Yumurtalik kistim var adet ile atılır mi

Sanem0907

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2017
1.549
729
33
4cm yumurtalık kistim var doktor izlemeye aldı 3 ay sonra dedi gel bakicaz tekrar dedi duruma göre ameliyat ile alicak hap vermedi doğum kontrol alsam mi bilemedim adet ile atılır dediler kimisi nasıl atılıyor pihti seklinde mi geliyor. Adetim 26 gunde bir oluyo bazen 30 bazen 24 gunde bir adet oluyorum duzensiz mi oluyorum böyle yani 3 4 gün bir gecikme oluyor bazen. Normalde 7 gün sürerdi 5 gün yogun gelirdi şimdi 3 gun oldum kesildi leke seklinde geliyor normal degil bu kasıklarim ve Karnım cok agriyor acaba erken bitti diye mi yoksa kistten dolayimi oluyo boyle idrarimda cok koyu geliyor anlamadım neden böyle yine mi gitsem doktora soğan kürü yapın diyorlar 15 gün öğlen ve akşam yemeğinden önce kullanmak gerekiyormus adetinizi düzene soktumu Bende gastrit var soğan kürü zarar verir mi ne yapicagimi bilemedim ya yapan var mı yardım edin

Son düzenleme:
Ben hamileliğe hazırlık olarak bir ay muayene tahlil yaptırdım kist filan yok Demişti ama nedense daha 4 gün Öncesinde bana Yumurtalık kıstın var biliyorsun değil mi dedi doktorum benim de 4 cm.Ne ara oluşmuş ve nasıl yok edilecek soracam Çarşamba günü inş.Merakta kaldım.Üstelik 5 haftalık da hamileyim (adetlerim de düzenlidir ve gün sayısında değiliklik yoktu en son)
Ben olsam hemen ameliyat yaptırmam bikaç Dr daha gezerim

Benimde hemen hemen 3-4 gün sürüyor adetim. Önceden 7 gün sürerdi. Soğan kürü içmeye başladım. Bakalım nasıl olacak.

7 sene önceydi galiba
Az az gelen kan nedeniyle doktora gitmiştim bende adet değildim ama
Kaç cm olduğunu hatırlamıyorum
Kist demişlerdi
Bir hafta sonda kanama kesildi kist erimiş demişlerdi
İlaç vermemişti

ilaclardan dolayi bendede kist vardi.. bi kac tane hemde...gebelikte kayboldu..

Gastrit varsa sogan kurunu uygulama, karin agrisindan terfi edip mide agrisina gecersin.
Kac yildir kist var bendede hemen hamile kaldim. Benide korkuttular kis varsa zor hamile kalirsin felan diye. Ama ameliyat olma derim ben :-)

Benim de 3 cm di ilac verdi ayni saatte icmemi soyledi bir ay kullandim gecti ilac vermedi mi doktorunuz

4cm yumurtalık kistim var doktor izlemeye aldı 3 ay sonra dedi gel bakicaz tekrar dedi duruma göre ameliyat ile alicak hap vermedi doğum kontrol alsam mi bilemedim adet ile atılır dediler kimisi nasıl atılıyor pihti seklinde mi geliyor. Adetim 26 gunde bir oluyo bazen 30 bazen 24 gunde bir adet oluyorum duzensiz mi oluyorum böyle yani 3 4 gün bir gecikme oluyor bazen. Normalde 7 gün sürerdi 5 gün yogun gelirdi şimdi 3 gun oldum kesildi leke seklinde geliyor normal degil bu kasıklarim ve Karnım cok agriyor acaba erken bitti diye mi yoksa kistten dolayimi oluyo boyle idrarimda cok koyu geliyor anlamadım neden böyle yine mi gitsem doktora soğan kürü yapın diyorlar 15 gün öğlen ve akşam yemeğinden önce kullanmak gerekiyormus adetinizi düzene soktumu Bende gastrit var soğan kürü zarar verir mi ne yapicagimi bilemedim ya yapan var mı yardım edin

Canım hiç endişe etme. Bende de 4,5 cm kist olmuştu, adetle gitti. Zaten kadınlarda sık görülürmüş bu durum. Kist olduğunda adette düzensizlik de olabiliyor. Ben çok erken adet olunca dr gittim öyle anlaşıldı kist olduğu. Ben doğum kontrol ilacı kullanmadım, adette geçti gitti. Sen istersen ilaç kullan ama endişe etme, geçer inşallah.

Yumurtalik kisti adetle atılır genelde.bende de vardı ama doktorum yumurtalik kisti olduğunu bilmedi,doğum kontrol hapı verdi ve soğan suyu icmemi söyledi.günde 1 defa aç karinla içtim.reflü var diye akşamları içtim ben.kistim 2 hafta içinde gitmisti.hatta ben soğan suyuna başladığım gün eridi biliyorum hissettim.kullanabilirseniz bir deneyin

Yumurtalik kisti adetle atılır genelde.bende de vardı ama doktorum yumurtalik kisti olduğunu bilmedi,doğum kontrol hapı verdi ve soğan suyu icmemi söyledi.günde 1 defa aç karinla içtim.reflü var diye akşamları içtim ben.kistim 2 hafta içinde gitmisti.hatta ben soğan suyuna başladığım gün eridi biliyorum hissettim.kullanabilirseniz bir deneyin
Bana doktor ilac hap falan vermedi baska doktora yine gidicem idrar yolu iltihaplanması oluyo bende ara ara sende oluyor mu böyle .Soğan suyuna ne zaman başladınız benim şimdi 4.gün ama az az leke şeklinde geliyor kullansammi acaba şimdi eridigini nasıl anlarim

Benim 6 cm vardı yumurtalık kistim çok üzülmüştüm ama çok şükür ki sonraki adette atılmıştı. Ama atıldığı esnada hiç değişik bişi fark etmedim ağrı olarak aynıydı fakat daha koyu kıvamlıydı pıhtı çoktu.

Bana doktor ilac hap falan vermedi baska doktora yine gidicem idrar yolu iltihaplanması oluyo bende ara ara sende oluyor mu böyle .Soğan suyuna ne zaman başladınız benim şimdi 4.gün ama az az leke şeklinde geliyor kullansammi acaba şimdi eridigini nasıl anlarim
Adetle atarsınız diye düşündü de mi ilaç vermedi acaba.çünkü ben kontrole gittiğimde kist tamamen gitmisti ve doktorum aslında ilaca ihtiyacın yokmuş dedi.ben adetten bir gün önce başladım.soğan suyunu içtiğim gün hatta o an lekelenmem başladı.hatta kasığımda bişey oldu hemen lavaboya koştum ki turuncu gibi akıntım oldu.sanırım kist gitti.hemen başlayabilirsiniz.sadece adetten bir hafta önce hamile olma ihtimali olur diye önermiyorlar.onun dışında zararı yok.bir de iltihaplanma yoktu bende.ama ona da iyi geliyor soğan suyu

Duzensizlik.ve sancin kistten dolayi oluyo her ay regli oldugum icin vermemis sogan kürü yap cok iyi geliyo ibrahim saracoglunun sitesinde var

Duzensizlik.ve sancin kistten dolayi oluyo her ay regli oldugum icin vermemis sogan kürü yap cok iyi geliyo ibrahim saracoglunun sitesinde var
Bende denicem ama adetimin 4.günündeyim bitsin öyle başlıcam gastrit var inşallah kötü olmaz sonucu

ilaclardan dolayi bendede kist vardi.. bi kac tane hemde...gebelikte kayboldu..
Gebelikte öyle kayboluyor zaten ama evli değilim ki ben daha nasıl geçer bilmiyorum benim başka şikayetlerim de var ondan mi bilmiyorum gastrit var midede reflü var iyi gelir mi bilmiyorum bu aralar kabızlık karın şişkinliği sikayetlerim var

Canım benimde 8 cm yumurtalık kıstım vardı takip dediler ilaç vermediler sonra adette çok şancı çektim dr gittim özele dediki hemen ameliyat hemde açık olucak dedi yatişi falan yaptı korktum çünkü yumurtaliklarinida alabilir dedi bi bahane uydurdum hemen devlete gittim ameliyatlık bişey yok dediler hemde baya ilgilendiler doğum kontrol hapı verdiler 6 ay içinde eridi gitti o zamanlar bekardım bence tek doktorla kalma başka doktorada git yanlış tedavi olmasın ama erir yumurtalık kistiyse ama çikolata kistiyse ameliyat gerekebilir dedikleri gibi

X