazayan kafamçokkarıştı umarım bu ay herşey herkesin istediği gibi olurrr:emir_bebek::CüvCüv:

Bana doktorum gün aşırı ilişkiye girmemizi söyledi. Doktora gittin mi yumurtaların kaç mm olmuş? Kaç tane yumurtan var?

merhaba bende aranıza yeni katıldım 2 yıllık evliyim,son 6 aydır korunmuyoruz ama bebişimiz şmdiden naz yapıyor sanırım.bu hafta farklı bi sebepten kontrol amaçlı dotora gittim,gitmişken yumurtalarıma da baktı,henüz çatlamamışlardı,ztn 10.günümdü ve çok güzel hemde 3-4 tane yumurtan var dedi. cuma günü doktora gitmiştim ve doktor ptesi gel bakalım yumurtaların çatlamışmı dedi.yumurtalar bu iki gün içindemi çatlıyorki ve normalde kaç yumurta oluyor? kusurabakmayın 2 yıllık evliyim ama henüz 22 yaşındayım ve kimselere soramadım,yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar,bende hamiş olmak istiyorum,işte böle:CüvCüv:

ben de bu ay klomen içiyorum pazaretsi de yumurta takıbı ıçın gıdeceğim

ben de bu ay klomen içiyorum pazaretsi de yumurta takıbı ıçın gıdeceğim

merhaba. bende p.tesi yumurta takibi için dr a gideceğim. aynı zamana denk gelmiş. inşallah hayırlısı olur ikimizede. ilk kullanışım bu ay klomeni. çok heyecanlıyım.
bi bakarmışız ikimizde hamiş oluruz :CüvCüv:

bugün gittim dr a. 19 mm olmuş yumurtam.pregly iğne yaptırdık yumurta çatlatması için. bakalım neler olacak. erva 15 senin ne oldu çok merak ettim.

merhabalar siteye yeni katıldım.orta ikinci sınıfa gidioken bir kaza geçirmiştim.ve vajinamda bir ağrı hissettim.aradan bir saat geçtikten sonra çok az kan gibi şeyler gördüm iç çamaşırımda.acil özel bir doktora gittik ailemle.doktor ultrasonla baktıkasıklarıma.yumurta çatlaması dedi.sizce nedir bu gelen kan?şimdi 25 yaşındayım ve yakında evlenciem.çok zor günler geçiriyorum.perşembe saat 4 te doktora gidicem.emin olmam lazım.eğer kızlığıma zarar geldiyse bitttiğim andır.çok korkuyorum.acil yardım edin.

ya bişi sorucam bu yumurta çatlaması falan yani dr bunu nasıl sölüyo ultrason falanmı yoksa muayenemi yapıyoo
çatlamasını anlamak için çatlatma iğnesinden 1 hafta sonra progesteron hormon tahlili istiyo...

bende çatlama iğnesi vuruldum dün öğlen ve çook heyacanlıyım bi arkadaşım 1 sene bekledi bu iğneyi ilk vurulmuş hamile kalmış ve hiç yumurtalıkları çalışmıyomuş Yokmu aranızda olumlu bişe yazayan kafamçokkarıştı umarım bu ay herşey herkesin istediği gibi olurrr:emir_bebek::CüvCüv:
ya inşallah ben de de öle olur. bi hafta oldu vurunalı. inşallah ilk aydan olur ben de de

mrb arkadaşlar bende gecen ay adetimin 4. hastaneye gitmiştim yumurtamın çatladıgını söylemişti doktor ay başım yaklaştı ama hafi kanamalar var nedir acaba niye oldu

çatlatma iğnesinden sonra ne kadar zaman geçmesi gerekiyor sonuç için lütfen cevappp:gitme::gitme:

selam arkadaşlar aranıza yeni katıltım gecen ay adetimin 4. gununde dr gittim yumurtamın çatladığını söylemişti ama bu ayda adettimin yaklaşması leke ve sarı bir akıntı var niye öyle oldu 4 aydır eviyim hiç korunmadım çocuk istiyoruz ama olmuyor doktora gidiyorum bişey yok diyorlar bu aralar da rahmimde çok kaşıntı ve yanma var bilen varsa cvp yazsın lutfen hamile kalırmıyım acaba......

yanlış bölüme soru sorduğum için sildim

Son düzenleme:
sizi burdan devamlı takip ediyodum..bugün kayıt oldum ve aranıza katıldım:)yumurta çatlaması ile ilgili sorum olucak..
bende 5 gün klomen kullandım..10 gün sonra doktoruma gittim.ve igne verdi..ama saatle ilgili bişi demedi..iğneyi ol ve gün aşırı ilişki dedi.ben iğneyi olur olmaz (yumurta hemen çatlıycak diye) ilişkiye girdim..okuduklarım 36 saat sonra diyo..benim hamile kalabilme olasılığım ne oluyo acaba?

ya benim doktorum banasadece çatlama vardedi ve ilişkiyle ilgilibirşey söylemedi sadece adet dönemini beklededi

ya benim doktorum banasadece çatlama vardedi ve ilişkiyle ilgilibirşey söylemedi sadece adet dönemini beklededi

çatladığı zaman kanamsı olanları da duydum kızlar, çok hafif leke şeklinde kanama oluyormuş

ama çok nadir görülüyormuş bu belirti, daha çok kasık ve bel ağrısı olarak kendini gösterir

X