Popüler Konu Yumurtalık Rezervinde Azalma Olupta Tüp Bebekte Başarılı Olanlar

Öncelikle nickin süperr çok sevdimmm mnkprmk Ben 4 ay kullandım 1,5 ay kadar ara verdimm şimdi dün tekrar aldım başladım dehayaa..İlk zamanlarda bir yan etki görmedim ama son ayda göbek çevrem sırtım sivilce yaptıı..Bizraz ara verdim şimdi tekrar başlıyorumm..Benim okuduğum başarı hikayelerinde de deha baş rol oynuyorrr..İnş bizede şifa olur canımm..

Beğenmene çok sevindim :KK70: benim sağ el parmağım minik :KK70: eşim beni hep öyle sever,bende hep kendimle dalga geçerim.Ordan buldum.

Bana sadece iki ay dedi .Bir kutu bitti ikincideyim.Sanki ilk ay kalbim sıkısıyor gibi geldi ama suan iyiyim.Bende duydum hatta kendiliğinden kalmış :)

Bakalım aslında burdan yazmam doğrumu bilmem ama eşimin aklına Donor işi sokmuşlar ve ben daha 2, deneme bile yapmadım.

Mayısda baslıcas ve tutsun çok istiyorum çünkü hiç ama hiç o işi istemiyorum ben :KK43: Arada namaz kılıyorum ve herkese dua ediyorum.

Son düzenleme:
İncir kürünü nasıl yapıyosunuz.Okuduğum bir yerde 10-15 incir 2.5 su bardağına diyor
Öbür tarafda 9-10 hangisi doğru

canımm hakkımızda hayırlısı olsun , en doğru zamanda nasip olsun inşallah tedaviler :KK9: ayyyy dhea alıcam cumartesi hayıtta alıcam :KK15: ohh bir ferahlık geldi moral oldun çokk canım :KK54: inşallah yakında müjdeler veririz haaa ayrıca benim bi arkadaş aslan pençesi içmemi önerdi :26: bu konuda fikriniz var mı :26::KK16:

hayıtı içerken içine herzaman bir tutam aslan pençesi katıyorum ben oda çok faydalı canım.....

picasso unutuyoruym da ben sen kime gidiyordun dr.?

Bülent Traşdı canım oda istanbula gidince ortada kaldım :) şimdi Tarık Aksu çok iyi şimdilik çok memnunum ne sorsam ceaplıyor rahat panikletmiyor baştada konuşmuştum herşeyimle kendi ilgileniyor takiplerimide kendisi yapacak.....

Öncelikle nickin süperr çok sevdimmm mnkprmk Ben 4 ay kullandım 1,5 ay kadar ara verdimm şimdi dün tekrar aldım başladım dehayaa..İlk zamanlarda bir yan etki görmedim ama son ayda göbek çevrem sırtım sivilce yaptıı..Bizraz ara verdim şimdi tekrar başlıyorumm..Benim okuduğum başarı hikayelerinde de deha baş rol oynuyorrr..İnş bizede şifa olur canımm..

Beğenmene çok sevindim :KK70: benim sağ el parmağım minik :KK70: eşim beni hep öyle sever,bende hep kendimle dalga geçerim.Ordan buldum.

Bana sadece iki ay dedi .Bir kutu bitti ikincideyim.Sanki ilk ay kalbim sıkısıyor gibi geldi ama suan iyiyim.Bende duydum hatta kendiliğinden kalmış :)

Bakalım aslında burdan yazmam doğrumu bilmem ama eşimin aklına Donor işi sokmuşlar ve ben daha 2, deneme bile yapmadım.

Mayısda baslıcas ve tutsun çok istiyorum çünkü hiç ama hiç o işi istemiyorum ben :KK43: Arada namaz kılıyorum ve herkese dua ediyorum.

Diğer topiktede yazdım ama burayada ekleyeyim canımm..Umarım faydam olur güzelimm..Canım ben sana İbrahim saraçoğlunun bana yolladığı kağıtta yazan şeklini bire bir aktarıyorumm..Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suyun içerisine 8-9 adet kuru inciri ilave ediniz ve 15 dk ağzı kapalı olarak kısık ateşte kaynatınız..Ilıdıktan sonra süzünüz, yemeklerden 15 dk önce içiniz..

Donör konusunda benim de tavrım kesin keskin bir şekilde nett ama buradan dediğin gibi konuya girip bununla uğraşan arkadaşlarıda incitmek istemiyorum..Herkes kendi düşüncesi ile hareket etme özgürlüğüne sahipp..Ama tabii tek bir doğru yol var o da ayrı bir gerçekk..Neyysee Rabbim inş çok aratmadan bize mucizelerimiz gönderir.Dualarına aminnn diyorum canımmm..Ayrıca eşinin aklına kim girdi ise sende onun aklına girrr!!! İnsanlar neden böyle anlamıyorummm..Dur daha bakalım bir kaç deneme yapıp durumu anlayalımmm..Bilip bilmedenn hemenn kısa yoldannn... O da kesinliği olan bir durumda değil donörr..Neyyse canımm dediğim gibi inşş en kısa zamanda meleklerimize kavuşuruz da bu konuşmaları yapmaya bile gerek kalmazzzzz...

Diğer topiktede yazdım ama burayada ekleyeyim canımm..Umarım faydam olur güzelimm..Canım ben sana İbrahim saraçoğlunun bana yolladığı kağıtta yazan şeklini bire bir aktarıyorumm..Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suyun içerisine 8-9 adet kuru inciri ilave ediniz ve 15 dk ağzı kapalı olarak kısık ateşte kaynatınız..Ilıdıktan sonra süzünüz, yemeklerden 15 dk önce içiniz..

Donör konusunda benim de tavrım kesin keskin bir şekilde nett ama buradan dediğin gibi konuya girip bununla uğraşan arkadaşlarıda incitmek istemiyorum..Herkes kendi düşüncesi ile hareket etme özgürlüğüne sahipp..Ama tabii tek bir doğru yol var o da ayrı bir gerçekk..Neyysee Rabbim inş çok aratmadan bize mucizelerimiz gönderir.Dualarına aminnn diyorum canımmm..Ayrıca eşinin aklına kim girdi ise sende onun aklına girrr!!! İnsanlar neden böyle anlamıyorummm..Dur daha bakalım bir kaç deneme yapıp durumu anlayalımmm..Bilip bilmedenn hemenn kısa yoldannn... O da kesinliği olan bir durumda değil donörr..Neyyse canımm dediğim gibi inşş en kısa zamanda meleklerimize kavuşuruz da bu konuşmaları yapmaya bile gerek kalmazzzzz...

Teşekkür ederim Kür için. Allah her isteyene en kısa zamanda verir işşallah birer,ikişer bebek

ne dnörü ya daha kaç yaşındasın canım birkaç sene çabala muhakak düşer dhea ve hayıt çayını muhakak günlük iç onlar düşürüyor birde canım ankarada ulusda istanbul baharatcılık var banada burda nazen diye bir arkadaşım söylemişti o kargo ile getittirmişti bu adam bal ve bitkilerden ilaç hazırlıyor tahlillerine bakmadan yapmıyor ama yıllardır bu işle uğraşmış ben bizzat yanına gittim dosyasında gösterdi 100 lerden 15 lere inenler vardı

sonra bana sende çok çok çok birşey yok olanda düzelir sadece sigara kola kahve birkaç birşey daha demişti bunları içme arı sütü bal polen karışımı ye dedi
ama benim alerjik astımım var polenede alerjim olduğu için yiyemem....eşin önemli hazırlayacağım macunu her gün yiyecek dedi ama benim akıllı kocam inanmadı kaan aydosa gitti ordada orta derece bir sonuç aldı

istersen bir araştır çok gelenler vardı ha sakın hem sana hem doktor tedavisini uygulayacağız deme :) yaptır ilacını zaten bitkisel ek vitamin olarak düşün doktorunu ihmal etme yine....
bende kendimce hayıt felan uyguladım doğru düzgün yumurtlamayan tarafım diğerinden fazla yumurtlamaya başladı bak gör seninde olacak sabırla uygula zaten belli bir süreden sonra alışıyorsun dün hayıtım bitti uykum gelmedi düşün :)

picassoo banada ankaradakı bahsettıgın kısıye ulasmam ıcın tel verebılırmısın ben konyadayım. fsh dussedıye cok dua edıyorum polen yıyorum bal ıle karıstırıp bıesteron ıcıyorum hayıt ıcıyorum . benım fsh 27 martta 119 du .kasım ayında 12 ıdı bırden fırladı.ne olur ankaradakı karısım yapan tel verebılırmısın.

picassoo banada ankaradakı bahsettıgın kısıye ulasmam ıcın tel verebılırmısın ben konyadayım. fsh dussedıye cok dua edıyorum polen yıyorum bal ıle karıstırıp bıesteron ıcıyorum hayıt ıcıyorum . benım fsh 27 martta 119 du .kasım ayında 12 ıdı bırden fırladı.ne olur ankaradakı karısım yapan tel verebılırmısın.

neden bu kadar fırladı canım ya birşey ters ni tepti ne

birde degişken oluyor stres yapma dhea yeterli canım ama biliyorsun kalite sorunu oluyor

ballı tarçını dene istersen sende adetin ikinci günü başla
tarçın bal karanfil keten tohumu çörek otu

tatlım numarası bende yok fakat googleden istanbul baharatçılık ankara ulus şubesi diye arat çıkar telde yardımcı olurlar yolum düşünce senin için uğrarım muhakak diyeceğim yemin ederim otaraf bana çok ters hiç gitmiyorum.....orda görmüştüm hatta bir kadın vardı onunkiside yüzküsürlerden tam hatırlamıyorum ama 16 kesin düştüğünü biliyorum hani içine sinerse aklında kalmasın kalmazsada hiç boşuna bakma gizin söylediği gibi hayıt ve dhea da kafi .....

birde bukadar birden nasıl yükseldi anlık birşey olabilirmiki tekrar baktırsan....

unutmuşum ismini ismi mustafa amca çıkana mustafa amca ile görüşecektim şehir dışından arıyorum dersen yardımcı oluyorlar....

Öncelikle nickin süperr çok sevdimmm mnkprmk:KK9::KK9::KK9: Ben 4 ay kullandım 1,5 ay kadar ara verdimm şimdi dün tekrar aldım başladım dehayaa..İlk zamanlarda bir yan etki görmedim ama son ayda göbek çevrem sırtım sivilce yaptıı..Bizraz ara verdim şimdi tekrar başlıyorumm..Benim okuduğum başarı hikayelerinde de deha baş rol oynuyorrr..İnş bizede şifa olur canımm..

Çekerim ben öyle dikkat canım benimmmm:21::21::21::21::21::21:..Benim fsha kafayı taktığım falan yok aslındaaa:KK9::KK9: 2011 kasım+2012 mart iki kere tüp denemeye kalktımm ikisindede 1 tane bile yumurta oluşmadı..Folikül gözükmesine rağmenn..22 seans akupunktur olmuştu mart ayında tüp denemeye kalktığımdaa..Ocak ta 57 martta 30 çıktı..Saraçoğlunun kürleri+ aku ileee..Düşecekkk düşmesi gereklii benim içinn..Çünkü var olan yumoşlarım fsh yüksek olduğu müddetçe uyarılmayacak belli oldu..Zaten saraçoğlu hiç kalkışma dedi ama ben raporumun süresi dolduğundan denemek istedimm..Sonuçta olmadıı..Bana 8 ay verdii sabret dediii..Bende şimdi sabrederekk inşş beklemeye çalışıyorumm..İnşş hepimiz bu güzell rüyamıza kavuşucazz bende inanıyorumm.Rabbim bunları aratacak başka dertler versin diye her gün duammm..

Canım bak sana benim 350 tl verip aldığım kür sıralamamı yazıyorumm..Sen aktardan arifoğlunun kapalı şekilde satılanlarından all yapmaya başla mutlaka..Hemde çok ucuza..İstersen sana özelden bunların kaç dk demleneceğini falan ayrıntılı yazarımmm..Önce 15 gün soğan kürü sabak akşam aç karnına 1 er bardak..Sonraki 15 gün günde 2 bardak aslanpençesii..Sonra gene 15 gün soğan kürü..ve sonrasında 15 gün gece yatmadan 1 bardak civanperçemi kürü..En son olarakta 21 gün incir kürü..

Ben bunları bitirdim fsh elhamdulillah düştüü..Şimdi 2. etabıma geçiyorum..Hatta siparişimi verdim bugün yarın gelir 2. etap kürlerim bakalım şimdi ne gelecekk..Sende mutlaka bu sıralama ile yapp bunlarıı.Ne zamana düşünüyorsun 2. denemeyi şifaaa??? Yaz bana merak ediyorumm..

Bence çok iyi yapmışsın canımm..Aynen bende daha başındayım ama bazen ooff sıkıldım diyorummm..Ama annemin gazı ile gene başladım otlaraaa ara vermedenn..Saydığın şeyler çok faydalııı zatennn..Şifaaaa olsunn heppsiiiiiiii sirineeeeeee...

Canım çok iyi anlıyorum seni şu anda bende ilk tüp denememde yumoş büyümeyince doktor amh istedi ve 0,2 çıkınca dünya başıma yıkılmış gibi hissetmiştim bende düşük bekliyordum ama bu kadar değil demişti doktorumda hatta..Ama bu amh türkiyede daha tamm güvenilirliği kanıtlanmış bir test değilmiş..Yumurtalık rezervi ve hamilelik topiğinde duman diye bir arkadaş varr..Onun hikayesini bir oku derimmm..3 kez kendiliğinden sıfır küsür amh ile hamile kaldıı..Düşük yaptı ama sonuçta kalabildii..Hatta doktorum başka bir merkezde 3 ay sonra baktırsan büyük ihtimalle farklıda çıkabilir dedii..

Ama seninde benim gibi çift taraflı problemmm..Benim de eşimin ileri hızlısı hiç yok morfoloji sayı çok kötüü ama tüp doktorumuz oradada topu bana attı..Yumurta önemli olann nasılsa 1 tane sperm Milyon tanenin içinde buluruz gibi saçma bir açıklama yapmıştı..Ben eşime birde keçiboynuzu kürü falan uygulatamıyorumm..Yok midem ağrıdı yokk şiştim diyip bırakıyorr..

Sen artık bencce bardağın dolu tarafından bak ve düşün canımmm..6 foliküll süper bir rakammm..İnan benim 6 folikülüm olup büyüyüp embriyo olsalarr uçarımmm..O yüzdennn sen sabırla tedavine başla ve sonucu görr..Bakalım kaçı döllenicekk kaçı 3, 5. güne gidebilecekk..Sen bunlara odaklann canımmm..Sanada Rabbimden şifalar diliyorummmm..Yolun açık olsunn bu yolda..

millstone;canım saraçoğlunun ilk 2 aşamasını bende kullanmıştım..ama sonra dan yeni kürlere devam etmedim...şimdi yeniden başlıcam,senin dediğin gbi kendim alıp yapıcamm...senden ricam arkadaşım 3.4.aşama içingönderdiklerini de paylaşırmısın.allah yardımcımız olsun ,kader arkadaşlarımm:KK16:

Son düzenleme:
bende birv erken yumurta yetmezliği mağduruyum.ama çok şükür 2.ci denememde hamile kaldım.bu defer çizdiler embriyoyu tutunsun diye tedavi öncesi fshımı 12 ye düşürdüm soğan kürü,incir kürü,hayıt ve böğürtlen kökü ile.amh 0,4.13 nisanda keseyi görmeye gidicez inşallah.katkılı hiç bişey yemedim.bol sebze meyve 3lt su içtim.mekuliyetler bulup duygusal çöplerimi boşalttım.allah hepinize hamile olup kucağınıza almayı ve sağlıkla büyütmeyi nasip etsin

selam kızlar. benimde fsh yüksek.şubat 15 , mart 22 ye çıkmış. tüp bebekte yeni bir sistem çıkmış duydunuzmu gebelik aşısı. ''Gebelik aşışı diye de adlandırılan tedavide amaç, kadının kendi özel kan hücrelerinin kullanılması ile embriyonun rahim içinde gömülmesini sağlayacak maddelerin elde edilmesidir'' . benim 2 tüp denemem de tutmamıştı. inşallah hepimize umut olur..

Çocuk Sahibi Olamayanların Yeni Umudu Gebelik Aşısı

Türkiye, Yunanistan ve Fransa'dan bilim adamlarının uyguladığı bilimsel bir yöntem çocuk sahibi olamayanlara umut oldu. tüp bebek tedavisinde 'gömülme' sorunu, gebelik aşısı yöntemi ile aşılacak.

Türkiye, Yunanistan ve Fransa'dan bilim adamlarının uyguladığı bilimsel bir yöntem çocuk sahibi olamayanlara umut oldu. tüp bebek tedavisinde 'gömülme' sorunu, gebelik aşısı yöntemi ile aşılacak.

Yunanistan Girit Üniversitesi Üreme Tıbbi Başkanı Prof. Dr. Antonis Magkrigiannakis, Paris ATD Genetik Araştırma Geliştirme Laboratuvarından Prof. Dr. Moncef Benkhalifa ve Prof. Dr. Timur Gürgan'ın beraber düzenlediği basın toplantısında gebelik aşısı olarak adlandırılan, çocuğu olamayanlar için yeni bir umut olacak bilimsel çalışma tanıtıldı. Prof. Dr. Gürgan, tedavide amacın kadının kendi özel kan hücrelerinin kullanılması ile rahim içinde embriyonun gömülmesini sağlayacak maddelerin elde edilmesi

olduğunu söyleyerek, tedavinin yapılabilmesi için gerekli olan işlemler hakkında bilgi verdi. Gürgan, "Her şeyi iyi görünen çiftler de bazen çocuk sahibi olamıyor. Bilimsel olarak eksikliği nasıl giderebiliriz diye düşündük. Önce gebelik oluşmaması ile ilgili olarak rahim iç zarında problem olduğu tespit edilmelidir" diye konuştu.

tüp bebek tedavisi gören kadınların yüzde 30'unda embriyonun rahim içine gömülme problemi bulunduğunu, bunun tedavinin başarısını etkileyen en önemli unsurlardan biri olduğunu söyleyen Gürgan, gebelik aşışı olarak da adlandırılan tedavi ile daha önce tüp bebek tedavisinde 2-3 uygulamaya rağmen gebelik oluşmayan, rahim içi kalınlığı artmayan ve rahim içinde gömülme problemi olduğu testlerde saptanan hastaların yüzde 43'ünde başarı elde edildiğini vurguladı. Gürgan, gebelik aşısının yan etkisi olmadığını

ifade ederek, laboratuvarda elde edilen, gebelik aşısı olarak da adlandırılan sıvının, embriyoların yerleştirileceği günden bir gün önce veya aynı gün rahim içine verildiğini, bu işlemin, rahim içini, transfer edilecek embriyonun gömülmesine uygun hale getirdiğini anlattı. Gürgan, bu yöntemde daha sağlıklı gebelik oluşacağı için düşüklerin de önlenebildiğini açıkladı.

Tedavi yönteminin Türkiye'de de denendiğini ve yapılan denemelerde başarılı sonuçlar alındığını dile getiren Gürgan, gebelik aşısı öncesinde yüzde 8-10 olan tedavide başarı şansının, yüzde 40'ın üstüne çıkarılabildiğini vurguladı.

Bu arada gebelik aşısı yöntemiyle ikiz çocuk sahibi olan Sakine-Ergün Dere çifti 6 yıldır bebek sahibi olmak istediklerini söyleyerek, bu yöntemi herkese tavsiye ettiklerini belirtti. Sakine Dere, "Başka yerde 3 defa tüp bebek uygulaması yapıldı. Tavsiye üzerine buraya geldim. Burada tetkiklerim oldu. Yumurta toplama esnasında rahim duvarı tırtıklaması oldu kanlanma olsun diye. Transfer zamanı aşıyla birlikte atıldı embriyolar. Normal hayatıma devam ettim. 12 gün sonra pozitif olarak sonuç aldım. Şu an

47 günlük 2 tane Efe ve Ege isminde 2 oğlum var" dedi.
Çocuk Sahibi Olamayanların Yeni Umudu Gebelik Aşısı başlıklı ve Türkiye, Yunanistan ve Fransa'dan bilim adamlarının uyguladığı bilimsel bir yöntem çocuk sahibi olamayanlara umut oldu. tüp bebek tedavisinde 'gömülme' sorunu, gebelik aşısı yöntemi ile aşılacak. özetli haberi okudunuz.

kızlar bugün kntrole gittim bugün tedaviye başlıyorduk fakat folükül sayım diğer aylara göre az geldi doktor bazen böyle bazen fazla olur dedi bende nasıl olsa ilaçları aldım rapor kısmıyla sıkıntım yok co kültürümde dondurulmuş op günü çözülecekmiş erteleyim dedim ve erteledim :)

çünkü 2. tedavimdede böyle olmuştu fazla görünürken hoş bize göre fazla ne yapalım az olunca pek kıymetli oluyor :)) neyse 2. tedavidede byle olmuştu doktor yok yok başlayalım birşey olmaz demişti sonuç negatif ve çok pişman olmuştum şimdi en azından pişman olursam demem bekliyeceğim artık

birde fsh yüksek olan fıstıklar 7 ye kadar düşürmüşüm hayıt veya dhea çok etkiliyor ihmal etmeyin......geçde olsa kesin düşücek hiç panikleyip üzülmeyin sonra aman niye okadar üzülmüşüm diyeceksiniz çünkü :)

inş fsh duser canım benımki cok yuksek dhea bıoteron kullanıyorum 25 mg gunde 1 tane , hayıt ıcıyorum sabahları , sabahları ac karna bal ıle karıstırıp opolen yıyorum . cıvan perçemı aldım ama başlamadım.bırde benım dhea bıtmek uzere doktor 2 ay duralım sonra tekrar test yapalım dedı acaba dhea yı tekrar kullanmaya devam etsemmı bı sakıncası olumu ?

neden bu kadar fırladı canım ya birşey ters ni tepti ne

birde degişken oluyor stres yapma dhea yeterli canım ama biliyorsun kalite sorunu oluyor

ballı tarçını dene istersen sende adetin ikinci günü başla
tarçın bal karanfil keten tohumu çörek otu

bılmıyorum canım ama polene basladım ınş faydası olacak bol bol dua edıyorum tefrıcıye duasına basladım.hayıt ıcıyorum ınş dusecek hepımız bebek sahıbı olacagız.

tatlım numarası bende yok fakat googleden istanbul baharatçılık ankara ulus şubesi diye arat çıkar telde yardımcı olurlar yolum düşünce senin için uğrarım muhakak diyeceğim yemin ederim otaraf bana çok ters hiç gitmiyorum.....orda görmüştüm hatta bir kadın vardı onunkiside yüzküsürlerden tam hatırlamıyorum ama 16 kesin düştüğünü biliyorum hani içine sinerse aklında kalmasın kalmazsada hiç boşuna bakma gizin söylediği gibi hayıt ve dhea da kafi .....

birde bukadar birden nasıl yükseldi anlık birşey olabilirmiki tekrar baktırsan....

2 ay bekleyecegım kızlar hayıt , dhea cıvan perçemı, polen hepsını yapıyorum. ben 3,5 aydır adet olmuyorum kı sımdı adet olmam ıcın doktor clımen verdı onu kullanıyorum.

2 ay bekleyecegım kızlar hayıt , dhea cıvan perçemı, polen hepsını yapıyorum. ben 3,5 aydır adet olmuyorum kı sımdı adet olmam ıcın doktor clımen verdı onu kullanıyorum.

jaste bu klomen dediğin yumurta geliştirmesi için değilmi..yumurta takibinde kullanılıyor...birde sana adaçayını öneririm civanpermi ve ada çayı kolay adet olmanı sağlıycaktır..zaten adaçayında doğal ostrojen var ama dikkat et gebe olmamak gerekiyor kullanmak için genelde adetli iken kullanılıyor adet bitimine kadar..allah yar ve yardımcımız olsun

jaste bu klomen dediğin yumurta geliştirmesi için değilmi..yumurta takibinde kullanılıyor...birde sana adaçayını öneririm civanpermi ve ada çayı kolay adet olmanı sağlıycaktır..zaten adaçayında doğal ostrojen var ama dikkat et gebe olmamak gerekiyor kullanmak için genelde adetli iken kullanılıyor adet bitimine kadar..allah yar ve yardımcımız olsun

ewet kızlar birde adaçayını eşlerinize içirmeyin özellikle erkek faktörü varsa hiç içirmeyin içerisinde kadınlık hormonu varmış oda onlarda bir hormonu etkileyip spermin yapısını bozuyormuş bilginiz olsun.....

X