Lazer Epilasyon yüze lazer uygulaması yaptıranlar

merhaba herkese..ben yaklaşık 1 yıl kadar yüz bölgeme lazer epilasyon yaptırdım .ilk başlarda ayda bir gidiyordum sonralarında kıllar çıkmaya ve beni rahatsız etmeye başladığı zamanlarda lazer yaptırdım..şimdi ise 37 haftalık hamileyim.anlayacağınız yaklaşık 8 aydır lazere gidemiyorum , ara vermiş bulunmaktayım..ilk başlarda kılların gebelikle tekrar eski haline gelebileceği korkusuyla panikledim .hatta gebe gebe lazer yaptırmak istedim (tabi gittiğim yer buna müsade etmedi). neyse sonralarda baktım ki kılların simsiyah olduğu yerlerde hiç kıl çıkışı olmadı hala da yok..sadece çokda sorunlu olmayan yaptımışken hadi oaralarıda yapalım dediğimiz çene altı bölgemde uzun ince ama çok siyah olmayan tüyler peyda oldu..tabi gebeliğimin son zamanlarında bana sorun yaşatmaya başladılar..ha sorun diyorum sanmayın ki lezere gitmeden önceki gibi! asla öyle değil..eskiden saçlarımı toplayamaz hep yanak çevremi kapatmaya uğraşırdım..şimdi saçlarımı istediğim gibi korkusuzca toplayabiliyorum..

bu yazıyı neden yazdığımı sorarsanız ; konu hakkında yazılanları eğer lazer yaptıracak biri olarak okuyup dikate alsaydım sanırım yüzümdeki o kıllarla bir ömür yaşamaya mecbur olduğumu düşünür hayal kırıklığına uğrar ve lazer yaptırmaktan vazgeçerdim. size tavsiyem insanların hikayelerini elbet dinleyin ama sizinde başınıza aynısı gelecek diye bir şey yok bunu da unutmayın. iyi bir merkeze gidip deneyimli ellere kendinizi bırakırsanız bence hepimiz bu dertten kurtulabilirsiniz..tıpkı ben gibi:)

Hangi cihaz acaba??

iğneli yazın yapılabilir mi peki?

YAptırır yaptırmaz direk güneşin altına çıkılmamalı ve yaptırdıktan sonra yanlış hatırlamıyorsam 1 gün su değdirilmemeli diye biliyorum yazın yaptıran çok gördüm yani.. Tanıdığım bir güzellik uzmanı da yazın yaptırılmaz dememişti... Ama tabi ki iyi bir uzman bulup herşeyi detayıyla öğrenmekte fayda var... Ama emin olduğum vücut için lazer yüz için iğneli uygun...

YAptırır yaptırmaz direk güneşin altına çıkılmamalı ve yaptırdıktan sonra yanlış hatırlamıyorsam 1 gün su değdirilmemeli diye biliyorum yazın yaptıran çok gördüm yani.. Tanıdığım bir güzellik uzmanı da yazın yaptırılmaz dememişti... Ama tabi ki iyi bir uzman bulup herşeyi detayıyla öğrenmekte fayda var... Ama emin olduğum vücut için lazer yüz için iğneli uygun...

bende yüze iğnelinin uygun olduğunu duydum:KK31: tenim çok beyaz ama tüylerim koyu değil bir iki tane canımı sıkan tüy var çok belirgin değil ama güneşte gözüme takılıyor bu işe bulaşsam mı bulaşmasam mı bilemedim ama iğnelide tekrar çıkma riski yokmuş sanırım :44:

Arkadaşlar yüz bölgesine kesinlikle ama kesinlikle lazer yaptırmayın.!!! Ben 1 yıldr lazere gidiyorum bırakın azalmayı daha da arttı. Bana da çok söylediler yüze lazer olmaz dediler. Ama insan başına gelmeden akıllanmıyor . Ben Mersin Aris İstanbula gitmiştim.o kadar dil döktüler bitiş garanti bak senet imzalatıyrz diye.İşe yaramazsa paran iade dediler.Ben de inanıp yaptrdım.. .Şimdi söylüyorum ordakilere kabul etmiyorlar.Anlayacagınız yüz için lazeri hiç önermiyrm.Hem vakit hem para kaybı hemde cildiniz o kadr radyasyon yiyor.

Yaptırmadım ama özellikle alex yaptıranlar hayatımın hatası diyor.. Ayrıca eğer kaliteli bir yerse mutlaka baştan söylerler yüzdeki tüylerin yapısı farklı olduğu için yüz için seans sayısı veremiyoruz diye.. 2 sene gidenler bile var.. Zaten alex e hiç bulaşmayın.. Ayrıca yaptırdığınız gibi hemen dökülmeyecek ve yazın yaptıramayacaksınız kışın başlarsanız da yazın ara vermeniz gerekecek ama bu süre içinde kökten almak yasak mecbur kısaltacaksınız ayrıca kışın bile güneş koruyucu sürmeniz gerekecek... Hiç bulaşmadan iğneliye gidin derim.. Hem sarı siyah tüy ayrımı yok hem de yaptırdığınız anda tüyler dökülüyor.. Yalnz tek kötü yanı 15 dk dan fazla aynı bölgeye çalışılmıyor ama inanın lazerden çok daha iyi... Zaten kısa bir araştırma yaparsanız herkesin aynı fikirde olduğunu göreceksiniz...

haklısın iyi bi yer olduğunu konuşan kişiden anlıyoruz zaten kötü olan yer belli ediyor kendisini döktükleri palavralarla.. Ama şöyle bi şey var ki pişman olan arkadaşlara hep IPL veya alex uygulanmış, diode kullanıpta şikayeti görmedim ben yorumlarda sanki :S ve iğnelide bana uymuyor çünkü tüylerim çok sık nasıl anlatıyım bilemedim ki göbeğinde olanlar varsa böyle sık ama ince ve açık renkli öyle yüzümdekiler ama oldukça belli oluyo ağdadan sonra böyle oldu benimkide ağzımı eşşek arsı soksaydı da demeseydim kuaföre al diye yüzümü salak kadın uyarmıyo da.. :KK43: işte iğneliyle her kıl deliğine batıramazlar çok sık tüy olduğu için ve ben biraz daha böyle kalırsam psikolojim bana kötü şeyler yaptırıcak yaşım küçük, dolayısıyla ergenlik dönemindeyim ve asabiyimm hayatım boyunca bu kadar üzülmemiştim hiçbi şeye..

bugün bi yerle görüşmeye gittim bir seans lazer 1 seans ta iğneli yaparız zaten bir şey yok iki seansta istediğinizi elde edersiniz sonra eylülde ekimde devam etmek isterseniz devam ederiz dediler :KK31: ne yapmalıyım :KK50:

Arkadaşlar,
Daha önce de bu konu hakkında doktorlardan ve uzman estetisyenlerden edindiğim yorumları yazmıştım. Benim yüzümde tüy sorunu fazla değil. Hatta lazer epilasyon için gittiğim bir doktor ve iğneli epilasyon için gittiğim bir estetisyen bu ayva tüylerine kesinlikle yapmayız, gerek yok ve sakın başka bir yerde de yaptırmayın, dediler. Bunu denememiş biri olarak neden buraya yazdığımı merak edenler olabilir. Bu konuyu çok araştırdım. İşinde ehil olan kişilere gittim ve her iki yöntemin de sakıncaları olduğunu öğrendim. Lazerde tüyler kesinlikle artıyor. İğneli epilasyonda da iz kalma tehlikesi mevcut. Hangi durumlarda bu gerçekleşiyor? Lazer epilasyonda yüzünüzdeki kıllar sert ve aşırı siyah değilse, ayva tüyü ise kesinlikle daha çok tüy çıkıyor. Lazer bunların köklerini kuvvetlendiriyor ve uyuyan kökleri de uyandırıyor (bu bir cildiye doçentinin açıklamasıdır). Çok yoğun, koyu siyah tüyleriniz varsa bu durum hakkında yorum yapamam, ama tavsiyem mutlaka lazer epilasyon konusunda uzman bir doktora görünmenizdir. İğneli epilasyonda ise tamamen tüylerden kurtuluyorsunuz, ama işinde çok iyi olan birinin bunu yapması lazım. Yoksa tüylerden kurtulayım derken yüzünüzde iğne deliği gibi izlerle bir ömür geçirmeniz gerekebilir. Bunu da bir doktora danışarak yapmanızı öneririm. Yüz, bacak, koltukaltı vs. gibi değil, her daim n planda olan bir bölge... Bu nedenle bir defa değil, belki de yüzlerce defa düşünerek karar vermelisiniz.

yüzümdeki ince tüylerde daha belirgin hale geldi, ne yapılabilir bilmiyorum ama yüzde sonuç almak oldukça zor. ben hala alamadım

Yaptırmadım ama özellikle alex yaptıranlar hayatımın hatası diyor.. Ayrıca eğer kaliteli bir yerse mutlaka baştan söylerler yüzdeki tüylerin yapısı farklı olduğu için yüz için seans sayısı veremiyoruz diye.. 2 sene gidenler bile var.. Zaten alex e hiç bulaşmayın.. Ayrıca yaptırdığınız gibi hemen dökülmeyecek ve yazın yaptıramayacaksınız kışın başlarsanız da yazın ara vermeniz gerekecek ama bu süre içinde kökten almak yasak mecbur kısaltacaksınız ayrıca kışın bile güneş koruyucu sürmeniz gerekecek... Hiç bulaşmadan iğneliye gidin derim.. Hem sarı siyah tüy ayrımı yok hem de yaptırdığınız anda tüyler dökülüyor.. Yalnz tek kötü yanı 15 dk dan fazla aynı bölgeye çalışılmıyor ama inanın lazerden çok daha iyi... Zaten kısa bir araştırma yaparsanız herkesin aynı fikirde olduğunu göreceksiniz...

lazerde alexe en iyi diyorlar genelde siz neden hiç bulaşmaın dediniz acaba ben de alex düşünüyorum da.

lazerde alexe en iyi diyorlar genelde siz neden hiç bulaşmaın dediniz acaba ben de alex düşünüyorum da.

suraya hemen yazmak ıstedım kesınlıkleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ınanmayın ben o kadar tecrubelıyımkı lazer konusundan gıtmedıgım yer makıne kalmadı helekı yuzz mu asla lazere gıtmeyın paranız bosa gıder onu gectım yuzunuz sakal gbı oluo ben yasadım bın pişmanın sırf para ıcın gelın söle böle dıolar sakınn dıorum mahvoldum yuzum erkek gbı cıkıo ondan sonra ıgnelıye gıttım onda bıle sonuc alamadım en ıyısı sız gıdın bnm gbı kuaforde tertemız aldırın derım bıde neyı anlamıorum vucutta bıle yok surayı gormuo burası seyrek bılmemne derken yuzdekı ınce zayıf tuyu nası gorcek

Şimdi lazeri önermiyo mu kimse memnun olmayanlara alex yapılmış hep görünüşe göre bu senenin başında başlayan arkadaşlarda var onlarda söylese şuanki durumları ? :S

ben söle diorum tecrubelerımden yola cıkarak genıtal bacak koltukaltı gbı sert sıyah yerlerdekı kılları gorur lazer oralar tamamen bile bitmıycek seyrek kıllar kalıcak bende gıttım ve kalanları söluorum ne kadar sert kıl o kadar etkılı ama eger beyaz tenlı sıyah kıl yapınız var ıse alex ı onerırım. deılse dıotttt derım..

yuz bölgesi icin kesinlikle lazerı tavsıye etmıorum.onu sölemek istedım yani biter diyenlerde kesnlıle yalan söluo.vucut bölgesı ıcın dusunuosanınz özellikle beyaz tenlı sıyah kıl yapınız var ıse alex se gidebilirsiniz.ben bunları yazıorum benım etrafımda tecrubeli kimse yoktu ve cok pısman oldum yuzume gıtmıstım ılk jılet ustune jılet yaptı alex ustune bıde kılların ne bıtmesı arttık sakal gbı cıktı yuzum sıvılcelendı o gunden berı hep sıvılce sorunum var sonra ıs ısten gectıkten sonra gittiğim merkezlerden öğrendim asla gırmemelıydınız dedıler hak verdım.ondan sonra bacak kol genıtal gırdım onlar bile yuzde yuz bıtmıo bunu zaten gıdıp sorun tam bıtmıo dıoler sert kılları gorur dıolar kollarım benım bıldıgım kılll ve gırdım gırdım eskısı gbı azcık azaldı bosa gırdım bilmiorum ama cok ı arastın derım

mesela ben yılar önce 5 6 yıl olmustur batık yuzunden ılk lazere baslama sebebim olmustu.bilmiodum doktorumun tavsıyesı ustune basladım o yere dıottu makıne ve cokk acıtıodu ama sölo sölim yıllardır cıkmıo bıttı sert kıll yapıısda oldugu ıcın ama kollarım bıtmıo mesela bacaklarımda seyrek ısıkta sarı sarı durun kıllar var onları hıcbılazer gormuo bunu deneyerek soluorum onlarada ıyı bı yer bulup iğnelyle bitirmek ıstıorumm

bide alex evt guzel bi makıne ama söle bi durum var tek o makıne var ama oraya gelen kısıler esmer tenli kisilerede onu uyguluolar sonuc ı olmuo halbukı bı dıot yada ndyag olmalı bırı uymuoda dıgerıyle devem etmeliler bunu tabi heryes uygulamıo tek cıhazla yapıo

cok yazdım :)sızınde benım gbı bosa para dokmenını ıstemedım tecrubelerimi anlatıorumm

benim de favoriler var diode lazer yaptırdım.yaptırıp yaptırmama konusunda çok düşündüm ama artık çok rahatsız olmaya başladım.öğrencilerin bile dikkatini çekiyordu.çok araştıramadım burayı da yeni okuyorum biraz korktum açıkcası yorumları görünce. 1 kere gittim, favorilerin olduğu bölgeye yaptırdım. jilet ve jel kullandılar.yaptıralı 33 gün falan oldu. çok anlamıyorum, tüylerin çıkıp dökülmesi mi lazım.sanırım çıkmaya başladı ama eskisi kadar değil şuan. zaten bugünlerde 2.seansa gitmem gerekiyor.Sizce ne yapmalıyım?Bırakayım mı,gitmeyeyim mi? lazer yaptırdığım halde öncekinden gür hale gelirse ya da yayılırsa çok üzülürüm.Önerilerinize ihtiyacım var.

mesela ben yılar önce 5 6 yıl olmustur batık yuzunden ılk lazere baslama sebebim olmustu.bilmiodum doktorumun tavsıyesı ustune basladım o yere dıottu makıne ve cokk acıtıodu ama sölo sölim yıllardır cıkmıo bıttı sert kıll yapıısda oldugu ıcın ama kollarım bıtmıo mesela bacaklarımda seyrek ısıkta sarı sarı durun kıllar var onları hıcbılazer gormuo bunu deneyerek soluorum onlarada ıyı bı yer bulup iğnelyle bitirmek ıstıorumm

canım iyiki yazdın tecrübelerini. bişey soracam sana diyot dediğin lazer acaba göbek ve beldeki çok kalın olmayan hafif koyu kılları görürmü hafif koyu dediğim siyah değil hafif kol kılı gibi. görürmü acaba bana bşi merkez depilight diyode lazer her tip kılı tüyü görüyo dedi de acaba senin dediğin diyotla aynı makinemi?

X