Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
benımde bu ayım son :) 20 gun kaldı bitmesine ve çoook mutluyum.sivilcem kalmadı ama kırmızı izler var ama olsun onlarda geçer :)
ilk başlarda yanaklarım berbattı artık akne şeklinde çıkıyordu ama şimdi malum günlerde bile çıkmıyor:KK76:
lekeler evet var ama o kadar fazla değil onu da dert etmıyorum bitkisel tunikleler hallederim olmadı birde lekeler için giderim doktora.
bu arada bende sadece dudak kuruluğu oldu başkada yan etkisini görmedim:KK61:

benimde yanaklarım kızarıyor hemen bir de gözlerim doluyor sürekli. sivilce hiç yok ama lekeler kaldı, bitsin artık.

bayanlar 8 seneyi aşkın akne problemim var.. dönem dönem cok iyi hale geldi yüzüm fakat genel olarak akneden bir türlü kurtulamadım

tetradox ve azax tedavileri tretin ve imexle desteklenen tedaviler fayda etmedi.. bugün zoretanin kullanmaya başladım. doktorum roaccutane ile aynı etkileşime sahip ilaç oldugunu söyledi. roaccutane ile ilgili olumsuz görüşler alıyorum arkadaslarımdan ama cokta gözle görülür bir yan etki görmedim kimsede.. bilemiyorum acaba varmıdır..

uzatmadan zoretanin kullanımının 1. günündeyim.. kullanan arkadaslar yada kullanacak olanlar buraya yazarsanız sevinirim....:1hug:

öncelikle geçmiş olsunn. tedavinde başarılar diliyorum :) bende sivilce sorunu yaşadım. ne kullandıysam naptıysam yinede geçmedi. en son zoretanin tedavisine başladım. tam 6 ay kullandım. tedavim dün bitti. yüzümdeki sivilcelerden tamamen kurtuldum. sadece adet dönemlerimde tek tük çıkıyor. ellemiyorum kendiliğinden gidiyor. ilaç zaten ilk haftadan etkisini gösteriyor. tek yapcağın sabırlı olmak çünkü dudakların çok kuruyacak. yüzün kuruyacak ve pul pul dökülecek. ama bu dökülme bence iyi birşey. çünkü cildin yenileniyor.. eskisi gidiyor yerine yepyeni canlı taze cilt geliyor :) yediklerine dikkat etmiyorsun bi güzel yanıda bu. sadece kolestorolün dengesi için fazla yağlı yememen gerek. tedavisi süresince bepanthen kremi yanından eksik etme. bol bol sür dudaklarına yoksa çok kurur ve can acıtmaya başlar. bepanthenin merhemini duduklarına kremini yüzüne sürmeni tavsiye ederim. merhemi yüzde yağlanma yapıyor çünkü. şimdilik diceklerim bu kadar. yüzündeki değişimini anlatmanı bekliyorum senden. gün geçtikçe yüzün güzelleşicek. diğer ayrıntıları takma hiç :) sana sabırlı günler diliyorum. ayrıca artık havalar ısınıyor ve güneş iyice yakmaya başlayacak. bunun için dışarı çıkarken mutlaka etkili bir güneş kremi sür yoksa yüzünde güneş lekeleri vb şeyler oluşabilir. doktorun zaten dicektir ama yinede aklında olsunn.... :KK71:

[QUOTE=zoretanin;18652761]son ay'a giriyorum. lekeler hala geçmedi bunun yanısıra alnım hiç soyulmadı... etkisini görenler tedavinin, son zamanlarında olanlar değişimleri yazabilirler mi ?[/QUOTE]

öncelikle geçmiş olsun.. benimde tedavim dün bitti. sivilcem hiç kalmadı ama lekelerim gitmedi. benim son ayımda yüzümde küçük küçük nokta gibi kırmızı şeyler çıktı. bunların kuruluktan olduğunu düşünüyorum. ilacın vucuttan atılması 10 gün alıyormuş. 10 gün sonra bunlarında geçeceğini umut ediyorum.. inşallah sizde olmaz bunlar..

Ben de zaretanin kullanmaya başladım on beş gün oldu bunun yanında lekeler için kullanmamız gereken bir krem varmı acaba.ya da takviye olarak.40mg ile başladım fakat yan etkilerine dayanamadım doktora gittim dozu 20 mg düşürdü.acaba bir süre sonra tekrar 40 mğ a dönsem vücudum yan etkilere karşın aynı tepkiyimi verecek yaz gelmeden bitsin istiyorum şimdiden teşekkürler

Ben de 40 mğ ile başladım canım çok ta sivilce yoktu yüzümde fakat süreklilik oluyordu gitmiyorlardı.ilacı kullandım yüzüm bildigin domates gibi oldu doktara gittim doktor güneş kremi kullanmamı önerdi ben sebamed 50 faktör aldım.dozuda yarıya indirdim ve kızarıklık geçti bir hafta dozu düşür tekrar başla normal dozuna istersen

Ben de 40 mğ ile başladım canım çok ta sivilce yoktu yüzümde fakat süreklilik oluyordu gitmiyorlardı.ilacı kullandım yüzüm bildigin domates gibi oldu doktara gittim doktor güneş kremi kullanmamı önerdi ben sebamed 50 faktör aldım.dozuda yarıya indirdim ve kızarıklık geçti bir hafta dozu düşür tekrar başla normal dozuna istersen

lekeler için ayrı krem verilmiyor diye biliyorum doktor'u ve burdaki arkadaşları takip ettiğim kadarıyla. bende sebamed kullanıyorum biraz hafifledi ama yine çok kızarıyorum doktor bana da 40 mg verdi ve ben 18 yaşımdayım ve 50 kiloyum bu yaşıma göre fazla belki ondandır ama çok yanıyordu yüzüm. son ayıma girdim 20 mg verdi ama markası zoretanin değil acnegen diye bir ilaç.

arkadaşlar uzun zamandır bu forumu takip ediyorum ama bu ilk mesajım:)sivilcelerimden bitkisel yöntemlerle kurtulmayı denedim.uzun vadeli kullanmadığım yağ,sabun,krem kalmadı +ilaç kullanmak istemediğim için jeller vs herşeyi denedim.salyangoz özlü sabun mu dersiniz pirinç suları mı elmalar mı patatesler mi sodalar mı gül suları mı ohooo:)hepsi kısa süreli işe yaradı ama istediğim cilde hiç sahip olamadım.iltihaplı sivilcelerim yok ama çok rahatsız edici pütürlükler ve siyah noktalarım var açıkcası biri yüzüme dikkatli bakarken bile utanıyorum bazen:/
arkadaşım bir ay önce bu ilaca başladı ve o derin geçmez dediği sivilceleri,siyah noktaları geçti suan bebek gibi bi cildi var tabiki yan etkileri oldu dudakları,saç dipleri kurudu,biraz ağrıları oldu ama bir ay olmasına rağmen inanılmaz bi değişiklik söz konusu.ben de bugün bütün yazılanları okuyup kendimi hazırlayıp doktora gittim tahlil yapıldı ve zoretanini verdi.bugün ilk günüm ve bendeki değişiklikleri yazarım :)
lütfen kendinizi kötü olmaya değil iyi olacağınıza inandırın yan etkileri unutun hazır olarak başlayın
inşallah sonunda hepimiz istediğimiz cilde kavuşuruz:):)

Son düzenleme:
Merhabalarr bende bu konuyu takip ediyordum ve üye oldum arkadaşlar bugün zoretanine başlamamın 1. günü sivilcelerimden o kadar çok çekiyorum ki anlatamam bu ilacın benim derdime derman olmasını o kadar çok istiyorum ki hatta işe yaradığını görmek için bir an önce yan etkilerini bile görmek istiyorum o derecedeyim yani doktorumun öngörüsüne göre ilaç bünyeme çok ağır gelmezse 7 ay kullanıcam inşş bu 7 ayın sonunda tamamen bu dertten kurtulmuş olurum...

arkadaşlar uzun zamandır bu forumu takip ediyorum ama bu ilk mesajım:)sivilcelerimden bitkisel yöntemlerle kurtulmayı denedim.uzun vadeli kullanmadığım yağ,sabun,krem kalmadı +ilaç kullanmak istemediğim için jeller vs herşeyi denedim.salyangoz özlü sabun mu dersiniz pirinç suları mı elmalar mı patatesler mi sodalar mı gül suları mı ohooo:)hepsi kısa süreli işe yaradı ama istediğim cilde hiç sahip olamadım.iltihaplı sivilcelerim yok ama çok rahatsız edici pütürlükler ve siyah noktalarım var açıkcası biri yüzüme dikkatli bakarken bile utanıyorum bazen:/
arkadaşım bir ay önce bu ilaca başladı ve o derin geçmez dediği sivilceleri,siyah noktaları geçti suan bebek gibi bi cildi var tabiki yan etkileri oldu dudakları,saç dipleri kurudu,biraz ağrıları oldu ama bir ay olmasına rağmen inanılmaz bi değişiklik söz konusu.ben de bugün bütün yazılanları okuyup kendimi hazırlayıp doktora gittim tahlil yapıldı ve zoretanini verdi.bugün ilk günüm ve bendeki değişiklikleri yazarım :)
lütfen kendinizi kötü olmaya değil iyi olacağınıza inandırın yan etkileri unutun hazır olarak başlayın

inş seninde geçer arkadaşın gibi:KK66: bende 4.ayımdayım yüzüm başladığımdan daha kötü ama tedavinin ortasındayım geçecek elbette dediğn gibi kendini insan her zaman çok ii hissetmeli kimsenin dediğine de pek aldırmayın

inş seninde geçer arkadaşın gibi:KK66: bende 4.ayımdayım yüzüm başladığımdan daha kötü ama tedavinin ortasındayım geçecek elbette dediğn gibi kendini insan her zaman çok ii hissetmeli kimsenin dediğine de pek aldırmayın

arkadaşlar size moral olsun diye yazmak istedim.. evet çok sıkıntı yaşatabilir bu ilaç ama değer bence suan tedavımın 6. ayındayım ve cildim bebek gibi gören herkez şok oluyor. kendime güvenim geri geldi... artık aynalara rahat rahat bakıyorum.. sadece sabır gerektiriyor... inşallah hepinizin cildi bir an önce düzelir..:nazar:

ben zoretanin kullanıyorum 1 ay bitti. benim merak ettiğim sarartıcı kullanabiliyor muyuz? bugün aldım ama içinde akne ilacı kullananlar doktoruna sorsun yazıyordu.bir bilgisi olan cevap verebilirmi

aralıktan bu yana kullanıyorum. yüzüm pürüzsüz. her gelen yüzümü elliyor ve şok oluyorlar sonucu görünce. hiç sivilce yok arada tek tük nadiren belki çıkıyor. en ama en kötü yanı da yüzümün aşırı kızarması. çok beyaz tenliyim ve daha da çok kızarıyorum. dudakların ve burunun kuruması, fondöten sürememek, bel ağrısı da cabası. neyse hazirana kadar dayanacağım sonrasında sivilcesiz hayaaat :)

hayırlı olsun inş geçer sivilcelerin

çok teşekkürler yaa inşş hepimiz kurtuluruz sivilcelerimizden bugün 1 hafta oldu tam ve suratım acayip kurudu pull pull dökülüyo şu anda cildim dudaklarım da acımaya başladı bi de arkadaşlar bişey sorucam bu ilacı kullanıp da tedavi sürecinde lens kullanan var mı ?

Ben de istyrum şu ilacı kllanmayı hatta geç bile kaldm ne sürdysem fayda etmedi.ama yan etklerni kaldramam dıye korkuyrm bünyem çok zayf.of of.doktor kendi çocuğuma yazmam bu ilacı lre için yorgan yakmaya benzer falan dedi ama artk kafayı yiyceğim.kurtulamıyrum ne yapsam geçmiyo :S lensi soran arkadaş;bana doktor ilac göz kuruluğu yaptğı için lens kullanamazsn demsti

Ben de istyrum şu ilacı kllanmayı hatta geç bile kaldm ne sürdysem fayda etmedi.ama yan etklerni kaldramam dıye korkuyrm bünyem çok zayf.of of.doktor kendi çocuğuma yazmam bu ilacı lre için yorgan yakmaya benzer falan dedi ama artk kafayı yiyceğim.kurtulamıyrum ne yapsam geçmiyo :S lensi soran arkadaş;bana doktor ilac göz kuruluğu yaptğı için lens kullanamazsn demsti

evet doktor banada kullanamazsın dedi ama şu an gözlüğüm kırık olduğu, şuanda da alamadığm için ve daha 1. haftayı yeni bitirdiğim için kullanıyorum lenste şimdilik göz kuruluğu şikayetim olmadı benim gibi kullanan olmuş mu diye merak ettim ne zamana kadar bu durumu sürdürebileceğimi

İlacımı kullanalı 2 ay oldu sadece yanaklarımda ve çenemde kırmızı izler var hiç iltahaplı kocaman kocaman sivilceler çıkmadı siyah nokta hiç kalmadı alnım, burnum çok hoşuma gidiyor parlıyor pürüzsüz ilaçtan gerçekten çok korkmuştum ama korkulacak hiç bir yanı yok günde 2 litre su içilmesi gerekiyor aksi taktirde karaciğerlerinizle ilgili sorun yaşayabilirsiniz ilaç sadece yüzünüzü değil heryerinizi kurutuyor. Çatlayan dudak ve çevresine bepanthen kremi tavsiye ediyorum suratınızın deri atması bitmiş olsa bile sakın ağda sürmeyin deri çok hassas oluyor suratımı kaşıyınca acıyor ama düzeldiğini görünce önemsemiyor insan böyle şeyleri gerçekten mutlu oluyorsunuz :) Elleriniz de çok kuruyacak kızaracak ellerinize de herhangi bir krem uygulayabilirsiniz ama vazelin en etkilisi. Sabretmeniz şart arkadaşlar Allah sabır versin ne diyeyiz sabrın sonu selamet:KK70: :KK1:

canım benim cildim de aynı seninki gibi ben de karar verdim kullanmaya ama yaz geliyo diye kullanmıyorum bi de ben antalyada yaşıyorum ama senin de şimdi başlamana şaşırdım doğrusu

Son düzenleme:
canım benim cildim de aynı seninki gibi ben de karar verdim kullanmaya ama yaz geliyo diye kullanmıyorum bi de ben antalyada yaşıyorum ama senin de şimdi başlamana şaşırdım doğrusu

vala ben artık dayanamadım başladım güneş kremi,gözlük idare edicem :)
10.gün oldu saç diplerim pulpul oldu.kaşıntım çok fazla.yüzüm hafif hafif soyuluyor.dudaklarımı sürekli nemlendirdiğim için aşırı bi sorun olmadı.kusma henüz yaşamadım yalnız pütürlerim baya bi gitti çok şaşırdım arkadaşlarım hemen farketti zaten sivilce sorunu değil pütürlerdi benim derdim:KK61:
yan etkilerini gördükçe aslında daha çok güçleniyorum iyi gelicek diye sabrediyorum:KK69:

Son düzenleme:
X