Yumurtlama haftasından sonra cinselliğe ara vermek.. Sizin de böyle oluyor mu?

Numi Nata

Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2022
477
182
29
Kızlar kafam bu konu yüzünden şuan çok dalgın yardımcı olursanız sevinirim...
Hamilelik için birkaç aydır çalışmalar sürüyor. Adet bitiminden itibaren yumurtlama bitene kadar çok güzel değerlendiriyoruz fakat ondan sonra ya 1 ya 2 kere ilişki oluyor. Bu durum bugün o kadar canımı sıktı ki eşime dedim biz neden yumurtlama haftamdan sonra ara veriyoruz o da bir şeyler araya giriyor sık yaşanmıyor, denk gelmiştir dedi. Sanırım ben o kadar çocuk odaklı olmuşum ki yumurtlama haftam bitince geri mi çekiliyorum ne :KK43:
Ne yapmam lazım, benim gibi olan var mı?

Bu çok normal bizde eşimle böyleyiz ama şuda bir gerçek insan görev gibi görmeye başlıyor bi süre sonra ve benim eşimin çalışma saatleri gerçekten çok uzun ve yorucu yorgun düşebiliyor yada biraz zaman isteyebiliyor erkekler ilişki sırasında bebek odaklı değiller ama biz kadınlar yansıtıyoruz yumurtlama olduğunu bile söylemeyin sadece anı yaşayın bu durumu ben çok gözden geçirdim gerçekten öyle kadınlar daha detaya inen daha duygusal olan taraftir ☺️ erkeğe hissettirmemek lazım .. canını sıkma çoğu çift böyledir çocuk düşünenler ..

Kızlar kafam bu konu yüzünden şuan çok dalgın yardımcı olursanız sevinirim...
Hamilelik için birkaç aydır çalışmalar sürüyor. Adet bitiminden itibaren yumurtlama bitene kadar çok güzel değerlendiriyoruz fakat ondan sonra ya 1 ya 2 kere ilişki oluyor. Bu durum bugün o kadar canımı sıktı ki eşime dedim biz neden yumurtlama haftamdan sonra ara veriyoruz o da bir şeyler araya giriyor sık yaşanmıyor, denk gelmiştir dedi. Sanırım ben o kadar çocuk odaklı olmuşum ki yumurtlama haftam bitince geri mi çekiliyorum ne :KK43:
Ne yapmam lazım, benim gibi olan var mı?
Merhaba mesela ben yumurtlama zamanı hiç istekli değildim ama hep değerlendirdik çatlayana kadar. Sonra çatlamadan sonra isteğim geldi, ama burda kafamı karıştıran şeyler oluyor. Mesela tüp bebek tedavisinde embriyo transferinden sonra genelde doktorlar ilişki önermiyor, biz doğal yoldan yapmaya çalışırken yumurtlamadan sonraki süreç döllenme vs oluyor bizim de mi dikkatli olmamız gerekiyor ben bunu düşünüyorum, belki de olmaması daha iyi. Ama bi yandan da kadının stresi ne kadar azalırsa o kadar mutlu olur bu da tutunmayı sağlar gibi geliyor. Bilemiyorum tam hep soru işareti var kafamda

X