Zayıflamak İsteyenlerin Paylaşım Alanı ( Yöntemlerimiz ve Deneyimlerimiz )

kuzuuuu öyle deme asma yüzünüü kıyamam ben sanaaa :1hug: Verirsin tabi neden veremeyecekmişsin. Öyle düşünceler yasak bundan sonra sanaaaa :dance: Diyet grubuna üye değilim canım Ramazan bitsin diye bekliyordum, bitti üye olabilirim sanırım. Hep beraber vereceğiz o kiloları merak etme, sonra o beğenmediğimiz kıyafetleri giyip fıstıklar gibi gezip tozacağız şakkıdı

tşk ederim hacercim..seni çok azimli ve motive desteği olarak gördüm...o zaman sık sık görüşelim bundan sonra..ben de 7.takı zayıflama grubuna yeni katıldım..henüz deneme süremdeyim...belli diil yani:) ama hızla kilolarımı vermeyi düşünüyorum:eek::eek::eek:araya bayram girdiği için boş kadro var mı bilmiyorum ama belki sen de bizim takıma gelirsin canım ...takım kaptanımıza soralım...umarım kontenjanımızda boş yer vardıra.s.

arkadaslar desteginize ihtiyacim var kilo vermek cok istiyorum ama bi turlu baslayamiorum o kadar zor gelioki on sene once 75 kilodan 50 ye kadar dusmustum sonra 55 oldum sekiz sene kadar o kilomu muhafaza ettim ama simdi 64 oldum ve o gucu kendimde bulamiorumm depreks kullandiktan sonra 64 ciktim yoksa hep muhafa edebiliodum aama simdi tekrar eski kiloma inmek istiorum ama bi turlu baslayamiorum yine depresyona girdim bu kilo yuzunde cunku kilo takintim var ilac almak istemiorum cunku kiloo aldirio antideprasanlar gunde bi saat bisiklet ceviriorum oda aliskanlik oldu bide diyete baslayip aliskanlik olsa keske ama abur cubur yiyorum hep tamam bu son diorum ama son olmuyo napabilirim bana bi akil arkadaslarrr nolurrrrrrrrrrrrrrrrr

bende cok kılo vermıstım cok guzeldımmm... sonra bır anda aldımm neden boyle oldu bılmıyorum tamam ben kafama koydum bırseylerı ama nasıl bır yol cızmelıyım kendımee nereden baslamalıyım onu bılmıorummm...bır suru sey yazıyor zayıflama ıle ılgılı sporda yaptım zamanında....en az 20 kılo vermek ıstıorum rahat bunu ne kadar zamanda yapabılırım bılmıyorum bırde cok yogun oluyorum okul zamanı ac kalmadan vermekte zor gıbı:S

Kızlarr öncelikle hepiniz hoş geldiniz a.s.

İlk olarak şu konuda anlaşalım, kilolu olduğunuz için mızıklamayı kesiyoruz yasakkelime

Daha sonra da kilo verme düşüncesini paranoyak bir düşünce yerine, sağlığımız için çaba göstermek gibi düşünüyoruz CADIARZU

Evet aynaya baktığın zaman kendini beğenmemek, tartıya çıkmaya korkar hale gelmek, yemek isteğine hakim olamayıp tıka basa yiyip de sonra pişman olmak ne demek en iyi bilenlerden biri benim sanırım :eek:

Diyetisyen konusunda özel hastanelerden yardım alabilirsiniz eğer SSK veya BAĞKURluysanız. Bazı hastaneler ücretsiz bakıyor çünkü. Bunu araştırmanızı öneririm. Ayrıca spor sadece spor salonunda yapılmaz. Bütçenizi hiç sarsmadan günde en az yarım saatinizi tv izlemek yerine hareket etmeyle değiştirebilirsiniz. Vücudunuzun hangi bölgesinden rahatsızsanız o bölge için özel egzersizleri uygulayabilirsiniz. İlle de kan ter içinde kalmanıza, her gün aynı şeyleri yapmanıza gerek de yok. Haftada 2 kere işlerinizi ayarlayıp kendinize 1-2 saat ayırırsanız, hem kendinizi özel hissedeceksiniz, hem kendiniz için bir şey yapmanın özel duygusunu yaşayacaksınız, hem başarmak için kendinizi motive edeceksiniz, hem de uğraşınızın sonucunu aldıkça mutlu olup daha da istekleneceksiniz Yeme düzeninizi şöyle düşünün. Rejim yapmıyorsunuz, sağlıklı besleniyorsunuz. Ennnn tatlı manyağı olan benim aranızda şüphesiz, bütün gün kesintisiz çikolata yiyebilirim. Ama yedikçe gördüm ki bana sadece kalori ve kilo kazandırıyor hem de bol bol Dikkat edip azaltmaya başladıkça hem nefsimi terbiye etmeyi öğrendim hem de tartıda yüzüm gülmeye başladı Hep beraber birbirimize destek ola ola vereceğiz bu kiloları emin olun. İmkansız diye ya da zor diye bir şey yok. Basit çözümler elimizin altındayken daha zor çözümlere odaklamayalım kendimizi, küçük şeyler de değerlidir
a.s

Önce nelerin sizi kilo aldırmaya sevkettiğini düşünün ve bunları bir kağıda yazın. Sonra neden kilo vermek istediğinizi yazın. Kilo verme konusunda en zorlandığınız kısımları tespit edip bunların üzerine yoğunlaşın :kahve:

Hepinizi öpüyorum, kilolarımızı beraberce verebileceğimize inanıyorum kaydirigubbakcemile5

slm yoldaslar nasilsiniz kilolar nasil ben ramazan gelince terkettim bu topicigi simdi yine dondum su anda 68 ve 67 arasinda gidip gidip geliyorum 74 den indim bu rakamlara ama hala kilomvar fazlaligim var yani dun basladim yine rejime yani saglikli beslenmeye kizlar size tavsiyem kahvaltinizi saglam yapin 1 tost yiyin yani iki ince dilim ekmek her sabah iki ince ekmek bize yeterli aksama ve ara ogunlerde asla ekmek yemegin ben bole yapiyorum ve bol sivi tuketiyorumm birde benim kabizlik sorunum var o halde bu kilolari verdigime sukrediyorum ama daha cok calismam lazim cok herkese kolay gelsin

mrb kızlar.bişi sorucam 5i bir yerde çay kullanmaya basladım bugun.kullanan var mı?nasıl kullanacağız?acaba faydası olur mu?boyum 1.70 sabahları 62.5 kilo geliorum tabi yedikten sonra 63.5 filan oluorum.zayıflamam gerek.

cnm ben kullanıyorum hepsını karıstırıdm gzlce bır corba kasığıyla bır lıtrasuyu kaynatıp demlıyorum sıcakkn lımonla beraber ıcıyorum gunde en fazla 4fıncan olması gerekıyor :KK66:
soğuk ve lımonsuz cok kotu oluyor ıcılmıyor ılkınde sana da cok kotu gelebılır ama alısınca gzl gelmeye baslıyor :KK66:

hatunlar 2 kilo vermişim ama daha bişe yapmadım ki düşüncesi bile enerji verdiğinden hareketim arttı ondan mıdır nedir
eh boy 163cm kilo 81 olunca 1-1.5 kilo çok belli olmuo ama olsun böle giderse olucak dimi kızlar??

hatunlar 2 kilo vermişim ama daha bişe yapmadım ki düşüncesi bile enerji verdiğinden hareketim arttı ondan mıdır nedir
eh boy 163cm kilo 81 olunca 1-1.5 kilo çok belli olmuo ama olsun böle giderse olucak dimi kızlar??

aynı şey benim için geçerli:))
bende sadece karar verdim ve çikolatayla kolayı kestim 2 kilo verdim bi haftada..
belki yaşım küçük o yüsden ama mükemmel bişey ya kilo vermekk:))
tığ gibi olucaz inaşallaahhhkaydirigubbakcemile5laelaelaelaelae

arkadaşlar valla size birşey söyliim mi?? diyet miyet yapmayın:jeyyar: şimdi "bu da ne diyo ya" dediğinizi duayar gibiyim... size kendimden örnek vereyim... ben 30 yaşıma kadar diyetle yaşadım... ayda 15 gün normal (ve abartmadan inanın) 15 gün "sabah bilmemne öğle bilmemne kuşluk bilmemne...." türü diyletler... böyle böyle 55 kilonun üstüne çıkmadım... abartılı bir yemem olmadığı halde hoooop hemen kilo alırdım normal düzenimde... sonra (30undan sonra yani) "hiaaayyytttt" diyip diyet miyet hayatımdan çıkardım...nasıl bıktıysam diyetle yaşamaktan... ve inanılmaz bir hızla kilo alıp 90a dayandım... sonra bayağı bir okudum bu konuda... metabolizma farklılıkları, basal metabolizma falan... sevgili arkadaşlar şunu kabul etmek durumundayız: bazılarının bazal metabolizması daha hızlı yeseler dahi almıyorlar (ki ben bu tipleri acayip kıskanıyorum ama yapacak bişi yok) bazıları da benim gibi bazal metabolizmaları yavaş ve vücutları elma yeseler patates olarak algılıyor :1rolleyes: ayrıca çok uzun süre sabah şunu ye kuşluk vakti bunu ye türü rejim yapanların beyinleri acayip şekilde bi savunma durumunua geçiyor... rejime ara verip yine başlayınca "kıtlık psikolojisi" ile daha az kaloriyle yaşamaya başlıyor vücut... ve sonunda benim başıma geldiği gibi yalama olup kısa devre yapıyor ve rejim mejim tanımıyor... habire akıyorsunuz... nihayetinde uzatmıyım daha ... arkadaşlar ben ne zaman "rejim/zayıflamamlazım/ vb vb" düşüncelerini kafamdan uzaklaştırıp herşeyden yemeğe ama efendi gibi az yemeye baladım o andan itibaren yeniden ve ama bu deafa kalıcı kilo vermeye başladım... 90lardan 70lerin başına kadar düştüm çok şükür... pasta da yiyin ekmek de... ama abartmayın... öğlen bir pasta mı yediniz.. akşam yemeğin yanında ekmek yemeyiverin... bir süre sonra alışkanlık ediniyorsunuz zaten.... mesele yemek ve yaşam tarzını değiştirmekteymiş.... ben de 40ına doğru anladım bu durumu nihayet :1rolleyes: hadi sağlıcakla ve sağlıklı günler hepinize :teytey:

merhaba arkadaşlar..
ben aranıza yeni katıldım..
doğum yapalı 3 ay oldu..
şuan 85 kiloyum..
60 kiloyla evlendim ..
emzirdigim için yoğun bi diyet yapamıyorum..
bana tavsiyeleriniz var mı???

işte o düzen nasıl ediniliyor ben onu bir türlü anlamıyorum. daha doğrusu vücuduma anlatamıyorum. kilo vermeye çok ihtiyacım ver. artık sinirlerim acayıp bir şeilde bozulmaya başladı. benim bir düzene ve o düzeni bana verecek birilerine ihtiyacım var.

işte o düzen nasıl ediniliyor ben onu bir türlü anlamıyorum. daha doğrusu vücuduma anlatamıyorum. kilo vermeye çok ihtiyacım ver. artık sinirlerim acayıp bir şeilde bozulmaya başladı. benim bir düzene ve o düzeni bana verecek birilerine ihtiyacım var.

ben kendimden örnek vermek istiyorum mesela.
ekmek yememeye çalış,hatta yeme..
asitli içeceklerden ve aburcuburdan uzak dur.
daha hareketli ol,bunun için spor salonlarına ihtiyacın yok,yürüyüş yap,çocuğun varsa oyna onunla sürekli mesela..
daha az yemeye uğraş..
gece yemek yememeye çalış(en zoru bence bu:1no2:)

sevgili Sacveretle, düzen nasıl olur?? bunun cevabı biraz göreceli, herkesiz "düzenim" dediği aynı olmayabilir.. ama yine de ortak noktalar var bence... mesela en basiti diyetisyene gitseniz size nasıl bir program çıkarır?? günde 6 öğün .. az ama sık ye hesabı... işe buradan başlayabilirsiniz... kendinize göre gününüzü ve öğün saatlerinizi 6ya bölüp beyninizin daha fazla istediği muhtemelen kalorisi görece daha bol şeyleri ilk üç öğüne daha zararsız olanlarını son üç öğüne koyabilirsiniz.. ayrıca bir hobi edinin.. onunla uğraşın.. kendinizi ve beyninizi oyalayacak bişiler yapımaya çalışın ki yemek düşünmeyin.. yemek yapmak dışında fazla mutfağa girip çıkmayın::)) bütün gün evdeyseniz sizin işiniz biraz daha zor olabilir ama imkansız değil... insan kilo aldıkça sinirden yer yedikçe morali bozulur motivasyonu düşer .. morali bozuldukça yine ...pis bir kısır döngü bilmez miyim :1no2: ama biraz kararlılık lütfen ... bir de Beyhan'ın belirttiğin nokta da çok önemli .. spor yani.. ben internetten yürüyüş bandı alıp her gün işten gelince (ki 8den önce evde olmazdım) kararlılıkla en az 1 saat yürüdüm... ki acayip tembelimdir.. öyle spor mporla fazla aram yok yani... ama hele hele de bir yaşı geçtikten sonra basal metabolizma iyice yavaşlıyor... hareket etmezsen kalıcı kilo vermek imkansız gibi birşey... hala hedefime ulaşmış değilim ama kafaya da çok takmıyorum.. insan vermeye başlayınca güven oluyor.. devamını da getiririm diyorsunuz... 20li yaşlarda olanlar 30undan sonra basal metabolizmanın yavaşladığını 30lu yaşlarda olanlar ise 40ında daha da yavaşladığını bilmeli ve ona göre vakit varken sağlıklı bir kiloya düşmeye çalışmalı... bunu kendime de sık sık söylüyorum.. özellikle çikolatalı pasta istediğim anlarda a.s

mehaycım gene nerelerdesın?
ozlettın kendını walla sempatı zaten uğramaz oldu:KK43:
ben de yakında terkı dıyar eyleyeceğım kımsecıkler gelmıyo :KK43:

geldim canim geldim:sm_cool: ,seni cok yanliz biraktik vallahi ,ama aferin vallahi sen birakmadin bizler tekrar almis halde geri donduk ,sense baya bi verdin ,az bisey kaldi ,bu azimle az bi zamanda onuda verirsin:lepi:
bana gelince ben 61,5 oldum valla , bugun rejimde degilim bugun baslamadim ama yazini gorunce yazmak istedim ,yarin tam olrak baslarim bende vallahi suanda kendimi patlicak bomba gibi hissediyorum:eek: ,ben demistim ramazan ve bayram bitsin geri donusum burasi diye ,aynende oyle oldu
prenseste basladi tekrar diyete
mehay gelince ona cok uzuldum :çok üzgünüm:,tup bebek tedavideydi, bayramin birinci gunu sonuc belli olcakti, msnden yazdim ,malesefki yine tutmlamis bende umutluydum tutar diye, oda baya uzgun kac gundur agliyorum diyodu, oyuzden kendini ancak toparlar heralde
neyse canim gorusuruz artik burdan, optum seni ,artik yarindan sonra ne yedigimi yazarim a.s.

Bende dünden beri basladim spora...2-3 günde bir 45 dak. kosu bandina cikiyorum...hizli yürüyüs ve aralikli kosuyorum..! Cok iyi geliyor...insan kendisini daha rahat hissediyor..! Hem spordan sonra vücud mutluluk hormonu (Endorfin) salgiliyormus..! :lepi:

Tabi sporun yaninda saglikli ve dengeli beslenmeli...!

Herseyden yiyorum ama asiriya kacmiyorum...herseyi kararinda tüketmeli...!

Benim öyle asiri bir kilo verme hedefim yok, bi 2-3 kilo filan..! Onlarda yakinda giderrrrrrr insALLAH...tabi gelmemek üzere..kaydirigubbakcemile

:nazar:

arkadaslar benim suan reglim ikinci gunu tartildim 64 ciktim regl iken bi kilo fazlami cikio tartida yoksa dahafazlami veya aynimi?

fazla ciktigini soyleyenler var regli iken ama ben 500 gr dan fazla bir degisiklik olacagini sanmiyorum siskinlikle birlikte 500 gr olur en fazla veya hadi 1 kilo olsun insan regliyken 3 kilo veya 2 kilo fazla gelmez...

yaninda spor alarak bisey yaptinmi>ben gunde bisaat bisiklet ceviriorum baska bi spor yapamiorum sende yeterli olurmu diyet arti bisiklet>:eek:

hic yapmamandan iyidir ama nerelerden incelmek istedigine bagli..bence her gun hizli tempoda bir saat yuruyuste yapsan bisey kaybetmezsin kilolarin haric....

basenlerim ve bacalarim incelsin istiorum malesef yuruyus yapamiorum sporla hic aram yok anca evde bisiklet ceviriorum bi saat yerine iki saate cikarsam yuruyusun yerine gecermi canim?
bide diyet baslamak icin beyinde bitio diolar ya kafama yerlestirip bi baslasam senelerdir 55 kiloydum sonra birden 64 oldum antidepresan sayesinde simdi icmiorum ama kilo vermek icin bi turlu diyete baslayamiorum buda beni cok ama cok gerioooo

X