Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
arkadaslar ben zoratenın kullanıyorum bugun 2 ay oldu cok memnunum gnde 20 sbah 20mg aksam kullanıyorum yan etkılerı var tabıkede ama ne bılım ben cok memnunum cunku yuzumde sıvılceler hıc yok artık sıyah noktalar bıle gectı arada 1 tne falan cıkıo ama cok memnunum yanı ben kullanmanızı tavsıye edıyorum yan etkılerınden korkmayın cok fazla abartıyolar..buda bunyeden bunyeye degıısıyo unutmayın

bende aynı şekilde 20 mg akşam 20 mg sabah alıyorum bugün 43. gün :KK70: (artık saat sayıcam neredeyse) .benim 2-3 sivilce kaldı ama ötekilerin izleri duruyor senin izleri düzeldi mi ?

bende aynı şekilde 20 mg akşam 20 mg sabah alıyorum bugün 43. gün :KK70: (artık saat sayıcam neredeyse) .benim 2-3 sivilce kaldı ama ötekilerin izleri duruyor senin izleri düzeldi mi ?

ya benımde ızlerım duruyo ama doktor tedavın bıtınce bı krem verıcem dedi imex dı galıba hem fondoten gorevınde dedı hemde ızlerı tedavı edıyo dedı.benımde 1 2 tane sıvılcem var ama duzelıyo sadece gunese cıkınca yanıo bırazcık :)

arkadaşlar benimde bi ay olmasına çok az kaldı nisan 10da bi ay olacak.ve cildimde büyük bi değişme var.bunu en ii ben görüyorum.bu derece etkili bi ilaç olduğunu bilmiyordum.bende sivilce izleri vardı ozellikle ağız ve çene bölgesinde dert etmeyin hepsi geçiyo.siyah noktalarım bile yavaş yavaş dışarı atmaya başladı.bence bu ilaç gerçekten mükemmel.yan etkilerine katlanmaya değer.tabi bundan önce Allaha dua etmek gerek.derdi de şifayı veren de o.umarım rabbim hepimize şifayı verir.herkes istediği sonucu alır.ben inanıyorum.birazda psikolojik bizimkiler.geçmiyo ne zaman geçecek gibi laflar etmeyin.geçiyo deyin moralizi yüksek tutun eminim faydasını göreceksiniz.kafamızın bu konuda rahat olması gerçekten çok önemli.ayrıca benim lisede arkadaşım kullanmıştı.onun yüzünü gördüğümde şok olmuştm.tertemiz olmustu.ne bi iz kaldı nede siyah nokta kalmıstı.bence tedavinin sonucunu bekleyin.yüzde tüylenme yapmasıda ilaçtan değil.nemledirici krem kullanıyosanız ondandır.çünkü zaten normalde saç dökmesi falan yapıo.tüylenme yapması nerdeyse imkansız bence:KK69:

Slm herkese sitenize yeni katıldım ben de:KK61:
Görüyorum da yaw ne çok kullanan varmış bu ilacı..:44:
Ben de şu lanet sivilcelerden bıkmış durumdayım, hele şu anki yüzümün hali berbat, sivilceden geçilmio:KK43: kaç kere doktora gittim hiç bi krem etkili ve kalıcı sonuç vermedi.(Bi tek benzamycin var iyi gelen ama o da 1 gün sürmeyince çıkıveriyo tekrardan.)

Sonunda bugün gittim doktora ve bana da bu ilacı yazdı, başta tereddütlüydüm ama sonunda ikna oldum, ta kiiiii yazılanları okuyana kadar.(Gıcık karı doğru düzgün bilgilendirmedi bile beni) Bütün yorumları okudum.Yok ilk ay daha kötü olurmuş (şimdiki halimden daha kötüsünü düşünemiyorum bile) Yok kıllanmaymış (zaten fazla tüylü bi yapım var), yok aşırı derece kuruma ve kanamaymış yok bel ağrısı falan filann derken VAZGEÇTİM ARKADAŞŞ....

Haa bi de 47 kiloyum boyum da 1.68.(Bu cüsseye günde 40 mg verdi bi de) Yani çok zayıfım ve kilo almaya çalışıyorum.Yan etkilerinden biri de burda okuduğuma göre kilo kaybıymış.Ayrıca bünyem çok zayıf ve cildim de çok hassas.

Bi de lazer epilasyon yaptırıyom (bacağa ve genital bölgesine) Eeee bu da önerilmiyomuş...

İyi ki burda yazılanları okumuşum yaa doktor da sanki acelesi varmış gibi (oysa sırada kimse yoktu) sadece 1 ay biraz fazla çıkar sivilcelerin dedi.bi de gebe kalmıcan, A vitamini almıcan dedi.(Sözde özele gittim bi de)

Ya madem bu kadar güçlü bi ilaç veriyon ne diye bilgilendirmiyon iyice di mi??:99:

Kararımı verdim yarın başka doktora gidip Benzamycin yazdırcam.Onu sürdüğüm zaman hemen söndürüo ama kalıcı değil işte.Neyse idare etcez artık böyle:85:

Arkadaşım bence bunlar sende olmuş.çünkü bende kullanıyom ve o kadar memnunumki.evet yan etkiler var ama değer bence.bende benzamcyn kullandm ama inan hiç faydası olmadı.kesin çözüm bu.tüylenme falan da yapmıo.beyazladığın için yüzündeki tüyler çıkıo ön plana:KK1:

arkadaşlar benimde bi ay olmasına çok az kaldı nisan 10da bi ay olacak.ve cildimde büyük bi değişme var.bunu en ii ben görüyorum.bu derece etkili bi ilaç olduğunu bilmiyordum.bende sivilce izleri vardı ozellikle ağız ve çene bölgesinde dert etmeyin hepsi geçiyo.siyah noktalarım bile yavaş yavaş dışarı atmaya başladı.bence bu ilaç gerçekten mükemmel.yan etkilerine katlanmaya değer.tabi bundan önce Allaha dua etmek gerek.derdi de şifayı veren de o.umarım rabbim hepimize şifayı verir.herkes istediği sonucu alır.ben inanıyorum.birazda psikolojik bizimkiler.geçmiyo ne zaman geçecek gibi laflar etmeyin.geçiyo deyin moralizi yüksek tutun eminim faydasını göreceksiniz.kafamızın bu konuda rahat olması gerçekten çok önemli.ayrıca benim lisede arkadaşım kullanmıştı.onun yüzünü gördüğümde şok olmuştm.tertemiz olmustu.ne bi iz kaldı nede siyah nokta kalmıstı.bence tedavinin sonucunu bekleyin.yüzde tüylenme yapmasıda ilaçtan değil.nemledirici krem kullanıyosanız ondandır.çünkü zaten normalde saç dökmesi falan yapıo.tüylenme yapması nerdeyse imkansız bence:KK69:

arkadasım bende kullanıyorum ve 2 ay olacak dudakların catladıysa hematen dıe bı ılac var bak canım onu kullan ınankı hıc catlamıyor.sadce bırazcık kuruyo oda cok dogal..bazıları kullanmıo ve kanıyo bıle dudakları ama bnm ole olmadı cok sukur.. tavsıye edrım yanı canım:KK49:

arkadasım bende kullanıyorum ve 2 ay olacak dudakların catladıysa hematen dıe bı ılac var bak canım onu kullan ınankı hıc catlamıyor.sadce bırazcık kuruyo oda cok dogal..bazıları kullanmıo ve kanıyo bıle dudakları ama bnm ole olmadı cok sukur.. tavsıye edrım yanı canım:KK49:

ya ben ne zamandır doğru düzgün süremiodum aslında canım o yüzden çok çatlıodu.bugun ard arda sürdüm baya da ii geldi.yinede tavsiyen iöin tşk ederim.dikkate elacam:KK1:

slm kızlar..
benım eşimde var akne sorunu..vucudunun heryerınde çıktı anıden...
yuz bacak kol govde acayıp oldu...doktorda zerotonın verdı kullanıyo daha ılk kutuda şuan...
dudakları kurudu çatladı ama geçtı şimdi..
doktor a vıtamını almıycaksın demiş kesınlıkle..sızlerede dedımı ve a vıtamınını hap olarakmı yıyecek olarakmı dedı acaba...
ve neler yememesı lazım ...bilen yazarsa sevınırım..

benim sol yanağımda bir tane çok büyük vardı ama kabuk attı 3 gün içinde, kendimi çok zor tuttum soymamak için fakat şu an normal ten rengime döndü üstünde sadece ince bir zar gibi bi kabuk var ve ben inatla soymuyorum :) fakat tam bu geçti derken sağ yanağımda elmacık kemiğimin üstünde oldu seninki gibi , gün geçtikçe küçülüyor ama hala siyah&koyu morumsu bi rengi var umarım geçer hepsi .5. ayında olduğuna göre sana bazı sorular sorabilir miyim ?mesela ilk düzelme belirtileri ne zaman başladı sende? birde yaz geldiği için soruyorum güneşte ne kadar süre kalınca kızarıyor lekeler ? ayrıca ağda olayını nasıl hallediyorsun ? :/ şimdiden teşekkürler cevabın için :KK1:

3. aydan sonra tamamıyla pürüzsüzlesşti ve hiç sivilce yok sadece siyah lekeler var. doktor, dokunmasaydın geçerdi dedi. ağda yapmıyorum, cımbızla da almıyorum çünkü ağda ince tabakayı soyduğu için kararma oluyor bıyık gibi duruyor. ilk aylarda tecrübesiz olduğumdan cımbızla alıyordum onun da ucu zedeledi deriyi ve yine kabuk bağladı. şimdi sadece ip kullanıyorum. güneş kremi kullanmadığım için dışarda kıpkırmızı oluyordum hemen canının yanması var tabi birde. doktora söyledim; sebamed 50 faktörlük güneş kremini verdi şimdi güneş yakmıyor yüzümü. umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

merhaba benim yüzümde çok sivice çıkmıyo ama bende çok siyah nokta oluyı ben de dayanamayıp sıkıyorum sonra o sivilce oluyo falan böyle sürekli devam eden bi süreç içindeyim çok çıkmıyo dedim ama hiç çıkmıyo da değil yani gözeneklerim falan açık maalesef bu ilacı bi arkadaşımdan duydum araştırıyorum ama yaz geliyo sonbaharda falan başlayabilirim anca
ancak korktuğum çok fazla şey var ben vücuden çok hassas bi yapıya sahibim en küçük olumsuzluk bende katlanabilr şu tüylenme yapabilir olayı beni korkuttu (maşallah bu tüyleri de artırmayan bişey yok yani ) sizce bütün bunları göze alıp başlamalı mıyım bu tür ilaçlar karaciğere zarar veriyo diye duydum :26:
asıl sorum bu siyah noktaları giderir mi açık gözenekler kapanır mı

Son düzenleme:
arkadaşlar ben bu ilacı 8 önce kullandım.Şimdi tekrar kullanmam gerek cildim fena halde yalnız saglık ocakları bu ilaçı yazabilir mi?
ve kan tahlili yapılabilir buralarda?
daha önce her ay devlet hastanesine gidiyordum.o zaman kuruldan onay almıştım bu ilaç için.
şimdi çalışıyorum ve hiç vaktim yok.
yarın izinliyim ve şu olayı halletmek istiyorum.
lütfen acil cevap lazım bana.......

slm kızlar..
benım eşimde var akne sorunu..vucudunun heryerınde çıktı anıden...
yuz bacak kol govde acayıp oldu...doktorda zerotonın verdı kullanıyo daha ılk kutuda şuan...
dudakları kurudu çatladı ama geçtı şimdi..
doktor a vıtamını almıycaksın demiş kesınlıkle..sızlerede dedımı ve a vıtamınını hap olarakmı yıyecek olarakmı dedı acaba...
ve neler yememesı lazım ...bilen yazarsa sevınırım..

bende aynı hapı kullandım A vitamini ve türevi ilaçlar kullanmaması gerekiyor öle dedi doktorum bana,benim geçmişti 5 ay aradan sonra yine tekrarladı bugün gittim tekrar verdi hapı

arkadaşlar ben bu ilacı 8 önce kullandım.Şimdi tekrar kullanmam gerek cildim fena halde yalnız saglık ocakları bu ilaçı yazabilir mi?
ve kan tahlili yapılabilir buralarda?
daha önce her ay devlet hastanesine gidiyordum.o zaman kuruldan onay almıştım bu ilaç için.
şimdi çalışıyorum ve hiç vaktim yok.
yarın izinliyim ve şu olayı halletmek istiyorum.
lütfen acil cevap lazım bana.......

sağlık ozakları yazmıo canım uzman doktor gereklıymıs :26:

3. aydan sonra tamamıyla pürüzsüzlesşti ve hiç sivilce yok sadece siyah lekeler var. doktor, dokunmasaydın geçerdi dedi. ağda yapmıyorum, cımbızla da almıyorum çünkü ağda ince tabakayı soyduğu için kararma oluyor bıyık gibi duruyor. ilk aylarda tecrübesiz olduğumdan cımbızla alıyordum onun da ucu zedeledi deriyi ve yine kabuk bağladı. şimdi sadece ip kullanıyorum. güneş kremi kullanmadığım için dışarda kıpkırmızı oluyordum hemen canının yanması var tabi birde. doktora söyledim; sebamed 50 faktörlük güneş kremini verdi şimdi güneş yakmıyor yüzümü. umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

pürüzsüzleşmesi çok güzel benimde 1 tane kaldı her geçen gün azalıyo çok şükür :) ancak ben bazılarına dokunmadığım halde izleri kaldı 1 hafta sonra doktora gidicem ama sabredemiyorum geçer umarım hepsi ..artık güneş daha etkili olmaya başladığı için benimde yüzüm kızarmaya başladı çok teşekkür ederim cevabın çok faydalı oldu iyi günler :80:

Bbenim çok yakın bi arkadaşım kullandı bu ilacı.Yanaklarında falan baya sivilce vardı ve oturmuştu resmen ne yapsa gitmedi sonunda bu ilacı bulduk.Doktor kan testi yaptırdı bi kaç muayneden geçti ve o şekilde başladı.Baya ağır yan etkileri var.Mesela sabahları kalktığında dudakları çok kuruyormuş ve kanıyormuş falan suratıda öyle hani birebir yaşadım her dakika yanındaydım bende başlıcaktım ama çok ağır sivilce sorunum olmadığı için vazgeçtim belki sonra denerim.Ama tamamen kurtulmak istiyorsanız cidde iyi bi yöntem bahsettiğim kişide hiç kalmadı ve çıkmıyorda artık.

Bbenim çok yakın bi arkadaşım kullandı bu ilacı.Yanaklarında falan baya sivilce vardı ve oturmuştu resmen ne yapsa gitmedi sonunda bu ilacı bulduk.Doktor kan testi yaptırdı bi kaç muayneden geçti ve o şekilde başladı.Baya ağır yan etkileri var.Mesela sabahları kalktığında dudakları çok kuruyormuş ve kanıyormuş falan suratıda öyle hani birebir yaşadım her dakika yanındaydım bende başlıcaktım ama çok ağır sivilce sorunum olmadığı için vazgeçtim belki sonra denerim.Ama tamamen kurtulmak istiyorsanız cidde iyi bi yöntem bahsettiğim kişide hiç kalmadı ve çıkmıyorda artık.

umarım bizde de bir daha çıkmaz. :) o kadar eziyete değse.

ya arkadaşlar benim de 3. ayım dolmak üzere ama yüzümde bir değişiklik yok hatta daha kötü bıktım bu ilacı kullanmaktan bide elllerimin üstünde de dökülmeler oldu aynen yanık gibi duruyo dr kontrole gidince soracam bakalım gerçi bundan daha az olduğunda ilaçdan dedi ama bakalım şimdi ne dicek 3 ayım kaldı ama bilmiyorum ya offfffffffff :KK47::KK47::KK47::KK31::KK31::KK36::KK36::KK36:

Bu ilacı 1 aydır kullanıyorum bende etkinin çabuk gösterdiğini söylüyorlar evet çok çatlıyor dudaklarım ama öyle abartılacak bie yanı yok bepanthen sürdünmü yumuşuyor hemen zaten burnumda siyah noktadan eser yok pürüzsüz oldu. Ama ben bi şapşallık yaptım ve bıyık bölgeme ağda yaptım taze yepyeni derim ağda da kaldı :) Öyle olduğundan beri bepanthen sürüyorum sürekli kabuk bağlattırmadım 3 kere deri attı şimdi iz kalmasın diye contractubex sürüyorum umarım iz kalmaz. Sağlıklı günler :)

bende başlayalı bir ay oldu ve yan etkisi çok fazla yanaklarım kıpkırmızı pul pul dükülüyor sivilcelerim çok fazla değildi kullanayım hepsi geçsin dedim ama bırakıcam ben 2 3 sivilceyle daha mutluyum ya yüzüme her baktığımda kendimden nefret eder oldum beyaz tenli ve hassas bir cilde sahibim bence kullanmak isteyenler bir kez daha düşünsünler özellikle benim gibi sivilcesi az olanlar,cildi kuruyanlarda bepanten kullanın dudaklarınız içinde vezalin çok ii geliyor ayrıca çilt kuruluğuna zeytiyağı iyi geliyor,birde kızlar güneş kremi mutlaka kullanın !!!

son ay'a giriyorum. lekeler hala geçmedi bunun yanısıra alnım hiç soyulmadı... etkisini görenler tedavinin, son zamanlarında olanlar değişimleri yazabilirler mi ?

benımde bu ayım son :) 20 gun kaldı bitmesine ve çoook mutluyum.sivilcem kalmadı ama kırmızı izler var ama olsun onlarda geçer :)
ilk başlarda yanaklarım berbattı artık akne şeklinde çıkıyordu ama şimdi malum günlerde bile çıkmıyor:KK76:
lekeler evet var ama o kadar fazla değil onu da dert etmıyorum bitkisel tunikleler hallederim olmadı birde lekeler için giderim doktora.
bu arada bende sadece dudak kuruluğu oldu başkada yan etkisini görmedim:KK61:

X