Yurtdışına gelin gitmek?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biz KK üyeleri, bazen, konu açanların;
yazı diliyle meramlarını, dertlerini tam ve doğru anlatamamış olabileceğini gözden kaçırıyoruz.
Ve başlıyoruz veryansın etmeye.

Konu açan arkadaşlar da sakin kalmayı beceremeyip aynı üslupla cevap verince seyreyle gümbürtüyü.

Konu sahibi arkadaşım açtığınız konuyu, yazdığınız cümleleri sakince ve dikkatli bir şekilde tekrar okuyup düzenlerseniz daha işinize yarayacak cevaplar alabilirsiniz.

Merhaba kızlar bu grupta yeniyim.Benim sorunum da evlenememekten yana daha doğrusu kimseyi beğenememek.30 yaşımdayım ailemle yaşıyorum .bana birimi gösteriyorlar olmuyor beğenmiyor ha çok t a güzel bi kız değilim .Neyse bi tanıdığımız bi çocuk resmî göndermiş anneme baksın diye çocuğu beğendim.yakışıklı ama gel gör ki yurtdışında yaşıyor imiş.ben şok napsam ki gurbete gelin mi gitsem gidersem dönüşü olmaz ama çocuk ta iyi çok beğendim ailemi de bırakmak istemiyorum.akıl verir misiniz benim durumumda olanlar.
iki resme bakarak birini beğenmek hiç akıl kârı değil. 🥲🥲

Teşekkür ederim yorumun için. doğrudur dünyanın binbir türlü hali var. benim burada asıl demek istediğim yani genelde kimseye ben miyim o kişi beğenmiş olmam da. Normalde çevremizden biri bize gelipte bak bir çocuk var iyi işi gücü var bir görüşün dese görüşmez miyiz. Ben bir fotoğraftan evlenmeyecektim zaten. Ama bu gruptakiler o kadar sığ dolu insanlar ki, İnsanı yerden yere vuruyorlar. görücü usulü elinden hiç kimsem yok ülkemizde. Ama dedikleriniz de çok doğru.

Yurtdisi konusunda cok dikkatli olmak lazim. Heleki aileler de tanismiyorsa daha da cok. Aileler tanissa bile sorun cikabilir ve uzak mesafe oldugu icin karsidaki insani tanimak cok daha zor. Her ihtimale karsi tedbirli olmak lazim. Baktiniz olmuyor nisandan/nikahdan dönseniz aileniz nasil davranir mesela? Yurtdisinda kullabileceginiz bir meseleginiz var mi. Karsi daki insan sizin calisma konusunda ne düsünüyor felan..iyi ölcüp tartin.

Yurtdisi konusunda cok dikkatli olmak lazim. Heleki aileler de tanismiyorsa daha da cok. Aileler tanissa bile sorun cikabilir ve uzak mesafe oldugu icin karsidaki insani tanimak cok daha zor. Her ihtimale karsi tedbirli olmak lazim. Baktiniz olmuyor nisandan/nikahdan dönseniz aileniz nasil davranir mesela? Yurtdisinda kullabileceginiz bir meseleginiz var mi. Karsi daki insan sizin calisma konusunda ne düsünüyor felan..iyi ölcüp tartin.
Evet çok doğru zaten bu topa girmedim bile bunların hepsini düşündüm adı üstünde uzak mesafe insan yıllardır çıktığı insanı bile yeri geliyor tanıyamıyor. zaten tanışma evresi olsa uzun sürecek.

Biz KK üyeleri, bazen, konu açanların;
yazı diliyle meramlarını, dertlerini tam ve doğru anlatamamış olabileceğini gözden kaçırıyoruz.
Ve başlıyoruz veryansın etmeye.

Konu açan arkadaşlar da sakin kalmayı beceremeyip aynı üslupla cevap verince seyreyle gümbürtüyü.

Konu sahibi arkadaşım açtığınız konuyu, yazdığınız cümleleri sakince ve dikkatli bir şekilde tekrar okuyup düzenlerseniz daha işinize yarayacak cevaplar alabilirsiniz.
Teşekkürler. aynen belki de ben doğru yazmamış olabilirim. Ama bu şekilde kimse kimseye hakaret etme, İçindeki nefreti kusma, nasıl sakin kalayım ki. Hani kısa yorumları anlarım da az çok bir tanesi bildiğin destan yazmış ya destan yani üşenmemiş de o kadar yazma ya. Çok tuhafıma gitti. Ben kimseye bu şekilde bir şey yazmadım hiçbir mecrada. klavye delikanlılığı bu olsa gerek.

Tanicam heralde 1 ay içinde evlenip gitmicem gören de sanki yarım gidiyorum zannedecek ağar topar eğer olmazsa evlenmem de nasıl bi mantık bu yazdığınız
30 yaşına gelip, 'ailemden ayrılamam ama çocukta yakışıklı' diye düşünen birisi benim mantığımı sorgulayamaz.

Gerçekten düşünebiliyor olsanız, 'çocuk yurt dışında nasıl tanıyacağım' diye sormanız gerekirdi. Bir kaç hafta yanınıza gelecek, asla kötü yanlarını göstermeyecek, yaşadığı çevreyi, oturduğu evi, arkadaşlarını görmeyip onların yanında nasıl davrandığını bilemeyeceksiniz. Zaten Almanyadan Türkiyeye fotoğraf gönderip evlenmek istediğini belirten birinden ne beklenebilir ki? Orada kadınların soyumu tükendi neden Türkiyeden evlenmek istiyor bir düşünün.

Size gösterilen bir fotoğrafla sanki adamla tanışmış, anlamışsınız gibi düşüncelere kapılmanız çok mantıksız. Adamın bu fotoğraf paylaşımından haberi var m
Asıl ben şoktayım çocuğu görür görmez evlenme kararı mı veriyorsun. 🤯 Acelesi ne ki? Dur bakalım çocuğu seni beğenecek mi hiç onu düşünmüyorsun valla.. bir oturup yüzyüze konuşamadıktan sonra bu evlilik şuan anlamsız geliyor.
Evlenmedim zaten hemen

Oglanin isi gucu meslegi var miymis?
Neden bulundugu yerden degilde gorucu de olsa buralardan gelin bakiyorlarmis?
Daha once evlenmis mi, cocugu var miymis?
Sizinle akrabalik bagi vs var mi? Varsa ne uzaklikta?
Size araci olanlar hakkinda ne anlattilar?
Yasi kac? Tamam tipi guzel ama fiziki ya da zihinsel bir sorunu var mi?
Aileyle mi yasanacakmis, yoksa coktan bekar mi yasiyormus?

Yani oglan Turkiye'ye gelip de sizle tanismadan ince sormaniz gereken cok soru var, belki bu sorylarin yanitlari sizi tatmin etmeyecek, iyice sorun sorusturun, sorularin cevaplari sizi tatmin etmezse hic çağırmayin bile.

Ha bu arada malum gorucu kisiler sizin hakkinizda ne anlatmislar da bu fotograf size gelmis?

30 yaşına gelip, 'ailemden ayrılamam ama çocukta yakışıklı' diye düşünen birisi benim mantığımı sorgulayamaz.

Gerçekten düşünebiliyor olsanız, 'çocuk yurt dışında nasıl tanıyacağım' diye sormanız gerekirdi. Bir kaç hafta yanınıza gelecek, asla kötü yanlarını göstermeyecek, yaşadığı çevreyi, oturduğu evi, arkadaşlarını görmeyip onların yanında nasıl davrandığını bilemeyeceksiniz. Zaten Almanyadan Türkiyeye fotoğraf gönderip evlenmek istediğini belirten birinden ne beklenebilir ki? Orada kadınların soyumu tükendi neden Türkiyeden evlenmek istiyor bir düşünün.
Evlenmedim hemen zaten of. tabii ki de onlar olabilir. Bu yazdığınızda çok yanlış yani Türkiye fotoğraf göndermek filan. burada bir çevresi var akrabası var herhalde. İnternetten sipariş vermiyor. Bir çok insan var o şekilde evlenip giden. tanıcam herhalde tanımadan evleneceğim demiyorum.

Oglanin isi gucu meslegi var miymis?
Neden bulundugu yerden degilde gorucu de olsa buralardan gelin bakiyorlarmis?
Daha once evlenmis mi, cocugu var miymis?
Sizinle akrabalik bagi vs var mi? Varsa ne uzaklikta?
Size araci olanlar hakkinda ne anlattilar?
Yasi kac? Tamam tipi guzel ama fiziki ya da zihinsel bir sorunu var mi?
Aileyle mi yasanacakmis, yoksa coktan bekar mi yasiyormus?

Yani oglan Turkiye'ye gelip de sizle tanismadan ince sormaniz gereken cok soru var, belki bu sorylarin yanitlari sizi tatmin etmeyecek, iyice sorun sorusturun, sorularin cevaplari sizi tatmin etmezse hic çağırmayin bile.

Ha bu arada malum gorucu kisiler sizin hakkinizda ne anlatmislar da bu fotograf size gelmis?
Evet o ince ayrıntıları düşünüyorum. Ben kabul etmedim zaten, burada demek istediğim aylar sonra birini beğendim demek istediğim oydu tabii ki de içini düşünü bilmiyorum tanıyacam iyi bir şekilde

Burada lafı da çarpıtmayın aileme aileme ama çocukta yakışıklı konu yurtdışında olması ailemle tabii ki de yeri geldiğinde ayrılabilirim başka bir şehre de gidebilirim. Öyle bir yazmışsınız ki yani tabii ki de nasıl tanıyacağımı düşünüyorum. sanki hemen yola girdik

Acaba ilk önce yüz yüze görüşseniz tanisaniz bir birinizi resimle olacak iş degilki bu.Sonra karar verirsin yurtdişina gitmeyi.Belki normal adam degil.
Evet zaten tanışmadım hiç. Bir fotoğraftan da yurtdışına gitmiyoruBir fotoğraftan da yurtdışına gitmiyorum. Buda demek istediğim kişiyi beğendiğim. Tabii ki de Hırlı mı hırsız mı neyin nesi hiç bilmiyorum. bunlar araştırılacak sorulacak edilecek tanışlar zaten yabancı değiller.

Uzak mesafeden birbirinizi tanimaniz cok zor. Birde ortada fol yok yumurta yokken bu kadar kendi kendinize gelin guvey olmanizda sasirtici. Yurtdisinda yasayipta gorucu usulu tanismak istemeside hic hayra alamet degil emin olun. Siz gorusmeden bu isten vazgecin.
Evet Zor.Bir çok insan var yurtdışında yaşayıp ta Türkiye’den biriyle evlenen İnsanın nasibin nerede olduğu belli değil ki. Kabul etmedim ben zaten.

Sen çok kin dolu bi insansıninsan hiç tanımadığı bi mesaja bu kadar nefretle cevap vermez çok saçma bişey değil yani çevremden insanlar da var. Giden tanışıp Ben bir fotoğraf bakıpta hemen yarın evleneceğim demiyorum zaten Allah‘ım yarabbim ya. Sen ne kadar dolusun bu konuda ben onu anlamadım yani. sanki. sen darbe almış gibisin. Bir kendi yazdıklarını okusana ya. Ben başkada hiç bu kadar aşağılık şeyler yazmıyorum. Sen benim çalışıp çalışmadığımı nereden biliyorsun üniversite okuyup okumadığımı ya da başka bir iş yapmadığımı nereden biliyorsun da bu şekil emin ve net konuşabiliyorsun. Ki ben çocuğun resmini beğendim de yurtdışında yaşadığını bile bilmiyordum. Burada yazmak istediğim bu zamana kadar kimseyi beğenmedim evlenmek istesem zaten evlenirdim. Ama o resimden çocuğu beğendim demek istediğim buydu. resmi beğendim hemen yarın nikah yapayım ertesi gün yurtdışına gideyim değildi yani. Sen kimsin ki ben senin saygını kazanacam ya. normalde ki Hiçbir vasfa yaramayan buraya gelipte klavyeden insanlara hakaret eden biri. Sen insan olsan adam gibi yorum yazarsın önce. İnsana aşağı alamazsın
Hmmm ne kinim var peki? Özellikle sana karşı ne kinim var? Adını bile bilmiyorum, bana ne yapabilirsin ki sana kin duyayım? Nefretle cevap vermiş olsam başına türlü iş gelsin sürün rezil kepaze ol diye sakın kaçırma bu kısmeti derdim, bunu bile anlayamıyorsun gerçekten acınası durumdasın yazık ya. Benim de çevremden senin kafayla evlenenler var verdiğim örnekler onlardı işte ama kimi uyarıyorsun hey yavrum hey. İlla başıma kötü birşey geldiğini duyup mutlu olmak istiyorsunda yok işte, yüzyüze kendim tanışıp aşık olup anlaşıp sevip sevilip düşünüp taşınıp evlendim, gayet mutlu bir evliliğim çocuğum filan var, akılla mantıkla kalple hareket ettiğim için darbe filan yemedim, umduğun gibi bir hayatım yok, bu kafayla senin de hayatın umduğun gibi olmayacak. Aklım başımda olduğu için zaten kendim yazdığım ne yazdığımı da bildiğim şeyleri neden okuyayım ya. Aşağılık şeyler yazabilirsin, kendine bunu yakıştırıyorsun demekki, sorun yok, kendine göre davranabilirsin.
Ben sana üniversite okumadın, çalışmıyorsun demedim ki. Bana ne bunlardan. İstersen on üniversite oku, istediğin işte çalış kendini geliştirmedikten sonra küçücük dünyanı genişletmedikten sonra kafa bu işte net önümüzde duruyor.
Benim saygımı kazanmandan da bahsetmedim, insanların saygısını kazanmandan bahsettim, bu kafa ve bu ifade tarzıyla ne yapsan saygı duymam sana zaten, bu yönlerini düzeltmezsen kimse saygı duymaz hayatın boyunca dedim. Üffff anlayabildiğin tek birşey var mı ya?
Beni tanıyor musun? İnsanlara hayvanlara doğaya kendime ne faydalarım var biliyor musun? Nerden uydurdun onu, tıpkı darbe yemediğim gibi faydasız da değilimi benim eksilerim mi seni yüceltecek böyle mi tatmin olacaksın?
Tek bir kelime hakaret etmedim, o kadar aciz de değilim edepsiz de değilim,insanlara hakaret eden sensin. Hasta mısın kendi yaptıklarını başkası yaptı zannediyorsun? Hastaysan söyle ona göre heee he sensin diyelim
Tabiki insanım, Allah beni insan olarak yarattı, adam gibi yazamam çünkü adam değilim kadınım.

Lak lak lak edip duruyorsun da konun da nal gibi yukarıda duruyor, hadi sen yazdığını oku : “napsamki gurbete gelinmi gitsem”
Bu ne demek? Ben öyle demedim ben şöyle yapmayacam diyip kıvırıp duruyorsunda işte yazdığın bu

Teşekkür ederim yorumun için. doğrudur dünyanın binbir türlü hali var. benim burada asıl demek istediğim yani genelde kimseye ben miyim o kişi beğenmiş olmam da. Normalde çevremizden biri bize gelipte bak bir çocuk var iyi işi gücü var bir görüşün dese görüşmez miyiz. Ben bir fotoğraftan evlenmeyecektim zaten. Ama bu gruptakiler o kadar sığ dolu insanlar ki, İnsanı yerden yere vuruyorlar. görücü usulü elinden hiç kimsem yok ülkemizde. Ama dedikleriniz de çok doğru.
Nece bu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X